Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lantis

Odnotowano 506 pozycji dodanych przez lantis (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-06 )



Sort by                Order  

#66784 Negatywne opinie po wykładzie na temat sekt

Napisano przez lantis on 2007-06-23, godz. 12:23 w Nowości z kraju i zagranicy

Jasne ! może i sa to jacyś specjaliści , jednakże nie podoba mi się że tego typu konferencje zorganizowała sekta wielebnego Ryzyka ! już samo to dyskwalifikuje tego typu konferencje !


Bzdura - dałeś się zrobić w balona. Konferencji nie organizowała "sekta wielebnego Rydzyka".



#66782 Konspekt wykładu o Świadkach Jehowy

Napisano przez lantis on 2007-06-23, godz. 12:13 w Dyskusje moderowane

Wiedza przeciętnego Polaka o ŚJ jest żenująco niska i ten fakt Towarzystwo Strażnica potrafi wykorzystać. Chodzą po domach, nie przyjmują transfuzji krwi i przepowiadali końce świata - to chyba max. Dodatkowo krążące mity o ŚJ (głoszenie za "dulary", rajskie noce /chociaż osobiście z tym się nie spotkałem/, mieszanie krwi) działają na korzyść TS.

Pomyślcie sobie co by się stało gdyby większość ludzi wiedziała o zmianach doktryn, fałszywych proroctwach, zakazie transplantacji itp. u ŚJ?

Proponuję ułożyć plan wykładu o ŚJ - same podstawy. Materiałów w internecie jest mnóstwo.



#66778 Negatywne opinie po wykładzie na temat sekt

Napisano przez lantis on 2007-06-23, godz. 11:57 w Nowości z kraju i zagranicy

- To była żenada, ale musieliśmy pójść. Dyrektorzy nas wysłali, odmowa szefowi nie byłaby mile widziana - mówi nam nauczycielka, która słuchała wykładów.


- Poziom merytoryczny był mizerny - dodaje nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych w Chełmie (kilka lat temu zmagano się tu z werbunkiem uczniów przez sektę). - Padło kilka banalnych stwierdzeń, o których wie każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista.


No to teraz już mogę z całą pewnością powiedzieć: "Gazeta Wyborcza kłamie" :)
Tak się składa, że byłem osobiście na wykładach Andrzeja Wronki i siostry Michaeli Pawlik i zarzucanie im braku profesjonalizmu przez nauczycielkę w szkole zawodowej jest co najmniej śmieszne - nawet jak na GW. Niestety nie podali nazwisk tych nauczycielek... szkoda. A może obie nauczycielki są wytworem bujnej wyobraźni autora artykułu? Nie zdziwiłbym się.

Temat ŚJ znam, na wykładach Wronki byłem - facet jest profesjonalistą.
Co do siostry Pawlik - ona specjalizuje się bardziej w religiach wschodu (reinkarnacja, budda i te rzeczy), ma około 75 lat , ale cechuje ją niesamowita jasność umysłu - szczęka mi opadła jak wytłumaczyła mi skrót LSD (narkotyk jaki obecnie niektórzy stosują aby "zjednoczyć się ze wszechświatem") :) Jej wykład trwał chyba z 2 godziny i Wronka musiał interweniować bo mogłaby mówić jeszcze z godzinę :)



#66553 Poprzeczna belka krzyża.

Napisano przez lantis on 2007-06-21, godz. 08:52 w Krzyż czy pal?

Ja natomiast nie rozumiem argumentu Hi Fi...

Co ma papież z ilustracji do I wieku? Przecież prezes strażnicy też nie jest z pierwszego wieku?


Sebastian, to był żart...

Strażnica Nr 10, 1995 s.20 wspomina: "Przez wiele lat Badacze Pisma Świętego przywiązywali wielką wagę do krzyża, uważając go za symbol chrystianizmu. Nosili nawet znaczek przedstawiający krzyż i koronę. (...) Przez kilkadziesiąt lat symbol ów widniał także na stronie tytułowej czasopisma Strażnica. Książka Bogactwo, opublikowana przez Towarzystwo w roku 1936, wykazała jednak, że Jezus Chrystus nie został zgładzony na krzyżu, lecz na pionowym słupie, czyli palu" (por. "Świadkowie Jehowy głosiciele..." s.200; Strażnica Nr 1, 2000 s.9; "Proroctwo Izajasza..." t.1 s.226).




#66527 Poprzeczna belka krzyża.

Napisano przez lantis on 2007-06-20, godz. 22:10 w Krzyż czy pal?

Z logicznego punktu widzenia, wydaje się absurdalne modlenie się i uświęcanie narzędzia tortur i śmierci. Jakby to był np. pistolet, czy normalne jest nosić go na szyi i się do niego modlić?


Jaki ten tekst jest oklepany...



#65353 Imię Boże Jahwe. Czy na pewno nie było go w NT?

Napisano przez lantis on 2007-06-07, godz. 11:56 w Imię Boże

Poza tym zakaz wymawiania Imienia Bozego mial na celu odroznienie sie od Samarytan i chrzescijan, ktorzy Imie Boze wymawiali.


Wydaje mi się to naciąganym stwierdzeniem. Przecież "zakaz" był już sporo czasu przed pojawieniem się chrześcijaństwa...



#65159 Czy albuminy nadal są objęte biblijnym zakazem?

Napisano przez lantis on 2007-06-05, godz. 18:13 w Kwestia krwi

Biblijne wersety dotyczą powstrzymywania się od krwi,a ten wyraz ma szersze znaczenie niż wyraz spożywanie,wiec obejmuje transfuzję.


Skoro transfuzja nie jest spożywaniem krwi to wersety tego nie obejmują ponieważ:
"Za każdym razem, kiedy w Piśmie Świętym wspomina się o zakazie co do krwi, wiąże się to z przyjmowaniem jej jako pokarmu, a wobec tego dotyczy on nas o tyle, o ile chodzi w danym wypadku o pożywienie."

Czy mam udowadniać Ci tak oczywistą rzecz?



#65108 Czy albuminy nadal są objęte biblijnym zakazem?

Napisano przez lantis on 2007-06-05, godz. 07:28 w Kwestia krwi

Transfuzja nie jest spożywaniem,to chyba oczywiste zarowno dla ciebie jak i dla mnie


OK. Niestety nie dla wszystkich to jest oczywiste.

Więc dlaczego biblijne wersety dotyczące spożywania krwi odnoszone są do transfuzji krwi skoro:

Za każdym razem, kiedy w Piśmie Świętym wspomina się o zakazie co do krwi, wiąże się to z przyjmowaniem jej jako pokarmu, a wobec tego dotyczy on nas o tyle, o ile chodzi w danym wypadku o pożywienie.The Watchtower z 15 września 1958 (Strażnica nr 10 z 1961, s.24)


?

Mówisz też:

zabroniono nam spożywać krwi a nie mleka

porównując przez to transfuzję ze spożywaniem krwi... to mylące.



#65106 Czy albuminy nadal są objęte biblijnym zakazem?

Napisano przez lantis on 2007-06-05, godz. 06:34 w Kwestia krwi

A czy biblijny zakaz powstrzymywania się od krwi można rozumieć inaczej?


Nie wiem czy zrozumiałeś/aś moje pytanie...

więc je ponawiam:
Czy transfuzja krwi jest spożywaniem krwi?



#65098 Czy albuminy nadal są objęte biblijnym zakazem?

Napisano przez lantis on 2007-06-04, godz. 22:48 w Kwestia krwi

Nie piję mleka,to tak na wszelki wypadek :D

A tak moim skromnym zdaniem to rozszczepianie włosa na czworo,tego nie wiem i nie chce wiedzieć,zabroniono nam spożywać krwi a nie mleka


Czy transfuzja krwi jest spożywaniem krwi?



#64767 kawały inne

Napisano przez lantis on 2007-06-01, godz. 09:16 w Humor

Stajnia Ferrari zwolniła całą załogę boksu. Decyzję podjęto po przejrzeniu dokumentacji dotyczącej grupy młodych, bezrobotnych Polaków z Berlina, którzy byli w stanie w ciągu czterech sekund odkręcić wszystkie koła od samochodu, nie dysponując przy tym żadnymi potrzebnymi narzędziami.
Team Ferrari uznał to za mistrzowskie osiągnięcie, jako że w dzisiejszych czasach o zwycięstwie lub przegranej w wyścigach Formuły 1 nierzadko decyduje czas pobytu w boksie i zaproponował im pracę. Projekt jednak zakończono równie szybko, jak go rozpoczęto: młodzi mechanicy co prawda zmienili wszystkie koła w ciągu czterech sekund, ale równocześnie kompletnie przelakierowali bolid, przebili numery silnika i sprzedali teamowi McLarena...



#64231 „wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą”

Napisano przez lantis on 2007-05-27, godz. 18:01 w Neutralność

http://brooklyn.org.pl/slwojsko.htm



#63803 "KNOCKING" - DVD

Napisano przez lantis on 2007-05-22, godz. 21:23 w Nowości z kraju i zagranicy

trailer na YouTube:



#62966 Film Swiadkowie Jehowy

Napisano przez lantis on 2007-05-14, godz. 21:51 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Mam już przepisanego polskiego lektora do tego filmu na podstawie właśnie tej polskiej wersji filmu (plik tekstowy). Trzeba to tylko zsynchronizować (np. programem SubEdit) z filmem dostępnym w necie i gotowe. Chciałbym to zrobić pod szyldem Brooklynu więc skoro są chętni to chętnie wyślę. To już w sumie 70% roboty.

Pozdrawiam



#62043 "Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej"

Napisano przez lantis on 2007-05-05, godz. 21:33 w Tematyka ogólna

Dostałem e-mail od czytelniczki Brooklynu z linkiem do strony www odłamu ŚJ działającego na wschodzie: "Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej" - ang. "THE TRUE FAITH JEHOVAH'S WITNESSES" ASSOCIATION. Opierają się na naukach Rutherforda i propagują nauki Strażnicy z lat 50 XX wieku.

Link: http://the-true-jw.oltenia.ro/

Może to ci Rutherfordyści o których kiedyś pytał Iszbin?



#61814 WTS porzuca nauke o roku 1935

Napisano przez lantis on 2007-05-01, godz. 17:45 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Cześć!

Na Brooklynie pojawił się dziś artykuł Włodzimierza Bednarskiego omawiający "nowe światło" które jest tematem tego wątku.

Zapraszam do lektury:
Koniec ograniczenia powołania niebiańskiego w Towarzystwie Strażnica?

Pzdr



#58908 Polityczne kawały (nowy wątek na początek)

Napisano przez lantis on 2007-04-03, godz. 18:53 w Humor

Taśmy Oleksego - tego w TV nie było :) Muszę powiedzieć, że się nieźle uśmiałem czytając to.

Próbka:
O spotkaniu z Kwaśniewskim w Krynicy: fałszywiec rzuca się na szyję

O: Posadził mnie koło Kwaśniewskiego.
G: To mogłeś się całować z nim.
O: Rzucił się na mnie. A on jest tak kur... bezkrytyczny, że za parę chwil mi się na szyję rzucił. Najpierw mnie wykańcza, a potem się na szyję rzuca, żeby ludzie widzieli. Co za fałszywce (...) Usiedliśmy, nie minęły trzy minuty, a już [Kwaśniewski] o Leszku [Millerze] mówił. Jaki chu..., jaki zawzięty, a jaki nieuczciwy, a jaki cyniczny. (...)
O: Kwaśniewski mnie namówił, żebym był premierem (w latach 90. – red.). Ktoś musiał być. Tu mnie zwiódł totalnie. A okazało się, że on mnie neutralizował. Ch... skończony, oszust i krętacz.
G: Ale siadasz koło niego
O: Z przymusu. Nie mogłem, miejsca były wyznaczone. Co, mam demonstracje robić?


O kapitalizmie politycznym: to robota Kwaśniewskiego


G: (o politykach do Bisztygi – red.) Janek, to wszystko była sitwa polityczna. Jak się o tym myśli, to człowiek nie rozumie, jak oni mogli na to pozwolić? Ileż tu poszło krzywdy ludzkiej.
O: Tak, zgoda. Prawda jest taka, że cały kapitalizm polityczny stworzył Kwaśniewski.
G: I wy wszyscy
O: Nie, to w jego salonie...
G: ...nakupowali wam smokingów. Wyglądaliście jak pingwiny, ku.... w czasie Bożego Narodzenia. Makabra, no.
O: Ja mam swój prywatny smoking.


Oleksy: Odświeżam umysł i będę jak brzytwa


G: Ja ci powiem. Cokolwiek się nie stanie, to będzie dla was za mało. Naprawdę.
O: Mów: dla nich.
G: Dla ciebie też, bo ty brałeś w tym wszystkim udział.
O: We władzy brałem udział w swoim okresie.
G: Mieliście w d...ie tę Polskę, ci też mają na zmianę, jeszcze nie wiedzą…
O: Ja nigdy nie miałem!
G: Oj tam!
O: Moja sitwa i owszem, miała w d...ie.
G: Masz wielką kuchnię.
O: Jaką kuchnię?
G: Byłeś gruby jak beczka jak byłeś premierem. Teraz jesteś w miarę zwykłym człowiekiem.
O: (nieczytelne) … kiedy nie mają argumentów przeciwko komuś, wtedy tak atakują
G: Ja nikogo nie atakuję.
O: Teraz ze mną na solo nie wygrasz. Ja bardzo dużo czytam, odświeżam umysł i kur... będę jak brzytwa.

Oleksy: Kwaśniewski zawsze był małym krętaczem


Gudzowaty: A Kwaśniewski brał?
Oleksy: Nie odpowiem ci na to pytanie, bo nie byłem przy tym. I jeżeli brał, to nie osobiście.
G: Miał psy spuszczone?
O: Tych zegarków miał od cholery i nosił je kur..., nie wiadomo po co. (...) Wszyscy się dziwią, że chodzą tam wycieczki i oglądają to jego mieszkanie. To jest 400 metrów kwadratowych.
G: Ale z zewnątrz oglądają?
O: Z zewnątrz. Apartament na rogu, przy samej szosie, bez kawałeczka ogródka, to jest były prezydent.
G: Widocznie Krauze nie miał komu sprzedać
O: I jaka chodzi wersja? Że dostał w prezencie od Krauzego. Nie miał wyboru i lada moment to sprzeda po prostu. Jego sprawa, ale głupio wybrał, bo musi budzić zdziwienie, że były prezydent bierze ci apartament tak ch... jak ten. Co z tego, że duży, jak niemieszkalny?
Bisztyga: A oni gdzieś budują dom?
O: Podobno w Jazgarzewie. Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł. Przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu – nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko. Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować.
G: Miesięcznie?
O: Nie, do grudnia. Za całoć kontraktu. I robi takie pierdoły, rozumiesz. Raz oglądaliśmy to z Majką i więcej nie oglądam. Siedzi wyfiokowana Jola i gada. Przez 15 minut czy więcej uczy obywateli, jak jeść bezę. Że bezy nie można kroić nożem i widelcem, bo może trysnąć. Że trzeba zdjąć kapelusik od bezy. I to jest k… program pierwszej damy! By się wstydziła takie programy prowadzić. Teraz on (Kwaśniewski) ma dołączyć jeszcze na kolejne 10 tys., ale nie uzbiera, żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego. (...)
O: Oluś zawsze był krętaczem, i to małym krętaczem. Za co się brał, zawsze spier.... I to zjednoczenie lewicy też spier...
G: Ale żonę miał ładną.
O: No, ale niestety za dużo tych liftingów.
G: Czego?
O: Liftingów.
G: Liftingi ma?
O: Oczywiście, że ma.
G: To koleżanka, ta z telewizji.
O: Wszystkie baby to mają. Najgorsze jest wiesz, co?
G: A robi się liftingi na cip...?
O: Robi się wszędzie. Najgorsze jest to, że one wszystkie jeżdżą do jednej kliniki w Szwajcarii. A każda klinika ma swoją technologię. Mają podobne naciągnięcia. Podobnie się to przy oczach układa. To jak wejdą trzy, Kulczykowa, Jurkowska czy Kwaśniewska, to od razu widać, gdzie były, w której klinice.
Bisztyga: A skąd mają pieniądze?
O: Nie żartuj, Kwaśniewska nie ma?

źródło:
http://www.dziennik....ArticleId=36593



#58904 Polityczne kawały (nowy wątek na początek)

Napisano przez lantis on 2007-04-03, godz. 18:27 w Humor

http://www.galba.net...23/2828606.html
Zbawa: który obrazek nie pasuje do reszty? :D



#58881 Polityczne kawały (nowy wątek na początek)

Napisano przez lantis on 2007-04-03, godz. 16:02 w Humor

Za to tych z TVN-u, owszem, nie brakuje. Już czekają. Czterech. I jeszcze fotografowie z gazet. Aparaty mają z takimi lunetami, jakby przyjechali fotografować żyrafy.

Nie gadamy z nimi, bo i tak poprzekręcają.

i cała reszta...

To pisze dwóch dziennikarzy Gazety Wyborczej? Jak dla mnie to się nadaje na 1 kwietnia.

Organizatorzy widać ZGODZILI się na taką treśc przemówienia megafonowego.


1. Gdzie niby "widać", że organizatorzy zgodzili się na takie przemówienie?
2. I gdzie wyczytałeś, że było to przemówienie megafonowe?

Jakie dzieci?


To mnie uświadom jakie wymiary w centymetrach muszę mieć, aby zostać uznanym za człowieka. Może człowiekiem jestem dopiero po urodzeniu?

edit:
http://info.wiara.pl...&art=1165863371
Opisany przykład radosnej twórczości dziennikarskiej duetu Kowalski-Głuchowski. Spec duet GW.



#58858 Polityczne kawały (nowy wątek na początek)

Napisano przez lantis on 2007-04-03, godz. 14:00 w Humor

To nie kawał. To przemówienie, jakie można było usłyszeć na antyaborcyjnym wiecu spod znaku Największego Świętego Ojca Rydzyka, a ten by nie kłamał, o nieee:



"Apel do Narodu Polskiego":

Zrzeszeni w SLD, Unii Pracy, Unii Wolności i Platformie Niemcy, Żydzi i volksdeutsche wprowadzili nas do satanistyczno-masońskiej Unii Europejskiej, żeby zagrabić nasz tysiącletni majątek narodowy! Jeżeli nie odrzucimy Unii, to nasze zachodnie tereny zostaną wcielone do Niemiec, a Polacy zostaną wypędzeni ze swych domów z torbami na wieczną tułaczkę i poniewierkę po obcych brukach. Kościoły zostaną przeznaczone na domy dla rabinów, a największy europejski burdel powstanie na Jasnej Górze! Budynki po zlikwidowanej armii polskiej przekształcone będą we więzienia i katownie dla katolików. Unia Europejska już poleciła wyczyścić piwnice kościołów, by można było do nich sprowadzać wiernych i gazować!

Zaplanowano, że ma nas pozostać 15 milionów! Resztę się uśmierci przez duże dawki zapisywanych antybiotyków, wyłączanie na noc telefonów starszym ludziom, przez zatrute szczepionki. Opamiętajmy się! Nie pozwólmy, by Unia Europejska przyjęła zaplanowaną nazwę Wielkie Cesarstwo Niemiec!''
Źródło.

Juz można zacząc się bac i wpłacać na pewne radyjo. Ono nas uratuje, kupimy niebawem u nich oprócz dekoderów (wykrywających Żydów i masonów) maski gazowe!


Czytałeś ten artykuł w całości? Manifestacja się odbyła, ale ile z tego tekstu jest "fikcją literacką" to już nie wiemy. W każdym razie musiał się w nim znaleźć fragment (to "przemówienie"), który będzie miał na celu ośmieszenie tych ludzi (nie ważne, że rzekomy apel odczytywała jedna osoba) i odwrócenie uwagi od sedna sprawy: sprzeciw wobec zabijania dzieci.



#58229 BROOKLYN Sp. B.O.

Napisano przez lantis on 2007-03-28, godz. 17:16 w Strony polemizujące z Brooklynem

Brooklyn Sp.B.O. - teraźniejszość i przyszłość

Witam. Zakładam ten wątek, aby umożliwić nam dyskusję na temat serwisu Brooklyn Sp.B.O., przyjąć krytykę ( :) ) oraz posłuchać co do powiedzenia mają ludzie, którym temat jaki podejmuje Brooklyn jest bliski. Wszelkie komentarze i pytania (na które postaram się odpowiedzieć) mile widziane.

Chciałbym też wyjaśnić parę spraw.

Na początek: kwestia własności Brooklyn Sp.B.O.
Kiedy na początku mojego zainteresowania ŚJ znalazłem strony Watchtower.org.pl i warsaw.com.pl/brooklyn szybko zafascynował mnie ten temat. Można powiedzieć, że materiały - praca ludzi polemizujących z WTS, zawarta na tych stronach sprawiła, że nie jestem dziś akwizytorem publikacji Towarzystwa Strażnica. Zamiast na Salę Królestwa temat ŚJ popchnął mnie w stronę katolickiej ortodoksji - różnie bywa, nie? :)

W miarę poznawania tematu coraz bardziej doceniałem pracę ludzi, którzy wkładali w to wiele czasu (nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak wiele) i jako, że temat ten stał się z czasem mym hobby - chciałem jakoś pomóc w tej sprawie.

Skontaktowałem się wpierw z Jankiem Lewandowskim, a potem z Iszbinem i tak się składało, że szukał wtedy ludzi do robienia transkrypcji nagrań z kongresów. Pamiętam to jak dziś, gdy siedziałem w domu i dzielnie przepisywałem "pokarm na czas słuszny" jakim raczyli nas bracia :) Po przepisaniu 2 wykładów już nie mogłem tego słuchać :), ale jakoś się przemogłem ciesząc się, że choć trochę mogę pomóc. Ostatnie czego bym się wtedy spodziewał, to to że będę prowadził ten serwis.

Gdy Iszbin poinformował mnie, że kończy przygodę z Brooklynem i że przekazuje mi pieczę nad stroną zamurowało mnie, ale jednocześnie poczułem się jakoś wyróżniony. Dopiero po jakimś czasie zobaczyłem, że to duża odpowiedzialność i trzeba temu poświęcić wiele czasu. Zrozumiałem też, że Iszbin przekazał tą stronę mnie... ponieważ nie było za bardzo komu jej przekazać.

Szkoda, że Isz rozstał się ze stroną i szkoda, że nie przejęła jej osoba z takim samym zacięciem, wiedzą i "piórem" jak on.

Nie chciałem aby stronka przestała istnieć więc podjąłem się jej prowadzenia. Od początku traktowałem Brooklyn, jako pewne wspólne dobro - dobrze, że jest strona która udostępnia informacje których od ŚJ próżno możemy oczekiwać.

Uważam, że strona którą prowadzę NIE JEST de facto moja. Gdyby to była moja prywatna strona wyglądałaby całkiem inaczej. Jak zapewne wiecie jestem praktykującym katolikiem i na swojej stronie prezentowałbym treści przemawiające za moją opcją religijną - to jest jasne. Przejmując stronę chciałem (i chcę) kontynuować charakter jaki nadał jej Iszbin. Z tego co wiem przez ten czas miałem dwie (nieświadome) wpadki w tym względzie - postaram się również do nich w tym wątku odnieść.

Niestety bez Iszbina NIE DA SIĘ zrobić tak aby strona wyglądała jak kiedyś - bo nie jestem Iszbinem, a to, że jestem ortodoksyjnym katolikiem, dla dobra tej strony skłania mnie, aby "mnie" było na niej najmniej jak się da :)

Konkluzja - czyli to co najważniejsze:

Powtórzę: strona nie jest de facto moja - ja ją traktuje jako pewne dobro społeczne na którym mi zależy aby istniało. Niestety aby Brooklyn się rozwijał potrzeba dużo czasu (a ja jako student mam go niewiele) i pomocy ze strony ludzi którzy popierają to co prezentuje ten serwis (mam nadzieje że tych jest dużo).

Mam nadzieję, że i Wy drodzy Czytelnicy traktujecie Brooklyn nie jak prywatną stronę www jednej osoby, ale jako pożyteczną sprawę i dobre źródło wiadomości o ŚJ. I mam nadzieję, że będziecie chcieli w jakiś sposób pomóc - czy to pisząc artykuły, czy to krytykując (oczywiście w dobrej wierze :) ), pytając, radząc, wspomagając finansowo (serwer, domena) aby Brooklyn Sp.B.O. mógł istnieć i spełniać swoje zadanie.

Zapraszam do dyskusji.

Pzdr



#54694 Wyszukiwanie z linku

Napisano przez lantis on 2007-03-06, godz. 15:05 w Biblia Internetowa

http://biblia.apologetyka.com/read/?format=1&q=Iz+1%3A10-12%0D%0A&bible=bt&polish=1
Takie zapytanie działa: wyświetla Iz 1:10-12 z przekładu BT, zmień odpowiednie miejsca w linku, żeby dostać inne wersety.



#54527 Docent Marek Wites pozytywnie o ŚJ.

Napisano przez lantis on 2007-03-05, godz. 17:35 w Kwestia krwi

[...]osiągnięcia ŚJ w bezkrwawej medycynie, wymieniając plusy takiej postawy.[...]


Cześć, a jakie to osiągnięcia jeśli mógłbyś wymienić?



#53542 Rosyjskojęzyczne Forum

Napisano przez lantis on 2007-02-26, godz. 14:22 w Strony polemizujące z Brooklynem

to forum podobne do naszego - ŚJ też tam bywają



#53507 Pobudują domy, i będą w nich mieszkać...

Napisano przez lantis on 2007-02-26, godz. 10:01 w Wizja Raju

Witam was, niedawno odeszłam od zboru, ale nie od Boga i teraz częsciej niz przedtem sprawdzam fakty i rewiduje swoje poglądy bo mam bardzo silne potrzeby duchowe, czego co ciekawe, nie odczuwałam będąc w zborze.Mam jednak mały problem, bo kty sie tak zagłębiam we wszystkie żródła i porównuję wybrane nauki kk z naukami śj to juz sama nie wiem w co wierzyc. Np:jak wytłumaczyc tekst z Izajasza 65:20-25 gdzie wyraznie jest napisane że 'pobuduja domy i że lew będzie jadł słome' a w innym miejscu że 'otworzą sie oczy slepych i uszy głuchych'...Stąd by wynikało, że zamierzeniem Boga jest zycie w raju na ziemi a nie w niebie. No chyba że w niebie też są zwierzęta...


Jak zapewne wiesz prawie każda doktryna ŚJ jest zaprzeczeniem doktryny katolickiej - poznając nauki KK faktycznie poznasz 2 strony medalu. Argumentacje ŚJ już znasz, więc zapoznanie się z argumentacją KK (w większości miejsc wspólną z argumentacją protestancką) pozwoli wyrobić sobie zdanie w danym temacie.

W internecie jest mnóstwo materiału - tyle, że można się w tym zgubić. Dlatego do poznania kontrargumentacji katolickiej polecam na razie kompedium - książkę Włodzimierza Bednarskiego "W Obronie Wiary" - porusza ona praktycznie wszystkie tematy odnośnie których toczy się polemika. Potem zabierz się za rozszerzanie wiadomości, korzystając z innych źródeł - taka moja rada, żeby się w tym wszystkim nie pogubić.

Oto spis treści:

PRZEDMOWA
OD AUTORA
1. RODOWÓD ŚWIADKÓW JEHOWY
2. BÓSTWO CHRYSTUSA
3. "ZRODZONY A NIE STWORZONY"
4. BRACIA I SIOSTRY CHRYSTUSA
5. CHRYSTUS I ARCHANIOŁ MICHAŁ
6. KRZYŻ CZY PAL?
7. ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA
8. POWRÓT PANA
9. 1000 LAT KRÓLOWANIA
10. IMIĘ CHRYSTUSA
11. IMIĘ BOŻE
12. IMIĘ BOŻE W BIBLII 1000-LECIA
13. IMIĘ JEHOWA W BIBLII NOWEGO ŚWIATA
14. OSOBA DUCHA ŚWIĘTEGO
15. TRÓJCA ŚWIĘTA
16. TRÓJCA ŚW. W PISMACH OJCÓW KOŚCIOŁA
17. MARYJA
18. PRYMAT ŚWIĘTEGO PIOTRA
19. CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?
20. DUCHOWE OJCOSTWO
21. ŻYCIE POZAGROBOWE W NAUCE ŚWIADKÓW JEHOWY
22. DUSZA NIEŚMIERTELNA
23. ŁOTR W RAJU
24. RAJ NA ZIEMI
25. NIEBO I 144 TYSIĄCE
26. ŚWIĘCI PAŃSCY
27. CZYŚCIEC
28. PIEKŁO
29. ARMAGEDON ŚWIADKÓW JEHOWY
30. KRÓLESTWO BOŻE
31. KANON PISMA ŚWIĘTEGO
32. TRADYCJA
33. DEKALOG I OBRAZY
34. NIEDZIELA
35. EUCHARYSTIA
36. CHRZEST
37. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
38. BOŻE NARODZENIE
39. WIELKANOC
40. NIEOMYLNOŚĆ KOŚCIOŁA I OMYLNOŚĆ STRAŻNICY
41. OKREŚLENIA "KOŚCIÓŁ KATOLICKI" I "ŚWIADKOWIE JEHOWY"
42. CELIBAT
43. DŁUGIE SZATY
44. SŁUŻBA GŁOSZENIA
45. SŁUŻBA WOJSKOWA
46. KREW
47. SZATAN W NIEBIE?
48. "CUDOWNA PSZENICA" I DOLARY
49. ROK 1914 I JEGO POKOLENIE
50. ROK 1915 I 1918
51. ROK 1925
52. "BETH-SARIM" J.F.RUTHERFORDA
53. ROK 1975
54. GRANICA ROKU 2000
55. ROK 607 PRZED CHRYSTUSEM
56. MORALNOŚĆ ŚWIADKÓW JEHOWY


Tutaj znajdziesz tą książkę: http://www.trinitari...g.php?dzialID=6

Druga sprawa to trójca:staram sie jakos uporządkować swoje wierzenia i ostatnio przyglądałam się nauce o trójcy, jako czemuś co może niesłusznie odrzuciłam będąc śj. ale niestety nie znalazłam spokoju ducha. Bo jak pogodzić z trójcą wersety jak np:Jana 14:28 gdzie Jezus mówi:"Ojciec wiekszy jest niz ja", albo gdzie był Bóg gdy Jezus trzy dni lezał w grobie?Lub gdzie był Bóg gdy Jezus był w łonie Marii a potem żył na ziemi?Czy wówczas niebo było bez Boga skoro On był na ziemi?


Wszystkie te zagadnienia można znaleźć w wyżej wymienionej książce, oraz w serwisie www.trinitarians.info - poświęconym obronie nauki o Trójcy, ale najpierw polecam jako wprowadzenie artykuł Jarka Zabiełły: http://watchtower.org.pl/jz-trojca.php