Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika woks

Odnotowano 118 pozycji dodanych przez woks (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#141978 Narodziny Jezusa

Napisano przez woks on 2010-12-22, godz. 18:08 w Boże Narodzenie & Sylwester

Czy obchodzenie urodzin bez jubilata jest czymś właściwym?

Ale przecież wierzymy że "gdzie dwaj lub trzej zebrani w imię moje - ja jestem wśród nich'?
Jeśli tak to ten argument - średnim jest...
Choć oczywiście problemów z tym więcej jest.

pozdrawiam

woks



#141958 Organizacja w liczbach: Statystyka 2009

Napisano przez woks on 2010-12-18, godz. 23:24 w Obowiązki teokratyczne

rośni, rośnie....

nowe hasło...Każdy głosiciel - uczestnikiem Pamiątki!

;)

a jak ja o tym wspominałem (i realizowałem) - dostałem 'bana' z WTS. ehh

;)

woks



#141944 Religia - niezly pomysl na biznes

Napisano przez woks on 2010-12-18, godz. 10:42 w Tematyka ogólna

myślę że metody i środki stosowane w XIX czy na początku XX w - już nie działają. 'trzeba z żywymi naprzód iść...' ;)

A jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie - to myślę że faktycznie - religia może być niezłym biznesem. Ktoś odpowiednio cyniczny i odpowiednio przygotowany - może niezłą kasę robić.
Tyle że kiedyś tam stanie przed Panem Bogiem i wtedy.....

woks



#141658 Czy administrator i moderatorzy mogą czytać

Napisano przez woks on 2010-12-08, godz. 09:32 w Do administratorów...

dziwne że się dziwicie...
wiadomo wszystkim iż niektórzy administratorzy niewiele mają innego do roboty niż zajmować się tym forum....
więc jeśli mało piszemy na ogólnym.... to zachęca do czytania prywatnej korespondencji... ;) :P

pozdrawiam (administratorów też)

woks



#139955 Almanach Forum Watchtower

Napisano przez woks on 2010-11-06, godz. 08:54 w Oceń forum

Tylko własnie ....jak zachować równowagę między - TBP (teologicznym biciem piany) a TWA (towarzystwem wzajemnej adoracji)?

woks



#139954 ex świadkowie Jehowy a 1 listopada

Napisano przez woks on 2010-11-06, godz. 08:51 w Tematyka ogólna

Za to 31 października było święto... Dzień Reformacji....Dość zapomniane w Polsce. A szkoda...

woks



#139788 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez woks on 2010-11-03, godz. 19:43 w Oceń forum

Bycie uczniem Jezusa - tak...
Ale słowo 'uczeń' (gr matetes) nie ma aż tak wiele wspólnego z współczesnym systemem oświatowym - by czynienie uczniów Jezusa - nazywać - 'działalnością wychowawczo-edukacyjną.
Bycie uczniem Jezusa - a o tym wszak mówił Jezus w słowach z Mateusza 28:19 - oznacza uznawanie Jezusa za swego Mistrza i Pana.
Działanie zmierzające do tego by ludzie stawali się uczniami Jezusa zwykle nazywa się 'ewangelizacją'. I myślę że tworzenie nowomowy w tej kwest - ma na celu tylko i wyłącznie odróżnienie się od innych chrześcijan którzy tą własnie działalność ewangelizacyjną prowadzą.

woks

ps. do pierwszego - odniosę sie wkrótce - pozdrawiam



#139730 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez woks on 2010-11-02, godz. 08:29 w Oceń forum

lam napisał:

"Po śmierci Russelle to dopiero było zamieszanie, wtedy to bracia mieli problem w odróżnieniu gdzie jest Jehowa, dopiero po wielu latach było widać wyraźnie z kim jest Bóg, dzisiaj to pestka. "

No właśnie...
Jak i po czym można było poznać z kim jest Bóg.
Ponawiam trafne pytanie agnes.

woks

lam napisał:

"Nigdy nie spotkałeś się ze stwierdzeniem że ŚJ prowadzą działalność wychowawczo-edukacyjną.
To właśnie się dzieje na zebraniach."

hmmm. Jakoś w Dziejach Apostolskich i Listach nie spotkałem takiego stwierdzenia. (Nawet w PNŚ ;) )
Zwykle się pisze że chrześcijanie spotykali się na modlitwach, łamaniu chleba, czytali Pisma .... i nic jakoś o dzialalności - 'wychowawczo-edukacyjnej'.
Jeśli się nie mylę od tego nie jest Kościół (Zbór) a inne ośrodki.....

woks



#139576 "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"

Napisano przez woks on 2010-10-29, godz. 07:32 w Obowiązki teokratyczne

no własnie...punkt o śmierci - odłączonego czy wykluczonego....
hmmmm
a ciekawe jak się ktoś przeprowadzi...a nawet wyjedzie z kraju? Może będzie (lub jest) powołana specjalna komórka śledcza (wywiadowcza)... ;)

woks

(ordnung must sein)



#139518 Jakie zdarzenia życiowe zwiększają podatność na wstąpienie do ŚJ?

Napisano przez woks on 2010-10-26, godz. 20:33 w Zwyczaje Świadków Jehowy

o powodach pozareligijnych - napisali dość trafnie przedmówcy. Nie wiem do jakich powodów zaliczyć postępowanie duchownych, ale faktycznie - jak to kiedyś napisał ks. Tischner - że nie zna nikogo kto zostałby ateistą po przeczytaniu dzieł Marksa czy Lenina. Ale zna mnóstwo ateistów których skłoniło do zmiany światopoglądu - postępowanie własnego proboszcza.
Ale o powodach - religijnych... Myślę że przyczyną wstąpienia do ŚJ - najczęściej jest to że własnie Świadkowie - przez głoszenie oficjalne i nie... trafiają jako pierwsi do tych którzy zaczynają mieć jakieś wątpliwości co do nauk kościoła do którego obecnie należą. ( w przypadku Polski - przeważnie KRK).
Zauważyłem że jeśli do takich ludzi w takim momencie - pierwsi trafią zielonoświątkowcy - zostają zielonoświątkowcami, jeśli adwentyści - zostają adwentystami.
A że ŚJ najlepsi się - przyznajmy - w docieraniu do ludzi...do nich właśnie trafia większość odchodzących z KRK z przyczyn religijnych.

woks



#139484 nowa religia z nową lepszą prawdą czy nowa niewola?

Napisano przez woks on 2010-10-25, godz. 23:09 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Myślę że Artur w skrajny sposób - ale trafnie pokazał co dla wielu ex-ów - znaczy wolność. przykro mi to mówić...sam ex-em jestem. Ale tak niestety jest.
Oczywiście - można doszukiwać się drugiego dna... Że tak ci ludzie w podskórny sposób zostali 'wychowani' przez WTS. 'My - a jak nie my - to po nas - zgliszcza'. Zgliszcza z człowieczej duszy i psychiki.
Ale nie zmienia to faktu że każdy odpowiedzialny jest za siebie...
I pod sztandarami wolności - mówi i robi się rzeczy które tak naprawdę z wolnością wspólnego wiele nie mają...

Ale czekam na dalsze przemyślenia.
Może teraz bardziej pozytywne?

:)

woks



#139396 nowa religia z nową lepszą prawdą czy nowa niewola?

Napisano przez woks on 2010-10-24, godz. 21:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

no właśnie....Wolność...
co to tak naprawdę znaczy?
Takie wręcz podstawowe pojęcie... gdzieś głęboko w nas...coś o co walczymy...a tak naprawdę....
co zrobić by nie był to tylko slogan - usprawiedliwiający - nicnierobienie ...
Ciekaw jestem Waszych przemyśleń

woks



#139388 nowa religia z nową lepszą prawdą czy nowa niewola?

Napisano przez woks on 2010-10-24, godz. 19:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja myślę że jeśli ktoś chce się 'zniechęcić' to takie forum i 'świadectwa' - niewiele zmienią. A większości tych - już przekonanych - za... tylko utwierdzą.
Nie tędy droga do przekonywania.
Po prostu - miejsce wymiany poglądów w sposób bardziej lub mniej culturalny... ;)
Ale - zawsze warto.

pozdrawiam

woks



#132204 Specyfika życia w Betel

Napisano przez woks on 2010-04-15, godz. 21:25 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cytat:


Izraelici mieli zwyczaj trzy razy w roku podróżować do Jerozolimy, aby podczas świąt wielbić tam Boga (Wyjścia 34:23). Dla wielu oznaczało to, że muszą pozostawić pola lub warsztaty i odbyć kilkudniowa pieszą wędrówkę po nieutwardzonych drogach. Mimo to znalezienie się w świątyni, w gronie ludzi, którzy „wysławiali Jehowę”, przynosiło wszystkim „wielką radość” (2 Kron. 30:21). Niemało dzisiejszych sług Jehowy zaznaje podobnej radości, gdy z rodziną organizuje wycieczkę do Betel. Czy nie mógłbyś zaplanować takiej wspólnej wycieczki w trakcie najbliższego urlopu?


...ależ się to wszystko zmienia. Niedawno ŚJ krytykowali np Katolików za pielgrzymki do 'świętych' miejsc. A teraz sami zachęcają...
Ehhh.
a teraz co...
Duchowieństwo (Religijna Społeczność Specjalnych Sług Pełnoczasowych), pielgrzymki... i co jeszcze będzie??????


woks



#130118 Psychodramaty na zgromadzeniach

Napisano przez woks on 2010-02-07, godz. 20:49 w Tematyka ogólna

To ma jednak dwie strony. Z tego co sam zauważyłem i czego się dowiedziałem od innych to właśnie ten młodszy brat - zyskał większą sympatię oglądających.
Nie wiem czy było to zamierzone czy nie..ale tak własnie było...

woks



#129832 Haiti: sytuacja ŚJ po trzęsieniu ziemi

Napisano przez woks on 2010-01-30, godz. 09:20 w Obowiązki teokratyczne

Myślę, że się nie mylisz Kloo. I chyba jedno z nielicznych to miejsc gdzie przydaje się takie a nie inne zorganizowanie. Patrzmy na ŚJ nie tylko przez pryzmat CK. Ale także przez pryzmat zwykłych ludzi którzy naprawdę się starają. I myślę że trzeba sporo złej woli by to dyskredytować...



#129797 zbawienie.com

Napisano przez woks on 2010-01-28, godz. 18:21 w Strony neutralne

lekko nawiedzone z domieszką teorii spisku...
ogólnie tragedia...



#129794 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez woks on 2010-01-28, godz. 17:00 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Z pewnością jest wielowątkowa. Ja napisałem o tym w kontekście religijności. Choć to oczywiście nie jedyna sfera życia. Ale jak wspomniałem wcześniej... piszę z chrześcijańskiego punktu widzenia. Wierzę że .....
:)

pozdrawiam

woks



#129792 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez woks on 2010-01-28, godz. 15:22 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Masz rację Drabie - większość ludzi ulega przeróżnym manipulacjom. I to dlatego że tego chcą. I potrzebują. I to bez względu czy są w KRK, u ŚJ czy w jakiejkolwiek innej religii.
Dlatego właśnie napisałem o tej 'innej stronie - Ewangelii'. Dla mnie wyznacznikiem tego jest dojrzałość. Bardzo trafnie napisał o tym autor listu do Hebrajczyków: "którzy (dojrzali chrześcijanie- dopisek mój) wskutek posiadanego doświadczenia mają umysł dostatecznie wyszkolony i potrafią odróżnić dobro od zła." (Hebrajczyków 5:14 BW-P).
I myślę że właśnie taka dojrzałość powinna być celem każdego z nas.

woks



#129789 Stosunek do wykluczonych i odłączonych

Napisano przez woks on 2010-01-28, godz. 10:04 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Często tacy 'szalejący' bardzo chcą wrócić. Znałem jednego który chciał się odwoływać od decyzji o wykluczeniu osobiście w Brooklynie. Dość niewiarygodna historia zresztą. Potem wypisywał na murach w naszym miecie graffiti typu 'Jehowa, Bóg Izraela i dobrych ludzi". Ale takie przypadki na szczęście są wyjątkami. ;)

woks



#129744 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez woks on 2010-01-27, godz. 13:59 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Unpredictable napisała:

Kościół jest dla mnie ważny, jestem wierząca, praktykuję. Nie wyobrażam sobie w przyszłości nie ochrzcić moich dzieci, nie doprowadzić ich do Komunii. Chłopak ze wszystkim jest na bieżąco, nigdy przed nim nie ukrywałam,że chodzę do kościoła, że jest to dla mnie ważne.

Z Twoich słów wynika, że na tradycyjne katolickie wychowanie nałożyły się Twoje osobiste refleksje i decyzje. Stało się to pewną całością. Piszesz potem, iż masz nadzieję że kościelny ślub zmieni podejście Twojego chłopaka. Gdzieś tam głęboko, nawet jeśli głośno o tym nie mówisz, masz nadzieję że katolicyzm stanie się dla niego tym czym jest dla Ciebie.
Nie zapominaj jednak że wychowanie - tak jak w Twoim przypadku, odgrywa bardzo istotną rolę. Ktoś kto był wychowany w rodzinie ŚJ i sam utożsamił się z tymi poglądami, naprawdę ma trudno w przyjęciu wszystkiego co oferuje KRK. Oczywiście są wyjątki. Ale najprawdopodobniej w najlepszym razie będzie to rodzina katolicko-agnostyczna. Zapytaj się więc siebie.... czy lepiej wierzący ŚJ czy niewierzący.
Dla praktyki - wychowanie dzieci, święta itp. druga opcja pewnie byłaby lepsza.
Ale - przynajmniej dla mnie - związek dwojga ludzi to przede wszystkim duchowość. Wnioski - wyciągnij sama....
Pozdrawiam

woks



#129726 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez woks on 2010-01-27, godz. 11:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A może spróbuj choć na chwilkę spojrzeć na to z jego strony?
Jeśli nie możesz, bo np za mało go znasz to może warto szczerze i otwarcie porozmawiać. Wiem że czasem łatwiej i lepiej nie poruszać drażliwych tematów. Większość ludzi myśli.... jakoś się może ułoży... albo się rozpadnie, ale nie z mojej winy. Ale życie często jest inne. Warto więc rozmawiać. I warto poznawać także samego siebie.
Dam Ci przykład. Napisałaś powyżej - "ja nie odejdę od Kościoła". A zastanawiałaś się dlaczego? A powiedziałaś o tym chłopakowi?
Z Twoich postów wynika że jesteś osobą dość dojrzałą jak na swój wiek. Wiesz czego chcesz. Idz wiec dalej ta droga. :)

woks



#129723 władza: czy uderza do głowy starszyźnie?

Napisano przez woks on 2010-01-27, godz. 11:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Po pierwsze ..starsi nie mają władzy absolutnej (hierarchiczna struktura władzy - powoduje że każdy ma kogoś 'nad sobą').
I to czy komuś odbije czy nie..najczęściej w tym przypadku nie zależy od tego. Moja obserwacja jest taka, że im ktoś zajmuje niższą pozycję społeczną, czy zawodową w tzw 'świecie' - to zostając starszym ma większe szanse że władza uderzy mu do głowy. Oczywiście nie jest to 100% regułą, ale ... syndrom Anioła (tego z Alternatywy 4) - jest w zborach mocno zauważalny.

woks



#129720 Badania (OBOP, CBOS)

Napisano przez woks on 2010-01-27, godz. 10:45 w Strony neutralne

Ha... A mnie zastanawiają ci Świadkowie którzy mówią językami (w sumie 6%) no no...
a jeszcze lepsze że 17% uważa się za 'ewangelicznych chrześcijan' i w dodatku nowonarodzonych...Byle tak dalej. Widać praca 'u podstaw' daje jakieś efekty. ;)
Może jeszcze z nich co będzie. :)

woks



#129682 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez woks on 2010-01-26, godz. 11:33 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie możesz powiedzieć że w III Rzeszy ŚJ (i inni z spod znaku Badaczy) nie byli NAPRAWDĘ prześladowani. Wielu straciło naprawdę życie. Inni byli w obozach, jeszcze inni tracili pracę i środki do życia. Jeszcze innym odbierano dzieci. Myślę że to były prawdziwe prześladowania. A wyszli z tego z wzrostem liczebnym.
Natomiast masz rację że dziś takich miejsc z prawdziwymi prześladowaniami nie ma wiele. Więc akcentowanie tych 'mniejszych' także może należeć do podgrzewania atmosfery oczekiwania.

woks