Skocz do zawartości


Brie's Content

There have been 328 items by Brie (Search limited from 2017-02-04)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#106586 Absurdy

Napisano przez Brie on 2008-11-23, godz. 14:02 in Humor

Ale tam chyba nie ma kabaretów...komedii chyba też nie. Ciekawe czy sam siebie poprawi tak, jak to robi innym. ;)



#106583 Absurdy

Napisano przez Brie on 2008-11-23, godz. 13:34 in Humor

Co do "bufoniastych tempakow"...opuścił stary kraj i zapommniał starej jak ten kraj, dobrej ballady:"Baloniku nasz malutki..." Dlatego się tak nadyma czasami :D
Czasami dobrze jest zrobić "pssst" i iść dalej :)



#106580 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez Brie on 2008-11-23, godz. 12:55 in Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie sądzę. Fakt, że bardzo rzadko się tam całują, ale jest tam sporo scen religijnych, często okraszonych piosenkami. ;)

Ale tak jest. Z własnego podwórka wiem. :) Jeżeli chodzi o sceny religijne, to te tylko dodają uroku tej egzotycznej.. hm sztuce ;) i osoby mocno stojącej w prawdzie takie cuś nie rusza :D Zresztą...skoro nawet mi został polecony jako wzruszający, traktujący o uczuciach i życiowy, to naprawdę musi być uznawany za nieszkodliwy :)
Z innych tytułów mogę wymienić polsatowskie "Kości", choć dla delikatnego widza niektóre sceny mogą okazać się zbyt drastyczne i prawdę mówiąc sama byłam zdziwiona, że takie filmy się ogląda. Ale jak mocno stoi się w prawdzie to dużo można. Poza tym dziecko moich znajomych jeździ z innymi dziećmi z klasy do kina na kreskówki disneyowskie.



#106509 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez Brie on 2008-11-22, godz. 21:32 in Zwyczaje Świadków Jehowy

Jeżeli już mowa o produkcjach nie-brooklińskich..produkcje np.bollywoodzkie



#106301 Czy ktokolwiek z Was został zaocznie wykluczony?

Napisano przez Brie on 2008-11-20, godz. 10:31 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak łatwo osądzić i skazać...i pozbyć się niewygodnej owieczki. A przecież w tym samym liście Judy są słowa:
22.Dla jednych miejcie litość, dla tych, ktorzy mają wątpliwości:23.ratujcie[ich], wyrywając z ognia, dla drugich zaś miejcie litość z obawą, mając w nienawiści nawet chiton zbrukany przez ciało.

Czy właśnie nie tak powinni postępować starsi? Chyba w jakimś celu zostali starszymi i spoczywa na nich jakaś odpowiedzialność za los powierzonych im owiec. Z tego wersetu wynika, że mają robić wszystko, żeby zagrożoną owieczkę "wyrwać z ognia". A zwrot: "wyrywać z ognia" oznacza, że potrzeba naprawdę dużo zaangażowania ze strony takiego starszego czy starszych. Natomiast to, o czym piszecie: zaoczne wykluczenie, wykluczenie w sytuacji nieudowodnionych przewinień to pójście na łatwiznę i droga na skróty, nie mówiąc już o tym, że prawo osądzania i skazywania ma jedynie Bóg.
Kim oni są, żeby wykluczać ze społeczności? Kto im dał takie prawo?



#104855 Obrazy a KK

Napisano przez Brie on 2008-11-02, godz. 13:04 in Ogólne

Wyraźnie widać, że prowadzący zebranie modli się do mikrofonu. Nikogo niewidzialnego tam też nie widzę.

Co widać? Klęczą przed tym mikrofonem albo oddają mu cześć?



Więc napisz, do jakiego przedmiotu się modlę i jak brzmi konkretnie ta modlitwa do tego przedmiotu.

Opcji jest wiele. Napisz mi w jakim sensie ja byłam katolikiem z nazwy, to ja ci też napiszę.

No szok :blink:
No ja nie wiem jak można nie zrozumieć analogii :huh:

Co cię tak szokuje? To, że oni się modlą do Niewidzialnej Osoby, czy coś innego?

BTW. Mi najbardziej się podoba ww. sytuacji przykład który podał kiedyś jeden z tutejszych forumowiczów, a mianowicie... Czy modląc się przed posiłkiem, modlimy się do talerzy, czy może do rosołu ? :blink:

Do rosołu to się rozbieramy ;)

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie... Jest taki zwyczaj że gdy kromka chleba upadnie to się ją całuje. Czy to jest Bałwochwalstwo ? :huh:

Jeżeli pytanie było do mnie, to odpowiem, że dla mnie nie.



#104686 Obrazy a KK

Napisano przez Brie on 2008-10-31, godz. 10:56 in Ogólne

Katolikami tylko z nazwy.

Wiesz więcej na ten temat niż ja? Ciekawe podejście.



Czy jest to modlitwa do mikrofonu? Jak "byk" przecież widać.!

Dołączona grafika

Dołączona grafika
s.13

Tylko nie pisz, ze jest inaczej. Typowe bałwochwalstwo ŚJ. Mikrofon bogiem, a reszta obecnych to potwierdza, schylając w aprobacie głowę.

Ty chyba nie odrobileś lekcji z zakresu obecności na zebraniu, bo oni pochylają głowy przed Kimś Niewidzialnym. Natomiast ty klęczysz albo modlisz się do widzialnego przedmiotu .



#104611 Obrazy a KK

Napisano przez Brie on 2008-10-30, godz. 08:14 in Ogólne

Nie ma i nie ma... nie ma wody na pustyni, może o tym napiszesz? heh ;)



#104541 Obrazy a KK

Napisano przez Brie on 2008-10-29, godz. 13:09 in Ogólne

Wiesz co? Udowadnienie. że nie ma Boga idzie Ci znacznie lepiej, niż pisanie w tym temacie ;)



#104539 Obrazy a KK

Napisano przez Brie on 2008-10-29, godz. 12:27 in Ogólne

Wielu z nas, zanim zostało świadkami, było katolikami. I mi akurat nikt nie musi tłumaczyć, czym są dewocjonalia ( ty wiesz?), ani sztuka liturgiczna. Byłeś kiedykolwiek w kościele? Na mszy? Umiem odróżnić dewocjonalia i elementy sztuki liturgicznej od przedmiotów kultu, a o to w tym temacie chodzi. Zobacz choćby zdjęcia umieszczone przez Gambita, zauważasz tą różnicę? Nie jest to wcale taka subtelna różnica. Kolano zgięte przed figurą Marii, figura Marii niesiona na barkach jak niegdyś arka.
Nie mówiąc już o tych wszystkich litaniach, nowennach i pielgrzymkach do cudownych obrazów i miejsc uzdrowień. Chyba trochę tego przeoczyłeś.
A tworzenie analogii krzyża i garnituru...hm...to jest trochę śmieszne i świadczy o tym, ze masz bardzo małe pojęcie, czym są przedmioty kultu w katolicyźmie.



#104523 "Święto Zmarłych"

Napisano przez Brie on 2008-10-29, godz. 07:46 in Tematyka ogólna

Zapala sie swiece na swiadkowskich pogrzebach, bo nigdy nie bylam?

Kwiaty się tylko składa, żadnych zniczy ani świeczek się nie zapala.



#103474 Bałwochwalstwo ŚJ

Napisano przez Brie on 2008-10-16, godz. 08:55 in Tematyka ogólna

:D Chyba nie mówisz poważnie.



#103472 Bałwochwalstwo ŚJ

Napisano przez Brie on 2008-10-16, godz. 08:49 in Tematyka ogólna

Skoro spalenie to emocjonalne podejście, to jak nazwać świadka, który zrobił "pogrzeb" swoim czasopismom i zakopał je w ogródku za domem?



#103447 Obrazy a KK

Napisano przez Brie on 2008-10-15, godz. 19:58 in Ogólne

Trzeba sobie odpowiedzieć w kontekście KK czy:
1) Nauka KK co do samego faktu używania przedmiotów jest zła

Użyłeś niewłaściwego określenia. Należałoby zapytać, czy nauka ta jest uzasadniona, czy nie.


2) Czy jeśli na pkt pierwszy odpowiemy "Nie" możemy powiedzieć że w KK mimo wszystko gdzieś występuje co najmniej niewłaściwe korzystanie z przedmiotów kultu.

Ale to było już ustalone wieki temu w tej dyskusji.

Trzeba by się spytać kto jak rozgranicza co by się nie okazało, że tyle tu wymiany śliny a osoby się nie rozumieją.

Tutaj dyskusja nie toczy się o to, czy kult przedmiotów odbywa się zgodnie z rozporzadzeniem KK. Tu chodzi o podstawy biblijne do czegoś takiego. I gdyby znalazł się ktoś, kto podałby argument bardziej wiarygodny niż "co nie jest zabronione jest dozwolone" to dla mnie byłoby po dyskusji.



#103436 Bałwochwalstwo ŚJ

Napisano przez Brie on 2008-10-15, godz. 17:58 in Tematyka ogólna

Nie spotkałam się z jakimiś szczególnymi wyrazami uwielbienia dla literatury albo biblii wśród śJ. Nie spotkałam się również z jakimś szczególnym traktowaniem jednego i drugiego. No może...nie wiem, czy można zaliczyć do takiego traktowania półki pełne czasopism i książek wystawione w domu na widocznym miejscu, ale nie sądzę. Spotkałam się natomiast z innym skrajnym przypadkiem, kiedy to moja sąsiadka, katoliczka, wyrzuciła biblię i czasopisma przez okno na trawnik, dosłownie. Ale ona zdaje się, miała już wtedy lekko qq. Pozbierałam i żyłam dalej.



#103265 Ocena (z przeniesienia)

Napisano przez Brie on 2008-10-13, godz. 08:24 in Oceń forum

Niech sobie pogadają a koniec i tak to wszystko pozamiata .

I "końcem" "wymachuje" jak na orędownika prawdy przystało :)



#103078 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez Brie on 2008-10-11, godz. 15:30 in Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Spoko, nie przerwałby mi takiej przyjemności ;)



#103073 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez Brie on 2008-10-11, godz. 15:09 in Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Pitolisz rutinoemi :P Jutro to ja idę do kina na dobry film!



#102971 ZABAWA

Napisano przez Brie on 2008-10-10, godz. 10:42 in Humor

Korzystam z dobrodziejstw publicznej służby zdrowia :)
Osoba pode mną lubi, kiedy ostatnie zdanie należy do niej. ;)



#102966 Nowa religia: forum

Napisano przez Brie on 2008-10-10, godz. 09:53 in Oceń forum

Znowu analizujesz moja wypowiedź zdanie po zdaniu. Ale to nic, lubię, jak ktoś delektuje sie moimi postami ;)

1. Mało jest exów, którzy nie mają w rodzinie nikogo będącego nadal śJ.
2. Bycie ex-śJ też nie spełnia Twojej definicji "osoby związanej ze śJ". Dlaczego?

To nie była moja definicja, ale przemyślenia. Chodziło mi raczej o osoby związane w sensie zainteresowania naukami, sympatyzujące. Jednak, jak sama przyznałam, pomyliłam sie. Mozna być zainteresowanym z innych pobudek.

O tym, że nie da się wymazać z pamięci kilkunastu albo kilkudziesięciu lat życia.

A o tym to już dowiedziałam się, od innych użytkowników również.


To nie jest forum religijne. To jest forum dyskusyjne. Porównuję forum dyskusyjne na temat A z forum dyskusyjnym na temat B. Gdzie widzisz błąd?

Ja widzę błąd, ty też, Świadczy o tym twoja wypowiedz poniżej. Dlatego pisząc, ze jest inaczej piszesz bzdury.


Więc zgodzisz się, że tym trudniej wyrzucić z pamięci religię, która wyrządziła wiele szkody, niż jakieś tam hobby.

Tak, mogę się z tym zgodzić, bo tak mówisz i na pewno tak czujesz. Tylko nie mogę tego zrozumieć, bo jeżeli ja gadam o czymś, co mnie boli, mówię o traumatycznym przeżyciu, to boli jeszcze bardziej. No, ale może tylko ja tak mam.



#102908 Nowa religia: forum

Napisano przez Brie on 2008-10-09, godz. 11:51 in Oceń forum

Jeżeli ktoś, kogo żona, matka, brat, dziadek jest śJ nie spełnia Twojej definicji "osoby związanej ze śJ" to Ty masz problem ze swoją definicją.

Pisałam nie do Ciebie, ale jeżeli uważasz, że musisz mi odp to ok. Pisałam tamtego posta w kontekscie eksa, który religię ma już za sobą. Niepotrzebnie sie czepiasz, bo stwierdziłam fakt, że jeżeli się coś zostawia za soba, tym bardziej religię, która uczyniła wiele złego w życiu i jeżeli się do tego wraca, to o czymś to świadczy. pytanie: o czym?


No tak. Bo kto by się na przykład spodziewał, że na forum piłkarskim będą się udzielać m.in. byli piłkarze, prawda? W końcu po skończeniu kariery powinni wyrzucić z pamięci paręnaście lat życia i bezpowrotnie stracić zainteresowanie tematem.

Porównujesz forum religijne do forum hm piłkarskiego? Gdzie w pewnym sensie piłka, jakby nie było to jednak hobby, w przeciwieństwie do religii, która wyrządziła, jak wiele razy pisaliście wiele szkody?

Dawno nie czytałem takich bredni.

Daaawno takich bredni ni czytałam.



#102902 Nowa religia: forum

Napisano przez Brie on 2008-10-09, godz. 10:59 in Oceń forum

Napisałaś, że "byłaś w szoku, jak dużo exów tu pisze". To znaczy, że spodziewałaś się kogoś innego? Czy zadziwiła Cię sama liczba? 10-15 aktywnych exów plus wyznawcy innych religii, którzy nigdy nie byli śJ-wy. To Cię tak zszokowało?
Nie bądź śmieszna.

Tak, liczba aktywnych eksów też mnie zdziwiła. Skoro nazwa brzmi: "Forum o śJ" sądziłam, że będą się tu udzielać osoby związane ze śJ. A nie takie, które tę religię mają już za sobą. Widać pomyliłam się i widać jak na dłoni, ze są tu osoby z różnych przyczyn uwikłane w ten temat.

Co do zapału - od tego są fora tematyczne, by z większym lub mniejszym zaangażowaniem na nich pisać o sprawach które nas dotyczą/yły. Gdyby nikt tu nie pisał z zapałem, i siedziały 2 osoby na krzyż to by było dziwne.

Co do zapału - od tego jest to forum, zgoda. Chodziło mi o stopień zaangażowania tych osób, które tą religię mają już za sobą. Okazuje się, że jednak nie.



#102864 Nowa religia: forum

Napisano przez Brie on 2008-10-08, godz. 12:03 in Oceń forum

Nie uważasz, że dziwne byłoby, gdyby nie interesowały mnie zmiany doktrynalne, nowinki i wydarzenia religii którą wyznaje 95% mojej żyjącej rodziny? Zwłaszcza w sytuacji gdy takie zmiany i nowinki mogą mieć bezpośredni wpływ na przykład na to, czy mój ojciec albo mama przeżyje operację w szpitalu albo umrze.

Zamiast się dziwić, czasem wystarczy logicznie pomyśleć.


Ależ...nie rozpatrzyłam twojego indywidualnego przypadku, który jest zapewne niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Znam osoby z porównywalnym lub nawet większym zaangażowaniem piszące na forach o muzyce, polityce czy hodowli koni.

I co?

To religia zniszczyła twoje zycie, czy hobby innym ludziom?



#102860 Nowa religia: forum

Napisano przez Brie on 2008-10-08, godz. 11:16 in Oceń forum

A kogo się spodziewałaś? Czynnych śJ-wy? Starszych i pionierów?
Ta chora religia wryła się w psychiki większości z nas, więc kogo się tu spodziewasz?

Nie do końca zrozumiałeś chyba moją wypowiedź. Nie chodziło mi o to, kogo tu można spotkać. Ale z jakim zaangażowaniem istnieją tu niektóre osoby. Doczytaj lepiej mojego poprzedniego posta. Myślę, że rutinoemi też chodziło o to samo, a nie o porównywanie dosłowne religii śJ do forum.



#102857 Nowa religia: forum

Napisano przez Brie on 2008-10-08, godz. 10:34 in Oceń forum

Dzień Dobry

Rozumiem, że można pisać wiele postów, spędzać na forum godziny i być zaangażowanym. Nie trzeba mi tego tłumaczyć - piszę o czymś zupełnie innym. Rezygnując z religii świadków Jehowy poszukiwałem nowej jakości, miałem ogromną nadzieję, że tak będzie w gronie ludzi, którzy podjęli podobną decyzję. Okazało się, że forum owo jest klonem zebrań - inna treść, ale to samo poszukiwanie "prawdy", uwikłanie, zaangażowanie.

Struktura tego forum, w której jeśli jesteś bardzo zaangażowany (jak np. pionier czy starszy u świadków - swoją drogą używanie terminologii świadków nawet w żartach nie świadczy o niczym ...) owocuje (znowu słowo znaczące) zaproszeniem do części forum dla wybranych (tak jak w religii podręczniki dla pionierów czy starszych).

takich analogii czytając wiele wypowiedzi widzę mnóstwo

Zgadzam się z Tobą. Powiem więcej...zaglądając na to forum w zeszłym roku byłam w niemałym szoku jak dużo eksów tu pisze, z jaką determinacja tu siedzą kilka lat po odejściu. Komentuja zmiany, nowinki, bieżące wydarzenia z zapałem godnym gorliwego świadka. Nie mówiąc już o osobistym zaangażowaniu w dyskusje tematyczne, gdzie nie raz "leciały drzazgi". To chyba świadczy jednak o zaangażowaniu, jeżeli nie wszystkich, to na pewno dużej części eksów.
Pozdrawiam