Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika nunek

Odnotowano 185 pozycji dodanych przez nunek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-21 )



Sort by                Order  

#134172 Reset mózgu

Napisano przez nunek on 2010-07-15, godz. 13:08 w Ogólne

Oczywiście,że sam chrzest Duchem to nie wszystko-potrzeba jeszcze szczególnego błogosławieństwa-wtedy poznanie z cząstkowego zamienia się w częściowe.To jeszcze nie koniec drogi do poznania.Natomiast znależć drogę do Poznania nie jest już tak trudno(tzn w zamgleniu trudniej,ale wtedy z reguły można zdać się na meteorologów i zmierzać ostrożnie do celu).:)



#133897 Prześladowania i głoszenie

Napisano przez nunek on 2010-06-29, godz. 08:49 w Tematyka ogólna

Prześladowanych oczywiście w imię "Wyższego"



#133892 Prześladowania i głoszenie

Napisano przez nunek on 2010-06-29, godz. 06:31 w Tematyka ogólna

Może zmienić temat na: Ranking prześladowań religijnych w XXI wieku.
Ja proponuję poz.1 Talibowie



#133813 Zaświadczenie do WKU a "cena"

Napisano przez nunek on 2010-06-25, godz. 07:31 w Neutralność

Najlepiej byłoby dotrzeć do kogoś z drugiej strony-strony władzy ówczesnej.Spytać,czy oni wymagali,żeby braciszkowie byli mocno zaangażowani w dzieło pańskie.



#133811 Zaświadczenie do WKU a "cena"

Napisano przez nunek on 2010-06-25, godz. 06:50 w Neutralność

Osobiście nie pamiętam takich sytuacji.Ogólnie panował taki pogląd: skoro masz być uznany za kaznodzieję,to bądż pionierem.W moim ówczesnym zborze pamiętam 2 osoby,które wówczas wzięły się do roboty.Wylkuczeni 2-3 lata pózniej.Młodzi spodziewali się przecież poboru,więc starszyzna brała ich w obroty i zaraz w szkole i w służbie aktywniejsi byli.Moje odczucie jest takie,że robili to na pokaz.Jeśli dobrze pamiętam,to starsi sugerowali,żeby w pionierkę iść odpowiednio wcześnie,tak,żeby do biura było z czym jechać-nie z wypełnionym świeżo wnioskiem do służby.



#133800 Zaświadczenie do WKU a "cena"

Napisano przez nunek on 2010-06-24, godz. 11:42 w Neutralność

Psychologia miała wówczas dwa końce.Stosowała ją starszyzna i WKU.Ja chciałem podjąć służbę zastępczą zgodnie z sumieniem,czy głosem wewnętrznym-nie wiem jak to nazwać,ale uległem naciskom starszych.A drugi koniec był taki: na rozmowach w WKU oficer pokazał mi listę podpisów braci,którzy przyjęli służbę zastępczą,a ja podobno byłem tym jedynym,który jest uparty.A z tymi,którzy rzekomo wyrazili zgodę na służbę zastępczą spotkałem się w areszcie śledczym.



#133763 Zaświadczenie do WKU a "cena"

Napisano przez nunek on 2010-06-23, godz. 09:21 w Neutralność

Temat owszem ciekawy.Pamiętam,że nas siedzących w więzieniach stawiano za wzór.Trochę to było pompatyczne.Sam uważam,że siedziałem za odmowę służby wojskowej a nie za poglądy.Nic nie poradzę na to,że byłem jednym z bohaterów:)Był taki trend,to był.W czasie kiedy odsiadywałem wyrok zmieniła się sytuacja polityczna w Polsce(1989) i nastąpiły zmiany.W moim zborze kładziono nacisk na to,by młodzi braciszkowie pokazali,że są kaznodziejami.Oczywiście to były naciski powiedzmy nie z mównicy,tylko z zaplecza.Znam brata,któremu "gacie się trzęsły" i osobiście pojechał do Nadarzyna po zaświadczenie i je otrzymał,acz pionierem nie był.Nie oceniam sytuacji,bo w niczyj umysł nie wejdę ale mogę stwierdzić,że naciskano na pionierkę.Młodzi czuli się jakby gorsi od nas,którzy przebywali w miejscach odosobnienia(kto wtedy siedział,to pewnie kojarzy to określenie).Tyle na szybko.Temat rozległy:)



#133682 Zaświadczenie do WKU a "cena"

Napisano przez nunek on 2010-06-20, godz. 15:59 w Neutralność

Sprecyzuj czy na ten list się natknąłeś,czy może ten list był natchniony? :)



#133678 Podróże służbowe członków CK i rodziny Betel

Napisano przez nunek on 2010-06-20, godz. 15:36 w Świadkowie Jehowy i prawo

A czym świadkowie mieliby się różnić od innych "jedynie słusznych" religii w kwestii podróży służbowych? Mają chodzić pieszo i boso tak jak pozostała elita religijnego świata to czyni?:)



#133460 Czy aniołowie są stworzeni, czy zrodzeni?

Napisano przez nunek on 2010-06-10, godz. 11:54 w Ogólne

Jak wyobrazić sobie zrodzenie Jezusa -tak,żeby to pojąć?



#133267 Sale Królestwa w czasie powodzi...

Napisano przez nunek on 2010-05-31, godz. 05:53 w Obowiązki teokratyczne

Temat dla wszystkich?



#133011 Ghana: Z powodu transfuzji wyrzekł się pięcioletniego syna

Napisano przez nunek on 2010-05-19, godz. 09:35 w Kwestia krwi

Ja też myślę,że nie więcej niż 0,2%.To tragiczne jakie spustoszenie sieje w głowach ludzi religia.Trzeba przyznać jednak,że jakiś postęp jest.Kiedy pomyślę,że kiedyś dawno,dawno jeden tato był gotów zabić własne dziecko na ołtarzu dla swojego boga,to włosy dęba stają mi na głowie.I pomyśleć,że ludzie do dziś karmią się tymi opowieściami.



#132977 Ostrołęka: "Rozerwane koperty i znikające pieniądze. Nadchodzi bezkarny l...

Napisano przez nunek on 2010-05-17, godz. 19:19 w Nowości z kraju i zagranicy

Mnie przerażają niektóre wypowiedzi na forum.



#132203 "Czy autentyczność Biblii ma jakieś poważne znaczenie..."

Napisano przez nunek on 2010-04-15, godz. 18:55 w Ogólne

Witaj Werono.Myślisz,że autentyczność biblii ma jakieś poważne znaczenie dla Ciebie? A może dla jakiejś grupy? A może dla wszystkich ludzi?



#131289 Dlaczego wierzymy/nie wierzymy w chrześcijańskiego Boga?

Napisano przez nunek on 2010-03-16, godz. 18:50 w Ogólne

Ido piszesz bardzo powiedzmy "zwiewnie",niczym rusałka:)...Poruszyłem temat religijnej rzeżni w Nigerii i w dalszym ciągu uważam,że strażnica nie miała tam nic do rzeczy.Skoro zaś Bóg jest blisko nas na wyciągnięcie ręki-jak piszesz dalej-to w kontekście tejże właśnie rzeżni religijnej podpowiedz jaki Bóg,Bogowie w tej Nigerii działają,lub może nie działają?A skoro jak piszesz dalej nasz rozum posiada określone granice,a jednocześnie trzeba się otworzyć na Bożą miłość to na czym polega to otwarcie?



#131144 Dlaczego wierzymy/nie wierzymy w chrześcijańskiego Boga?

Napisano przez nunek on 2010-03-11, godz. 19:06 w Ogólne

Piszesz Ido,że pojmujemy Boga na sposób ludzki.Chciałbym,ale nie potrafię zrozumieć "takiego ludzkiego boga",bo jest nieludzki na ludzki sposób myślenia.Piszesz,że Syn Boży pokazał namiastkę,nie pełnię Bożej natury-jaką namiastkę? Co masz na myśli?Piszesz o Bogu zniekształconym przez Strażnicę- ja wspomniałem o religijnej rzeżni w Nigerii.Tam chyba Strażnica nie miała "nic do rzeczy"?Gdzie jest bóg?Może "prowadzi dyskusję" w temacie trójcy na tym forum?A świadomy wybór w kwestii wiary to zwrot ku? powrót do? znalezienie czegoś?



#131065 Dlaczego wierzymy/nie wierzymy w chrześcijańskiego Boga?

Napisano przez nunek on 2010-03-08, godz. 10:18 w Ogólne

Nie wierzę w żadnego boga.Straciłem wiarę.Dzisiejsze doniesienia o religijnej rzeżni w Nigerii utwierdzają mnie w tym.Obojętnie,czy to bóg biblii,czy inny.Owszem nie pojmuję wielu spraw(ot choćby bezkres wszechświata itp..) ale ta moja "ciemnota" nikomu nie szkodzi i nie prowadzi do konfliktów.Nie próbuję ubierać boga w ludzkie szaty,bo musiałbym chyba zacząć od udzielenia mu nagany za szerzenie fermentu społecznego.Wielokrotnie na tym forum pojawiają się myśli typu: nasze myślenie to nie boskie myślenie-no więc niech bóg zwróci się do swoich stworzeń,obojętne mi to,czy on nazwie się bogiem chrześcijańskim czy innym.Niech obiecuje wieczności i doskonałości i krainy mlekiem i miodem płynące,ale nie mnie.Oczywiście jest to moje i wyłącznie moje odczucie.Dodam,że nie mam pragnienia życia wiecznego,kocham życie ziemskie z jego radościami i smutkami też,bo radość z pokonania smutku jest wielka.Wyrywanie chwastów na działce też sprawia mi przyjemność :)Pytanie takie skromne: w jakie szaty ubrać boga? jak go pojmować,skoro pojmować można,a na ludzki sposób to nie jest możliwe?



#130990 Dlaczego wierzymy/nie wierzymy w chrześcijańskiego Boga?

Napisano przez nunek on 2010-03-05, godz. 19:26 w Ogólne

Czy możesz sprecyzować pytanie? Których chrześcijan masz na myśli?



#130828 Misjonarze

Napisano przez nunek on 2010-02-28, godz. 19:09 w Obowiązki teokratyczne

No cóż,pozostaje nam sobie życzyć nieco trafniejszych obserwacji.



#130823 Misjonarze

Napisano przez nunek on 2010-02-28, godz. 17:00 w Obowiązki teokratyczne

A ile zarabiają?Piszesz,że pewnie większość z nas chciałaby tyle zarabiać.



#130816 Misjonarze

Napisano przez nunek on 2010-02-28, godz. 15:56 w Obowiązki teokratyczne

Może oni podlewają trawniki przy salach zgromadzeń? Dlatego tyle kasy! Rekompensata za brak czasu na grilowanie?:)



#130732 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez nunek on 2010-02-27, godz. 10:22 w Trójca

Piotrze,chyba żle się wypowiedziałem,więc może napiszę tak: ja jestem Nunek-jeśli podam Ci adres i inne dane,to mnie rozpoznasz,znajdziesz,czy jak to nazwać.Jeśli podam nr pesel służbom publicznym,to z nikim mnie nie pomylą.Powiedzmy na 99,99999%.Więc bóg jeśli istnieje,to nie potrafi się tak przedstawić,żeby wszyscy kumali,że to on?Mój pesel:660130.... Dalej sobie szukaj.Jak znajdziesz daj znać :)



#130675 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez nunek on 2010-02-25, godz. 19:53 w Trójca

Szanowny Piotrze.Napisałem tu,że gdyby bóg istniał,to zadbałby o to,żeby ludzie mieli o nim właściwe wyobrażenie.Uzupełnię: tym bardziej jeśli uważa,że jest jedynym słusznym władcą,czy panem,czy zarządcą-nie wiem jak to określić-świata.Ty napisałeś,że on to zrobił,tylko nie tak jakby ludzie tego chcieli,a szczególnie świadkowie Jehowy.Nie rozumiem o czym piszesz.Co mają ludzie do "chcenia" w temacie osoby boga?



#130583 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez nunek on 2010-02-24, godz. 07:50 w Trójca

Trójca a zdrowy rozsądek? Zdrowy rozsądek podpowiada mi,że gdyby bóg istniał,zadbałby o to,żeby ludzie mieli o nim właściwe wyobrażenie.01.06.2010 - piąta rocznica tej dyskusji.



#130548 Otwieranie zamkniętych umysłów...

Napisano przez nunek on 2010-02-23, godz. 19:11 w Tematyka ogólna

Witaj Hadassa:)Otwieranie umysłów to trudne zadanie(zajrzyj na temat:Trójca-sam się przekonasz).