Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Tomasz O.

Odnotowano 268 pozycji dodanych przez Tomasz O. (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-05 )



Sort by                Order  

#24213 MODLITWA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-12, godz. 19:25 w Ogólne

Łza wspomnień dawnych - jak mówiłem modlitwa jest rozmową z Bogiem, może on Ci nic nie odpowie ale z pewnością Cie słyszy i zawsze Cie wysłucha.Spróbuj z Nim poprostu porozmawiac jak z kochanym Tatusiem.Możesz mu powiedzieć o swoich problemach, mozesz czyms się pochwalić (np ze kupiłaś nowe buty i one bardzo ci sie podobają :) ) .Bóg Cie kocha i z wielką miłością Cie wysłucha.Otwórz Biblie w przypadkowym miejscu i wskaz na werset, tam znajdziesz odpowiedż, zrób tak 3 razy.Bóg jest z Tobą... zawsze.



#24197 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-12, godz. 15:19 w Trójca

Przepraszam, może i się nieznam dobrze ale proszę wiecej nie obrażać papieża Jana Pawła II przez podanie takich stronek internetowych.Poprostu mnie to zabolało.Nie znacie człowieka, nie wiecie jaki on był, co on zrobił dla ludzi i tak go oczerniacie.



#24164 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-12, godz. 10:38 w Trójca

A po co kilka razy powtarzać? W innym poście jest wszystko opisane.Ale skoro chcesz... W ST Ducha Świętego ukazywano jako Moc Bożą. NT ukazuje Go jako osobę ; Dz 5;3-4 10;19-20 13;2-4 15;28 16;6 20;23,28 21;11 28,25

W ST jedzenie niektórych pokarmów czyniło człowieka nieczystym ( Kpł 11;34-47 Pwt 14;3-19) ,NT uczy że to co wychodzi z serca czyni go nieczystym (Mt 15;11 Mk 7;18-19).

Ta prawda była częsciowa zakryta dla pisarzy ST i dla tego nauka starotestamentowa nie była pełnym objawieniem prawdy Bożej. Jezus po przyjsciu nam ją objawił:

Lb 30;2-3 ---> Mt 5;33-36
Pwt 24,1 ---> Mt 5,31-32 Mt 19;7-8
Kpł 24;19-20 ---> Mt 5;38-39

Bogiem jest każdy prawdziwy chrześcijanin!
Ps 82:6; Jan 10:34
Ja rzekłem: Jesteście bogami i wszyscy - synami Najwyższego.(BT)
Bogiem czy bogiem? to jest róznica duża.

Poprostu obrażacie naszą religię podając takie strony internetowe.To że papież Jan Paweł II całuje Koran czy modli się przy scianie płaczu to nie znaczy ze jest odstępcą i tp. Za pomącą własnie tego że miłował wszystkich ludzi, dużo ludzi sie pojednało.

A jezeli juz zaczął się taki temat, to powiedzcie czemu jezeli w Biblii się mówi o odstępcach, to zawsze myslicie ze to katolicy? Najwięcej uwagi zwracacie KK.Na każdym zebraniu słysze o Kosciele Katolickim jak go zawsze oczerniają.Ile razy byłem, nie słyszałem o Islamie, czy Prawosławiu, zawsze KK. Nigdy na mszy św nie słyszałem aby ksiądz mówił - ŚJ to, ŚJ tamto...


„Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem.Są wersety które to udowodniają.”
Proszę podaj, które?
Wejdż na "Trójca " - Były ŚJ mówi o Trójcy!!! tam jest wszystko opisane



#24130 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-12, godz. 01:47 w Trójca

george27 apropo tej stronki co umieściłes o papiezu. My katolicy miłujemy się z kazdym ludem, czy to chrzescijanie czy nie.Modlimy się za wszystkich i własnie Papież dał tu przykład, ze nie jest wrogiem dla innych religii, ze przyjazni sie z kazdym człowiekiem. Jezus kocha wszystkich ludzi niezaleznie od religii.Nie można trzymać zła na kogoś, kazdemu trzeba wybaczac.
Odwrócony krzyz to znak św.Piotra bo był tak ukrzyżowany, a jezeli niewiesz, to św Piotr był 1 papiezem i kazdy papież stara sie brać z niego przykład.
Chora jest ta strona.Jak robisz nam takie zarzuty takimi stronami internetowymi, to jeszcze bardziej udowadniasz ze szatan tobą kieruje.



#24129 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-12, godz. 01:28 w Trójca

Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem.Są wersety które to udowodniają. Zauważ że w Biblii tam gdzie jest Syn, tam jest Ojciec i Duch Święty.
w Księdze Rodzaju 1;26 Bóg mówi - "UCZYŃMY człowieka na NASZ obraz, podobnego NAM..." . Z tego wynika że Bóg Ojciec nie zrobił tego sam, tylko za pomocą Ducha i Słowa. W ST uważano Ducha Swiętego za moc Bożą zas w nowym po odkryciu prawdy przez Jezusa, okazało się że to osoba która przemawia sama za siebie. Jezus nigdy sie nie wyrzekł że jest Bogiem.
Nie widzę w waszej religii ŚJ chrzescijaństwa.Powołujecie sie ST. Zabraliście Jezusowi jego Boskość i Duchowi Świętemu też.Kiedy Jezus objawił imię Ojca (czyli osobowość= dobry kochający tatuś), wykreśliliście to i wstawiliscie imie Jehowa ze ST.Przepraszam że tak powiem, ale ŚJ powinni się nazywać judaizmem a nie chrzescijaństwem.
Niech was naprowadzi na drogę prawdy i błogosławi Bóg wszechmogący Ojciec i Syn i Duch Święty.



#24104 MODLITWA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-11, godz. 18:00 w Ogólne

Bo dla nich modlitwa "Ojcze nasz" nie jest modlitwą, tylko przykładem modlitwy jak trzeba sie modlić do Boga Ojca.



#24032 MODLITWA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-10, godz. 20:54 w Ogólne

Co to jest modlitwa? Jest to rozmowa z Bogiem. Jezeli w tej rozmowie nie prosze nic u Boga, a tylko z nim rozmawiam, przemyslam rózne sprawy, to tez bedzie modlitwa.Jezeli w rozmowie dziekuje Boga to tez modlitwa.Jezeli o cos prosze-to tez modlitwa. Dla tego ci którzy nie wiedza co to jest modlitwa czesto mówią - Jezus sie modlił do Ojca to znaczy Ojciec jest wyzszy od Niego. A jezeli ja rozmawiam z małym dzieckiem to to dziecko jest wyzsze odemnie? Zauważcie ze Jezus modlił sie głosno aby inni słyszeli i sie uczyli jak trzeba sie modlic do Boga .Niewiemy jak Jezus sie modlił w myslach nic nie mówiąc.
Mt 6;5-8
Fakt że niektórzy sie modlą tylko w kosciele albo na zebraniach.Bóg jest wszedzie.Ja modle się w domu i w kosciele.Czasami przychodze do koscioła kiedy nikogo niema, kiedy jest cisza, nikt mnie nie widzi, wtedy czuje sie spokojnie, moja dusza jest spokojna i wtedy moge porozmawiac z Bogiem.Nie modlę sie do obrazu, lecz przed obrazem.
Lepiej zacząc swoja modlitwe od podziękowania Bogu, a pózniej juz cos poprosic.Bo wiekszosc prosi, a Bóg czeka na podziękowanie. Jezus odkrył nam Jego imie - dobrego ,kochajacego Ojca.Więc módlmy się do niego jak do kochanego tatusia.Który nas kocha, troszczy sie o nas, daje nam wskazówki w życiu,uczy nas,no i czasami "da po pupie" (jak tata dla swojego dziecka) za złe uczynki.



#24023 Jak zostałeś Odstępcą

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-10, godz. 20:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Napiszcie co was pociągneło do odejscia od organizacji?



#23999 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-10, godz. 17:52 w Trójca

Chrzescijanie - jedność.Jeden kosciół, jedna wiara,wszyscy powinni być jak rodzina, na tym polega jedność apostołów i następców czyli chrześcijan.Na początku jak pamietasz byli chrzesijanie, pózniej jedni sie odłaczyli i nazwali siebie "prawosławnymi" ale poglądy wiary sie nie rózniły i pózniej się zaczeło; luteranie, protestanci no i świadki Jehowy...A ci chrzescijanie co byli na początku zostali nazwani katolikami- Kosciół katolicki = kościół powszechny, jest dla kazdego, kazdy moze przyjsc.Dlatego Jezus sie modlił aby wszyscy byli jednym, zeby się nie odłaczali.Niewiem czemu mówicie na nas katolików że jesteśmy odstępcami.
Czytaj dalej "...aby i oni stanowili w Nas jedno..." - aby uwazali Jezusa i Boga za jedność.Dla was Syn i Ojciec nie są jednym, bo nie mozecie zrozumieć co to jest jedność u Boga.Nie będę tu sie rozpisywał o jedności bo o Trójcy jest napisane w innym poscie.Jak byś studiował biblie"samą" to byś zrozumiał, a czytając "Strażnice" i zaglądając do biblii aby przeczytac wersety które ona podaje, to daleko nie zajdziesz aby odnalezc prawde.



#23907 Centrum Kongresowe i Sale Krolestwa, czyli

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-09, godz. 17:27 w Strony Świadków Jehowy

Ładne te sale. Przypomina mi sie sejm prezydencki. 1 głosi, reszta cos dodaje, wyznaczają osobe która ma mówic i tp. No niewiem czy pierwsi chrzescianie po 120 latach istnienia robili takie bogate piekne koscioły jakie wy robicie sale... Ciekawe co bedzie za 500-1000 lat. Sale Królestwa bedą ze złota i srebra pewnie :))) Zauważcie ze te piekne bogate koscioły robiono dawno temu. A czy teraz robią takie? Budują mniejsze, prostsze koscioły. Mówicie ze księze jezdzą drogimi samochodami i tp popatrzcie na swoich głosicieli, mają rodzine, dzieci, prace, wszystko co chcą. Ksiądz sie wyrzeka wszystkiego, oddaje sie Bogu, to niech mu bedzie ten dobry samochód.Często dla ksiedza samochód kupuje jego rodzina.Są tacy co zdzierają pieniądze za wszystko, ale nie mozna tego mówic o całym Kosciele.Naszą parafie juz 2 lata budują, pieniądze mają na budowe te co parafianie dają.Mało dajemy, kosciół wolniej budują.I nie powiedziałbym ze ksiezy jezdzą w naszej par. drogimi samochodami.Są 3 samochody na 10 ksiezy, najlepszy z nich to Fiat Punto '94r. A ŚJ o wieeele lepszymi samochodami jezdzą do zboru do którego ja czasami zachodze.Ksiądz to jest taka sama osoba co i kazdy z nas, niczym sie nie rózni, taki sam człowiek.A jak sie czepiacie do ksiezy zwykłych, to popatrzcie na ksiezy franciszkanów, jaki oni mają tryb zycia, 1 para butów na kilka lat. Ehh... szkoda gadać, dobrze było powiedziane wyzej - są bogaci i są biedni. Więc niema co porównywac kto jest lepszy.Takie czasy



#23896 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-09, godz. 13:58 w Trójca

"... i uczynił nas królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swego..." Ap 1;6

1. Można to zrozumiec tak- uczynił nas kapłanami dla naszego Boga, a swojego Ojca
2. Uczynił nas kapłanami dla Boga ( i swojego Boga i naszego- wspólnego, jedynego) i swego Ojca.

1 P 2;5-9 , Wj 19;6

Jezus nazywa swego Ojca Bogiem , ale Bóg też nazywa swego Syna Bogiem Hbr 1;8 w BT ten werset wyjaśnia też Ps 45;7n (ale mozna przeczytać cały aby zrozumiec).

J 17;3 - wyjasnia ze Bóg jest jedynym prawdziwym.Zgadzam sie z tym.Ale nie zapominaj ze w tamtych czasach ludzie wierzyli w różnych bożków, bogów było wiele np. bóg słońca, bóg wojny, bóg miłości i tp. A Jezus przychodząc na ziemie, mówi ze niema tamtych bogów, jest tylko jeden prawdziwy.
Powracając do słów Tomasza "jestes moim Bogiem...", jezeli Jezus nazwał Ojca jedynym prawdziwym Bogiem, to czemu nie powtórzył tego Tomaszowi tylko odwrotnie potwierdził mu to ze jest Bogiem mówiąc " ... Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".

Popatrzmy też na słowa J 17;20n "Nie tylko za nimi prosze, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył ze Ty mnie posłałęś."
Syn i Ojciec stanowią jedno.



#23782 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-08, godz. 13:34 w Trójca

W wersetach Hbr 1;8-9 sam Bóg zwraca sie do Syna słowami "Boże", "...namaścił Cię,Boże, Bóg Twój..."

Ap 1;6 - zalezy kto jak to rozumie, kapłanami dla Boga i swego Ojca , albo można zrozumieć dla swojego Boga i dla swojego Ojca.



#23745 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-08, godz. 10:45 w Trójca

No i o to mi chodziło.Jezus jest Bogiem, robi wszystko co robi Bóg Ojciec.Bóg robi wszystko razem z Synem Bogiem (nie bogiem - jest Bogiem z dużej litery), to czemu uczycie ze jest nizszy?



#23729 Świadectwa patrystyczne pomijane przez trynitarian

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-08, godz. 08:03 w Trójca

Olo, przepraszam, ale ty chyba czytałeś książke "W obronie wiary" urywkami i nie uwaznie. Pan Włodzimierz Bednarski jasnie przedstawia ze Jezus zszedł na ziemie jako"człowiek" a nie Bóg!!! A kto z ludzi jest taki sam jak Bóg?Który człowiek moze zrobić to samo co Bóg? Jezus jest Bogiem, a na ziemi chciał być człowiekiem. Mówiąc ze jestem nizszy od Ciebie, Jezus potwierdził ze jest nizszy od Boga bo był człowiekiem, a człowiek ma pragnienia, ma głód,ma łzy, ból... Jezus stał się człowiekiem wiec to wszystko miał.A czy Bóg w niebie ma to wszystko?Czy Bóg ma łzy, czy ma głód i tp? Pod tym względem Jezus był niższy na "ziemi" od Boga w "niebie".Ale to nie udowadnia ze Jezus w niebie jest nizszy od Boga.

Jak interesujesz się tym wszystkim, to powinienes juz wiedziec że Jezus sam nazwał siebie Jahwe. I dla tego tez nie nazywamy Boga imieniem Jahwe.Ale nie skreslamy tego imienia jak wy uwazacie.



#23725 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-08, godz. 06:54 w Trójca

Po tym wszystkim nawiązują sie pytania - Co Jezus nie może zrobic co moze zrobic Bóg?

Jezeli nazywacie Jezusa Synem Bożym, to kim On jest? Syn człowieka jest człowiekiem, a Syn Boży wtedy kto? Nie dawajcie przykładu z królem i ksieciem bo to bez sensu, bo król jest człowiekiem i ksiec tez jest człowiekiem.Bóg jest Królem królów i Jezus tez jest Królem królów.Więc przykład z królem i ksieciem niczego nie udowadnia.

Tomasz powiedział ; "Pan mój i Bóg mój"(J 20:28) , nazwał go Bogiem wyraznie. Mówicie że Tomasz się pomylił i pomyslał ze to sam Bóg mu się zjawił. Na pytanie - przecież Boga nikt nie widział, jak on mógł się pomylic wtedy? Odpowiadacie - bo Jezus wyglądał tak jak był opisywany Bóg w pismach. Jeżeli troszke pomyślec... mozna rzeczewiscie pomysleć ze Tomasz mógł sie pomylic bo znał Pismo ale jest jedno ale... werset wyzej czytamy "Następnie rzekł do Tomasza : <Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce.Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym> " (J 20;27) Widać tu wyraznie że Tomasz wiedział ze to jest Jezus. Jezus słyszał słowa Tomasza, a jakby nie był Bogiem, czemu tego nie zaprzeczył, czemu nie powiedział - nie jestem Bogiem,jedynym Bogiem jest Jahwe, ja jestem mesjaszem!!! Jezus nie powiedział takich słów (ŚJ pewnie chcieliby aby takie słowa istniały ), powiedział : "Uwierzyłeś dlatego,że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

Dlaczego więc wy (ŚJ) nie możecie uwierzyć?



#23724 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-08, godz. 06:27 w Trójca

ŚJ za czasów Russella i Rutherforda nauczali, że Chrystus osiągnął Boską naturę, więc stał się Bogiem: „Chrystus po zmartwychwstaniu stał się tym przedniejszy od Aniołów, o ile Boska natura jest wyższa od Anielskiej” („Boski Plan Wieków” s.219), „Tak jak utrzymujemy człowieczeństwo Jezusa, podobnież na równo utrzymujemy Boskość Chrystusa” („Dokonana Tajemnica” s.64).

„Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje...” (J 17:10 por. 16:15, Mt 11:27) określany jest w Biblii imionami i tytułami, które przysługują Bogu Ojcu.
Pan (J 13:14);
Pan wszystkich (Dz 10:36);
Pan chwały (1Kor 2:8);
Pan mój (J 20:28 > Ps 35:23);
Pan panów (Ap 19:16 > Ps 136:3);
Prawdziwy Bóg (1J 5:20 > J 17:3);
Bóg (J 1:1);
Jednorodzony Bóg (J 1:18);
Wielki Bóg (Tt 2:13 > Pwt 7:21);
Bóg Mocny (Iz 9:5 > Iz 10:21, Jr 32:18, Ap 18:8);
Bóg mój (J 20:28 > Ps 35:23);
Bóg błogosławiony na wieki (Rz 9:5 > Ps 68:20, 41:14);
Bóg z nami (Mt 1:23 > Iz 8:10);
Bóg nasz (2P 1:1=3:18 > Ps 95:7);
JESTEM (J 8:24, 28, 13:19 nawiązują do słów „JESTEM KTÓRY JESTEM (...) Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was” Wj 3:14, Iz 43:10, 52:6 NP, BP, Pwt 32:39; por. J 17:12).
Pierwszy i Ostatni (Ap 1:17 > Iz 44:6);
Alfa i Omega (Ap 22:13 > Ap 21:6);
Początek i Koniec (Ap 22:13 > Ap 21:6);
Król królów (Ap 19:16 > 1Tm 6:15);
Władca (Dz 5:31, Ap 1:5 > 1Tm 6:15, Ap 6:10);
Zbawiciel (Dz 5:31 > Ps 24:5);
Zbawca (Flp 3:20 > Łk 1:47);
Sprawca zbawienia (Hbr 5:9 > 1Kor 12:6);
Sędzia (Dz 10:42 > Sdz 11:27);
Najwyższy Pasterz (1P 5:4 > Ps 80:2, 23:1);
Świadek wierny i prawdomówny (Ap 3:14 > Jr 42:5);
Prawdziwy (Ap 19:11 > 1J 5:20);
Światłość (J 1:9 > Iz 60:19);
Słońce (Łk 1:78, Ml 3:20 > Ps 84:12);
Światło (Łk 2:32 > Ps 27:1);
Moc (1Kor 1:24 > Ps 118:14);
Święty (Dz 3:14, 1P 3:15 > Ps 99:5, Iz 8:13);
Skała (1P 2:8 > Ps 62:2n.);
Odwieczny Ojciec (Iz 9:5 > Iz 63:16);
Odwieczny (Iz 9:5 > Ha 1:12);
Stwórca (Iz 17:7, Hbr 1:10, J 1:3 > Rdz 14:22);
Budowniczy (Hbr 3:3, Mt 16:18 > Iz 62:5, Hbr 11:10);
Odkupiciel (Iz 59:20, Tt 2:14 > Iz 63:16);
Wybawiciel (Rz 11:26 > 2Sm 22:2);
Nauczyciel (J 13:14, Mt 23:8 > Iz 54:13, 30:20);
Mistrz (Mt 23:10 > Job 36:22);
Oblubieniec (J 3:29 > Iz 62:5);
Małżonek (2Kor 11:2 > Iz 54:5);
Pocieszyciel (J 14:16 > 2Kor 7:6, Iz 51:12);
Rzecznik (1J 2:1 > Prz 22:23);
Wierny (Ap 19:11 > 1J 1:9);
Prawdomówny (Ap 3:7 > J 3:33);
Lekarz (Dz 9:34 > Wj 15:26);
Żyjący na wieki wieków (Ap 1:18 > Ap 4:9);
Pokój (Ef 2:14 > Sdz 6:24);
Stróż (1P 2:25 > Iz 27:3);
Sprawiedliwy (Dz 7:52 > Ps 92:16, Iz 45:21).


Chrystus nazwany jest „Jednorodzonym Synem Bożym” (J 3:18), ale też „Jednorodzonym Bogiem” (J 1:18). Widać, że są to określenia wymienne, podobnie jak terminy „Człowiek” i „Syn Człowieczy” (1Tm 2:5, J 5:27).

Chrystus posiada przymioty Boże. Jezus powiedział: „wszystko (...) Twoje jest moje” (J 17:10), więc wszechmoc, wszechwiedza i wieczność (J 16:15, Mt 11:27

„W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo...” (Kol 2:9).
„Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi” (Mt 28:18).
„może On także wszystko co jest sobie podporządkować” (Flp 3:21).
„podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi” (Hbr 1:3).
Jako dziedzic „wszystkich rzeczy” (Hbr 1:2) musi być Wszechmogącym aby panować nad wszystkim


ŚJ wydaje się, że Ojciec jako dający Synowi wszechmoc (Mt 28:18) jest wyższy od Niego. Tak jednak nie jest, bo Jezusowi dana jest wszechmoc jako jedynemu człowiekowi (1Tm 2:5, J 3:35). Jako Bóg posiadał ją zawsze (J 17:5, 3:31), bo dzięki niej z Ojcem stwarzał świat (Hbr 1:10, J 1:3).

ŚJ w „Skorowidzu ... 1986-2000” (s.189) uczą o Jezusie: „nie jest (nie był) Bogiem Wszechmocnym”. Natomiast w „Zbliż się do Jehowy” podają ‘definicję’ słowa Wszechmocny: „Grecki wyraz przeetłumaczony na ‘Wszechmocny’ znaczy dosłownie ‘panujący nad wszystkim; posiadający wszelką moc i władzę’.” (s.40). Dziwne, że ŚJ nie zauważyli, że właśnie o Jezusie napisano: „Kto przychodzi z wysoka panuje nad wszystkim (...) Ten jest ponad wszystkim” J 3:31 oraz „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi” (Mt 28:18).

Jezus nie może być „bogiem”, bo w Pwt 5:7 Bóg mówi: „Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie”, a w Pwt 32:39 dodaje: „Popatrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden i nie ma ze Mną żadnego boga”. A przecież z J 1:1 wynika, że gdy były wypowiadane te słowa Syn Boży był z Ojcem.


(cytaty z książki Włodzimierza Bednarskiego - "W obronie wiary" , dziekuję bardzo za napisanie tej książki i zachęcam wszystkich do jej przeczytania.Dużo mi pomogła)



#23720 Przekonać

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-08, godz. 00:27 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

colindo nie jest łatwo wyciągnąć kogoś ze ŚJ. Musisz poswiecić na to co najmniej rok czasu na nauke ich i naszą.Musisz zbierac wszystkie książki które ci dają, a jak nieznasz za bardzo katechizmu, lepiej nie czytaj, bo się wciągniesz do nich.ŚJ bardzo ładnie opisują wszystko w swoich książkach i przyciągająco, człowiek nie znający katechizmu moze łatwo się przekonac ze religia ŚJ jest naprawde prawdziwa.Więc jak chcesz zacząć coś z tym robić, zacznij od książki Włodzimierza Bednarskiego - "W obronie wiary" ale nie radze dawac dla niej argumentów z tej książki bo.... ona i tak nie bedzie cie słuchała.Nie mogę ci wszystkiego powiedziec na tym forum, bo tu czytają także ŚJ. Musisz poprostu "czegoś" sie nauczyć, a to nie jest łatwe ale skuteczne. Jak chcesz to zacząć... napisz maila [email protected] chcętnie postaram się ci pomóc



#23683 Praktyki innych religii naruszające prawa ŚJ....

Napisano przez Tomasz O. on 2006-04-07, godz. 16:43 w Tematyka ogólna

Olo - powiem ci tak... nigdy nie byłes katolikiem.Chodziłes do koscioła tylko z przezwyczajenia, niewiesz nic o kosciele. Dla czego zmieniłes religie? Patrzyłes sie na ludzi którzy chodzą do koscioła i ksiedza który prowadzi msze i jak ją prowadzi?A czy kiedys sie zastanowiłes dla czego my wierzymy w Trójce, dlaczego uwazamy ze Chrystus jest Bogiem, dlaczego nazywamy Boga Panem a nie Jahwe?Zastanowiłes sie nad tym kiedys? Czy zastanowiłes sie dla czego Strażnica zabrania czytania ksiązek które wydają poza Straznicą? Odpowiedz sam sobie na te pytania. Wy robicie nam katolikom zarzuty, ze my to odstepcy, ze nie znamy prawdy i tp.A dla czego tak jest powiedz mi ze jak wy zadajecie nam pytania, my mozemy odpowiedziec na kazde , a kiedy my zadajemy pytania wam, wy nie odpowiadacie.Jezeli zaczynamy was pytac o cos, dajecie nam swoje ksiązki, a kiedy wy nas pytacie o cos, nie pozwalacie siegac do ksiąg katolickich i musimy wszystko tłumaczyc z Biblii i jeszcze oczewiscie z waszej. A wiesz kto tłumaczył waszą Biblie? Jak niema wymienionego nazwiska tłumacza, to jak mozesz udowodnic ze wasza Biblia jest prawidłowo przetłumaczona?Moze ją odstępcy tłumaczyli i poprzerabiali? Po drugie wasza Biblia jest tłumaczona z jezyka angielskiego na polski, a BT i BW z Septuaginty i pism NT z jezyka greckiego.Zastanowiłes sie kiedys dlaczego nie macie 7 ksiąg ST? Mówicie ze te ksiegi nie są natchnione.... A czy wiesz ze jedna z tych ksiąg opowiada o duszy niesmiertelnej i ŚJ to nie pasowało?Jezeli chcesz dalej kształcic swoją wiare, wez pisma greckie, wez słownik i sam spróbuj przetłumaczyc.Wyjda ci słowa z Biblii Tysiąclecia a nie w PŚ nowego swiata. Dlaczego kosciół nie zmienia nic w swojej religii a wy ciągle cos zmieniacie i poprawiacie? Bo nasza religia była od początku zbadana dokładnie, dla czego , jak i w jaki sposób wierzymy.Mozna duzo gadac na ten temat, wy i tak nie słuchacie tego bo macie klapki na oczach.Spróbuj przeczytac pare ksiązek , albo poczytaj artykuły na stronie

http://www.trinitari....php?dzialID=12

Jak jestes człowiekiem wolnym, to przeczytasz to, a jezeli jestes niewolnikiem Straznicy... zyj z tym dalej, nie szukając prawdy. Bóg cie kocha i Bóg Jezus męczył się za nasze i twoje grzechy tez.Słuchaj zaleceń św.Pawła( 1 Tes 5;21 i 1J 4;1 ). Pozdrawiam i zycze miłej nauki. Pan z tobą !!!