Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Administrator

Odnotowano 292 pozycji dodanych przez Administrator (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-08 )



Sort by                Order  

#33454 Biblia dla iPoda

Napisano przez Administrator on 2006-08-28, godz. 21:57 w Biblia Internetowa

Przygotowałem Biblię Warszawską w formacie iPoda. Plik należy pobrać, rozpakować i wrzucić do Notatek.



#31476 Nowa Wersja Forum

Napisano przez Administrator on 2006-08-06, godz. 17:25 w Zmiany w serwisie

dobrze by było poinformować innych użytkowników – ja osobiście trafiłem przez przypadek :D stary adres dalej działa z komunikatem o wyłączeniu forum, brooklyn jak zwykle ma prędkość kosmiczną z przekazywaniem świeżych danych;-)


Jaki stary adres? Adres jest ten sam co zawsze http://watchtower.org.pl/forum. Forum przeniosłem na inny serwer i wpisy w DNS jeszcze pewnie nie wszędzie się poprzenosiły. To może potrwać teoretycznie do 72 godzin.



#31471 Nowa Wersja Forum

Napisano przez Administrator on 2006-08-05, godz. 23:01 w Zmiany w serwisie

Jak wcześniej napisałem, 23 lipca 2006 jakiś debil włamał się na forum i skasował tabelę z postami w bazie MySQL. Stare forum nie miało żadnego wsparcia technicznego, a nowe jest płatne. Ze względu na dobro forumowiczów podjąłem decyzję o zakupie nowej wersji Power Invision Board. W cenie $185 jest roczne wsparcie techniczne i nieskończona możliwość aktualizacji w miarę pojawiania się nowych wersji.

Podziękowałem też poprzedniemu providerow, firmie Etap.pl, bo to skandal że nie robili kopii bezpieczeństwa bazy. Zwodzili mnie przez półtora tygodnia po to aby ostatecznie wyznać, że nie mają żadnej kopii. Z takim lamerstwem nie chcę mieć nic wspólnego. Forum już jest na innym serwerze.

Aktualny stan postów w forum odzwierciedla stan z 18 czerwca. Zmodyfikowałem też regulamin forum. Trwają jeszcze drobne prace przy konfiguracji nowego oprogramowania.



#31396 Możliwe przerwy w działaniu serwisu

Napisano przez Administrator on 2006-06-14, godz. 08:37 w Zmiany w serwisie

Mam informację od providera, że w związku z pracami technicznymi, mogą nastąpić czasowe problemy z działaniem serwera. Prace mają trwać od 15 (czwartek) do 18 (niedziela) czerwca 2006. Proszę mieć na to wzgląd i nie zasypywać mnie mailami jakby występowały w tym czasie jakieś problemy.



#31283 Przykładowy kod wyszukiwarki

Napisano przez Administrator on 2006-06-13, godz. 08:41 w Biblia Internetowa

W swoim blogu napisałem artykuł, jak w Pythonie napisac sobie prostą wyszukiwarkę biblijną. Można jako bazy użyć SQLite zamiast MySQL i jako serwer www - wbudowany serwerek Pythona. I tym to sposobem jest prosta aplikacja offline. Nie ma co prawda wszystkich możliwości tej wersji internetowej, ale to był tylko krótki przykład opisu jak się do tego można zabrać.



#31282 Nie wyszukuje: Rz 2:28-29

Napisano przez Administrator on 2006-06-13, godz. 08:39 w Biblia Internetowa

Sylwku, w zakładce wyszukiwania wpisujesz słowa a nie odnośniki. Jak chcesz wyświetlić werset, to przełącz się na zakładkę wyświetlanie. Twój werset wyświetla się poprawnie.



#30565 Wersja 2.1

Napisano przez Administrator on 2006-06-05, godz. 11:25 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

W wersji 2.1, ze względów na zmniejszenie obciążenia serwera, dodano stronicowanie i blokadę aby nie wyszukiwano pojedyńczych znaków.



#30205 Wersja 2.0

Napisano przez Administrator on 2006-06-01, godz. 03:07 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Przepisałem od zera wyszukiwarkę do koranu, bo coś mi rwały się połączenia z bazą. Nowa wersja działa pod Pythonem i Django. Na razie starą zostawiam, nowa jest jest dostępna pod adresem:

http://koran.apologetyka.com

W trakcie tworzenia nowego kodu wyłapałem kupę literówek w treści. Co znalazłem, to poprawiłem. Proszę zgłaszać uwagi.



#29608 Obrażanie użytkowników

Napisano przez Administrator on 2006-05-26, godz. 21:54 w Do administratorów...

No tu to przesadziłeś.  To forum nie służy do ataku na forumowiczow.

Dziekuje za informacje :) przypomne to pewnemu moderatorowi :)


Każdy odpowiada za samego siebie. Tzn. nie ma żadnego usprawiedliwienia typu "bo ten tam to tak samo robi". Poza tym na tym forum nie ma i nie będzie demokracji. Moderatorzy mają większe prawa i większą swobodę co do, powiedzmy "porywczości". Zwykli forumowicze mają mniej praw i sa traktowani bardziej restrykcyjnie. A ostateczną instancją, od której nie ma odwołania, jest Administrator. Takie są tu zasady. Czy wyrażam się jasno?



#29597 Obrażanie użytkowników

Napisano przez Administrator on 2006-05-26, godz. 20:53 w Do administratorów...

"dziennikarz" iszbin pokazuje caly swoj kunszt dziennikarski ktory polega na KLAMLIWYM przekazywaniu informacji !!!!!
[...]
Wnosze o rozpatrzenie mojego wniosku o pozbawienie pana iszbina przywileju moderowania tego forum z jednego z dwoch powyzszych powodow :
albo
1/ podajacy sie ( niegdys ) za dziennikarza pan Iszbin jest przykladem dziennikarza brukowego i klamliwego
albo
2/ podajacy sie ( ponoc dalej ) za dziennikarza pan iszbin ma "naiwne" podejscie i ograniczony stopien zrozumienia tekstu pisanego


No tu to przesadziłeś. To forum nie służy do ataku na forumowiczow. Jak tego nie przyjmiesz do wiadomości, to Ci tu podziękujemy. Nigdy więcej tego nie rób.



#29323 Czy wyszukiwarka działa ?

Napisano przez Administrator on 2006-05-24, godz. 20:07 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

A nie można dodać Koranu do istniejącej Biblii internetowej, która działa bezbłędnie?
Czy istnieje możliwość zainstalowania Biblii w tej wersji na komputerze ?

Zainstalować tego na lokalnym komputerze na razie nie można, bo to jest aplikacja internetowa, która korzysta z serwerów i bazy danych. Ta wersja jest zbyt zintegrowana z Plone, systemem w jakim działa cały serwis apologetyka.com. Właśnie robię testy. Będzie to przepisane do nowej technologii.



#28712 Czy wyszukiwarka działa ?

Napisano przez Administrator on 2006-05-19, godz. 10:48 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Mam problem, gdy coś próbuję znaleźć lub przeczytać wyskakuje komunikat Error.
Czy coś źle robię. A może jest gdzieś strona, z której można ściągnąć i zainstalować Koran ?

Nie, wszystko w porządku. Tak się dzieje jak MySQL zerwie połączenie. Już to naprawiłem. Bedę musiał przepisać tą wyszukiwarkę w czymś innym.



#27077 Odpowiedź badacza

Napisano przez Administrator on 2006-05-08, godz. 13:37 w Do administratorów...

Powiem papa i sobie pójdę.


Dobra, pogadaliśmy sobie na priva. Panie i Panowie. Zwalczajmy swoje poglądy, dzielmy się swoimi przemyśleniami. Ale nie atakujmy nikogo osobiście. Nie podoba ci się coś, zwalczaj jego poglądy, pokaż niedorzeczność. Ale rób to z klasą. Poniżaniem czy atakowaniem człowieka (choćby popadł w wielki grzech) na pewno go nie pozyskasz.



#27065 Odpowiedź badacza

Napisano przez Administrator on 2006-05-08, godz. 13:18 w Do administratorów...

Chodzi o zweryfikowanie prawdy na temat homoseksualności jednego z forumowiczów.

A kogo to obchodzi? Ten dział służy do dyskusji. a nie do polowania na forumowiczów. To nie kościół ani zbór, a ty nie jesteś inkwizytorem. To tylko forum dyskusyjne. Chcesz bana aby ochłonąć, czy dasz sobie na wstrzymanie?



#25359 propozycja utworzenia jednego pokoju dla wybranych

Napisano przez Administrator on 2006-04-22, godz. 22:39 w Do administratorów...

Można założyć tu zamknięty dział tylko dla osób z okreslonej grupy, np. "wykluczeni". Nikt poza osobami z tej grupy nie będzie nic mógł czytać. Tylko jak chcecie weryfikować to, kto jest kto w internecie? Każdy może się podać za wykluczonego. Dodawać do grupy może tylko admin, ale ja nie mam czasu aby tym się zajmować. Wybierzcie więc kogoś, kto by weryfikował i zgłaszał mi nazwy nicków które mam dodać do takiej grupy.



#25358 Dostep do najlepszego softu

Napisano przez Administrator on 2006-04-22, godz. 22:35 w Ogólne

Bardzo potężny chrześcijański bittorent udostępnił na parę dni możliwość założenia konta (bez niego nie jest możliwy dostęp). Mają kopalnię najlepszego na świecie oprogramowania do analizy biblijnej i teologicznej. Prosili aby nie podawac jawnie adresu na publicznych serwerach, więc podaję za pomocą redirecta. Oferta może być niedostępna lada moment, bo to otwarcie jest dostępne tylko na parę dni. Więc, ktoś nie zaśpi...



#21163 Błąd wyszukiwania

Napisano przez Administrator on 2006-03-14, godz. 00:44 w Biblia Internetowa

Nie da się niczego wyszukać w Ewangelii Łukasza. Zaznaczam Biblię Tysiąclecia i Ewangelię Łukasza, wpisuję cokolwiek i wyszukuję. Pojawiają się wyniki wyszukiwania w całej Biblii a Ewangelia Łukasza jest odznaczona. Żadna inna księga tak nie ma (chyba). Używam przeglądarki Firefox.

To efekty uboczne zmiany bazy na mysql5. Poprawiłem to na szybko. Teraz działa wyszukiwanie, ale z kolei nazwa odnośnika na liście wyników nie ma polskiego znaku Ł tylko L. Później to dokładniej sprawdzę.

--
Post z oceną Forum został przeniesiony do odrębnego tematu: link | moderator



#20547 Komputerowy program biblijny offline.

Napisano przez Administrator on 2006-03-06, godz. 13:41 w Ogólne

z przeniesienia
mam problem:  :unsure: szukam polskiej darmowy program Bibli na system MAC.

Wiem, ze na Macintosha na pewno jest darmowa wersja Online Bible. Co do innych, poszukaj googlami. Na windoze jest o wiele lepszy wybor. Jakiego Macintosha? Na os-x czy na system 7?



#20292 Dlaczego uznajecie Biblię?

Napisano przez Administrator on 2006-03-04, godz. 04:46 w Sola Scriptura

Poruszam ten temat, gdyż wiele osób z którymi rozmawiam o Bogu i Biblii zadaje mi pytanie: skad wiem,że Biblia nie jest wymysłem ludzkim??? Często mówię o  Bogu pomijając Pismo Święte nie znajdując adekwatnego wyjaśnienia.Nie ukrywam,że czasem sam się nad tym zastanawiam.
Chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie inni uznali Biblię za prawdziwą...


Polecam zajrzeć do http://apologetyka.c...ska-apologetyka (dopiero co dodalem)

Generalnie są dwa rodzaje wątpliwości. Wątpliwość typu historycznego. Czyli to, czy Biblia jest adekwatnym zapisem wydarzeń jakie opisuje, tzn. czy aktualna jej postać nie została zniekształcona i zdeformowana przez wieki do tego stopnia że to co dziś mamy nie odpowiada temu co pierwotnie napisano. Tu mozna odpowiedzieć przecząco. Biblia, a NT w szczególności, jaki dziś posiadamy jest najbardziej wiarygodną rekonstrukcją spośród wszelkie literatury starożytnej.

Druga wątpliwość wiąże się z kwestią tego, czy to co opisywali apostołowie nie było ich wymysłem. To też słaby zarzut, bo oni oddali życie za swoje przekonania. A nikt nie umrze za coś, w co sam by nie wierzył. Nie da się też wykazać, że byli niepoczytalni (tzn. wierzyli szczerze ale mieli jakieś urojenia) bo kompletnie nie pasują do profilu osób niepoczytalnych.

Na początek polecam poczytać "Więcej niż cieśla" bo ona to krótko i sprawnie omawia.



#20044 Trochę softu dla maniaków

Napisano przez Administrator on 2006-03-02, godz. 00:31 w Ogólne

Prawdziwych maniaków studiowania Biblii na pewno zainteresują takie programy jak Logos Scholar czy Bible Works. Niestety, ten pierwszy posiada prawdziwie zaporową cenę. Ale jak się okazuje, wystarczy wejść, zarejestrować się w odpowiednim miejscu i za pomocą bittorenta można ściągnąć wszystkie te cuda. Można też dodawać własne torrenty jak ktoś chce.

Niestety, w podanym serwisie zablokowano niedawno możliwość rejestarcji dla nowych użytkowników. Kto się załapał ten ma szczęście. Ale jest też inny . To forum, gdzie trzeba się zarejestrować. No i chodzą słuchy że jest już BibleWorks7 ;) Podobno w sieci osiołkowej też się pojawił.



#19646 Biblia Internetowa i jej rozwój

Napisano przez Administrator on 2006-02-26, godz. 18:26 w Biblia Internetowa

Biblia internetowa v4.8.1. zle wyswietla niektore litery greckie jak i niemieckie. Prosze o pomoc!

Już naprawione w wersji 4.8.3.



#19644 Wersja 4.8.3

Napisano przez Administrator on 2006-02-26, godz. 18:25 w Biblia Internetowa

Poprawione błędy wyświetlania liter greckich, hebrajskich, niemieckich i rosyjskich.



#19553 Biblia Internetowa i jej rozwój

Napisano przez Administrator on 2006-02-26, godz. 05:57 w Biblia Internetowa

Naprawiłem możliwość używania polskich znaków w odnośnikach. Np. Łk



#19552 wyszukiwanie słów działa źle :-(

Napisano przez Administrator on 2006-02-26, godz. 05:20 w Biblia Internetowa

Nieprawda. Wersety się wyszukują. Nie widzisz ich bo domyślnie stronicowanie wyświetla tylko pierwszych 10 rekordów, a ten cytat znajduje się poza pierwszą dziesiątką w innych przekładach. Zmień w opcjach na większą liczbę, albo przy nazwie przekładu kliknij na strzałkę aby zobaczyć kolejną porcję



#19434 Nowa sekcja w dziale Biblii

Napisano przez Administrator on 2006-02-24, godz. 15:45 w Zmiany w serwisie

Dodano nowe forum na posty nie pasujące do innych podkategorii w dziale Biblii.