Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika azariasz

Odnotowano 152 pozycji dodanych przez azariasz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#21814 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-21, godz. 22:33 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo, powiedz, z którego roku masz książkę. Bo wiem, ze wyszła edycja poprawiona. Może masz starszą i stąd niektóe problemy. A wogóle, to:
1) w czym konkretnie przyznają Ci rację starsi?
2) po co jeszcze przychodzisz na zebrania?



#21864 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 13:41 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dziadku Kloo - trochę tych postów czytałem, ale nie wszystko z nich mozna wyczytać, albo nie wszystkie przejrzałem (szkoda mi trochę czasu na przeglądanie całego forum). Z tego co widzę, to może lepiej byłoby, żebys się odłączył. A starszym się szczerze dziwię. Jak możesz, to wyjasnij pokrótce na czym polega Twój pobyt w organizacji.

ehomo - oczywiście, ze niektóre rzeczy są poprawione w nowszych ksiażkach. Np. na początku można było przeczytać (przynajmniej w polskiej weersji), że święte świętych zostało namaszczone przez to, że Jezus przedstawił Bogu wartość człowieczej ofiary okupu. Potem ten bład został porawiony, bo stało się to przy chrzcie Jezusa. Str. 195. Poza tym książka zawiera nieaktualne światło w sprawie "obrzydliwości w miejscu świetym" Wg książki, którą mam stało się to w momencie powstania LN/ONZ. Z którejs ze Strażnic z maja 99 wiemy, ze obrzydliwosc dopiero stanie w miejscu świętym. I tego drugiego błędu jeszcze nie poprawiono, chyba, ze nie wiem. A co do Nabonida, to mam wrazenie, ze nie ma nic takiego w tej ksiażce.



#21889 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 18:08 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie staje w roli sedziego, ale jak Ci się nie podoba, to się odłącz - po co się męczyć. A Galatów 1:19 mówi o Jakubie. Nie rozumiem związku z dyskusją.



#21891 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 18:29 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Wiesz co, nie wiem. Nie mam pojęcia.



#21894 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 18:59 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chodzi mi o to, ze jak się kloo odłączy, to będzie chyba lepiej i dla niego i dla organizacji. Bo jak nie, to pójdzie znów opowiadać w zborze jak to w "Proroctwie Daniela" napisano, ze Nabonid 17 lat panował i ludziom będzie mieszał w głowach.



#21901 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 19:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Sorry polarm, ale nie sądzę, zeby on rozjasnil.



#21939 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-23, godz. 01:21 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

A ciekaw jestem dlaczego ? Jak tak twierdzisz to koniecznie uzasadnij. Napisz troszkę dłuższą wypowiedź, żeby nie wyszło że chat'ujemy.



No dlatego, ze on raczej ściemnia niż rozjaśnia. Nie ma się co rozpisywać, ale wygląda mi on na kogoś, kto:

-nie uznaje niewolnika za "kanał łączności", lub
-nie wierzy, że Świadkowie Jehowy, to organizacja, którą posługuje się Bóg
(prawdopodobnie jedno i drugie),

a przy tym, nadal pozostaje w obrębie organizacji. Jak ktoś, kto tak kręci ma ludziom rozjaśniać, to robi się niebezpiecznie.

A i jeszcze jedno, nie znoszę niegodnego traktowania ludzi w wieku nazwijmy go - szacownym. Pamiętaj o tym proszę.



Ja wogóle nie znoszę niegodnego traktowania ludzi.

Czyli razem ile mamy AZARIASZ ????????



1. Czego ile mamy?
2. Podaj stronę we Wnikliwym poznawaniu... z której czerpiesz info o 17 latach.
3. Jaki to ma związek z resztą?

A w sprawie Jakuba:

1. Gdzie niewolnik mówi, ze w Galatów 1:19 jest o bracie Jezusa.
2. Skąd pewność, ze matką zadnego z Jakubów nie była Maria (Józef umarł jakoś wcześniej.)

Życzę wszystkim powrotu.



#21981 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-23, godz. 15:15 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

http://www.biblia2.f...?t=454&start=45 - tak dla porządku dodam link do forum, gdzie wyjasniono tę kwestię. Poza tym jest jasno widać tam jak często i bezczelnie mirek posługuje się kłamstwami i półprawdami.

Pytania do kloo. Proszę o jasną i prostą odpowiedz:

1.Czy uważasz, ze Jehowa posługuje się braćmi z klasy niewolnika?
2.Czy uwazasz, ze Świadkowie Jehowy są organizacją Bożą?



#21983 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-23, godz. 15:32 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ja też mam nadzieję mirku, że ludzie przeczytają cały wątek.



#22088 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-24, godz. 15:18 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo - zadałem dwa pytania, odpowiedziałes na jedno. Nie chcę decydować o Twoim odłączeniu, ale spróbuj odpowiedziec na drugie: Czy Świadkowie Jehowy są organizacją bożą? A co Grebera, to jeśli był znawcą greki, to nie widzę przeciwwskazań. Może inni bibliści byli nałogowymi pijakami i ich się nikt nie czepia, bo w tym co robili byli dobrzy.

I jeszcze jedno - w linku do odstępczej stronki, którą podałes "bracie", jest niezłe ściemnianie. Przeczytałem pierwszy przykład "manipulacji" w publikacjach - jest żałosny, dalej nie czytałem.

A w jakiej sprawie będzie się coś działo w ciagu roku? W jakiej sprawie są Twoim zdaniem te listy?



#22132 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-25, godz. 09:09 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo - napisałeś dużo, tekst moze i ciekawy (na polemikę nie mam teraz wielkiej ochoty, a juz na pewno czasu), ale wciąż nie udzieliłeś bezpośreniej odpowiedzi na moje pytanie. Powtarzam je więc 3 raz: Czy Świadkowie Jehowy są organizacją, którą posługuje się Bóg? Albo może tak: Czy Świadkowie Jehowy sa wg Ciebie religią prawdziwą?



#22171 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-25, godz. 18:38 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo - masz duże problemy z odpowiedzią na proste pytanie. Z tego co widzę, zadałem je trzykrotnie. Rozumiem, ze mozesz nie chciec na nie odpowiadac, jednak odpowiedz taka moze miec kluczowe znaczenie przy odczytywaniu innych Twoich wypowiedzi. Poza tym dochodzi jeszcze takie: Czy TY wierzysz, ze Jezus jest królem od 1914?



#22183 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-25, godz. 19:15 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ma - nie wiem czy jak na komitecie - nigdy nie mialem ;).

A Kloo ani nie odpowiedzial na najwazniejsze z moich pytan, ani nie powiedzial, ze nie odpowie, bo nie chce. Czyzby bał się obnazenia bezsensu swojej postawy? Bo pytanie o to "Czy Świadkowie Jehowy są organizacją bożą i religią prawdziwą?" człowiekowi o tak dużym doświadczeniu zyciowym (jak sam twierdzi) nie powinno sprawiać kłopotów.



#22207 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-26, godz. 09:54 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Inkwizycja, to historia z jakiejś innej religii chyba, co?? ;)
A jeśli chodzi o wszystkie gwałtowne reakcje, to zwróćcie uwagę na to jak prostym, banalnym pytaniem je wywołałem. Jak konsekwentnie kloo unika odpowiedzi! W jak poniżający, żenujący wręcz sposób zmienia temat, nie napomyka nawet o tym, że takie pytanie padło! Czyżby wystraszył się pytania nastolatka, na które to wystarczyłoby "tak" lub "nie"?



#22237 Armagedon zaczął się w roku 1997

Napisano przez azariasz on 2006-03-26, godz. 17:40 w Świadkowie Jehowy i prawo

A co jeśli nie posiada klasy duchownych, ale posiada duchownych WG PRAWA POLSKIEGO?



#22295 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-27, godz. 10:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kolejna super akcja Artura - postrachu nadarzyńskich adwokatów - nadchodzi.



#22313 Ostatek - dlaczego nie wymiera

Napisano przez azariasz on 2006-03-27, godz. 12:10 w Obowiązki teokratyczne

Ja osobiście nie mam z tym problemu. Żadnego. Po prostu jak umiera taki pomazaniec, który nie "dotrwał do końca" powoływany jest nowy. Tzn, jak ktos się ochrzcił w 1993 to raczej nie powinien liczyć na niebiańskie powolanie. A data 1935 to nie zaden deadline.



#22350 Armagedon zaczął się w roku 1997

Napisano przez azariasz on 2006-03-27, godz. 18:24 w Świadkowie Jehowy i prawo

Chodzi mi o sytuacje w której posiadałbys dziecko adoptowane, a prawo polskie uznawaloby tylko dzieci, do których poczęcia się przyczyniłeś. Ale to ostatni raz, kiedy próbuję pohamować Artura - nie będę powstrzymywał go od dosttarczania mi rozrywki. A i prawnicy w Nadarzynie niech coś mają z życia!



#22363 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez azariasz on 2006-03-27, godz. 22:35 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Pierwszy krok do czego?



#22387 Plan A i Plan B

Napisano przez azariasz on 2006-03-28, godz. 08:59 w Świadkowie Jehowy i prawo

Czy możesz Arturze obiecać opublikowanie odpowiedzi na forum? Nawet jeśli CIę nie zadowoli?



#23280 Kilka pytań do SJ

Napisano przez azariasz on 2006-04-03, godz. 19:56 w Kwestia krwi

Szkoda mi czasu na odpowiadanie na wszystkie pytania, ale na co niektóre odpowiem:

Dlaczego wszystkie religie chrześcijańskie, a nawet ortodoksyjni Żydzi, którzy opierają się na Torze (Prawie), czytają ją każdego dnia, rozważają jej treść, czytają ją w hebrajskim oryginale (aby lepiej zrozumieć tradycyjny kontekst) i kochają Prawo Boże ponad swe dusze, nie zabraniają medycznego stosowania krwi? Czy nie wydaje się nierozsądne, że jesteśmy jedyni, którzy uważają inaczej?



Bo "cały świat podlega mocy..."

Jeśli Rodzaju 9:3-7 przedstawiane jako „wiecznotrwałe przymierze” obowiązuje całą ludzkość, to dlaczego Paweł zalecał stan wolny, a Towarzystwo dopuszcza stosowanie regulacji urodzin, co stanowi wyraźne pogwałcenie trzeciego elementu tego przymierza: „Wy zaś bądźcie płodni i stańcie się liczni, sprawcie, by się od was zaroiła ziemia, i stańcie się na niej liczni”? Czy możemy wybrzydzać, którą część „wiecznotrwałego przymierza” zechcemy zachowywać? Jeśli więc pewne części przymierza nie obowiązują, to jak możne ono być „wiecznotrwałym przymierzem”?



Ja nie widzę związku. Ludzie już chyba stali się liczni, czy nie? Bo zaczynaliśmy od dwójki. Poza tym, to, że ktoś reguluje liczbę urodzeń, nie znaczy, ze wogole nie ma dzieci.

Ponieważ nawet po wykrwawieniu zabitego zwierzęcia pozostaje jakieś 50% krwi w jego mięsie, dlaczego więc Bóg udzielił przyzwolenia na jedzenie mięsa, przy jednoczesnym spożywaniu znajdującej się w nim krwi, która jest niedozwolona? Czy to również nie jest „przyjmowaniem krwi” w celu podtrzymywania życia?



No, do podtrzymywania życia to ona pewnie nie służy. A poza tym, to zapytaj Jehowy. Ja zresztą mięsa nie jem, więc to nie mój problem. (Poza tym, kiedys Bóg dopuszczał małżeństwa poligamiczne)



Jeżeli spożywanie krwi jest śmiertelnym grzechem, to dlaczego wojownicy Saula nie zostali straceni spożywając mięso razem z krwią? (1 Sam. 14:31-35)



Jak coś jest złe, ale za to nie zabijają, to będziesz to robił? Ja na przykład nie przestrzegam prawa Bożego ze strachu przed karą.

Jeśli zachodziła nagła potrzeba, Izraelita mógł zjeść padłe, niewykrwawione zwierzę (zob. Kpł 17:15), a konsekwencją tego było jedynie ceremonialne oczyszczenie się obejmujące kąpiel i wypranie odzieży. Dlaczego więc Towarzystwo utrzymuje, iż musimy wykluczać tych, którzy wyrażają zgodę na transfuzję krwi w celu ratowania życia?



To samo co wyżej. Poza tym spójrz na wersety wczesniejsze z tego rozdziału.

Reszty nie chce mi się ruszać.

A, jeszcze jedno:

Masz rację Lberku. Jak zawsze uczynią to prawie nie zauważalnie a potem powiedzą ,,,,,,MY ????,,, przeciez tu i tu dawno mowilismy inaczej!!!! Tylko niektorzy z nadgorliwości rozumieli inaczej, po staremu i dlatego pomarli!!! To nie my mowilismy!!!!



Żałosne. I Ty siebie nazywasz moim bratem? Czy już zaprzestajesz?

I jeszcze pytanie do Liberala (nie aż tak złośliwe jak mogłoby się wydawać): Całą ekipę w AJRWB wam już wykluczyli, czy niektórzy wciąż czekają na komitecik?



#23283 Długie włosy i długa broda

Napisano przez azariasz on 2006-04-03, godz. 20:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dobrze Lotka, dobrze...



#23285 Kilka pytań do SJ

Napisano przez azariasz on 2006-04-03, godz. 20:15 w Kwestia krwi

A co się dzieje, jak się przekroczy wyznaczony przez Was czas?



#23289 Kilka pytań do SJ

Napisano przez azariasz on 2006-04-03, godz. 20:27 w Kwestia krwi

Tylko po co? Co chcesz osiągnąć? Przecież Ty od dawna już jesteś odstępcą. Najśmieszniejsze są Twoje pretensje co do tego, jak to zostałeś oszukany przy pomocy Przekładu Nowego Świata. Nie mówię nawet o tym, że w języku polskim lepszego nie ma (bo nie ma). Chodzi o to, ze jeszcze stosunkowo niedawno, PNŚ nie było, a co do ducha świętego (tak, tak z małej litery - poprawnie) nie miałeś pewnie wątpliwości.



#23308 Kilka pytań do SJ

Napisano przez azariasz on 2006-04-03, godz. 21:42 w Kwestia krwi

Musiałbyś mi powiedzieć, z czym masz problem, bo tak naprawdę, to cięzko z Twoich wypowiedzi wyciągnać konkretne wnioski. I daj sobie pomóc.