Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-12 )



Sort by                Order  

#22073 Co pracodawcy powinni wiedzieć o świadkach Jehowy?

Napisano przez Fly on 2006-03-24, godz. 12:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ja zatrudniam w swojej firmie samych Świadków, oczywiście nie przez przypadek. Nie muszę ich nawet kontrolować, co z innego względu w mojej firmie jest b. utrudnione. Chcąc nie chcąc muszę im zaufać i przez parę lat mnie nie zawiedli. Dla mnie jest faktem potwierdzonym empirycznie, że ŚJ są przeciętnie znacznie bardziej uczciwi niż reszta rodaków. Inaczej jest pewnie w Europie Zachodniej albo w Japonii, ale w Polce jeżeli chcesz znaleźć uczciwego i pracowitego człowieka, to biorąc ŚJ twoje szanse że dobrze trafiłeś rosną znacząco.



#22010 Zatwardziałość warunkiem zbawienia cudzołożnika?!

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 18:51 w Tematyka ogólna

Sebastian, ja napisałem tylko, że sprawy czasem układają się w bardzo skomplikowaną konfigurację. Tak jak w przypadku, który opisałem. A twoje (czy też jak mniemam katolickie) podejście do sprawy mogłoby być przedmiotem kpin innych, nawet obecnych na tym forum osób, które jednak powstzymają się od tego w imię solidarności i wspólnego dokopywania Świadkom.
Jako żonaty chrześcijanin traktuję swoje małżeństwo z najwyższą powagą i nie mam zamiaru nigdy się rozwodzić.



#21996 Zatwardziałość warunkiem zbawienia cudzołożnika?!

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 17:59 w Tematyka ogólna

No cóż... ponieważ to nie jest forum o KK, to wstrzymam się od dalszej dyskusji. Mam tylko wrażenie, że broniąc takiego chorego poglądu nie macie moralnego prawa kpić sobie z nauk ŚJ.



#21986 Zatwardziałość warunkiem zbawienia cudzołożnika?!

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 16:22 w Tematyka ogólna

Sebastian, wiem że jako katolik się ze mną nie zgodzisz, ale ja uważam, że sprawa jest mocno skomlikowana.
Rozważmy taką oto sytuację: Ktoś ożenił się w wieku 18 lat, nie wyszło... po 3 miesiącach - rozwód. Wkrótce ożenił się ponownie - tym razem szczęsliwie. Dziś ma lat 50 i trójkę dzieci. Są szczęśliwą rodziną. I w tym momencie życia człowiek ten chce zostać katolikiem albo wrócić do praktykowania tej religii. I co powinien zrobić wg ciebie? Rzucić w cholerę swoją żonę, dzieci i przekreślić kawał życia swojego i tych ludzi i wrócić do osoby, która jest mu już całkiem obca i która dawno o nim zapomniała?! Tego właśnie wymaga od niego Bóg?!



#21953 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 08:48 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chodzi mi o zapedy nasze ze Maria napewno miala wiecej dzieci po Jezusie.Nigdzie z tekstu biblii tego nie wyczytamy.Opracowania zydowskie swiadcza wprost czemus przeciwnemu.A komu jak komu ale im glownie zalezaloby na zdyskredytowaniu Marii :angry:

Kloo, wyczytamy, wyczytamy. Aż nadto wynika to z ewangelii. Może się mylę, ale mam wrażenie że od pewnego czasu szukasz dziury w całym i obwiniasz WTS o całe zło tego świata (powiązania z masonerią, spirytystami itd). Sorry, takie moje wrażenie.



#21949 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 07:38 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ehomo, możesz wyjaśnić wszystkim niekumatym (w tym i mnie) co wynika z faktu, że Nabonid panował 17 lat? Jak rozumiem przeczy to tezie, że Jerozolima została zburzona w 607 pne, tak?
Kloo, do czego zmierzasz właściwie? Jaka jest twoja teza?
Azariasz - owszem "niewolnik" uważa że w Gal. 1:19 jest mowa o przyrodnim bracie Jezusa. Swoją drogą dlaczego miałoby być inaczej?



#21947 Biblijna fantastyka

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 07:26 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Terebincie, sam to napisałeś? W takim razie szacuneczek. Piękne to było...



#21873 Co pracodawcy powinni wiedzieć o świadkach Jehowy?

Napisano przez Fly on 2006-03-22, godz. 14:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Zenujaca sie robi ta dyskusja. A tak ladnie sie zaczela. Czy wy naprawde macie SJ za idiotow, ktorzy nie maja mozgu? No to przypominam, ze wielu z was tez nimi bylo.
Lekarz - SJ odmawiajacy pomocy czlowiekowi, bo ten jest odstepca?! Ratunku!!!



#21857 Jehowa błogosławi Jehowa dopuszcza próbę wiary itd

Napisano przez Fly on 2006-03-22, godz. 13:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sebastian, ja tez jestem mocno zdegustowany twoja wypowiedzia. Oto wlasnie polactwo w calej okazalosci.
Dla jasnosci: sam prowadze firme i szlag mnie nieraz trafia jak widze, ze konkurencja zatrudnia pracownikow na czarno i oszukuje na podatkach. Jasne - oszukujmy sie wszyscy, bo i nas oszukuja. Zaprowadzi nas to donikad. Czy ty wiesz ile firm zbankrutowalo w tym kraju, ile ludzi stracilo prace i ilu zmarnowalo sobie zycie, bo oszukali ich kontrahenci albo pracownicy?! Zygac sie chce na takie poglady, ech... Chyba wyjade do jakiejs cholernej Skandynawii, bo widac mentalnie tu nie pasuje.

No prosze, setny post w takim podlym nastroju...



#21851 Co pracodawcy powinni wiedzieć o świadkach Jehowy?

Napisano przez Fly on 2006-03-22, godz. 12:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Prosze o szczegoly. Nie wiem o jakim artykule mowisz, ale wydaje mi sie, ze twoje domysly sa nietrafione.



#21838 Co pracodawcy powinni wiedzieć o świadkach Jehowy?

Napisano przez Fly on 2006-03-22, godz. 09:57 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sebol - mozna. To akurat jest dosc logiczna zasada. Pracujesz w sklepie - nie masz wplywu na to co sprzedajesz - podanie papierosow jest OK. Prowadzisz interes - masz wplyw na to co sprzedajesz - papierosy NOK (not OK).
Oczywiscie czym innym jest praca w sklepie/zakladzie wyspecjalizowanym w szerzeniu zla i zepsucia - sex-shopie, w fabryce zbrojeniowej itp. To raczej niewskazane :)

Swoja droga, ja zawsze odmawialem (nawet szefowi) gdy mnie proszono o kupienie papierosow. Tak mi kazalo sumienie, nie WTS.



#21837 Jehowa błogosławi Jehowa dopuszcza próbę wiary itd

Napisano przez Fly on 2006-03-22, godz. 09:52 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Moj problem zawsze polegal na tym, ze dostrzegalem mnostwo pozytywnych rzeczy w otaczajacym mnie swiecie, a to nie wypadalo. Kiedys, zanim sobie zdalem sprawe jak wiele watpliwowci mnie nurtuje, napisalem do kogos tak:

"Wezmy np. kwestie dni ostatnich: Z jednej strony zgadzam sie, ze rok 1914
byl szczegolny. Wojna swiatowa, potem epidemia hiszpanki, zaraz potem II
wojna swiatowa... Cos w tym jest! Ale wielu braci nie zdaje sobie sprawy, ze
te krytyczne czasy, w ktorych przyszlo nam zyc zapewnily ludzkosci taki
poziom zycia, jakiego nie bylo jeszcze nigdy w historii. Nigdy Europa nie
zaznala tylu lat pokoju, medycyna nie leczyla tylu chorob, ludzie nie zyli
tak dlugo i nigdy nie mogli sie relizowac na wielu plaszczyznach tak jak
teraz - kiedys tylko walczyli o byt i sie rozmnazali."

Coz, zawsze staralem sie byc obiektywny. I dlatego tez czesto wystepuje na tym forum w obronie Swiadkow, bo ataki na nich bywaja albo zlosliwe albo nielogiczne.



#21836 Uczynek Jeftego

Napisano przez Fly on 2006-03-22, godz. 09:43 w Ogólne

Padre, moim skromnym zdaniem trafiles w sedno swoimi pytaniami. Sam je sobie zadawalem od dziecka, ale jakos przechodzilem do porzadku nad tym ze nie znajduje dobrych odpwiedzi. Mimo wszystko mam jakies wewnetrzne przekonanie, ze Bog jest dobry i chce dla nas jak najlepiej. I ze Biblia jest niezwykla ksiega. Ale pytania pozostaja...
Bardzo Ci dziekuje, ze tak ladnie ubrales w slowa moje mysli.



#21823 (Z przeniesies) Szukam kontaktu z bylymi ŚJ - potrzebne rady

Napisano przez Fly on 2006-03-22, godz. 06:29 w Szukam kontaktu

Doroto,
jesteśmy w trochę podobnej sytuacji. Trzymaj się.
Aha, i na początek wyłącz Caps Lock, bo źle się czyta.



#21807 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 21:04 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

czytam powoli i nie wiem o co Wam chodzi...

zmiana dot pokolenia jest zmianą doktrynalną. Stąd jeśli mówicie że przyczyną braku wzmianki o nowym świetle na temat pokolenia jest to, że wymieniano zmiany doktrynalne, to ja mówię, że to niewłaściwe kryterium, bo gdyby wymieniano wszystkie zmiany doktrynalne, wspomniano by naukę o pokoleniu też.

Brakuje mi też artykułu na temat służby zastępczej. Światło na ten temat zmieniło się chyba w roku 1996. Ale w naszym artykule być może wyszczególniono tylko zmiany doktrynalne, jak już ktoś zauważył...



#21804 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 21:00 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

a pokolenie 1914 to nie jest zmiana doktrynalna?
a czym jest pokolenie? wskazówką organizacyjną? prawem moralnym?

Sebastian, przeczytaj jeszcze raz. P o w o l i ...



#21781 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 17:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jakie to ubranie? Oficjalnie np. mężczyźni prezentowani w publikacjach będąc na totalnym luzie są ubrani w jeansy, spodnie z materiału bez kantów, a do tego mają polo lub koszulę bez krawata. Normalnie szczyt luzu :) ale jednak pozostawiono pewną swobodę.

Pokaż mi ilustrację z bratem "na luzie" w dżinsach. Mnie właśnie denerwuje, że nawet w "cywilu" trzeba wyglądać tak a nie inaczej. Bardzo wyraźnie sugerują ten preferowany styl właśnie ilustracje w czasopismach. Dżinsy, szorty i "koszulki z napisami" są absolutnie niestosowne np. dla delegatów na kongres, nawet gdy są już po programie.
Zobacz też ten wątek



#21777 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 16:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

bo to były dwa różne światła: co to jest "to pokolenie" i kiedy nastąpi oddzielenie owiec od kóz;

Dokładnie tak było.
Brakuje mi też artykułu na temat służby zastępczej. Światło na ten temat zmieniło się chyba w roku 1996. Ale w naszym artykule być może wyszczególniono tylko zmiany doktrynalne, jak już ktoś zauważył...



#21774 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 16:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

"o obrzydliwości" to chyba wyjaśniono sprawę ONZ, a pokolenie przemycono w kozłach i owcach, no i w momencie "likwidacji" Żyć wiecznie :-)

Pokolenie było omówione szeroko w artykułach do studium ze Strażnicy z 1.11.1995 oraz w pytaniach czytelników z tej samej Strażnicy i nie było tam nic o owcach/kozach.



#21758 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 14:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Moze to ja nieuwaznie sledze nowe swiatlo, ale nie mam pojecia o co chodzi w 2 ostatnich punktach.
Dodam tylko, ze przemilczano zupelnie najwieksza rewolucje wsrod nowych swiatel koncowki XX wieku, tj. zrozumienie czym jest "to pokolenie" z Mat. 24. Czyzby ktos liczyl na to, ze starzy zapomna a nowi nie zapytaja?



#21736 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 10:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Chcialbym tylko powiedziec, ze absolutnie zgadzam sie z opinia, ze krawat i marynarka nie czynia czlowieka dobrze ubranym. Malo tego, czlowiek w krawacie i marynarce moze wygladac NIECHLUJNIE i tak tez czesto wyglada. Ten nieszczesny krawat i marynarka to jeden z przejawow "stalmudyzowania" organizacji, przynajmniej w Polsce.
Kolejna sprawa: czy idac glosic dobra nowine w barakach zamieszkalych przez tzw. "element" zalozenie krawata nie stworzy niepotrzebnej bariery miedzy glosicielem-krawaciarzem a rozmowca? Czy nie utrudni mu poznania prawdy?
Ostatnia sprawa: Jak sie odmienia KRAWAT? :rolleyes:



#21655 Armagedon zaczął się w roku 1997

Napisano przez Fly on 2006-03-20, godz. 13:52 w Świadkowie Jehowy i prawo

I jakie sa motywy twoich dzialan Arturze? Co konkretnie chcesz osiagnac i w imie jakiej idei?



#21632 poligamia

Napisano przez Fly on 2006-03-20, godz. 06:05 w Seksualność

No to jednak różnica jest zasadnicza. Mormoni praktykowali poligamię w USA a nie w Afryce.
Swoją drogą uważam, że zerwanie z poligamią w takiej wersji jak to się stało w przypadku ŚJ w Afryce dało w efekcie więcej złego niż dobrego. Niezależnie od wszystkiego mężczyźni mieli odprawić wszystkie swoje żony oprócz najstarszej z ich dziećmi. Rozumiem, gdyby zastosować zakaz poligamii do ŚJ - kawalerów (gdzyby chcieli się ożenić),ale w takiej postaci to było po prostu rozbijanie rodzin i przekreślanie wieloletniego wspólnego życia tych ludzi.



#21560 Jak powinni zmienić się ŚJ?

Napisano przez Fly on 2006-03-19, godz. 11:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

ehomo - pięknie, że zacząłeś ten arcyciekawy wątek. Dopiero teraz jednak zauważyłem, że sam się w tym temacie jeszcze nie wypowiedziałeś. A bardzo bym chciał poznać twoją opinię...



#21522 Uczynek Jeftego

Napisano przez Fly on 2006-03-18, godz. 17:59 w Ogólne

2 fakty:
(1) córka Jeftego poprosiła o 2 miesiące żeby opłakiwać swoje dziewictwo
(2) werset 39: Jefte wykonał swój ślub (...) Toteż nigdy nie współżyła z mężczyzną.
Sensem życia kobiety w tamtym czasie było wydawanie potomstwa, więc celibat mógł być powodem do płaczu. I na pewno był sporym poświęceniem.
A co do opłakiwania (werset 40): hebrajskie słowo tanah można tłumaczyć różnie. Np w Sdz 5:11 w BT oddano je przez sławić a w BW - opiewać.
Nie przesądzam, że interpretacja ŚJ jest poprawna, ale sprawa na pewno nie jest jasna.