Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika pawel r

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez pawel r (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-21 )



Sort by                Order  

#124896 święci świadkowie

Napisano przez pawel r on 2009-09-05, godz. 07:32 w Tematyka ogólna

Kto zna religię idealną: ręka do góry :)

A co to jest religia idealna?? tego mi jeszcze nikt nie wyjaśnił ;)



#68011 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez pawel r on 2007-07-05, godz. 21:34 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nie płacz.



#68586 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez pawel r on 2007-07-09, godz. 14:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Czy jest na sali gdzieś honor...?



#66237 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez pawel r on 2007-06-18, godz. 13:47 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jeśli ktoś chce żyć w Prawdzie to czasami wybory bywają bolesne :) Witaj Łukaszu, z tej strony światus.



#67032 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez pawel r on 2007-06-25, godz. 09:08 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ciekawe co sie stanie gdy przedmowca straci pieniadze (oby nie ) i zwroci sie do swoich nowych braci i siostr o pomoc ? :P

jak rozumiem teraz Panie HC merytoryczność prawdziwej religii chce Pan budować na mamonie i wsparciu finansowym? Szkoda, że wśród ŚJ to się również różnie z tym dzieje a nawet zdarza się że jeśli ktoś weźmie pomoc finansową (bez żadnych zobowiązań) od osoby ze świata to może mieć rozmowe ze starszymi, którzy nawet palca nie kiwną by pomóc... skrajne to przypadki ale się zdażają... czego to dowodzi? Niczego oprócz tego że ŚJ są tacy sami jak inni...

Polecam też wątek: Jałmużna



#81389 Żydzi vs. Chrześcijanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-18, godz. 10:11 w Ogólne

Myślę, że to będzie dobra odskocznia od tematyki forum a z drugiej strony sposobność na zaznajomienie się z poglądami źródła jakim jest Judaizm dla Chrześcijaństwa. Osobiście od razu piszę że odp. nie znam więc proszę o komentarze osób co mają coś konkretnego do powiedzenia, a nie spamowanie ;) Tekst jest lekko poprawiony przeze mnie, podkreśliłem istotniejsze rzeczy i wpisałem imię Jahwe za Przekładem Poznańskim (jako, że cytaty opierają się w źródle na BW), a niżej cytuję wymienione fragmenty w tej apologii - co by wygodniejsi nie musieli się przemęczać. ;)

Pretendenci do Tronu Dawida


Linia genealogiczna pretendentów do Tronu Dawida poczyna się według obietnicy Bożej, zapisanej w 2 Księdze Samuela 7:12-15 Cytat:

2Sm 7:12-15 bw a gdy dopełnią się dni twoje i zaśniesz ze swoimi ojcami, Ja wzbudzę ci potomka po tobie, który wyjdzie z twego łona, i utrwalę twoje królestwo. On zbuduje dom mojemu imieniu i utwierdzę tron królestwa jego na wieki. Ja będę mu ojcem, a on będzie mi synem; gdy zgrzeszy, ukarzę go rózgą ludzką i ciosami synów ludzkich, lecz łaska moja od niego nie odstąpi, jak odjąłem ją Saulowi, którego usunąłem sprzed ciebie.

Wers powyższy nie może odnosić sie, do świętości idei Jezusa "Współistotnego Ojcu - Boga z Boga, Światła ze Światłości który dzierży prerogatywy Ojca i jest Jego mądrością / Kluczowym znaczeniem dla tematu jest, że będzie to potomek "krwi" ...fizyczny syn z syna, który , jak pisze: wyjdzie z twego łona (w org. hebr. zachera - znaczy nasienia ojca fizycznego) więc DNA ziemskiego ojca i matki, a nie pomieszania natur "bosko-ludzka " i niema mowy o żadnej " adopcji itp. Obietnica pomija Natana syna DAWIDA (nie mylić z prorokiem Natanem) i przechodzi Dawid - Salomon i dalej aż do Jechoniasza... patrz. Jeremiasza 22:24-30 Cytat:

Jer 22:24-30 bw Jakom żyw - mówi Jahwe - choćby Jechoniasz, syn Jojakima, król judzki, był sygnetem na mojej prawej ręce, zerwałbym go stamtąd. I wydam cię w ręce czyhających na twoje życie i w ręce tych, przed którymi drżysz, i w ręce Nebukadnesara, króla babilońskiego, i w ręce Chaldejczyków. I rzucę ciebie i twoją matkę, która cię urodziła, do ziemi obcej, w której się nie urodziliście, i tam pomrzecie. Ale do ziemi, za którą będą tęsknić, aby tam wrócić, nie powrócą. Czy ten mąż, Koniasz jest tworem wzgardzonym i odtrąconym, czy jest naczyniem, którego nikt nie chce? Dlaczego został on i jego potomstwo rzucony i wypędzony do ziemi, której nie znał? Ziemio, ziemio, ziemio, słuchaj słowa Pańskiego! Tak mówi Jahwe: Zapiszcie męża tego jako bezdzietnego, jako męża, któremu przez całe jego życie się nie wiedzie: bo żadnemu z jego potomków nie uda się zasiąść na tronie Dawida i znowu panować w Judzie.

Genealogia według Mateusza 1:11 Cytuje:

Mt 1:11 bw A Jozjasz był ojcem Jechoniasza i braci jego w czasie uprowadzenia do Babilonu.

dyskwalifikuje więc nieszczęśnika Józefa syna Jakuba (wg genealogii Łukasza - syna Helego). Jako ogniwo do tronu Dawidowego. Łukasz 3:23-37 pomija Salomona i prowadzi rodowód od Natana, którego pominął Bóg w dynastii pretendentów i Łukasz świadomy lub nie, że dziedzictwo tronu nigdy nie jest po linii matek lecz ojców i tym samym ta gałąź jest podwójnie nieprawomocna gdyż jawnie koliduje z zapisami proroków. Patrz: 1Krn 17:11-14 1Krn 22:9-10, 2Sm 7:12-16 i inne...

Resume'

Mesjasz Izraela musi odpowiadać następującym kryteriom:
1. Musi być żydem
2. Musi odpowiadać warunkom w/w genealogii
3. Musi zebrać rozproszony lud Israela z wygnania: Izajasza 27:12-13, Izajasz 11:12
4. Musi odbudować Świątynię Jahwe i przywrócić dawny kult Micheasz 4:1 (cały) Malachiasz 3:1-5 (wers 4 - "i będzie Jahwe miła ofiara Judy i Jeruzalem, jak za dni dawnych , jak w latach minionych")
5. Musi zaprowadzić światowy pokój Izajasz 2:4; 11:6 Micheasza 4:3
6. Musi proklamować światu poznanie Jedynego Boga Jahwe, Jego Kult i Władzę Izajasz 11:9; 40:5 Sofoniasz 3:9

Wszystkie kryteria zadań i roli Mesjasza Króla Izraela są streszczone w księdze Ezechiela 37:24-28. Powyższy opis sporządzony na podstawie "Ulotki -
Broszury (s. 30) pt. "Odpowiedz Żydów dla Misjonarzy " autor repliki

Rabbi Bentzion Kravitz
www.jewsforjudaism.org
mail : toronto(at)jewsforjudaism.org


Co wy na to? :rolleyes:


-------------


Lk 3:23-37 Bw „A Jezus rozpoczynając działalność, miał lat około trzydziestu, a był jak mniemano, synem Józefa, syna Helego,syna Mattata, syna Lewiego, syna Melchiego, syna Jannaja, syna Józefa,syna Matatiasza, syna Amosa, syna Nahuma, syna Hesliego, syna Naggaja,syna Mahata, syna Mattatiasza, syna Semeja, syna Josecha, syna Jody,syna Joanana, syna Rezy, syna Zorobabela, syna Salatiela, syna Neriego,syna Melchiego, syna Addy, syna Kosama, syna Elmadama, syna Hera,syna Jozuego, syna Eliezera, syna Joryma, syna Mattata, syna Lewiego,syna Symeona, syna Judy, syna Józefa, syna Jonama, syna Eliakima,syna Melei, syna Menny, syna Mattaty, syna Natana, syna Dawida,syna Jessego, syna Obeda, syna Booza, syna Sali, syna Naasona,syna Aminadaba, syna Admina, syna Arniego, syna Esroma, syna Faresa, syna Judy,syna Jakuba, syna Izaaka, syna Abrahama, syna Tarego, syna Nachora,syna Seruga, syna Ragua, syna Faleka, syna Chebera, syna Szelacha,syna Kainama, syna Arpachszada, syna Sema, syna Noego, syna Lamecha,syna Metuszelacha, syna Henocha, syna Jareda, syna Malaleela, syna Kainama,”

1Krn 17:11-14 Bw „A gdy dopełnią się twoje dni, aby pójść do swoich ojców, Ja wzbudzę ci potomka po tobie spośród twoich synów i utwierdzę jego królestwo.On zbuduje mi świątynię, Ja zaś utwierdzę jego tron na wieki.Ja będę mu ojcem, a on będzie mi synem, nie odejmę mu łaski mojej, jak odjąłem ją temu, który był przed tobą.Usadowię go w moim domu i w moim królestwie na wieki, a tron jego będzie utwierdzonym na wieki.”

1Krn 22:9-10 Bw „ale oto narodzi ci się syn, on będzie mężem spokoju, i Ja sprawię, że dozna spokoju od wszystkich swoich nieprzyjaciół wokoło; imię Jego będzie Salomon i za jego czasów dam pokój i wytchnienie Izraelowi.On zbuduje świątynię dla imienia mojego, on też będzie mi synem, a Ja będę mu ojcem, i utwierdzę tron jego królestwa nad Izraelem na wieki.”

2Sm 7:12-16 Bw „a gdy dopełnią się dni twoje i zaśniesz ze swoimi ojcami, Ja wzbudzę ci potomka po tobie, który wyjdzie z twego łona, i utrwalę twoje królestwo.On zbuduje dom mojemu imieniu i utwierdzę tron królestwa jego na wieki. Ja będę mu ojcem, a on będzie mi synem; gdy zgrzeszy, ukarzę go rózgą ludzką i ciosami synów ludzkich,lecz łaska moja od niego nie odstąpi, jak odjąłem ją Saulowi, którego usunąłem sprzed ciebie.I trwać będzie twój dom i twoje królestwo na wieki przede mną; tron twój też utwierdzony będzie na wieki.”

Iz 27:12-13 Bw „I stanie się w owym dniu, że Pan będzie młócił kłosy od Eufratu aż do Rzeki Egipskiej; a wy, synowie izraelscy, będziecie zbierani jeden za drugim.I stanie się w owym dniu, że zatrąbi wielka trąba i przyjdą zaginieni w ziemi asyryjskiej i rozproszeni w ziemi egipskiej, i będą oddawali pokłon Panu na świętej górze w Jeruzalemie.”

Iz 11:12 Bw „I wywiesi narodom sztandar, i zbierze wygnańców z Izraela, a rozproszonych z Judy zgromadzi z czterech krańców świata.”

Mi 4:1 Bw „I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a ludy tłumnie będą do niej zdążać.”

Ml 3:1-5 Bw „Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów.Lecz kto będzie mógł znieść dzień jego przyjścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Gdyż jest on jak ogień odlewacza, jak ług foluszników.Usiądzie, aby wytapiać i czyścić srebro. Będzie czyścił synów Lewiego i będzie ich płukał jak złoto i srebro. Potem będą mogli składać Panu ofiary w sprawiedliwości.I miła będzie Panu ofiara Judy i Jeruzalemu jak za dni dawnych, jak w latach minionych.Wtedy przyjdę do was na sąd i rychło wystąpię jako oskarżyciel czarowników, cudzołożników i krzywoprzysięzców, tych, którzy uciskają najemnika, wdowę i sierotę, gnębią obcego przybysza, a mnie się nie boją - mówi Pan Zastępów.”

Iz 2:4 Bw „Wtedy rozsądzać będzie narody i rozstrzygać sprawy wielu ludów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej.”

Iz 11:6 Bw „I będzie wilk gościem jagnięcia, a lampart będzie leżał obok koźlęcia, cielę i lwiątko, i tuczne bydło będą razem, a mały chłopiec je poprowadzi.”

Mich 4:3 Bw „Wtedy rozsądzać będzie liczne ludy i rozstrzygać sprawy wielu narodów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej.”

Iz 11:9 Bw „Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Jahwe jakby wód, które wypełniają morze.”

Iz 40:5 Bw „I objawi się chwała Jahwe, i ujrzy to wszelkie ciało pospołu, gdyż usta Jahwe to powiedziały.”

So 3:9 Bw „Potem jednak przemienię ludom ich wargi na czyste, aby wszystkie mogły wzywać imienia Jahwe i służyć mu jednomyślnie.”

Ez 37:24-28 Bw „A sługa mój, Dawid, będzie ich królem; wszyscy oni będą mieć jednego pasterza; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je.I będą mieszkać w ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi, w której mieszkali ich ojcowie; będą w niej mieszkać zarówno oni, jak i ich synowie i wnuki po wszystkie czasy, a sługa mój, Dawid, będzie ich księciem na wieki.I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi. Okażę im łaskę, rozmnożę ich i postawię swoją świątynię wśród nich na wieki.I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.I poznają narody, że Ja jestem Jahwe, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki.”



#124791 Żydowski raj w I wieku. Gdzie on był?

Napisano przez pawel r on 2009-08-31, godz. 13:02 w Dusza nieśmiertelna

Czesiek IMO ten werset po porównaniu z 2P 2:4-5 i Jud 1:9 wskazuje, że to upadli aniołowie z czasów Noego przebywają w więzieniu.

Nie zauważyłem tam żadnej mowy o jakichkolwiek duchach aniołach. Wręcz przeciwnie wyraźnie jest tam mowa o karze, która dotknęła LUDZI.



#124735 Żydowski raj w I wieku. Gdzie on był?

Napisano przez pawel r on 2009-08-29, godz. 15:14 w Dusza nieśmiertelna

Czyżby święty Paweł podzielał te wierzenia gdy pisał w Liście do Koryntian o wizji trzeciego nieba i wizji raju? No ale Jezus podobno był w hadesie, a nie w niebie z łotrem. Jak głosi kościół: "...wstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga...." (wyznanie wiary na mszy).

Kościół naucza, że "piekło" nie jest tym samym terminem co "piekieł". Niefortunne zbliżone sformułowania. Poza tym i owszem co przeszkadza Jezusowi być w kilku miejscach?

Trudno mi się wypowiadać o raju w rozumieniu Żydów w I wieku, ale chyba coś pominęliśmy...

Ps 142:6 bp Do Ciebie, o Jahwe, wołam i mówię: Tyś moją ucieczką, Tyś moim udziałem w krainie żyjących.

Ps 11:4 bp Jahwe [mieszka] w swym świętym Przybytku, Jahwe ma w niebie swój tron. Oczy Jego patrzą [na świat], wzrok Jego śledzi synów ludzkich.

Ps 15:1-4 bp Psalm Dawida. Jahwe, kto może gościć w Twym świętym Namiocie, kto jest godzien przebywać na Twej świętej górze? Ten, kto prowadzi żywot nieskalany i pełni sprawiedliwość, kto żywi w sercu myśli prawe i językiem swym nie szerzy oszczerstw; kto nie wyrządza zła bliźniemu swemu ani nie rzuca potwarzy na swego przyjaciela; kto odtrąconego ma w pogardzie, ale tych, którzy się Jahwe boją, darzy szacunkiem; kto nie narusza przysięgi danej przyjacielowi,

Ps 48:2 bw Wielki jest Pan i godny wielkiej chwały W mieście Boga naszego, na swej górze świętej.


Mam takie wrażenie tak jakby żydzi miejsce "przyszłej szczęśliwości" czyli tzw raj kojarzyli z Górą, Skałą, Świątynią Boga. Będę musiał jeszcze na to zwrócić uwagę jak będę czytał ST.



#124782 Żydowski raj w I wieku. Gdzie on był?

Napisano przez pawel r on 2009-08-31, godz. 06:20 w Dusza nieśmiertelna

Jak wykazały znaleziska z Qumram, na terenie Izraela posiadano zarówno ST po hebrajsku jak i po grecku. I te po grecku miały w miejsce słowa szeol, greckie słowo hades. A jednak na wiele lat przed apostołami, na przykład sadyceusze czytający takie Święte Pisma nie odczytywali słowa hades jako świadomego miejsca przebywania dusz. A więc kiedy przyszli apostołowie to mieściło im się w głowie że można używać tego słowa zarówno wierząc w piekło, jak i nie wierząc. I moim zdaniem tutaj dalej jesteśmy w kropce. Bo apostołowie mówiący po grecku wychowali się wśród sadyceuszy, faryzeuszy i esenczyków. A nie u Greków. I u Żydów to greckie słowo już wtedy miało kilka znaczeń. I to nie koniecznie mitologicznych.

Świetnie, ale przytaknę takim rozważaniom gdy uzupełnisz je o informacje, że Saduceusze, którzy używali tylko i wyłącznie Tory posługiwali się oprócz Targumów Septuagintą. Jest to ważne gdyż nie wszyscy żydzi przychylnie spoglądali na Septuagintę, zwłaszcza w Jerozolimie (z tego co mi wiadomo), a tym bardziej w okresie Synodu w Jamne. Bo jakiekolwiek informacje (które ja znam) mówią, że tylko Saduceusze mieli zupełnie inne postrzeganie duszy (a w związku z tym Szeolu) niż reszta.



#49604 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez pawel r on 2007-01-15, godz. 09:33 w Wizja Raju

Czesiu wynika to z chronologii biblijnej :) trzeba sobie trochę policzyć

Macieju na serverach brooklyn.org.pl jest wiele polemik z nauczaniem tzw "chronologii Biblijnych wg śJ" więc ułatw nam sprawę i skopiuj z tych materiałów chociaż do których dat sie odnosisz i gdzie można choć pośrednio się o coś zachaczyć. Pracy przy tym niewiele ponieważ sporo na serverze jest więc pozostanie Ci użyć funkcji ctrl+C i ctrl+v B)



#49529 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez pawel r on 2007-01-14, godz. 18:04 w Wizja Raju

Macieju a wiesz skąd się wzięła informacja o napisaniu m.in. Księgi Rodzaju przez Mojżesza? Z tradycji B)



#48522 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez pawel r on 2007-01-05, godz. 19:44 w Wizja Raju

Wierzę w raj ;)



#48534 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez pawel r on 2007-01-05, godz. 20:17 w Wizja Raju

Pawle, ale chyba nie taki z przymróżeniem oka?

Ja wierzę w raj realny ale jak i gdzie on będzie tego nie wiem :) Podejrzewam że raj ma bliskie konotacje z niebem... B)



#48084 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez pawel r on 2007-01-03, godz. 17:16 w Wizja Raju

Chciałam jeszcze dodać ,że napisano ," Człowiek[...] został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba." Czy to znaczy ,że nieb jest co najmniej trzy ??? I tylko trzecie jest rajem... :blink:

Pewnie chodzi o to że pierwsze niebo to raj, drugie niebo - tam zyje klasa średnia, a trzecie niebo to dla 144.000 plus niezliczona rzesze innych :D



#49615 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez pawel r on 2007-01-15, godz. 10:59 w Wizja Raju

Macieju macieju może cos tak o chronologii Biblijnej? Wystarczą podstawowe działania matematyczne w tym co poruszacie ;)



#47867 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez pawel r on 2007-01-02, godz. 15:28 w Wizja Raju

Ale samobój :).

:D :D :D



#47810 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez pawel r on 2007-01-02, godz. 12:09 w Wizja Raju

Wydaje mi się że wojtkowi chodziło o rodowity Izrael B)

Rz 11:25-33 Bp „Chcę, bracia, byście nie uchodzili za mądrych we własnym mniemaniu i znali tę tajemnicę, że upór części Izraela trwać będzie dopóty, dopóki nie wejdą do Kościoła wszyscy poganie.I wówczas dopiero cały Izrael dostąpi zbawienia. Tak też napisano: 'Z Syjonu przybędzie oswobodziciel i usunie bezbożność z Jakuba.Takie to będzie moje przymierze z nimi, kiedy zgładzę ich grzechy'.Oni to - w stosunku do ewangelii - są wrogami ze względu na was, ze względu jednak na wybór są umiłowani dzięki patriarchom.Nieodwołalne bowiem są dary i powołanie Boże.Jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, a teraz doznaliście miłosierdzia dzięki ich nieposłuszeństwu,tak i oni teraz stali się nieposłuszni wskutek okazanego wam miłosierdzia, by sami teraz miłosierdzia dostąpili.Bóg bowiem wszystkich uwięził w nieposłuszeństwie, by wszystkim okazać miłosierdzie.O głębio bogactwa, mądrości i poznania Bożego! Jakżeż nieuchwytne są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!”



#50959 Źródła wiedzy o doktrynach

Napisano przez pawel r on 2007-01-31, godz. 17:03 w Tematyka ogólna

Zależy jakich :) nie każde wyznanie da się poznac behawioralnie. Ale jeśli mowa o śJ to można ich poznac zarówno osobiście, z ich własnej literatury, opracowań leksykalnych, oraz z informacji krytyków.



#41986 Święty Mikołaj

Napisano przez pawel r on 2006-11-23, godz. 07:43 w Boże Narodzenie & Sylwester

Sprostowanie. Dziadka mroza komuniści wymyślili a firmy po prostu zdesakralizowały postać Mikołaja no i mamy ho ho ho...

:angry:



#80677 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-06, godz. 09:07 w Boże Narodzenie & Sylwester

Z tego co pamiętam, to był okres kiedy to na czaty ŚJ co chwile ktoś wchodził z "życzeniem", żeby zobaczyć jak ŚJ reagują.

Ja to rozumiem, ale co z tego? Załóżmy że tego X dnia wejdzie 10 osób by złozyć im życzenia załóżmy nawet że 8 będzie pozorowała a dwoje szczerze to zrobi natomiast świadkowie wszystkich potraktują jednakowo. Moge coś z własnego doświadczenia napisać. Mianowicie złożyłem życzenia świadkównie 9 marca szczerze i napisałem że bez okazji, tak po prostu i je przyjęła. Uświadomiłem sobie wtedy, że to wczoraj był 8 marca i ciekawe czy by przyjęła te same życzenia - odpowiedź była jednoznaczna ;) Świadkowie już chyba jak automaty robią z takich dni zwyczajne niezwyczajne dni mimo tych samych szczerych (bądź nieszczerych) intencji - wszystko i wszystkich na jedno kopyto.



#81051 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-12, godz. 19:10 w Boże Narodzenie & Sylwester

hehe ale komedia ;) Na początek można dodać że niektórzy a może większość na tym forum nie rozróżnia dnia zmarłych od dnia wszystkich świętych. Po drugie każdy katolik może składać w każdym dniu sobie życzenia jeśli uzna że mu się tak podoba a może i przez cały rok ich nie składać, a po trzecie to zrobił się zabawny OT :P



#80673 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-06, godz. 08:58 w Boże Narodzenie & Sylwester

Też nie przyjąłbym życzeń składanych w celu prowokacyjnym.

Pytanie: skąd wiedziałbyś czy to prowokacja? Możesz się spotkać zarówno i z prowokacją i ze szczerym takim postępowaniem i jak je odróżnisz? Raczej trudno wybadać jeśli to będą bardzo podobne sytuacje więc? Telepatycznie?

Myślę że coś w tym temacie jest :) Zwyczajny niezwyczajnie traktowany czas...



#80957 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-11, godz. 10:43 w Boże Narodzenie & Sylwester

Z małej chmurki zrodziła się ulewa...



#110907 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2009-01-10, godz. 17:20 w Boże Narodzenie & Sylwester

W Toruniu w sali Zbór Bielawy

To zdjęcie wygląda tak jakbyśmy mieli zrzucać bomby na zaznaczony cel :P



#111498 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2009-01-15, godz. 12:13 w Boże Narodzenie & Sylwester

Eee no nie wierze :D
Moze to jakis psikus i ktos to okleil bo jakos nie chce mi sie wierzyc aby zrobili to SJ umyslnie.

Też myślę, że ktoś se jaja zrobił ;)