CHRZEŚCIJAŃSKI OŚRODEK APOLOGETYCZNY

/ Destrukcyjne sekty / Świadkowie Jehowy / Nieetyczne praktyki Strażnicy

Nieetyczne praktyki Strażnicy

Podwójne zasady moralne

Nieuczciwe cytowanie źródeł

Powoływanie się na wątpliwej wartości autorytety

Świadkowie Jehowy na poparcie swoich doktryn cytowali:

Fałszerstwa i "poprawianie" własnej literatury

Kłamstwa i wypieranie się swoich własnych słów z przeszłości

"Czy ona powiedziała kłamstwo? Nie, bynajmniej. Ona nie była kłamcą. Raczej zastosowała teokratyczną strategię wojenną, ukrywając prawdę poprzez postawę i słowa na użytek służby." (Strażnica 1 maj 1957, s. 285, wyd. ang)
"Okłamywanie wrogów Boga nie jest w rzeczywistości kłamstwem, lecz strategią wojenną" (Strażnica 1 czerwiec 1960, s. 351, wyd ang)
Jer.9:4 bw "Jeden oszukuje drugiego, a prawdy nie mówią, przyzwyczaili swój język do mówienia kłamstwa, postępują przewrotnie, są niezdolni, aby się nawrócić."

Psychomanipulacja organizacji ŚJ

"Nie pora teraz na niezależne myślenie" (Zorganizowani do pełnienia Naszej Służby, str. 8)
"Jak się uzewnętrznia takie niezależne myślenie? Jego podstawową oznaką jest kwestionowanie rad udzielanych przez widzialną organizację Bożą" (Strażnica, rok CIV, nr 10, str. 12, par. 21)

Organizacja Świadków Jehowy jest przez specjalistów uważana za destrukcyjną sektę. Nie jest to pojęcie rozmyte, lecz posiada konkretne znaczenie. Niedługo będzie tu wstawiony przetlumaczony artykuł dokładnie analizujący pod tym kątem ŚJ. Na razie zapoznaj się z definicją destrukcyjnej sekty i z najczęstszymi pytaniami, jakie ludzie na ten temat zadają. Zobacz też poniższe artykuły:

Pochwała donosicielstwa

Świadkowie Jehowy a zdrowie psychiczne

Niemieccy Świadkowie Jehowy i Adolf Hitler

Więcej informacji na temat kolaboracji Świadków Jehowy z Hitlerem znajdziesz na stronie Jehovah's Witnesses and the 3rd Reich.

Inne zagadnienia związane z organizacją ŚJ


Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny
Copyright © 1999-2024 Jarosław Zabiełło (http://apologetyka.co)