Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika cara

Odnotowano 517 pozycji dodanych przez cara (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-05 )



Sort by                Order  

#20397 St. Kostka-Potocki "Podróż do Ciemnogrodu"

Napisano przez cara on 2006-03-05, godz. 11:17 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Pozycja ta nie jest związana bezpośrednio ze Świadkami, ale myślę, że przy sporym gronie antyklerykałów ktoś może być posiadaczem takowej... Jeśli ktoś ma ebooka, skan, bądź... cokolwiek, będę wdzięczna za pomoc :)

Pozdrawiam



#22518 moje, prawdziwe proroctwo na temat daty Armagedonu

Napisano przez cara on 2006-03-29, godz. 15:15 w Humor

Dobry to byłby sposób na Armageddonu odwołanie za naszego życia: skoro 'nie znacie dnia ani godziny', podzielmy kalendarz między siebie, i niech każdy usilnie 'spodziewa' się Armageddonu na ten dokładnie dzień ;) Np. w ciagu tego tygodnia ja będę "sie spodziewać", od niedzieli Sebastian, potem brat_Jaracz itd. :P Zapewnimy tym sobie spokojny żywot :D :P

Pozdrawiam



#28854 Wczoraj Harry Poter, dziś...

Napisano przez cara on 2006-05-20, godz. 14:48 w Humor

Uważam, że Państwa decyzja o dystrybucji w Polsce tego filmu stanowi pogwałcenie
konstytucyjnej zasady wolności sumienia i wyznania oraz obraża uczucia religijne
katolików.


O_o
A ten protest nie jest czymś właśnie takim?
Dziwi mnie sposób myślenia niektórych ludzi... :blink:



#64800 "Świadkowie Jehowy" vs "Medycyna"

Napisano przez cara on 2007-06-01, godz. 15:02 w Kwestia krwi

Hm... nie wiem, czy taka inicjatywa nie była już podejmowana przez rożnych ludzi i czy przypadkiem ktoś już kompletnego opracowania nie wydał ;)

Na chwilę obecną mogę podać link do skrótowej opowiastki sprzed ponad roku i przy najbliższej okazji spytać o materiały.
http://watchtower.or...amp;#entry17999



#38931 Przewodnik po religii i filozofii dla dzieci

Napisano przez cara on 2006-10-25, godz. 19:36 w Humor

Dziś to przeczytałam :D Świetne :D



#19336 Spowiedz on-line

Napisano przez cara on 2006-02-23, godz. 09:07 w Humor

Powiedzmy ;) Po raz pierwszy od dwóch lat poszłam do kościoła po to, aby trafić na wywód pt "czy taca jest potrzebna do zbawienia?" i wniosek, że chrześcijanin wręcz powinien finansować parafię z własnej kieszeni wszelkimi możliwymi sposobami połączone z bezczelną agitacją "mam takie i takie książeczki, 10 zł każda i powinniście je poczytać" ;) ...że odechciało mi się zachodzić na mszę przez kolejne kilka lat ;) spowiedź online nie jest wobec tego głupim pomysłem :D

Pozdrawiam ;)



#95092 Rzecz o psychomanipulacji

Napisano przez cara on 2008-06-23, godz. 21:14 w Ogólne

Na szczęście krucjata ateistyczna (w rozumieniu rozlewu krwi) nie dojdzie do skutku ;]



#8256 czuje sie dziwnie...

Napisano przez cara on 2005-07-08, godz. 12:50 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Titam, wiem co czujesz... Powiem Ci tak- wiesz przecież, jakie przeklamania są w doktrynie WTS, czytasz forum, czytasz na pewno artykuły na stronie- choćby ta świadomość powinna Cię w pewnym stopniu chronić. Wszystko to tak pięknie u nich wygląda, łatwo się złapać, ale masz już przygotowanie :) Jeśli czujesz się wyczerpana psychicznie (jak sądzę) odłóż następną rozmowę na np. za dwa tygodnie, przez ten czas przejdź po odstępczych stronach, poznaj lepiej doktrynę i zwyczaje SJ. Po takiej zmasowanej akcji trudno będzie im znowu trafić do Ciebie.

Na pewno jesteś w pewnym stopniu zrezygnowana. To normalne, nie znięchęcaj się. Masz do czynienia z o wiele starszymi ludźmi, mającymi duże doświadczenie w manipulowaniu, a sama jesteś młodziutka...

3mam za Ciebie kciuki, pozdrawiam ciepło
cara



#3034 Ewolucja a ŚJ

Napisano przez cara on 2005-01-05, godz. 21:22 w Tematyka ogólna

Witam wszystkich!
Mam prośbę o wytłumaczenie mi podstaw ŚJ do nauczania (poza oczywistym: Bóg stworzył świat), że ewolucja (która przecież jest faktem) nie ma miejsca, a także, jeśli były artykuły o tej tematyce, odnośniki do nich.
Z góry dziękuję :)



#80652 Odpowiedzi ateisty na argumenty teisty

Napisano przez cara on 2007-12-05, godz. 22:01 w Humor

:D
Dzięki, edd :D



#17999 Transfuzja "tak" czy "nie"

Napisano przez cara on 2006-02-05, godz. 11:33 w Kwestia krwi

Czy ktoś spotkał się z sytuacją, że trzeba przetoczyć krew dziecku a jego rodzice się nie zgadzają? Jak w takiej sytuacji postępują lekarze?


Moja mama pracuje w szpitalu, na bloku operacyjnym. Mieli raz dziewczynkę, której rodzice, bodajże jeszcze starszy wykonywali pielgrzymki do lekarzy z hasłem "żadnej krwi". Ze szpitalik mały i prowincjonalny, było z tym trochę zamieszania. Ostatecznie dziewczę zoperowano bez krwi, ale dochodziła do zdrowia ok. dwóch tygodni. Gdyby dostała krew, wypisano by ją po trzech dniach.



#92515 zorganizujmy dla naszych kochanych kobiet wycieczkę do Unii, Izraela i krajów...

Napisano przez cara on 2008-05-25, godz. 19:39 w Humor

Warto by było przeczytać to... http://watchtower.or...amp;#entry89567



#62547 swiadkowie jehowy a geny D.N.A.

Napisano przez cara on 2007-05-10, godz. 17:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Miał wszystko? A czy rodzice rozmawiali z tym chłopakiem?... Tylko tyle i aż tyle.
Z tej baardzo pobieżnej relacji wyczytalabym raczej błąd rodzicow, którzy postawili na byt materialny.



#7992 Zgromadzenie w Olsztynie

Napisano przez cara on 2005-07-05, godz. 10:16 w Szukam kontaktu

I tak na odstępcze wolno im wchodzić? :rolleyes:



#9423 O krwi w blogu.

Napisano przez cara on 2005-08-15, godz. 17:11 w Kwestia krwi

Dokładnie z taka samą argumentacją spotkałam się rozmawiając nie z 14latkami, a z 40letnimi pionierkami (odnośnie statystyk umieralności). Zresztą, fatalnie ta odpowiedź brzmi, i nie nastawiłaby mnie pozytywnie do SJ, gdybym miała ich poznać jedynie z owego bloga :P Więc może dziecko odwala kawał dobrej roboty?... :P



#19264 I Zjazd osób zajmujących się zjawiskiem ŚJ

Napisano przez cara on 2006-02-21, godz. 18:19 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To znaczy dwa zjazdy w tym samym czasie. Wciąż podziały... Tak sobie przemyśliwałam, czyby się gdzieś nie pojawić, ale chyba zajmę się jednak maturą...

Pozdrawiam



#41814 Czy jest tutaj ktoś z Głogowa?

Napisano przez cara on 2006-11-21, godz. 17:29 w Szukam kontaktu

Ja jestem :-)
Tylko 'niestety' nie ex-sJ.



#24864 Pocałowanie Biblii, bałwochwalstwem?

Napisano przez cara on 2006-04-17, godz. 17:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nigdy nie słyszałam o całowaniu Biblii :rolleyes:



#108429 Wolne, 2 poziomowe mieszkanie. Kto się pisze?:P

Napisano przez cara on 2008-12-16, godz. 18:11 w Humor

To nie art, to ogłoszenie. Mam złą wiadomość - z ludźmi wewnątrz jest dokładnie tak samo, a może i gorzej, bo od otoczenia będącego kopiami samych siebie można po pewnym czasie źle się poczuć. Mnie na szczęście nie grozi zanudzenie - świat jest tak duży, że wszyscy się na nim zmieścimy.



#49964 Andegdotka z pobytu w szpitalu :)

Napisano przez cara on 2007-01-17, godz. 17:59 w Kwestia krwi

stamaimie, ilu ludzi, tyle opinii. Jak już wspomniałam kilkakrotnie na forum, moja mama pracuje w szpitalu na bloku operacyjnym, przez kilka lat oddawała krew. Nic nie zmieni jej przekonania o zbawiennym wpływie krwi na człowieka (w sytuacji ostatecznej), jako że ma liczne dowody na prawdziwość tego faktu. Faktem też jest to, że odmowa transfuzji (w przypadkach utraty znacznej ilości krwi) wiąże się z kilkukrotnym wydłużeniem czasu leczenia.

Kiedyś przyjęcie krwi mogło faktycznie być niebezpieczne, z racji tego, że nie znano podziału na grupy- wtedy przetaczano byle jak, byle tylko - czasem się udało, czasem nie. To już przeszłość.



#25242 Cytaty z listów motywacyjnych

Napisano przez cara on 2006-04-21, godz. 19:54 w Humor

A jendak list motywacyjny jest dobrą selekcją u potencjalnego pracodawcy. Może czas już zacząć ćwiczyć? :P



#13862 "Balwochwalcze" Radio Maryja

Napisano przez cara on 2005-11-14, godz. 21:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Kolejny wątek z Radiem Maryja.. Wiem, że to gorący temat, ale czy nie zbliżamy się do granicy przesady?...
Forum jest o świadkach Jehowy- oczywiście, nie widzę nic przeciwko stawianiu nauk różnych religii obok siebie i porównywaniu ich, ale dlaczego nagle stało się tym, czego tak bardzo nie tolerujemy w Strażnicach- polem walki między KK i WTS?...

Chyba, że źle na to patrzę- jeśli tak, proszę o usunięcie posta...



#109907 Podirytowany faktem nieuchronnego zbliżającego się końca świata.

Napisano przez cara on 2009-01-03, godz. 16:42 w Tematyka ogólna

Nie karmić trolla. :)



#38482 Babcia hazardzistka

Napisano przez cara on 2006-10-22, godz. 07:51 w Humor

Starsze panie w trawmajach... Można by na ten temat licencjat z socjologii napisać :D



#40129 Babcia hazardzistka

Napisano przez cara on 2006-11-05, godz. 10:10 w Humor

[off top mode on]To są sytuacje wydawałoby się, oczywiste: starszym ludziom należy ustąpić, etc. A ja ostatnio byłam świadkiem sytuacji, gdzie przede mną usiadło dwóch panów-kolegów. Na następnym przystanku doszła do nich ich dobra (sądząc po tonie rozmowy) koleżanka i żaden nawet się nie ruszył, żeby ustąpić jej miejsca. Komicznie wyglądało: dwóch napakowanych byczków i drobna kobietka stojąca nad nimi (lub przewracająca się na każdym zakręcie). Ze 20 minut tak jechali, aż panowie wyszli. Uff... wreszcie usiadła ;) Co z tą kulturą?... [off top mode off]