Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy mój tata o mnie zapomni?


  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-10-08, godz. 19:01

hey tak sie zastanawiam....
mam ojca śJ zagorzałego i wierzacego.... ja byłam SJ jak wczesniej pisałam teraz nie jestem i mam do tego wstret...
czy jezlei nauka SJ spełniła by sie i załózmy nastałby ten argamedon... :D to z tego co sobie przypominam" nie bedzie sie już pamietac rzeczy przeszłych" CZYLI JEZELI JA ZGINE BO JESTEM ODSTEPCA TO MOJ TATA UKOCHANY ZAPOMNI ZE MIAŁ CÓRKE???????

co za wizja...... :(

#2 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-08, godz. 19:08

czy jezlei nauka SJ spełniła by sie i załózmy nastałby ten argamedon... :D to z tego co sobie przypominam" nie bedzie sie już pamietac rzeczy przeszłych" CZYLI JEZELI JA ZGINE BO JESTEM ODSTEPCA TO MOJ TATA UKOCHANY ZAPOMNI ZE MIAŁ CÓRKE???????

co za wizja...... :(

Ale nie masz się co martwić bo nauki Świadków Jehowy się nie spełnią i tego jestem już teraz pewien.
POzdrawiam

#3 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-10-08, godz. 19:12

hey jojo witam cie serdecznie. ja tez mam taka nadziej a wrecz tez jestem w 100 procentach przekonana ze tak nie bedzie. chodziło mi tylko o to ze jakbym sie nie spotkała ztym forum i innymi materiałami na temat swiadków to by było ze mna kiepsko. tak kocham tate ze jeszcze byłabym w stanie stratowac na pioniera byle by tylko z nim razem kiedys tam w raju zyc.......
a teraz wiem ze to nieprawda i bardzo bardzo sie ciesze.......
ale z drugiej strony - jaki to dobry chwyt na przyblizenie do organizacji no nie?/

#4 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-08, godz. 19:20

Fakt Towarzystwo ma bardzo wiele chwytów by łączyć rodziny świadków Jehowy (chodzi mi tu o całe rodziny gdy OJciec, matka, dzieci są świadkami) Przecież jaki jest duży nacisk na to by rodzice głosili ze swoimi dziećmi i tak samo na studium bibli jak jest studentem osoba młoda, która ma rodziców Swiadków jak prowadzący studium namawia do gloszenia z rodzcami, że to właśnie wzór takiej rodziny :) Normalnie jak to wspominam to aż uśmiech mam na twarzy, że dałem rady sie tak zmanipulować :)

#5 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-10-08, godz. 19:38

Normalnie jak to wspominam to aż uśmiech mam na twarzy, że dałem rady sie tak zmanipulować


ojej a ja? az wstyd sie przyznac ale biegałam jak szalona w tej kiecce(ktorej nigdy nie lubiałam) i z torba w reku upchana czasopismami byle tylko miec co wpisac do "owocu" i w przyszłosci zyc w raju znajblizszymi. "BO JAK NIE TO TO CO?" - TO GŁUPIE PYTANIE SWIADKOWIE CAŁY CZAS MI ZADAWALI

#6 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-08, godz. 19:45

Ja to pommimo tego, że byłem głosicielem to ze znajomymi na sprawozdaniach zawsze wpisywaliśmy na sprawozdaniu jedną godzinkę i starszy ktory miał ze mna studium zawsze mówił mi o tym zebym w słuzbie sie poprawił i sie wkurzał ze maiłem tylko jedną godzine i zawsze obrywałem od wsztkich ze ejstem leniwy w słuzbie ale wiesz teraz nie załujze ze miałem takie podejscie może dlatego nie było mi tak cięzko odejśc z Towarzystwa

#7 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-08, godz. 20:14

Pewnego razu pare dobrych lat temu szedlem na jedna z moich pierwszych zbiorek. W tym celu wcisnalem sie w elegancki garnitur, kamizeleczka, krawacik. Spotkalem kolege. Jak sie dowiedzial co i po co, to chwycil mnie za klapy marynarki i zaczal sie tak serdecznie smiac!
Nic dziwnego, mozg wowczas konkretnie mi sie wylasowal... i sam sobie to zafundowalem, z wlasnej i nieprzymuszonej woli. I z jednego powodu spojrzec wstecz jest fajnie: widac jak bardzo zmadrzalem.
Jak teraz popatrze na siebie, to widze, ze przeszedlem ogromny szmat drogi i widze ze jeszcze wiele przede mna.

#8 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-08, godz. 20:39

A apropos głoszenia to fajne czasy były gdy szedłem już z musy na tą służbę i akurat sie zdarzyło, że ludzie pogonili to taki dumny wracałem na stdium i dla mojego "nauczyciela" mówiłem, że jak to nie bezpiecznie jest w słuzbie i jakie to prześladowania czekają "prawdziwyh chrześcijan" i ten mój "nauczyciel" był taki zemnie dumy że doceniam służbe a ja zadowolny, że nie będzie się czepiał :P

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-08, godz. 21:20

Marta wspomniała o szantarzu emocjonalnym opartym na miłości do najbliższych.

Tuż przed odejściem z organizacji rozmawiałem z kolegą.
W chwili szczerości powiedział mi, że jego rozum całkowicie odrzuca możliwość, aby ŚJ byli religią prawdziwą.

Po chwili jednak dodał, że ponieważ jest zakochany w pewnej siostrzyczce i chciałby razem z nią żyć w raju na ziemi, dlatego nie będzie słuchał rozumu, ale posłucha swojego serca.

Prosił mnie również, abym nie miał do niego pretensji, że po moim odejściu zerwie ze mną wszelkie kontakty. Tłumaczył, że gdyby tego nie uczynił, starsi zboru mogliby go uznać za "słabego duchowo" i odradzić jego dziewczynie dalsze spotykanie się z nim, a on po prostu boi się ją stracić i dlatego (cyt.) "musi się ugiąć przed szantarzem". Wiadomo, że przyjaźń z kolegą nigdy nie jest tak silna jak uczucie do dziewczyny.

W pełni go rozumiem.

W dalszej części rozmowy, powiedział mi, że ponieważ ma skończoną tylko podstawówkę, więc dopuszcza, że jest głupi i się myli. Jego rozum daje mu 100% pewność nieprawdziwości ŚJ, ale on chciałby się pomylić. W razie odejścia nikt mu nie da lepszej obietnicy i nie obieca lepszego raju. A bycie ŚJ nie jest takie ciężkie. Głosić się jakoś nauczył, na zebrania chodzi bo ma czas (nie pracuje zawodowo), więc spoko. Nawet jeśli prawdopodobieństwo raju na ziemi nie przekracza 0,01% to w końcu on i tak nie ma nic do stracenia... A w totka też ludzie wygrywają, więc może on wygra raj na ziemi...

To ostatnie zdanie zszokowało mnie najbardziej.

Ciekawe ilu jest w Polsce "niewierzących ale praktykujących" ŚJ kierujących się motywacjami podobnymi do wyżej opisanych.

#10 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-08, godz. 21:31

MAm odobną sytułacje a może i troche inna bo kolega ze zboru, ktory jest takim brooklinowym buntownikiem a jest SJ (znaczy nieocgrzczonyy głosiciel bo ma tez 16 ) ale jaego rodzice są SJ miał zemna dobry kontakt w zborze bo tylko on ja i jeszcze parełebków mielismy na to wsztko taki luźny pogląd i jak ja odszedłem to on miał katygoryczny zakas spotykania sie zemną i ja go rozumeiem ale uczymy sie jednej szkole i w skzole se gadamy sie bijamy z niektorych sytemiow brooklinowski ale wiesz jak oln idzie z rdzicami czy w słuzbei go spotkam to niby sie nie znamy bo po co ma miec problemy ale fajnie by byhło zezby koleś potrafił sie odłączyc i sie uwolnic od tego dzinneg sytemy bo zycie bez strażnicy jest o wiele lżejsze zwlaszcza w naszym młodym wieku

#11 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 08:07

marta, wbrew pozorom wszystko zależy od poziomu durnowatości Starszych ze Zboru ojca, im większe z nich prymitywy i większe nieuki (brak wykształcenia) tym większymi władcami w Zborze będą próbowali być (opis zaobserwowany na podstawie doświadczeń własnych) - indoktrynując i głupot wymagając w maksymalnym stopniu, w tym: odpowiednie socjotechniczne wpływy na Twego ojca - by w imię spraw nadrzędnych (religia) zrezygnował z kontaktów z "odstepcą".

Ja z doświadczenia Ci powiem jedno: mój ojciec jest Starszym Zboru, cała rodzina jest ŚJ - a żyje mi się z nimi zaj***ście, podejrzewam że lepiej niż w niejednej rodzinie ŚJ, w której sami "pionierzy" są - to zależy od ludzi jak się zachowają.

Użytkownik Dementor edytował ten post 2006-10-11, godz. 06:25

destination: ..::SALSERO::..

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-09, godz. 08:15

mam pytanie do Marty (jeśli nie chcesz, nie odpowiadaj)...
Czy pytanie o ew. śmierć w armagedonie samo przyszło Tobie na myśl?
A może Twoi rodzice grają na tej nucie, abyś wróciła do organizacji?
Czy Twoi rodzice np. mówią Ci ze łzami w oczach, że nie chcą, abyś zginęła z rąk Jehowy?

#13 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-09, godz. 10:53

Sebastian - dosyć dobrze znam społeczność 5-6 zborów, wiekszość ludzi w srednim wieku praktycznie od dziecka i powiem Ci szczerze, że bez problemu uzbierał bym 20% takich o których piszesz.
Wiem, że to może trochę mała próba statystyczna ale już cos pokazuje. Nawet jeśli to tylko 5-10%, to okazuje się że wśrod wszystkich SJ 300-600 tyś jest tak dla picu... a może i więcej :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-09, godz. 11:20

wątpiących lub nawet niewierzących, ale głoszących napewno jest dużo i liczebnie i procentowo...

ale najciekawszą grupę stanowią tacy którzy sercem wierzą mimo że rozumem odrzucają...
wyobrażacie sobie takie rozdwojenie w jednym człowieku? Bo mi ciężko jest to sobie wyobrazić...

#15 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 19:36

Wiesz co ja wieże Ci, że sa takie osby ale naprawde trudne mi jest to do wyobrażenia a dlaczego ?? Ponieważ ŚJ sa tak skomplikowaną doktrynowo religia i te wsztkie rzeczy struktury i inne bzdety sa tak zawiłe i ze mała wątpliwosc naprawde mzoe rozwalic bardzo szybko ten chwiejny fundament oparty na kłamstwach i przekłamaniach. Przynajniej ja tak maiłem i to jest jeden pus całej Organizacji Swiadków Jehowy

#16 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 20:02

mam pytanie do Marty (jeśli nie chcesz, nie odpowiadaj)...
Czy pytanie o ew. śmierć w armagedonie samo przyszło Tobie na myśl?
A może Twoi rodzice grają na tej nucie, abyś wróciła do organizacji?
Czy Twoi rodzice np. mówią Ci ze łzami w oczach, że nie chcą, abyś zginęła z rąk Jehowy?


nie mnie samo to pytanie na mysl nie przyszło. moj tata ciagle mowi ze jak wszystko sie zawali w armagedonie i on spojrzy na te ruiny to wszyscy pozostali przy zyciu swiadkowie beda sie cieszyc a on smutkiem zapała bo... mnie nie bedzie. i ze mu bedzie bardzo przykro. faktycznie moze chce mnie wziasc na litosc....
chyba tak bo moja mama nie zyje - umarła jak byłam nastolatka i wtedy nie znalismy swiadków. i teraz ojciec ( i inni swiadkowie ) sie ciagle na to powołuje i mi mówi ze : jak mama bedzie sie czuc gdy wstanie z grubu a mnie nie bedzie? jak ten ojciec biedny ma jej powiedziec ze zginełam bo nie chciałam czytac bibli?

prawde mowiac gdy zaczelismy studiowac to bardzo duzo na moj chrzest wpłyneła ta cała nadzieja o zmartwychwstaniu. bardzo chciałam zobaczyc mame a swiadkowie mowili ze jak sie ochrzcze to na pewno sie z nia zobacze i zamieszkam do konca moich dni......... TO TAKI po prostu CHWYT MARKETINGOWY BYŁ . teraz to wiem, ale wtedy wszystko robiłam jak w transie.....zyłam nadzieja..zmarnowałam młodosc w ten sposób i kurde nic mi to nie dało.

JESTEM STRASZNIE WSCIEKŁA NA TA SEKTE

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-09, godz. 20:14

jak czytam coś takiego, to żal mi szczerych ludzi, takich jak Marty Ojciec...
a wściekły jestem na tych manipulatorów z Nowego Yorku...

Dobrze, że ja nie mam w rodzinie żadnego aktywnego ŚJ...
I dziękuję Bogu że moja narzeczona jest katoliczką...
I że nikt mnie nie szantażuje emocjonalnie...

#18 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 20:24

W oganizacji jest bardzo dużo szczerych ludzi, ktorzy dali sie wmanipulowac w Sidła Brooklinu. Im sie wydaj, że oni robią to na chwałę Bożą poswięcają swoje lata, życia na służbę polową nikeidy swoje oszczędnoiści na dobrowolne datki albo inne rzeczy ktore mogli by pozyteczniej zalokowac. Ale moim zdaniem to w nas jest potencjał zmiany tego, bo to my znamy prawde i my mzoe poprzez zyczliwość (nigdy w życiu przez chamstwo) powolo rozbierac cegiełki brooklińskiego muru z oczy Świadków JEhowy. W organizacji mam wielu przyjaciół ktorzy sa naparwde dobrymi ludzi ale sa oszukani ja wierze i mam nadzieje, zę sieszcz eprzyj apiekne dni kiedy będe mogł sie z nimi spotkać.

Wyzjae w życiu zasadę:
Wiara czyni códa i nadzije umiera ostatnia :)

#19 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 20:30

jak czytam coś takiego, to żal mi szczerych ludzi, takich jak Marty Ojciec...
a wściekły jestem na tych manipulatorów z Nowego Yorku...


trafiłes w sedno - bo moj tata to naprawde szczery facet. gdy mu o wszystkim opowiedziałam co tu w internecie wyczytałam i jacy sa starsi i jakie stosuja metody i pokazałam mu te wszystkie tzw nowe swiatła i obrazki podprogowe w straznicach i wiele innych rzeczy to stwierzdił ze on nie słucha swiadków tylko bibli i jehowy. i chocby nawet wsyzscy bracia i siwdakowie sie mylili bo sa niedoskonałaymi ludzmi to on i tak baedzie chodził i głosił i wierzył w boga i te wszystkie nauki od " niewolnika"- bo to przeciez jedyny kanał........

i tak wkoło to samo... ja mu swoje on ze do mnie weszło siedem demonów, ze swinia powraca do wiadomo czego, ze nie czytam straznic dlatego watpie, kiedy ostatnio miałam studium osobiste i ze NA PEWNO WCHODZE NA INTERNET I MAM KONTAKTY Z ODSTEPCAMI - a o tym było juz na kongresie ostatnio i bracia przestrzegali no ale jakbym była na kongresie to bym sie sama dowiedziała jakie wskzówki odnosnie kontaktu z odstepcami przez internet były poruszane........

no i co ja mam z tym moim tata zrobic?

tak poza tym jest super facetem i najlepszym ojcem na swiecie...chociaz przyznam ze ten nasz bardzo dobry kontakt urwała sie gdy zaczelismy byc swiadkami a to dlatego ze wielu rzeczy nie mogłam mu opoiwedziec bo wiedzialam ze wysłałaby mnie do starszych" dla mojego dobra".
i tak przez swiadków moj bardzo dobry kontakt z jedeynym ojcem szybko sie urwał.....

I DLATEGO TEZ NIE ZNOSZE TEJ SEKTY

#20 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-09, godz. 21:39

trafiłes w sedno - bo moj tata to naprawde szczery facet. gdy mu o wszystkim opowiedziałam co tu w internecie wyczytałam i jacy sa starsi i jakie stosuja metody i pokazałam mu te wszystkie tzw nowe swiatła i obrazki podprogowe w straznicach i wiele innych rzeczy to stwierzdił ze on nie słucha swiadków tylko bibli i jehowy. i chocby nawet wsyzscy bracia i siwdakowie sie mylili bo sa niedoskonałaymi ludzmi to on i tak baedzie chodził i głosił i wierzył w boga i te wszystkie nauki od " niewolnika"- bo to przeciez jedyny kanał........

i tak wkoło to samo... ja mu swoje on ze do mnie weszło siedem demonów, ze swinia powraca do wiadomo czego, ze nie czytam straznic dlatego watpie, kiedy ostatnio miałam studium osobiste i ze NA PEWNO WCHODZE NA INTERNET I MAM KONTAKTY Z ODSTEPCAMI - a o tym było juz na kongresie ostatnio i bracia przestrzegali no ale jakbym była na kongresie to bym sie sama dowiedziała jakie wskzówki odnosnie kontaktu z odstepcami przez internet były poruszane........

no i co ja mam z tym moim tata zrobic?

tak poza tym jest super facetem i najlepszym ojcem na swiecie...chociaz przyznam ze ten nasz bardzo dobry kontakt urwała sie gdy zaczelismy byc swiadkami a to dlatego ze wielu rzeczy nie mogłam mu opoiwedziec bo wiedzialam ze wysłałaby mnie do starszych" dla mojego dobra".
i tak przez swiadków moj bardzo dobry kontakt z jedeynym ojcem szybko sie urwał.....

I DLATEGO TEZ NIE ZNOSZE TEJ SEKTY

Nie wiem, czy ponizsza rada znajdzie zastosowanie w Twoim przypadku ale nie zaszkodzi sprobowac.
Tatusiowie zwykle to wiedza, ze lepiej wiedza, albo nawet najlepiej wiedza, dlatego tez poznaj nature tatusia, znaj nature rzeczy - tatusia i dzialaj zgodnie z wiedza. Nie zgodnie z wiedza czy swiadkowie sa sekta czy nie, tylko zgodnie z wiedza na temat tatusia. Czy musisz go pozbawiac zludzen, nawracac przekonywac jak wiesz, ze on nie jest jeszcze na to gotowy? Moze sprobuj ustalic wspolny konsensus - a nie atakuj go, nie atakuj jego pogladow - atakujac go (czyli dzialajac wbrew jego naturze) zmusisz go do reakcji (akcja powoduje reakcje) ktora bedzie skierowana przeciwko Tobie. Znajac nature rzeczy - w tym przypadku nature tatusia mozesz dzialac w harmonii z natura, w harmonii z tatusiem - oszczedzajac bolu sobie i jemu. Zaakceptuj go z takimi pogladami jakie ma, w koncu to nie poglady czynia z niego tatusia. A skoro przystal do swiadkow to znaczy ze musi mu to sluzyc, dobrze robic pod jakims wzgledem. Mozesz tez rozwazyc jakie ty korzysci odnosisz z tej sytuacji. Zawsze sa jakies plusy i zawsze jakies wnioski i zawsze jakis sens.

No i zrozumienie rodzi wspolczucie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych