Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Sebastian Andryszczak

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Sebastian Andryszczak (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-14 )



Sort by                Order  

#109107 czy mój tata o mnie zapomni?

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-25, godz. 22:23 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

marto, z tego co zrozumiałem, sercem i umysłem jesteś daleko poza WTS a tkwisz tam jedynie formalnie (i chyba nawet na pamiątkę nie chodzisz).

Mam pytania: czy wierzysz w inną religię, w szczególności chrześcijańską? Czy fakt 'nie uregulowania formalności' wpływa na Twoje wyobrażenia o szansie na własne zbawienie? Albo na własne samopoczucie (w sposób wpływający na stan zdrowia)? Czy masz wrażenie że nie możesz zacząć żyć normalnie i być wolnym człowiekiem dopóki oficjalnie nie opuścisz systemu WTS?

Bo jeśli na te pytania odpowiadasz NIE, doradzałbym utrzymanie stanu obecnego: rodzina to rodzina, sama pisałaś o mocnej więzi emocjonalnej z ojcem. Nie ma sensu psuć tego "tak sobie" jeśli nie przemawiają za tym naprawdę ważne racje, takie jak własne zbawienie czy własne zdrowie psychiczne. A gdyby nawet takie racje sie pojawiły, odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna, że trzeba wystąpić oficjalnie.



#109106 Dlaczego jednocześnie można i nie można

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-25, godz. 22:09 w Kwestia krwi

ja osobiście dostrzegam jakieś zmiany, ale ucieszyłbym się dopiero gdyby zakaz krwi odniesiono tylko do jedzenia a od transfuzji i ingerencji w medycynę całkowicie się odczepiono.

Niechby sobie nawet elihu stwierdził wtedy że WTS nigdy nie zabraniał transfuzji, niechby nawet strażnica zaczeła cytować wlasne publikacje z lat trzydziestych "dowodząc" że nigdy nie było zakazu. OK, byleby tylko przestali gardzić ludzkim życiem w imię chorej niebiblijnej idei.

Dopóki z powodu oblędu CK giną ludzie, nie jestem zadowolony z jakiś tam zmian które nic praktycznie nie zmieniają.



#109092 Dlaczego jednocześnie można i nie można

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-25, godz. 15:14 w Kwestia krwi

PKDicku jestem pod piorunującym wrażeniem Twej ściśle biblijnej argumentacji za nauką CK o frakcjach krwi. :P
Nie zdziwię sie masowej fali nawróceń odstępców do WTS ;P



#109090 kilka pytań

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-25, godz. 14:21 w Tematyka ogólna

sk8 bardzo trafne spostrzeżenia o pionierach. trochę ci zazdroszcze że tak dużo dostrzegłeś w tak młodym wieku i to przed chrztem. Ja niestety utopiłem w WTS wielką ilość czasu, kilkanaście najpiękniejszych lat i dopiero po kilku latach zacząłem dostrzegać to, co ty widzisz prawie od razu.



#109085 wzajemne pochodzenie Osób Boskich

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-25, godz. 13:15 w Trójca

jeśli nie ma Trójcy to jedyną Osobą Boską jest Bóg Ojciec i temat wzajemnych relacji osób Boskich nie istnieje.

w tym wątku interesuje mnie TYLKO relacja POCHODZENIA osób Boskich pod założeniem istnienia Trójcy
i na dodatek TYLKO w kontekście sprzeczności/niesprzeczności z ich równym wiekiem.

proszę o powrót do (lub wyodrebnienie watku) tematu



#109049 kilka pytań

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-24, godz. 18:39 w Tematyka ogólna

sky8, witaj na forum. Myślę że warto zapoznać się z tematyką 607 pne (po wigilii podrzucę linki jeśli ktoś mnie nie uprzedzi) i skutków dla doktryny ŚJ. Najkrócej mówiąc: archeologia dowodzi że Jerozolimy nie zburzono w 607 pne ale 21 lat później 586 pne. Na podstawie blędnej daty 607 ŚJ wyliczyli błędnych rok 1914 rzekomego ponownego niewidzialnego przyjścia Jezusa i rzekomą inspekcję w świątyni w 1918. Nauka o inspekcji w świątyni jest fundamentem ich nauki bo twierdzą że podczas tej rzekomej inspekcji Jehowa uznał Badaczy Pisma Św. za swoich sług na ziemi i wybrał ich do wykonywania dzieła na całej ziemi. Łatwo zatem udowodnić że jeśli rok 607 pne jest błędny to CK ŚJ nie reprezentuje Jehowy ale tylko samych siebie.



#108994 A co z sylwestrem ?

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-24, godz. 08:12 w Boże Narodzenie & Sylwester

cos by znalezli, ble

np. wykluczenie za udzial w "poganskiej" uroczystosci + cos ze straznicy o poganskosci sylwka i jest "paragraf" o który prosiles



#108915 Fałszerstwa kolegi Bednarskiego

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-23, godz. 15:42 w Tematyka ogólna

Mario, postawiłeś tezę, że WTS gdy zmienia naukę sygnalizuje wyraźnie fakt dokonania zmian, argumentuje, itd/
Czy jesteś pewny że nie ma zmian wprowadzanych po cichu bez sygnalizacji?

wbrew pozorom, moje pytania są NA TEMAT, co niedługo wykażę



#108742 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-22, godz. 05:34 w Tematyka ogólna

Zauważmy podobieństwo ww. nauki do katolickiego dogmatu o niepokalanym poczęciu (nie mylić z dogmatem o narodzeniu z dziewicy). Papiestwo rzymskokatolickie naucza, że od niedoskonałości uchroniono komórkę jajową Maryi, a WTS że od niedoskonałości uchroniono komórkę jajową Jezusa. Wg katolicyzmu do Maryi została zastosowana z góry niejako zaliczkowo ofiara okupu Jezusa. Obie religie są zgodne, że raz jeden w historii Bóg musiał ręcznie zaingerować w rozwój jednego człowieka i usunąć z jego ciała brzemię grzechu pierworodnego. Różnica dot. tylko czy ingerencji została poddana Maryja w łonie Anny czy Jezus w łonie Maryi.



#108741 Fałszerstwa kolegi Bednarskiego

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-22, godz. 05:27 w Tematyka ogólna

Mario, zajrzałem do tego artykułu w strażnicy i jest on niesamowicie mętny.

Moim zdaniem, nawet jeśli miałbyś rację, że zrozumienie Rz 10:13 się nie zmieniło, to nie masz podstaw do stawiania zarzutu "fałszerstwa", a jedynie do postawienia tezy, że Twoim zdaniem Bednarski nie zrozumiał mętnych i niespójnych tłumaczeń zawartych w omawianym artykule strażnicy. Fałszerstwo to jednak znacznie więcej niż tylko niezrozumienie artykułu. Moim zdaniem nie masz podstaw do tak cięzkich zarzutów.



#108694 W nawiązaniu do tematu ŚJ

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-21, godz. 02:19 w Strony neutralne

i tak oto przynajmniej jedna rodzina świadków Jehowy będzie mogla sobie "legalnie" poświetować co roku 24 grudnia :P co prawda nie Boże Narodzenie a rocznice ślubu ale jednak święto rodzinne :P



#108693 wzajemne pochodzenie Osób Boskich

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-21, godz. 02:16 w Trójca

wyznanie wiary trynitarnej mówi że Syn pochodzi od Ojca, a Duch od Ojca (prawosławni) lub Od Ojca i Syna (katolicyzm i protestantyzm).

skoro "od zawsze" w Bogu istnieją trzy osoby, a dogmatyka zapewnia że są one równe wiekiem, to jak jedna może pochodzić od drugiej?

jak to jest tłumaczone przez teologów?



#108692 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-21, godz. 02:11 w Trójca

do wywodów mirka o wodzie

analogia o tyle trafna, że mówiąc woda wielu ludzi kojarzy wodę domyślnie ze stanem ciekłym, tak jak wielu ludzi kojarzy słowo Bóg tylko z Bogiem Ojcem mimo że Bogiem jest także Syn oraz Duch.

uwaga językowa: lód (zamarznięta woda) nie ma natury "ludzkiej"=właściwej człowiekowi, raczej "lodową" lub "lodowatą" ale raczej lodową bo lodowaty kojarzy się tylko z jedna cechą lodu jaką jest niska temperatura

uwaga merytoryczna pojęciowa dotycząca chemii: H20 nie jest "pierwiastkiem" ale "związkiem" chemicznym.

uwaga merytoryczna dotycząca religii: analogia z wodą jest niedoskonała bo lód może zmienić się w parę wodną albo w ciekłą wodę i na odwrót, a Bóg Ojciec nie zamienia się w Syna i na odwrót, lecz są odrębni.



#108688 Nowe niebo i ziemia - na zawsze pokój?

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-21, godz. 01:45 w Wizja Raju

gdyby artykuły były podpisywane, być może odsuniętoby od pisania osoby odpowiedzialne za 1975

trzeba być naprawdę "skromnym" :P i nie szukać własnej chwały :P żeby nie zbierać podziękowań imiennych za 1975 :P

być może podziekowania nie byłyby tak gorące jak dla Pana Madoffa z Wall Street, być może żaden ŚJ nie stracił wielu milionów ani tym bardziej miliardów dolarów, ale myslę, że wielu ludzi miałoby ochotę okazać "wdzięczność" np. za to że dano im możliwość sprzedania domu i porzucenia intratnej pracy zawodowej na poczatku lat 70-tych

a tak, nawet nie wiedzą ktoremu członkowi CK lub Betelczykowi powinni być wdzięczni :P



#108637 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-20, godz. 10:48 w Do administratorów...

ja jestem tutaj bo forum to jest sensownie moderowane. Nie ma rozbijania wątków przez spam antyklerykalny nie ma publikowania bredni o burdelach WTS czy haremie Russella nie ma cytowania w całości hymnu ZSRR ani 4 pancernych. Tym bardziej razi mnie że w tak pięknym pokoju ktoś sie upiera przy brudnych drzwiach.



#108633 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-20, godz. 09:47 w Do administratorów...

PKDicku to nie jest problem Liberała, to jest problem dużo wiekszy. Chodzi o to, że przed kilkoma laty Zabiełło, Iszbin i inni postanowili zrobić jedno duże forum które zastąpi wiele innych małych, co poskutkuje lepszym dostępem do informacji nt. WTS. a teraz dąsy Jarka sprawiają że cel jest nieosiągalny. Marek jest zmuszany do pisania na innych forach, a dostęp do informacji przez osoby zainteresowane kwestią krwi jest mniejszy.



#108581 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-18, godz. 22:28 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

i podstawą prawną będzie "nadużycie dot. komentarzy" albo stosowanie niewłaściwej czcionki albo coś równie idiotycznego



#108569 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-18, godz. 19:39 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

widzę Arturze że jesteśmy zgodni że siłą, sądem, ustawą, nakazem itd, nic nie wskóramy.

trzeba próbować przekonać allegro.pl że sprawa wygląda inaczej.

Pytanie do Artura i do innych osób: macie pomysły JAK przekonać allegro do zmiany postępowania?

Wypiszmy wszelkie pomysły, te super dopracowane oraz takie co się teraz na żywo rodzą w naszych głowach, podyskutujmy, może coś dobrego sie z tego urodzi...



#108557 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-18, godz. 17:24 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Arturze, ale czy te "trochę racji" wystarcza do tak zdecydowanych działań ze strony allegro.pl? Bo obydwaj dobrze wiemy że WTS nie zamierza rozpowszechniać starych publikacji, a nawet próbuje hamować dostęp do nich.

I czy nic sie nie da zrobić? Masz jakiś pomysł?



#108549 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-18, godz. 16:11 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Prmio: Ja nie znam argumentów Nadarzyna więc nie ma się do czego odnieść

Sprawę kilka lat temu poruszano na tym forum w wątku
http://watchtower.or...p?showtopic=354

Pierwszy mail od Allegro: (...) Wystawiony przedmiot znajdował się na liście towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo na Allegro lub jego sprzedaż w tej formie mogła też naruszać polskie prawo bądź warunki dystrybucji określone przez producenta/autora. Aby uniknąć konsekwencji prawnych, zalecamy zaniechanie wystawiania podobnych przedmiotów w przyszłości.(...)
Ja im na to: (...) Proszę o podanie który punkt "listy towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo" naruszyłem wystwiając te 5 aukcji.
Odpowiedzieli na następny dzień:Witam, Sprzedaz książek, czasopism wydanych przez Swiadków Jehowy jest sprzeczna z zasadami ich rozpowszechniania. Dostalismy wyrazna prosbe od wydawnictwa o usuwanie takich aukcji. Proszę o niewystawianie tego typu aukcji, zostaną one usunięte.

Pytanie brzmi: czy z pkt widzenia prawa Nadarzyn może twierdzić, że Sprzedaz książek, czasopism wydanych przez Swiadków Jehowy jest sprzeczna z zasadami ich rozpowszechniania.

słowa które powiększyłem odpowiadają na pytanie autora wątku, czy usuwanie kont jest tylko spiskową teorią czy faktem



#108547 Prawda i tajne dane

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-18, godz. 14:45 w Świadkowie Jehowy i prawo

potrzebowałem świstek od księdza o bierzmowaniu, ponieważ byłem świadkiem na ślubie kościelnym brata

Napisałeś że ksiądz miał swiadomość że jesteś "ochrzczonym świadkiem" ... znaczy Świadkiem Jehowy? I jako sługa Jehowy chciałeś brać udział w "balwochwalczej" uroczystości?



#108544 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-18, godz. 14:35 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Zapytam Artura oraz Ewę jako prawników i Iszbina oraz inne osoby które zawodowo lub hobbystycznie zetknęły się z tematyką praw autorskich co sądzą na temat argumentów o tym, że WTS jest "właścicielem" publikacji.

Poza dyskusją są prawa autorskie anonimowych pisarzy do ich tekstow. Czasopismo nie ma ceny. Nie jest sprzedawane ale rozdawane. Czy to pozwala na roszczenie że skoro nie doszło do uiszczenia ceny to prawo własności jest nadal w ręku wydawcy? Moim zdaniem idiotyzm, ale tak argumentują ŚJ.

Ja widzę analogie do np. makulatury reklamowej Tesco którą znajduję na swojej wycieraczce. Ona jest moja, choć nie zapłaciłem. Przyniesienie jej przez kogoś i położenie na mojej wycieraczce moim zdaniem pozwala przyjąć, że własność została przekazana w sposób dorozumiany. Mam rację?



#108540 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-18, godz. 14:16 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

kiedys zawieszono moje konto i to z powodów że tak powiem gospodarczych a nie teokratycznych.

Na pytanie za co dostałem kuriozalnego @ wklejkę. Admini chyba mają taką wklejk udostępniona jako szablon i powinni wycinać z niej to co nie potrzebne. W każdym razie ja kiedyś otrzymałem info że konto zawieszono "z jednego z nastepujacych powodów" po czym szła lista "nie opłacenie faktury za usługi allegro, handel bronią, nadużycia związane z komentarzami, pirackie oprogramowanie" itd. po około 3 tygodniach udało mi się wymusić KONKRETNĄ odpowiedź i okazało się że chodziło o coś zupełnie innego, sprawę wyjaśniłem ale konta nie przywróciłem, mimo że wskazałem im że przecież dotąd zupelnie przyzwoicie na mnie zarabiali. Kazano mi założyć nowe konto i od nowa zbierać komentarze i poinformować admina który sie mna zajmował jaka jest nazwa tego konta.

A wracając do tematu jaka jest przyczyna zdejmowania aukcji...

Ja obstawiam że przyczyną problemów może być nadmierny strach przed groźbami prawników Nadarzyna, groźbami których normalni ludzie (nie-prawnicy) nie są w stanie zrozumieć ani zweryfikować ich ważności.

Kiedyś iszbin miał sprawę z onet.pl i grożono mu usunięciem strony "brooklin bo" jeśli nie usunie "danych osobowych" opisanej przez niego firmy jarmarcznie handlującej pod stadionami artykułami do gloszenia. Iszbin reprezentował tyle inteligencji i znajomości prawa polskiego że umiał powołać się na ustawę która owszem, chroni dane osobowe ale tylko osób fizycznych a nie firm oraz wskazać że na podstawie innego aktu prawnego dane podmiotów gospodarczych są jawne. I to o ile pamiętam wystarczyło. Ale na onecie admin prezentował IQ>=80 Czy poszkodowani na allegro będą mieli równie wiele szczęścia, nie wiadomo...

jeśli chodzi o publikacje ŚJ słyszałem że allegro dało się zasugerować nadarzynowi że czasopisma te nie mają ceny a ich tekst jest własnościa (prawa autorskie) WTS stąd (kuriozalny wniosek) handel nimi jest zabroniony.

sumując: powody zawieszenia kont zawsze podawane są mętnie i to nie tylko wtedy gdy chodzi o książki ŚJ ale to jest ogólnie nienormalna norma na allegro ("piractwo i handel bronią" hahaha) a do tego prawdopodobnie dochodzi nieumiejętność weryfikowania gróźb prawniczych przez adminow allegro.pl



#108526 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-17, godz. 22:57 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

sprawę można nagłośnić w mediach, jak proponowano lub próbować iść do sądu ale nawet na drodze sądowej wiele nie wskuramy...

kiedyś na Białorusi wywalono z pracy w TV szefa wiadomości, uzasadniając to "brakiem akcentów świątecznych w programie 24 grudnia" mimo że naprawdę chodziło o dzialalność opozycyjną wobec dyktatora. Na allegro może być podobnie

konto można zawiesić za różne rzeczy, a w razie czego allegro może podać dowolny powód, prawdziwy lub fikcyjny...

ukrócenie wpływów nadarzyna lub samowoli admina znacznie utrudnia postawa tego sprzedawcy na którego allegro może mieć i niestety ma "haka" w regulaminie.

Nie wiem czym sprzedawca publikacji WTS podpadł za pierwszym razem. Ale jeśli allegro zamyka mu konto a on otwiera kolejne to każde kolejne drugie piąte dziesiąte i sto czterdzieste czwarte będzie nielegalne i nadaje się do zamknięcia. Otwieranie nowego konta po zamknieciu starego jest niezgodne z regulaminem.

Przepis służy celom porządkowym, a w praktyce uderza nie tylko w oszustow ale także we wszelkich niecierpliwców. Czasami na odpowiedź adminów (którą wysylają obowiązkowo na pierwsze konto) trzeba czekać dwa tygodnie. dodatkowo wskutek blędu technicznego nie da się na zawieszonym koncie zmienić emaila. Allegro nie przyjmuje do wiadomości istnienia tego błędu. Komunikacja tylko na email tylko na pierwsze konto amen koniec kropka. Wystarczy żeby konto emailowe straciło ważność albo zostało zlikwidowane i pozamiatane. Do końca życia nie powinieneś korzystac z allegro. Wiele osób nie godzi się z tym zakłada nowe konta. Inni nie godzą się z powodem zawieszenia i zamiast wyjaśnić kwestię od razu zakładają nowe. Od tej pory już zawsze będa banitami na allegro. Zawsze, choćby na nowym koncie uzyskali 10.000 pozytywów i tytuł supersprzedawcy można ich bedzie bez ostrzeżenia wywialić i już.

A czym można podpaść na allegro po raz pierwszy? Czymkolwiek! wyrok śmierci za głupi wyraz twarzy!

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych praktyk to zakaz handlu komentarzami. Zły Humor admina jego niechęć do zbadania sprawy, niemożność ustalenia kto ma rację, itd. itp. powodują że jednym z haniebnych sposobów na zwalczanie konkurencji są donosy z zarzutem nadużyć na komentarzach. To działa tak, jakby ktoś w czasach stalinowskich uprzejmie doniósł do KGB że jesteś wrogiem władzy ludowej, albo jakby współcześnie oskarżył ciebie o antysemityzm albo molestowanie seksualne. Choćbys był niewinny zginiesz marnie.

Na allegro, jak w stalinowskim ZSRR każdy zawsze i o każdej porze musi liczyć sie z tym, ze bez żadnego powodu i bez możliwości obrony zostanie wyjety spod prawa i skazany na dożywotnią banicję. Niestety.

Jesli sprzedawca o którym mówimy miał takiego pecha, to pozamiatane.

I wcale nie musi chodzic o to że admin jest świadkiem Jehowy, sprzyja nadarzynowi itd. itp. Ot po prostu jak ktos ma pecha to w drewnianym kościele spadnie mu dachówka na głowę. I tyle

Jak mi kiedyś powiedział pewien oficer, tam gdzie kończy się zdrowy rozsądek zaczyna się wojsko polskie. Ja odniósłbym te słowa do allegro.



#108471 Wolne, 2 poziomowe mieszkanie. Kto się pisze?:P

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-17, godz. 10:05 w Humor

poszukiwany facet ma być prawie święty w sensie opiekuńczy stawiający sprawy drugiego człowieka wyżej własnych (rezygnacja z imprez, opieka nad kobietą) a jednocześnie żyć w zupełnej niezgodzie z wartościami chrześcijańskimi (seks na życzenie) itd.

reszte podobnie sprzecznych oczekiwań niech każdy wyłowi sobie sam