Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Artur Schwacher

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Artur Schwacher (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#138596 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-14, godz. 08:06 w Dusza nieśmiertelna

Rhundz tylko ty patrzyłeś na afterlife a cytat jest z najprawdopodobniej z hasła immortal soul.



#138543 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-13, godz. 09:46 w Dusza nieśmiertelna

1. Udowodnij ,że Gehenna oznacza śmierć nieodwracalną tzn koniec istnienia.
2. Jakim prawem nie znając Greki prostujesz cokolwiek?
3. Nie powołuj się na "przekład" a dokładniej parafrazę. NS - ja go nie uznaje, bo wiem co na jego temat powiedzieli Bibliści.
4. Hades i Szeol to kraina zmarłych. Piekło w mitologi greckiej to Tartar.



#138419 Pilna pomoc

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-11, godz. 04:53 w Szukam kontaktu

W jakich wątkach?



#138418 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-11, godz. 04:46 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Zawsze tez możesz na nią donieść do zboru. Wtedy będzie musiała wybrać i ja wybierze Ciebie będziesz miał problem z głowy.



#138403 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-10, godz. 13:41 w Dusza nieśmiertelna

Zaczynamy czytać Biblię od Ewangelii. Każdą ważniejszą myśli wypisujemy i uznajemy za Prawdę Objawioną (w pełni). Następnie czytamy NT do końca robiąc tak samo. Dopiero potem wracamy do ST. Kiedy w Biblii pojawia się jakiś fragment zaprzeczający wcześniejszej prawdzie interpretujemy go zgodnie z przyjętymi założeniami. W ten sposób uzyskujemy informacje że duszę można zabić oddzielnie od ciała ,że po śmierci człowiek egzystuje i może się radować lub cierpieć męki, że wreszcie zmarli mogą rozmawiać z Jezusem. Wniosek: dusza jest nieśmiertelna (a dokładniej nie umiera w momencie śmierci ciała) Pozostałe fragmenty interpretujemy już tak aby potwierdzić tą tezę.


Wydarzenie o którym mówimy pokazuje to co podkreśliłem. jest zgodnie wiec z przepisem numer 2. Natomiast fakt iz jest to duch a nie dusza (brak nazwania tego duszą, brak stwierdzenia ,że jest nieśmiertelna koresponduje z przyjęta przeze mnie tezą

Założenie, że Objawienie jest stopniowe i księgi ze ST nie zawierają całej prawdy. Natomiast z każdą księgą wiemy coraz więcej i więcej.




#138392 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-10, godz. 09:23 w Dusza nieśmiertelna

Radził się więc Saul Jahwe, lecz Jahwe nie odpowiedział mu ani przez sen, ani przez urim, ani przez proroków.

Interpretacja:

Kolejną sprawą jest fakt, że Bóg oświadczył Saulowi, że nie odpowie mu, ani osobiście ani przez żadnego proroka, o czym w 1Sam 2:6 bp, 13 bw

Bóg niczego nie oświadczył. On nie odpowiedział. To są dwa różne zdania. Dwa różne fakty.


2. Idąc przepisem I nie możesz powoływać się na Izajasza ani na Objawienie. w czasach Saula tych ksiąg nie było.
3. OBj. 16:14 a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
Czy ja muszę tu coś tłumaczyć? Przecież widać ,ze ten werset nic nie mówi o naszej sprawie.



#138390 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-10, godz. 08:29 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jestem wierzącym, praktykującym katolikiem, jestem w związku z młodą kobietą

Pierwsze kłamstwo. praktykują katolik nie mieszak bez slubu z kobietą i nie uprawia z nią seksu.

Dawka hipokryzji z obu stron jest tak duża, że nie będę się wypowiadał dalej, bo doradzać można ludziom normalnym a nie zakłamanym



#138389 greckie słowo STAUROS

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-10, godz. 08:21 w Krzyż czy pal?

X i T to tez są krzyże, ty niedouczony ignorancie!



#138372 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-09, godz. 14:31 w Dusza nieśmiertelna

Udowodnij,że nie wierzyli. (Tylko poważną pozycją a nie Wikipedią )Zresztą skoro nie wierzyli, to po co Saul chciał wywołać ducha Samuela skoro nie wierzył w jego istnienie????



#138367 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-09, godz. 10:15 w Dusza nieśmiertelna

Miłośnikiem literatury a zwłaszcza Dantego.

1. A czy ja mówię,że nie wierzyli W Diabła? Ja twierdzą ,że myśleli, ba do dzisiaj tak myślą - ,że jest to duch proroka Samuela - a przynajmniej twierdzą ,ze cały czas w to wierzyli. Jakoś przez 3000 aż do końca XIX wieku nikt nie stwierdził ,że był to Diabeł. Ciekawe dlaczego?
2. Przykład z oślica? przeceiż sama Biblia w 31 wersecie twierdzi ,ze to nie oślica mówiła ludzkim głosem. Takiego odpowiednika 31 wersetu w opowiadaniu o duchu Samuela nie ma.
3.

Ta wywoływaczka duchów zdawała sobie sprawę, że ma bogatego klienta, bagatela, króla Saula.

Jasne, dlatego przyszedł do niej w przebraniu i jak go poznała, bała się o swoje zycie.
4. Mi wystarczyły by słowa: Szatan bowiem wcielał sie w przeszłości w duchy zmarłych lub cokolwiek w tym stylu. Ale takich słów Jezus nie wypowiada. Wiec dalej nie widzę związku.
5. Wizja może być:

a) rzeczywista (widzimy rzeczywiste wydarzenia - przeszłe, teraźniejsze, przyszłe)
B) fikcyjna (to co widzimy naprawdę nie istnieje)
c) symboliczna - widzimy znaki i symbolem pod którymi ukryte są rzeczywiste postaci i zdarzenia
d) symboliczno-rzeczywista
e) fikcyjno-rzeczywista
f) symboliczno-fikcyjna



#138365 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-09, godz. 08:53 w Oceń forum

Jak może zmartwychwstać Hitler skoro poznał religię prawdziwą, odrzucił ją a nawet prześladował?



#138354 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-08, godz. 17:45 w Dusza nieśmiertelna

Tylko ,że

Skoro pojawił się Diabeł (ciekawe czemu dopiero wyjaśnił by to Jezus - przez 1000 lat nie wiedzieli Izraelici kto się pojawił? przecież w tekście stoi ,że był to duch proroka.- poza tym Jezus opisuje Diabła ale w ogóle nie nawiązuje do tego fragmentu, powiem więcej nie ma związku przyczynowo - skutkowego i logicznej korelacji między tym wydarzeniem a słowami Jezusa). to czemu ten Diabeł nie kłamał? Czemu nie pochwalił króla ,że go wezwał, czemu nie naopowiadał mu kłamstw by dalej grzeszył?

To co zrobiłeś gambit to właśnie interpretowanie tego fragmentu tak by pasował do tezy ,że dusza jest śmiertelna. Gdyby jednak rozpatrywać ten fragment według drugiego przepisu to jest to zwykły dowód na to ,że jest po śmierci ciała coś co istnieje po śmierci i co można wezwać.(Choć jest to zabronione). Oczywiście wtedy trzeba interpretować te fragmenty, które ty podałeś. Tylko według stosowanie drugiego przepisu i dojście do wniosku ,że dusza istnieje po śmierci ciała jest logiczniejsza i oznacza brak tworzenia karkołomnych i strasznie naciąganych tłumaczeń choćby objawienia na górze Tabor czy opowieść o Bogaczu i Łazarzu.



#138348 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-08, godz. 14:00 w Dusza nieśmiertelna

1.Po prostu zastanawiałem się jak można dojść do dwóch odmiennych interpretacji i doszedłem do wniosku, którym się podzieliłem. Ten przepis znajduje także zastosowanie przy innych naukach właściwych klasycznemu chrześcijaństwu, które są negowane przez XIX ruchy reformacyjne.

2. To czy Biblia jest natchniona czy nie to nie ma znaczenia bo te dwie prawdy funkcjonują i zostały zinterpretowane. Nie zastanawiam się nad prawdziwością tych dwóch twierdzę a jedynie nad sposobem dojścia do nich. Rozważanie czy wyodrębnienie się tych dwóch nauk ma sens to temat na inny wątek. My pracujemy nad tym co już powstało.

3. Jak na razie Gambit ma racje w ten sposób łatwo dochodzimy ,że człowiek to dusza - oznacza to to samo. Tylko jak w tym momencie odnieść twoje wnioski do pojawienia się ducha proroka Samuela i do słów Dawida: o tym ,że nie pozostawiłeś mojej duszy w Szeolu.



#138338 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-08, godz. 10:04 w Dusza nieśmiertelna

1. Nie zaśmiecajcie mi wątku dywagacjami o natchnieniu Biblii - nie ten wątek.
2. Ja ci dam psa - noway


A wracając do tematu.

1. Nie ma definicji duszy w NT. Natomiast wiemy jak przedstawioną ją na łamach NT. Jako coś co istnieje poza materialnym ciałem, może istnieć pomimo jego smierci,może sie materializować, może odczuwać i może skończyć w morzu ognia. a także ma inne pragnienia od Ciała.(chwilowo pominę czy to piekło czy śmierć.)
2. Nie bardzo rozumiem co mam odrzucać. Na końcu świata dusze i ciało czeka taki sam los- wieczny ogień. Ale w momencie śmierci doczesnej - ten los nie jest tożsamy. Naprawdę nie rozumiem o co ci chodzi.



#138281 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-07, godz. 12:41 w Dusza nieśmiertelna

Co ma piernik do wiatraka?

Co ma pojęcia istnienia jakieś formy człowieka po śmierci(duszy) do faktu zmartwychwstania ciała? Bo nie rozumiem.



#138252 Przepis

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-07, godz. 08:34 w Dusza nieśmiertelna

Przepis na duszę śmiertelną i nieśmiertelną


Dusza śmiertelna.

Składniki:

1. Biblia

2. Założenie ,że Bóg jest niezmienny i nigdy sobie nie przeczy.

3. Założenie, że Prawdy raz objawione są niezmienne.


Zaczynamy czytać Biblie od początku... Każdą ważniejszą myśli wypisujemy i uznajemy za Prawdę Objawioną. W ten sposób wiedząc ,że człowiek jest duszą i ,że człowiek umiera oraz ,że po śmierci nic nie ma i nie można wywoływać duchów , dochodzimy do wniosku ,że dusza jest śmiertelna. Pozostałe fragmenty interpretujemy już tak aby potwierdzić tą tezę


Dusza nieśmiertelna

Składniki:

1. Biblia

2. Założenie ,że Bóg jest niezmienny i nigdy sobie nie przeczy.

3. Założenie, że Prawdy raz objawione są niezmienne.

4. Założenie, że Objawienie jest stopniowe i księgi ze ST nie zawierają całej prawdy. Natomiast z każdą księgą wiemy coraz więcej i więcej.

5. Założenie ,że Jezus Chrystus zna całą prawdę o Objawieniu i przez ducha św przekazał ja apostołom w związku z tym ich nauki zawierają w sobie Prawdy objawione w pełni.

Zaczynamy czytać Biblię od Ewangelii. Każdą ważniejszą myśli wypisujemy i uznajemy za Prawdę Objawioną (w pełni). Następnie czytamy NT do końca robiąc tak samo. Dopiero potem wracamy do ST. Kiedy w Biblii pojawia się jakiś fragment zaprzeczający wcześniejszej prawdzie interpretujemy go zgodnie z przyjętymi założeniami. W ten sposób uzyskujemy informacje że duszę można zabić oddzielnie od ciała ,że po śmierci człowiek egzystuje i może się radować lub cierpieć męki, że wreszcie zmarli mogą rozmawiać z Jezusem. Wniosek: dusza jest nieśmiertelna (a dokładniej nie umiera w momencie śmierci ciała) Pozostałe fragmenty interpretujemy już tak aby potwierdzić tą tezę.



#138192 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-06, godz. 16:30 w Ogólne

. Oki.

Primo

O inkwizycji może pisać Hiszpan, Francuz, Niemiec. O wyprawach krzyżowych też. A kiedy na temat tych dwóch tematów rozwodzą się ci których one nie dotyczą (jak Polacy) brzmi to trochę....głupio?

Secundo

Średniowiecze ma bardzo wiele oblicz to ponad 1000 lat. W tym czasie działo się wiele zarówno dobrego jak i złego. Wiele zbudowano, wiele wynaleziono i wiele zniszczono lub zapomniano. Nie można generalizować. Zeby nie być gołosłownym: budowle gotyckie pod względem architektury, zastosowania fizyki, optyki przewyższają antyk o głowę.

Tertio

Papież nie rządził całym średniowiecznym światem. Paież mieszkał w Rzymie (lub w Awinionie) a im dalej było sie od tego miasta tym mniejsza była jego władza. No bo jak miał ją egzekwować? Wziąść komórkę i dzwonić do miejscowego biskupa, który przez przypadek był rodzonym bratem miejscowego władcy i kazać mu go usunąć? Zanim on wydał decyzję, zanim ta decyzja doszła, a po drodze mogła zniknąć razem z wysłańcem....A jak do tego dojdzie inny punkt iwdzenia miejscowego kleru.
Przykład: Czy uważacie ,ze jakikolwiek papież popierał wojnę stuletnią? Albo w ogóle jakąkolwiek wojenkę pomiędzy władcami chrześcijańskimi skąd. Przecież w czasie wojny palono kościoły, nie dochodziły daniny. A z naszego podwórka: Wiecie ile sie musieliśmy natłumaczyć za Grunwald??? Mielismy przechlapane... Z poganami przeciwko zakonowi! Kto to widział! I na soborze w Konstancji musieliśmy łopatologicznie racje wykładać. I tak dobrze ,że mieliśmy w miarę rozsądnego kanclerza, bo niewiele brakowało by zamiast soboru mówiono o mordzie w Konstancji, bo polskie rycerstwo (a też wchodziło w skład delegacji) chciało dobić Husa z wiezienia.



#138178 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-06, godz. 14:57 w Ogólne

Caius bez urazy - kto cię uczył historii????



#138075 greckie słowo STAUROS

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-05, godz. 07:38 w Krzyż czy pal?

A stauros to po grecku i pal i krzyż i szubienica - ogólnie narzędzie drewniane do zadawania smierci z reguły o charakterze hańbiącym i przeznaczone dla przestępców politycznych w szerokim tego słowa znaczeniu.



#138041 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-04, godz. 16:17 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

No mam nadzieje ,że Iam i qwerty są z rożnych miejsc. Tego mi by jeszcze brakowało do szczęścia. Ale zdaje się ,że jednak tak nie jest.

Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego patrzeć na wypowiedzi Iama pod kątem Biblii - oprócz tego są jeszcze takie wartości, jak wierność zasadom, elementarna wiedza, umiejętnośc przyznania się do tego ,że czegoś nie wiem, skromność, pokora itd.

=
Dalsze wątki przeniesiono: link



#138022 Annual Report 2008, 2009 i 2010

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-04, godz. 08:26 w Obowiązki teokratyczne

Cytując klasyka: Bezpieczeństwo w bezpieczeństwie.



#137952 Gabinet zwierzeń

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-03, godz. 10:47 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

ile razy mam prosić o nagrywanie tego typu eventów....



#137890 Nigdy nie było fałszowania tekstu Nowego Testamentu

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-02, godz. 08:19 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Przepraszam ale to Strażnica uczy ,że Żydzi nie wymawiali w I wieku imienia Bożego.



#137697 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-09-29, godz. 17:41 w Ogólne

Obejrzymy. Mistrzostwa będą latem a koniec zimą.



#137589 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-09-28, godz. 17:32 w Tematyka ogólna

IAM niczego nie wyjaśni bo po prostu ma zbyt małą wiedzą zarówno teokratyczną jak i (właściwie innej nie ma wcale)