Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika robert

Odnotowano 119 pozycji dodanych przez robert (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-03 )



Sort by                Order  

#30127 Dobra nowina o Trójcy Świętej !!!

Napisano przez robert on 2006-05-31, godz. 13:27 w Trójca

Mam pytanie jesli jest tu ktos zorientowany w tym temacie dlaczego dokonano tej korekty?



#29100 ŚMIERTELNY BÓG?

Napisano przez robert on 2006-05-22, godz. 14:51 w Trójca

słuszna konkluzja łaskawa Pani.
Czym wiec w tym sensie jest smierc dla wierzącego???



#29101 ŚMIERTELNY BÓG?

Napisano przez robert on 2006-05-22, godz. 14:53 w Trójca

i czy przez to ma ona mniejszą wartosc dla obdarowanych zyciem? Oraz czy nie jest dla nieg najwekszą ofiarą?



#29087 ŚMIERTELNY BÓG?

Napisano przez robert on 2006-05-22, godz. 13:14 w Trójca

Jesli dwóch ludzi oddaje swoje zycie za innych jeden wierzący a drugi ateista to czyja ofiara jest wieksza?



#73043 Trójca homouzyjna.

Napisano przez robert on 2007-08-09, godz. 13:01 w Trójca

Gdybysmy sie rzeczywiscie uparli aby odnosic dla lepszego zrozumienia nature Trójjedynego Boga nieskończonego i niematerialnego na grunt skończonych i materialnych przykładów z naszej rzeczywistosci to do mnie najbardziej przemawia przykład ognia. Złożonego z wielu płomieni ale bedącego zawsze co do swej natury ogniem nie TAKIM samym jak napisał hifi ogniem ale rzeczywiscie TYM samym ogniem
Pozdrawiam



#70322 Czym naprawdę jest Trójca Święta?

Napisano przez robert on 2007-07-19, godz. 16:00 w Trójca

Moim i chyba nie tylko zdaniem własciwa koncepcja Trójcy jest najbliższa ostatniej podanej przez Ciebie możliwosci.
Duch Swiety w jednosci z Bogiem jako Ojcem i Synem jest czystą miłoscią łączącą Ojca i Syna miłoscią tak wielką i poteżną ze jest uosobiona. Podobnie jak Syn - Boże Słowo. To naprawde trudno objąc umysłem. Słowo i Miłosc Ojca i Syna były u Boga zawsze nigdy nie zostały stworzone czy powołane do istnienia i stqnowią jednosc z Ojcem Odwiecznym. W istocie swojej są wiec Bogiem Dlatego jeden jest Bóg ale trzy osoby.
Ja to tak rozumiem choc nie wiem czy potrafiłem wystarczająco jasno to wyłożyc.



#71027 Czym naprawdę jest Trójca Święta?

Napisano przez robert on 2007-07-24, godz. 13:38 w Trójca

Pozatym Słowo BYŁO na początku u Boga a niebo i ziemie Bóg stworzył moim zdaniem róznica nie jest tak subtelna jakby niektórzy sobie zyczyli :D



#75084 Pobudują domy, i będą w nich mieszkać...

Napisano przez robert on 2007-08-23, godz. 16:41 w Wizja Raju

Moim zdanie nie możemy literalnie odczytywać tego fragmentu jak i wielu innych. biblia nie słuzy do przekazania wiedzy tylko do nauki wiary. Jesli sie uprzemy na literalną wymowe każdego fragmentu Pisma to jak w zestawieniu z przytoczonym tu fragmentem wyglądają słowa Chrystusa "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele" i wczesniej iż idzie On przygotować apostołom miejsce. to w niebie jest jakis blok dla wybranych a reszta bedzie mieszkała na ziemi w domach??? Absurd



#73042 Czym naprawdę jest Trójca Święta?

Napisano przez robert on 2007-08-09, godz. 12:49 w Trójca

Pytanie bynajmniej nie retoryczne. Do czego?



#29279 Bóg NIE JEST

Napisano przez robert on 2006-05-24, godz. 12:59 w Ogólne

Przeczytaj to co napisałes i powiedz czy nie dostrzegasz w tym pewnej sprzecznosci?



#29373 Ontyczna równość Ojca i Syna.

Napisano przez robert on 2006-05-25, godz. 11:06 w Trójca

Słuszne załozenie. Prowadzi do tego ze natura Boga ontyczna czy jaka kolwiek inna jest z samej zasady dla nas nie pojeta. Wszystkie te dyskusje są czysto teoretyczne i prowadzą w wielu kierunkach mimo ze opierają sie na tym samym zródle. A prawda moze byc taka jak Ja cz Ty to sobie zakładamy albo zupełnie inna. cie nieskonczonosci jest niepojete bo nasz swiat opiera sie na skonczonosci i wszystko do czego moglibysmy zastosowac jakąs analogie jest skonczone. Jesli wiec nie potrafimy sobie dokładnie zobrazowac nieskonczonosci np .kosmosu jakie moze byc nasze wyobrazenie o Bogu? Zauwaz ze we wszystkich dyskusjach wszystkie kwestie Boga są tłumaczone w oparciu o relacje miedzy ludzkie. Prowadzenie dyskusji na temat pochodzenia ontycznego Chrystusa jezeli jest Bogiem jest niecelowe jesli załozonym przez nas wynikiem tej dyskusji jest to ze nagle nam to pomoze zrozumiec nature Boga. Wartosc tej dyskusji jest ogromna gdyz moim zdaniem powoduje ze zaczynamy byc moze lepiej poznawac Boga stawiamy pytania PYTANIA nie odpowiedzi których byc moze nie postawilibysmy w innym przypadeku. Zmusza nas ona do zastanowienia sie nad wieloma rzeczami pochodzącymi z wypowiedzi nawet naszych adwersarzy. Pisze tu wielu bardzo mądrych ludzi. Nie mniej w tym kontekscie pomiedzy słowami poznanie i zrozumienie nie stawiałbym znaku równosci. O czym najlepiej moze swiadczyc przykład Twoich pudełek.
dzieki za ten post
Pozdrawiam



#29375 Ontyczna równość Ojca i Syna.

Napisano przez robert on 2006-05-25, godz. 11:19 w Trójca

Tylko ze w mysl tej samej podanej przez Ciebie zasady Kto ma to ocenic???
Pytasz czy jest to mozliwe Jest oczywiscie! W teori mozliwe jest prawie wszystko. Duzo wazniejsza jest w twoim poscie od pytania jest moim zdaniem zasada



#29865 Ontyczna równość Ojca i Syna.

Napisano przez robert on 2006-05-29, godz. 15:04 w Trójca

Pomieszanie z poplątaniem. Jesli zaczniemy juz stosowac teorie matematyczne w naszym sposobie pojmowania Boga to Ja przyznaje ze chyba nic nie rozumiem z tego wykładu.
Przykład nieskonczonosci z post Ola ma w moim przekonaniu symbolizowac cos niepojetego cos co przekracza mozliwosci naszego umysłu a nie ciąg jakichs tam liczb. W tym kontekscie nieskonczonosc jest pojeciem abstrakcyjnym i nijak ma sie do natury Boga. Moim zdaniemn to nie na temat. Chyba ze nie wiem jaką wy tu nagle filozofie próbujecie forsowac.



#29385 Ontyczna równość Ojca i Syna.

Napisano przez robert on 2006-05-25, godz. 12:29 w Trójca

Jesli chcielibysmy porównywac Ojca i Syna w ontycznym sensie równosci bytów boskich lub ich nierównosci to w kontekscie pisma nie jest to mozliwe. Załozenie ze Chrystus ontycznie w jakimkolwiek stopniu nie jest równy Ojcu wprowadza na arene innego boga propagowanego przez niektórych "boga mniejszego" a tym samym politeizm. A jest przeciez napisane ze Bóg jest jeden. Tego jednego zdania nie da sie pogodzic z taką definicją Chrystusa.
Pierwszy post Ola był bardzo dobry wprowadził pojecie niemozliwosci poznania natury ontycznej Boga jako istoty ale teoria istnienia mniejszego boga a to załozenie tego wymaga bo juz nie wnikając w samą nature Ojca i Syna jesli nie są równi to są inni, rózni uniemozliwia wprowadzenie jednoscii natur. A to musi w konsekwencji doprowadzic do uznania iz jest dwóch bogów która to teoria czesto dyskutowana nawet na tym forum jak wiemy nie ma potwierdzenia w pismie a wrecz jest tam wyrazne zaprzeczenie takiej mysli wiec jest to czysta spekulacja.



#71033 Kult Jezusa Chrystusa

Napisano przez robert on 2007-07-24, godz. 14:48 w Trójca

Pawle
Warunkiem wpisania do ŚRK jako wyznania chrzescijańskiego jest uznanie Trójcy dlatego jesli mówimy o kosciołach to ich wiara jakkolwiek posiadająca pewne róznice to jednak uznaje Trójce jako swojego Boga. Róznice jak zapewne wiesz dotyczą głównie Osoby Ducha Sw (kwestia filioqe) i jego pochodzenia niż Chrystusa. Co do najrózniejszych sekt natomiast to naprawde szkoda czasu. Bo koncepcji jest tutaj tyle samo co i tych sekt albo nawet i wiecej czesc zielonoswiątkowców np. uznaje pewną forme modalizmu i wierzą że Bóg objawił się raczej w trzech różnych rolach a nie, że istnieje w trzech różnych osobach podczas gdy wiekszosc wyznaje jednak Trójce rózne denominacje unitariańskie uznają różne egzotyczne herezje począwszy od tego że Chrystus jest tylko człowiekiem np. bazujący na doktrynie Socyńskiej tzw. bracia polscy. No i oczywiscie na naszych ulubieńcach ŚJ kończąc którzy chyba sami do końca nie wiedzą w co wierzą raz ujmując Chrystusa jako archanioła Michała raz jako jakiegoś tam mniejszego boga niespecjalnie przejmując sie konsekwecją swojej doktryny i jej spójnością oraz tym ze uznając tego typu wierzenia jawnie przeczą albo mesjańskiemu posłannictwu Zbawiciela albo jedności Boga ale to przecież "szczegóły" podczas gdy można poszukać kolejnej już daty końca swiata
Pozdrawiam serdecznie :)



#73041 Kult Jezusa Chrystusa

Napisano przez robert on 2007-08-09, godz. 12:40 w Trójca

Dla mnie drogi Pawle byłoby informacją nader zaskakującą gdybys napisał do czego zmierzasz bo w moim przekonaiu ta dyskusja nie prowadzi do niczego. Chyba jedynie zeby zabic nadwyzke czasu. Niestety ja takich nadwyzek nie posiadam. Proponuje przeczytać jeszcze raz mój ostatni post i zestawic go z Twoją ostatnią wypowiedzią zeby dojsc do oczywistego wniosku ze chyba sie nie rozumiemy (ZUPEŁNIE)
Ty jednak jak widze należysz do grona wybranych ja pewnie nie. Byc może to z tego wynika.
Pozdrawiam



#70852 Kult Jezusa Chrystusa

Napisano przez robert on 2007-07-23, godz. 11:17 w Trójca

Drogi Pawle R doprawdy nie wiem czy zartujesz czy tez poważnie oczekujesz referatu porównawczego dotyczącego (dwudziestu!!!) wyznań pomijając już czas który trzeba by na to poswiecić nie wiem czemu miałoby to służyć. Jesli rzeczywiscie jestes tym tematem tak bardzo zainteresowany odsyłam Cie do opracowań teologicznych tych wyznań których doktryna Cie szczególnie interesuje



#70329 Kult Jezusa Chrystusa

Napisano przez robert on 2007-07-19, godz. 16:26 w Trójca

Arche spokojnie bracie nie ma co sie tak oburzać. :D
wiecej optymizmu. Rzeczywiscie status Chrystusa w róznych kosciołach jest powszechnie znany. Choc jest ich tyle pewnie co tych wyznań dlatego trudno jest udzielic spójnej odpowiedzi. Jesli masz jakies zarzutu do konkretnej opcji to przedstaw prosze
Pozdrawiam



#70511 Kult Jezusa Chrystusa

Napisano przez robert on 2007-07-20, godz. 16:31 w Trójca

A o jakie wyznania czy sekty drogiemu koledze konkretnie chodzi??? Bo chyba nie o wszystkie istniejące?



#73630 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez robert on 2007-08-14, godz. 15:29 w Trójca

odp. do Pawła Bóg nawet mówi że apostołowie są kłamcami .cyt.Ap.rozdz.II. werset II.
znam uczynki twoje iprace twoje,i cierpliwość twoją,a iż nie możesz cierpieć złych,i doświadczyłeś tych,którzy się mienią być APOSTOŁAMI ,anie są , i znalazłeś ich że są KŁAMCAMI


Nie ma tu mowy o apostołach ale otych którzy sie za nich podają a NIMI NIE SĄ!!!

Bóg nigdy nie równał człowieka ze Sobą. Jesli tak sądzisz to wykaż to prosze bo stworzenie człowieka na obraz i podobieństwo Boga z pewnoscią o tym nie swiadczy.

Wierze podobnie jak wielu innych ze jest możliwe rozumowe poznanie Boga poprzez Jego dzieła. Nie mniej podzielam w 100% pogląd Pawła ze lepszego sposobu od modlitwy NIE MA. Jesli nasze wysiłki rozumowe wspomagać bedziemy modlitwą aby najwyższy udzielił nam poznania dzieł swoich to być może to osiągniemy. Jesli zas wierzyć bedziemy ze możliwe jest poznanie Boga jedynie dzieki sile własnego rozumu to zdanie takie nie ma żadnego uzasadnienia ani w teologii ani w nauce ani nigdzie indziej. Wysiłek taki jest powodowany pychą człowieka i moim skromnym zdaniem jest zupełnie bezcelowy



#70520 kolejna 'trynitarna' strona

Napisano przez robert on 2007-07-20, godz. 17:19 w Trójca

Może chciał dobrze a wyszło jak zwykle :)
Liczy sie wszak każda inicjatywa szkoda tylko ze nie uszanował autorów to faktycznie brzydkie ale na swetej wojnie dobry nawet złamany miecz :)



#31426 Funkcjonalna pozycja Ducha Świetego.

Napisano przez robert on 2006-06-14, godz. 14:38 w Trójca

Bogdan pisze

Owe posłuszeństwo Syna wobec Ojca (i realizacja tego posłuszeństwa) dokonywane jest (moim zdaniem ale mam nadzieję, że nie odosobnionym) w pełnej wolności Osoby Syna. Tylko poprzez człowieczeństwo Syna Bożego (ukazane w Biblii) mamy wiedzę, kim tak naprawdę jest Bóg Ojciec i kim jest Syn Boży.
Synowska dyspozycyjność wobec Ojca wynika z posłuszeństwa, a posłuszeństwo jest miarą miłości, jaka jest miedzy Ojcem, a Synem.




He he chciałby sie rzec Amen bracie!!!
Twoja wypowiedz moim oczywiscie zdaniem wyczerpuje tez kwestie rozumienia Kor. 15 - 24:28

Pozdrawiam :)



#31248 Funkcjonalna pozycja Ducha Świetego.

Napisano przez robert on 2006-06-12, godz. 16:59 w Trójca

Żałuje ze nie jestem ekspertem wiec nie moge odpowedziec za ekspertów jednoznacznie.
Ale w kontekscie tego fragmentu pisma nasówa sie takie pytanie
Jak wiec sądzicie jesli Chrystus po wykonaniu dzieła zostanie poddany Ojcu to jaką ma On pozycje obecnie? I jaka jest w waszej ocenie wymowa tekstu ze Bóg bedzie "wszystkim we wszystkich"?



#30001 Chrzest w imię Trójcy?

Napisano przez robert on 2006-05-30, godz. 13:15 w Trójca

OLO
Cytujesz pojedyncze zdania mówisz jak to ktos rozumie i jak my to powinnismy zrozumiec a potem sam z tym polemizujesz. To bardzo ciekawa metoda prowadzenia dyskusji kontemlacyjnej - wewnetrznej samego z soba. Łatwo wtedy obalic niemal kazdy argument.
Prosze abys zapoznał sie z doktryną trynitarną nie z obiegowych opinii tylko z jej rzeczywistym sensem a potem napisz jeszcze raz gdzie dokładnie widzisz sprzecznosci w rozumowaniu Bednarskiego

Pozdrawiam



#30115 Chrzest w imię Trójcy?

Napisano przez robert on 2006-05-31, godz. 11:29 w Trójca

Drogi Olo

Mysle ze na tym forum jest to zbedne ale moze przypomnijmy jakiej tezy broni Bednarski ]
Jest Jeden Bóg. Bóg jest w trzech osobach z których kazda nie jest czescia Boga ale Bogiem w pełni.
Moze to byc dla Ciebie nie logiczne, mozesz sie z tym nie zgadzac. Masz do tego pełne prawo.
Ale jesli chcesz komus zarzucac błąd logiczny w jego sposobie rozumowania to udowodnij to ze broniąc takiej tezy przeczy on sam sobie. Wiesz dobrze ze tak nie jest. Dla Ciebie nie ma sprzecznosci w jego sposobie argumentacji tylko w samej koncepcji trójcy ale to juz jest zupełnie inna sprawa.