Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika gedeon

Odnotowano 86 pozycji dodanych przez gedeon (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-23 )



Sort by                Order  

#21179 Zdobywanie wykształcenia oraz świecka literatura

Napisano przez gedeon on 2006-03-14, godz. 11:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z całą odpowiedzialnością stwierdzam że brat Jaracz ma racje
W latach 60 i 70 nie do pomyślenia było iść uczyć się w szkole średniej ,
jeśli ktoś był już po chrzcie. Stawiane było ultimatum albo wycofanie karty głosiciela (co znaczyło samodzielne odłączenie się ) i nauka w szkole albo ZSZ i pozostanie w zborze
Sam na własnej skórze tego doświadczyłem i całe moje rodzeństwo
To prawda że bywały zbory gdzie patrzono na naukę bardziej liberalnie ale dotyczyło to głównie nauki w szkole wieczorowej
Generalnie młodzież o ile była już po chrzcie nie miała żadnych szans na naukę w szkole średniej
Odwilż nastąpiła w latach 80 i to głownie w miastach.
Dopiero w latach 90 zaczęto mówić że nauka jest kwestia sumienia i szkoła srednia była dopuszczona.
Natomiast studia nadal są na cenzurowanym



#19812 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2006-02-27, godz. 22:37 w Obowiązki teokratyczne

data złożenia statutu :

Nadarzyn, 12 października 1995 r.
Czy ten statut obowiązuje nadal , czy były wprowadzane zmiany (?) jeśli nie to jedyny prawny podpis jest taki jak w statucie



#19711 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2006-02-26, godz. 22:06 w Obowiązki teokratyczne

STATUT
STRAśNICA—TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE
Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce
§12
W pismach kierowanych na zewnątrz Zarząd Związku posługuje się pieczęcią okrągłą z napisem:
STRAśNICA—TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE, Zarejestrowany Związek
Wyznania Świadków Jehowy w Polsce.
wniosek prosty listy podpisywane inaczej nie są ważne



#19077 Sebastian Andryszczak ex-ŚJ który POZNAŁ PRAWDĘ...

Napisano przez gedeon on 2006-02-18, godz. 20:10 w Nowości z kraju i zagranicy

Sebastian napisał:
[QUOTE]Moim zdaniem, to co robi Drzyzga to takie dziwaczne połączenie normalnego dialogu z poprawną politycznie cenzurą.
Tyle samo prawdy i obiektywizmu, co na konferencjach Jerzego Urbana w stanie wojennym[/QUOTE]
to sie nazywa talk-show sebastianie Wlazłeś w niezłe szambo i teraz masz problema teraz jako osoba publicznie rozpoznawalna bedziesz z tym żył

Sebastian napisał:
[/QUOTE]Nie pozwolono mi pokazać książki "ŚJ głosiciele", a chciałem trzymać ją w ręku, mówiąc o fałszywych proroctwach. Chciałem powiedzieć, że ISTNIEJE katolicka odpowiedź na twierdzenia ŚJ... W odpowiedzi usłyszałem poprawny politycznie bełkot, że oni nie chcą oceniać, która religia jest lepsza. No i wyszło to, co wyszło...[QUOTE]
a to , to już manipulacja widzisz musiałeś powiedzieć to co było w scenariuszu a nie to co może chciałeś powiedzieć
Dlatego poważny człowiek nie poddaje sie manipulacji i nie robi z siebie widowiska
Nawet troche żal mi ciebie (?)



#19016 Sebastian Andryszczak ex-ŚJ który POZNAŁ PRAWDĘ...

Napisano przez gedeon on 2006-02-18, godz. 13:26 w Nowości z kraju i zagranicy

co tak naprawdę było powodem nie wiem na pewno nie ten co podał .

Nie manipuluj bo powiedziałem że jaki był faktyczny powód twego odejścia to nie wiem ale napewno nie ten co podałeś bo go merytorycznie nie ma próbujesz sprzedać info które nadają sie tylko do programu satyrystycznego
Są to wyłącznie twoje własne przemyślenia a nie merytoryczne dowody
To nie ja tylko ty wystąpiłeś publicznie w programie rozrywkowym i czego oczekujesz wiwatów .



#19003 Sebastian Andryszczak ex-ŚJ który POZNAŁ PRAWDĘ...

Napisano przez gedeon on 2006-02-18, godz. 09:15 w Nowości z kraju i zagranicy

Co do programu „Rozmowy w Toku” nie jest to program publicystyczny ani dokumentalny to po prostu talk – show a wiec program rozrywkowy
Wobec tego czy uczestników tego programu można traktować poważnie ?
W kontekście rozrywki tak ale w kontekście publicystyki i dokumentu NIE
Sebastian chciał zaistnieć i zaistniał rozrywkowo , brawo udało się
To że Sebastian odszedł od ŚJ to miał do tego prawo , co tak naprawdę było powodem nie wiem na pewno nie ten co podał . A podał że ŚJ wyznaczali kilkakrotnie datę końca i to jest stwierdzenie wybitnie rozrywkowe i ma się ni jak do rzeczywistości



#16694 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2006-01-15, godz. 11:19 w Obowiązki teokratyczne

Raymond Franz "Kryzys Sumienia" str.54-55

wiceprezes Franz wygłosił przemówienie,
zamieszczone potem w Strażnicy z 15 grudnia 1971 r. (wydanie angielskie), w
którym przeciwstawił rolę Ciała Kierowniczego roli korporacji o nazwie
„Strażnica” – Towarzystwo Biblijne i Trak-tatowe (Watch Tower Bible and
Tract Society). Przemówienie, określane przez niektórych jako „mowa o ogonie
merdającym, było niezwykle odważne i bezpośrednie, wciąż przewijały się w
nim stwierdzenia, że korporacja jest jedynie „środkiem”, „tymczasowym
narzędziem”, użytym przez Ciało Kierownicze. Na stronach 754 i 760 czytamy:
„Ta światowa organizacja ewangelizacyjna nie przypomina żadnej dzisiejszej korporacji
prawnej, podlegającej rozporządzeniom i stworzonym przez człowieka rządom politycznym,
które obecnie stoją wobec zniszczenia w wojnie Har-Magedon (Obj 16:14-16). Żadna
korporacja prawna tego świata nie organizuje działalności ewangelizacyjnej i nie nadzoruje
jej. Przeciwnie, to organizacja ewangelizacyjna nadzoruje takie korporacje jako instrumenty
jedynie tymczasowe, użyteczne w dziele wielkiego Teokraty. Dlatego też organizacja jest
kształtowana według wzorca, jaki On dla niej przewidział. Jest to organizacja teokratyczna,
rządzona z Bożej Góry w dół, nie zaś z dołu – z szeregów – w górę. Poświęceni, ochrzczeni
jej członkowie znajdują się pod teokracją! Ziemskie systemy prawne już wkrótce się skończą,
gdy skończą się stworzone przez człowieka rządy, które je chroniły.
Tak więc głosujący członkowie Towarzystwa wiedzą, że Ciało Kierownicze mogło w
jak najbardziej bezpośredni sposób używać tego administracyjnego instrumentu jako
narzędzia pracy w rękach klasy „wiernego i rozumnego niewolnika” przez to, że rekrutujący
się spośród tej klasy członkowie Ciała Kierowniczego wchodzą do Zarządu Towarzystwa.
54
Jest dla nich rzeczą oczywistą, że Towarzystwo nie jest ciałem zarządzającym, lecz jedynie
narzędziem do celów zarządzania. Stąd też głosujący członkowie Towarzystwa nie pragną,
aby istniała tam jakakolwiek podstawa do konfliktu czy podziału. Nie chcą oni dopuścić do
czegokolwiek przypominającego sytuację, w której kontroluje użytkownika tego instrumentu
– to jest reprezentujące klasę „wiernego i rozumnego niewolnika” Ciało Kierownicze – i
kieruje nim. Chodzi więc o nic więcej jak o to, aby ‘pies merdał ogonem a nie ogon psem.46
Instrument religijny posiadający sankcję prawną – zgodnie z prawem Cezara – nie powinien
próbować ani kierować swoim twórcą, ani też kontrolować go. To raczej twórca religijnego
instrumentu, posiadającego sankcję prawną, powinien kontrolować stworzony przez siebie
instrument oraz kierować nim.”
Były to mocne stwierdzenia. Problem polegał jednak na tym, że kreśliły one
obraz całkowicie sprzeczny z faktami. Ciało Kierownicze nie kontrolowało
korporacji ani w czasie, gdy wiceprezes wygłaszał swoje przemówienie, ani
później, gdy je publikowano, ani wreszcie w okresie około czterech lat po jego
wygłoszeniu.


W świetle nowego podziału "Towarzystwa" na nazwy
co jest psem a co ogonem i kto kim merda ????
To ci dopiero jest pytanie
Ta część co powoduje merdanie to Grupa trzymająca władze - tak z tego wynika
może ktoś to rozwikła



#15803 Stowarzyszenie

Napisano przez gedeon on 2006-01-03, godz. 16:38 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Poza tym, czy to "stowarzyszenie" ma [lub bedzie miało] coś wspolnego z Opus Dei - rodzimą firmą pana Artura? Bo jeśli tak, to na mnie nie liczcie. Nie będę wspieral katolickiej sekty ani moralnie ani w żaden innny sposób

A więc jeśli p. Artur chce zakładać stoważyszenie to niech robi ale myśle ze to bardzo głupi pomysł a jesli to ma być pod płaszczykiem Opus Dei to chyba nicht nie da sie na to nabrać
P.Artur zapomina ,ze istota naszego forum to nie walka z Bogiem tylko z ludzką głupotą oraz podawanie rzetelnych faktów Tak jak robi to Liberał
Kto nie zna zasad działania Opus Dei to niech poczyta w internecie a potem sie wypowiada
Myśle że ludziom którzy chcą pewnej liberyzacji działania WTS. nie jest potrzebna następne zaszufladkowanie do opłacania składek



#13186 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2005-11-05, godz. 19:28 w Obowiązki teokratyczne

O ile pamiętam to ten temat już był omawiany,tylko nie mogę go poszukać. Czy ktoś przypomni



#13179 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2005-11-05, godz. 14:50 w Obowiązki teokratyczne

Po podzieleniu Organizajci ŚJ na witryne wydawniczą i Zbór ŚJ jak sa podpisywane listy do Zborów nadsyłane z Nadarzyna? Moze ktoś wie albo ma zeskanowany list



#7366 Zrewidowane "Dyspozycje"

Napisano przez gedeon on 2005-06-19, godz. 14:36 w Kwestia krwi

Są już NOWE ? "Zrewidowane wskazówki co do wypełniania dokumentu Dyspozycje"
Są zmiany!!!!!!



#6964 Czy ŚJ w innych krajach głosują

Napisano przez gedeon on 2005-06-02, godz. 07:21 w Neutralność

Nie po raz pierwszy mamy wyjaśnienie w strażnicy które nie ma zastosowania
Pytałem i odpowiedź brzmiała :"głosowanie narusza zasadę neutralności"
Dlatego ciekawe jest jak postępują bracia w Lichtensteinie, Belgi,Luksemburgu
może ktoś ma info. Bo jeśli tam idą do lokali wyborczych

Następnie ósmy akapit mówi : "Jeśli ktoś postanawia pójść do lokalu wyborczego, jest to jego sprawa. O tym, co tam robi, wie tylko on i Stwórca"

To zgodnie z podanym wyjaśnieniem ze strażnicy nie naruszają zasady neutralności
A więc samo pójście do lokalu wyporczego nie narusza zasady neutralności natomiast agitacja tak

Niestety artykuł mówiąc o sprawie głosowania posługuje się zagmatwanym językiem, czego efektem jest wielorakość interpretacji




#6958 Czy ŚJ w innych krajach głosują

Napisano przez gedeon on 2005-06-01, godz. 21:38 w Neutralność

Głosowanie już od dawna jest dozwolone przez WTS.

To prawda ze strażnicy wynika że jest to osobista decyzja
ale interesuje mnie jak starsi w polskich zborach podchodą do tego problemu
co by sie stało gdyby po stud. strażnicy całym zborem ,poszli na wybory ?



#6956 Czy ŚJ w innych krajach głosują

Napisano przez gedeon on 2005-06-01, godz. 20:45 w Neutralność

Interesuje mnie problem głosowania. Jak wiemy ŚJ uważją sie za apolitycznych i nie głosują
W takich krajach jak :Lichtensteinie, Belgi,Luksemburgu wybory są obowiązkowe z mocy prawa i każdy kto nie głosuje musi zapłacić kare odpowiednio 50 zł,200 zł, 4 tyś zł
W obec tego jak w tych krajach postępują ŚJ głosują i naruszają neutralność lub płacą kary i nie głosują



#6813 smierc czolowego przedstawiciela WTS w Polsce

Napisano przez gedeon on 2005-05-28, godz. 20:10 w Obowiązki teokratyczne

Kto pamięta brata Edwarda Kwiatosza?

Tak pamiętam Edwarda Kwiatosza i to bardzo dobrze należał do "ostatka" Praca z NIM była przyjemnością BYŁ okazem pokory i wnikliwości
Oj.książątka chodzili by dzisiaj inaczej !!!!!!!!!!!!!! oj chodzili by!!!!!!!!!



#6800 List z WTS

Napisano przez gedeon on 2005-05-28, godz. 15:44 w Kwestia krwi

to chyba własna inicjatywa książąt bo nic oficjalnego nie ma na razie
a braciszki w zborach pytają och pytaja



#6799 Rezolucja w USA

Napisano przez gedeon on 2005-05-28, godz. 15:38 w Obowiązki teokratyczne

Znam jeszcze kilka równie ciekawych wątków.Czy ktos chce podyskutować?

dawaj wszystko co masz



#6744 Strażnica z 15.06.2004 raz jeszcze

Napisano przez gedeon on 2005-05-27, godz. 15:46 w Kwestia krwi

Jak donoszą ŚJ z USA, u nich te dokumenty są zupełnie inne - nie ma szczegółowego określenia na jakie frakcje krwi i metody leczenia mozna się zgodzić.
Pierwszy raz widzę coś takiego, heh

Liberał bardzo dobrze że są te informacje daje to dowód, że sprawa krwii to nie zasady biblijne które nam wpajano a dowolna interpretacja biur oddziału
A że tak jest to mamy przykład z hemoglobiną !!!!!!!!!!!!
Moja prośba jeśli macie info od braci z całego świata o sposobach postepowania to dawajcie na neta walczymy o ŻYCIE i myśle że nie będzie zapodanych fałszywych info.



#6733 Strażnica z 15.06.2004 raz jeszcze

Napisano przez gedeon on 2005-05-26, godz. 14:52 w Kwestia krwi

dzięki !!!!!!!! Witaj w domu



#6729 Świadkowie Jehowy i hemoglobina

Napisano przez gedeon on 2005-05-26, godz. 10:25 w Kwestia krwi

Dokument ma sygnature Rev.4/02, zatem został puszczony w obieg mniej więcej w połowie 2002 roku.
. Ale popytam jeszcze. Być może gdzies jeszcze Brooklyn to wydał.



Ja wiem Liberał że jak chcesz to potrafisz a może tak chociaż org. w wydaniu ang.



#6728 Strażnica z 15.06.2004 raz jeszcze

Napisano przez gedeon on 2005-05-26, godz. 10:13 w Kwestia krwi

dziwne że nie ma komu zabrać głosu w tej sprawie ???? a przecież jest bałagan !!!!



#6653 Strażnica z 15.06.2004 raz jeszcze

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 15:25 w Kwestia krwi

Dlatego myślę że te artykuły o chorych w stanie terminalnym z Przebudźcie się! z 22 maja 2005 mogą być (owszem) przypomnieniem ale niejako nie załącznikiem do DYREKTYW. Tak jak to miało miejsce po rozdaniu WSKAZÓWEK do DYREKTYW. Konsekwecja jest taka, że nikt nie zarzuci, że WSKAZÓWKI niejako narzucają sposób wypełniania DYREKTYW. Bo taka ewentualność istniała.

co z tym dalej?



#6649 Strażnica z 15.06.2004 raz jeszcze

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 15:16 w Kwestia krwi

Jak to zrozumieć?



#6647 Strażnica z 15.06.2004 raz jeszcze

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 14:35 w Kwestia krwi

No właśnie to jest najciekawsze, że teoretycznie członkowie Ciała Kierowniczego stoją na czele Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy, ale w praktyce zarząd na tą korporacją powierzyli w ręce innych ludzi. W tej chwili tworzą coś w rodzaju zespołowej "szarej eminencji", która zakulisowo [bo przecież ich nazwiska nie pojawiają się w zarządach żadnej z 8 korporacji] nadzoruje działalność ŚJ na świecie.


Czy to znaczy że poszczególni członkowie to tylko fanklub



#6639 Strażnica z 15.06.2004 raz jeszcze

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 13:15 w Kwestia krwi

W praktyce wygląda to więc tak, że prawnie CK nie ma żadnych powiązań z WTS, a WTS jest jedynie oficyną wydawniczą bez żadnych autorów


Jak to rozumieć? idzie sie w tym wszystkim pogubić !!!!!