Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Adelfos

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Adelfos (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-25 )



Sort by                Order  

#107368 Zach 12:10

Napisano przez Adelfos on 2008-12-03, godz. 21:17 w Jezus Chrystus

, wówczas wyszłoby nam JHHH.

"Interesuje mnie po prostu rzetelność argumentacji."



#107454 Zach 12:10

Napisano przez Adelfos on 2008-12-04, godz. 21:14 w Jezus Chrystus

, jakoby nad głową Jezusa skrót napisu po hebrajsku układał się w Tetragram.

A jak jest to ukazane na rysunkach w neoariańskiej Strażnicy?



#76301 Śledztwo w sprawie przecieków

Napisano przez Adelfos on 2007-09-10, godz. 21:34 w Obowiązki teokratyczne

A skad mozesz wiedziec czy czasem przeciek nie wychodzi od kogos z samej gory? :)

Wpadłem na zaskakujący pomysł, aby co miesiąc podrzucać kopię NSK do Sal Królestwa. Śledztwo zborowe murowane! Pamiętam jak przestałem być głosicielem, to przestali mi dawać mój egzemplarz. To jeszcze nic. Kiedyś znajomy nadzorca szukał czegoś w teczce i położył na stół książkę Paście... Nie zdąrzyłem jej nawet otworzyć, bo zdąrzył mi ją wyrwać tłumacząc, że to podręcznik nie dla mnie. Wtedy zdębiałem, ale dziś już wiem, o co chodzi. A może tak kserokopie z tej książki powielać do publicznej wiadomości?



#76303 Śledztwo w sprawie przecieków

Napisano przez Adelfos on 2007-09-10, godz. 21:43 w Obowiązki teokratyczne

"Paście" ? Nie znam...Co to takiego? :blink:

Podręcznik instruktarzowy dla strarszyzny.



#76309 Śledztwo w sprawie przecieków

Napisano przez Adelfos on 2007-09-10, godz. 22:16 w Obowiązki teokratyczne

To jest jeszcze inny oprócz "Zważajcie na siebie samych i na całą trzodę" ?

Zachowałem się jak ex homo-sapiens ;) Zacytowałem tytuł wg innego przekładu Biblii. Chodzi o ww. przez Ciebie książkę.



#62660 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez Adelfos on 2007-05-11, godz. 22:53 w Imię Boże

A zarazem uważają, że Jezus to Jahwe.

Kol 2,9

Niektórzy uważają, że wszelkie kolano zgina sie nie na imię Jahwe, tylko i wyłącznie na imie Jezusa.

Na przykład apostoł Piotr... (Dz 4,12)


Dziwne to.

LINK



#62728 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez Adelfos on 2007-05-12, godz. 19:26 w Imię Boże

Nie zastanawia Cię, że w cytatach ze ST nigdy nie używa się imienia Wiekuistego bezpośrednio, lecz zawsze odnosi się do Chrystusa? Określenie Syn nie jest synonimem wyrazu giermek, lecz dziedzic. Często podkreślam, że Jezus nie jest tylko Synem, ale aż Synem. Jak ktoś nie poda wersetów, to pada zarzut: a gdzie to napisane? Jak wersety podane to: a co masz na myśli? To nie ja mam na myśli, tylko któryś z apostołów komentujący zapis ST! Jak na dzień dzisiejszy trwa antytrynitarna cisza odnośnie Jn 17,11 i 10,28-29. Skoro do wypędzania palcem Bożym demonów wystarczy zaledwie ludzka doskonałość, to dlaczego współcześni Jemu łapali za kamienie? Z tego samego powodu, co dzisiaj. Pytasz dlaczego ap. Piotr mówi o osobie Jezusa, a nie także o Ojcu i Jego Duchu. Znasz wypowiedzi Pana, że czyni to, co widzi, że Ojciec czyni. W jednym miejscu ap. Paweł na retoryczne pytanie o możliwość zgłębienia umysłu Jehowy, wskazuje na umysł Chrytusowy. Kontekst dotyczy rozważań o Duchu, który jest z Boga (1 Kor 2,16). Zauważ także, że w czasie teraźniejszym władza królewska należy do Syna! Zwróć uwagę w jakim celu, gdy nastanie koniec Syn podda się na powrót Ojcu: aby Bóg był wszystkim we wszystkich (1 Kor 15,24-28). Chociaż w Psalmach Królem jest Jehowa, to w Objawieniu mamy Zmartwychwstałego jako Króla królów. Pisząc zarówno do Kolosan, jako braci w Chrystusie jak i do Koryntian wzywających Jego imienia autor wykłada tzw. Chrystocentryzm, ktróry w żaden sposób nie poniża Stwórcy, bo przecież właśnie On uznał to za dobre. Dlatego uważam, iż moi trynitarni współwyznawcy niesłusznie są pomawiani o bałwochwalstwo przez religię, którą wyznajesz. Pomimo swych nietrynitarnych poglądów jedną z mych ulubionych pieśni jest "Jezus najwyższej godzien chwały", bo odzwierciedla ona moje osobiste uwielbienie, że to Chrysus, Boży Syn. Jeśli nie wierzyłbym w zapowiedź z Iz 45:23,24 to nie podałbym w LINKu Rz 14:11, gdzie jest wyrażona ufność w jej spełnienie. W liście do Filipian 2,9-11 jest wyjaśnienie, że stanie się to w imię Jezusa. Amen



#78318 Czy Bóg jest ograniczony?

Napisano przez Adelfos on 2007-10-23, godz. 20:32 w Ogólne

"Ukształtować" nie znaczy "stworzyć". Jak dla mnie 1:0 dla Majmonidesa.

"Przez wiarę poznajemy, że światy zostały stworzone słowem Boga, że to, co jest dostrzegalne, powstało z niewidzialnego." (Hbr 11:3 Bp)
"Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych." (Hbr 11:3 BT)
"To właśnie na drodze wiary możemy stwierdzić, iż wszechrzeczy stworzone słowem Bożym, to wszystko, co oczyma widzimy, powstało kiedyś nie z rzeczy widzialnych." (Hbr 11:3 Br)



#78368 Czy Bóg jest ograniczony?

Napisano przez Adelfos on 2007-10-24, godz. 19:16 w Ogólne

Po co ta ofiara z Jezusa Chrystusa?

„Skoro zaś dzieci uczestniczą w naturze ludzkiej, On także otrzymał w niej udział, aby przez śmierć pozbawić mocy tego, który rządził śmiercią, mianowicie diabła, i aby uwolnić wszystkich, którzy w lęku przed śmiercią przez całe życie byli skazani na niewolę.” (Hbr 2,14-5)



#61503 Dlaczego Jezus nazywał siebie Synem Człowieczym?

Napisano przez Adelfos on 2007-04-27, godz. 12:16 w Trójca

Czy mozliwe jest dzielenie dwuch natur w tym samym czasie?

Proszę mojej odpowiedzi nie odnosić osobiście. Nie chciałbym też z nikim polemizować. Pozwolę sobie zacytować akapit z kwietniowych "Znaków Czasu": 431 - Sobór w Efezie zmienia tytuł Maryi z Christotokos (matka Chrystusa) na Theotokos (matka Boga), sugerujący, że Maria urodziła nie człowieka, lecz samego Boga. Ale w świetle nauki biblijnej stworzenie nie może urodzić Stworzyciela. Jezus, przychodząc na ten świat, wyparł się swej boskości i urodził się jako człowiek. Tak jak ludzka natura Jezusa nie miała ojca, tak Jego boska natura nie miała matki. (Jak ewoluowało chrzescijństwo, str. 16). Dla mnie sprawa jest prosta, choć jej przebieg pozostanie tajemnicą(?) Jak relacjonuje ewangelista Łukasz: Moc Najwyższego ocienia Marię...* Wydarzyło się to samo, co w wyniku zetknięcia męskiej gamety z żeńską, z tą różnicą, że Józef był w szoku :o Czynnik męski ma naturę taką a nie inną, gdyż pochodzi od Boga, natomiast żeński jest ludzki, bo od kobiety. Rezultat jest święty, w postaci Syna Bożego! Jeśli ktoś chciałby coś dodać do tego zwrotu, to sugeruję patykułę "aż" zamiast "tylko"... Łk 1,35
___________________________________________
*Nie anielska kompresja, jak głoszą niektórzy ;)



#48977 Kwestia czasów pogan - Carl Olof Jonsson

Napisano przez Adelfos on 2007-01-09, godz. 14:35 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Fundacja Słowo Nadziei/książki



#65121 Opętania przez demony

Napisano przez Adelfos on 2007-06-05, godz. 08:53 w Ogólne

Demony (nie)istnieją!



#56954 Kwestia czasów pogan - Carl Olof Jonsson

Napisano przez Adelfos on 2007-03-18, godz. 15:33 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

To może na przyszłość podaj co pod takim linkiem jest, aby nie było wątpliwości do czego namawiasz.

Odpisałem na post Terebint'a, który w formie wykrzyknienia ponownie pytał o tę książkę. Uznałem, że forma linku: Fundacja Słowo Nadziei/książki jest lepsza od http://www.sn.org.pl...?action=ksiazki



#56224 Kwestia czasów pogan - Carl Olof Jonsson

Napisano przez Adelfos on 2007-03-13, godz. 21:23 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Bracie
Chodzi ludziom o całą pozycję a nie tylko małą część. Więc po co ten link?

Podałem stronę główną wydawców tej książki, gdzie można ją nabyć.



#57743 odeszlam

Napisano przez Adelfos on 2007-03-24, godz. 20:53 w Szukam kontaktu

Takie pieśni na spotkaniu w SK? Chyba sobie żartujesz Adelfos, jeszcze głosiciele by się zaczęli zastanawiać nad tym co śpiewają i uwierzyli, że są zbawieni za darmo i nie muszą roznosić gazetek aby zapracować sobie na życie wieczne dostępne dzięki łasce i miłosierdziu Boga. I co wtedy począłby WTS ze swoim "pokarmem"?

Przez 3 lata walczyłem o możliwość śpiewania podczas prywatnych spotkań utworów innych niż z ogólnoświatowego śpiewnika... Jak wytłumaczyć zbiorowy lęk np. przed pieśnią: Prawda jedyna?



#57961 odeszlam

Napisano przez Adelfos on 2007-03-26, godz. 21:54 w Szukam kontaktu

3. Jestem zupełnie poważnie ciekaw, czy, w związku z Twoimi doświadczeniami różnoreligijnymi, proponowałeś którejś z grup, by pośpiewała sobie ze śpiewnika ŚJ jakieś pieśni. Jeśli tak, to czy ktoś się zgodził wiedząc, od kogo to pochodzi.

To nie są doświadczenia różnoreligijne, lecz różnozborowe ;) Chrześcijańskim grupom nie ma potrzeby niczego proponować, bo wśród nich są używane rozmaite śpiewniki lub kompilowane własne, w których poszczególne utwory nierzadko się powtarzają. Właśnie taką formę chciałem zaproponować na potrzeby spotkań towarzyskich, na których bez skrępowania wyśpiewywano np. Daj mi tę noc, a także pokaźną część z repertuaru disco-polo. Natomiast wśród katolików na spotkaniach oazowych znane i lubiane są protestanckie pieśni. Znam też adwentystów, którzy tworzyli własne aranżacje muzyczne do słów z Wysławiajcie Jehowę w pieśniach. Pojawiały się też świeckie melodie, np. Depeche Mode, ale do nich zawsze układano biblijny tekst. Ja u Świadków byłem jako jeden z nich, a nie ktoś z zewnatrz :(



#57480 odeszlam

Napisano przez Adelfos on 2007-03-22, godz. 13:06 w Szukam kontaktu

zle zrobilas ze odeszlas. ja wychodze z zalozenia ze jesli jest cos zle to nalezy walczyc o poprawe tego.
wycofywanie sie to kapitulacja

Przez 3 lata walczyłem o możliwość śpiewania podczas prywatnych spotkań utworów innych niż z ogólnoświatowego śpiewnika... Jak wytłumaczyć zbiorowy lęk np. przed pieśnią: Prawda jedyna?



#97861 Teokratyczne Domy Starców

Napisano przez Adelfos on 2008-07-29, godz. 18:14 w Strony Świadków Jehowy

Czy już wiadomo komuś o Domach Spokojnej Starości dla ŚJ w Polsce?

Dłuuugo nie, a potem wcale... Prędzej "nieistniejący" Badacze Pisma Św. i "nadmieniani" Adwentyści DS rozbudują swoje placówki niż "prawdziwi wielbiciele" Jehowy postawią takową w Polsce.



#57957 odeszlam

Napisano przez Adelfos on 2007-03-26, godz. 21:19 w Szukam kontaktu

*zagadnienie Lutra mało mi znane, określam jak umiem, bez podtekstów

http://www.luter.pl



#100043 litościwy samarytanin w świetle nauk świadków

Napisano przez Adelfos on 2008-08-28, godz. 14:42 w Tematyka ogólna

? Przeciez to ludzki odruch.

Wystarczy żeby ludzi "odruchowych" było 10% z tego, co osób potrzebujących tego, a o litośiwych Samarytan byśmy się potykali. Niestety codzienność wygląda inaczej.



#72208 Jedynozbawczość Adwentystów

Napisano przez Adelfos on 2007-08-02, godz. 21:02 w Ogólne

więc powrócę:ską ktoś wziął, że ADS wykluczają za nie płacenie dziesięciny ?

Wracałem z kursów antynikotynowych i taka rozmowa toczyła się między starszymi zboru, że trzeba kolejnych zalegających z dziesięcinami postawić przed ultimatum, czy chcą nadal być członkami zboru, bo już kilka osób zostało skreślonych z listy.



#72091 Jedynozbawczość Adwentystów

Napisano przez Adelfos on 2007-08-02, godz. 01:16 w Ogólne

Szczerze mówiąc nie wiem. Ale Adwentyści nie są tak fanatyczni, jak ŚJ jeśli chodzi o wykluczanie. Myślę, że by musiało to być o wiele poważniejsze przestępstwo.

Ciekawe, bo wałbrzyska klika wyklucza za niepłacenie dziesięcin, ale nie wiem czy to odgórne zarządenie. Natomiast kilka miejscowych dewotek wycinało kartki z Nowych Testamentów, aby nie było wiadomo, że od Gedeonitów tylko, że to adwentyści rozdają. Czytając "Znaki Czasu" poznajemy całkiem inny obraz ugrupowania niż ten na codzień. Hipokryzja jak w każdej szajce wyznaniowej od a do ź, jednak prym wiodą nadal ŚJ. A tak w ogóle: jaka to różnica, czy za gorszego gatunkowo ma Cię brooklynczyk czy wałbrzyszanin?

Adwentystą nigdy nie zostanę (kawka, czekoladka etc…) ale o ile oni będą chcieli ze mną się spotykać to i ja będę z nimi i za nimi ;-) bo cenie ich nie dlatego, że są adwentystami, ale cenie zwłaszcza ich dlatego, że są normalni.

Rozumiem, że masz tyle do powiedzenia w ich grupie, co każdy wyznawca... Rozmawiamy o adwentystycznej religijności, a nie towarzyskich spotkaniach po godzinach, bo za to i ŚJ mogę pochwalić. Nie ma na tym nieszczęsnym świecie zbieraniny kościelnej, która przychylnie odnosi się do członka, który ma odmienne poglądy doktrynalne. Jezus może i zmartwychwstał, ale pogrzebano Go ponownie... Zostały tylko jego nauki wykorzystywane do własnych celów, tj. jedne do werbunku zagubionych istot, natomiast inne do łajania domniemanych buntowników.



#72768 Jedynozbawczość Adwentystów

Napisano przez Adelfos on 2007-08-07, godz. 18:17 w Ogólne

Starczyloby tej kropelki dla kilku sierot <_<

Może pochwalisz się swoimi "kropelkami"?



#91095 Iz 9:5(6)

Napisano przez Adelfos on 2008-05-09, godz. 23:38 w Jezus Chrystus

Dzięki za info :)



#93928 Iz 9:5(6)

Napisano przez Adelfos on 2008-06-11, godz. 21:10 w Jezus Chrystus

Natomiast istnieje natura ducha.

",a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem." (Janek 3,6b)