Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika kochajacy_prawde

Odnotowano 150 pozycji dodanych przez kochajacy_prawde (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#86213 Studium ze ŚJ i kwestia sprzeczności

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-03-18, godz. 12:32 w Tematyka ogólna

Witam wszystkich na Forum.

Jestem tutaj nowy i potrzebuję się wdrożyć.

Szukam kontaktu z ludźmi, którzy mają doświadczenie w polemice ze ŚJ, są nawróceni i kochają Jezusa i Jego Słowo ponad wszystko.

Pozdrawiam.



#86285 Studium ze ŚJ i kwestia sprzeczności

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-03-20, godz. 10:48 w Tematyka ogólna

Witam,

Już pisałem tutaj.

Pracuję ze Świadkami Jehowy od jakiegoś czasu. U mnie w domu odbyło się już drugi raz studium Biblii i oba trwały ponak 1,5 godziny.

Studium nie prowadzili Świadkowie tylko ja. Duch Święty przekonywał ich serca o biblijnych prawdach i zbawieniu, jakie wierzący mają w Jezusie Chrystusie. Zapowiedzieli się, że będą przychodzić i dali swoje numery telefonów.

Pozdrawiam.

Mój adres mailowy to: [email protected]



#86289 Niewolnik wierny i roztropny

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-03-20, godz. 11:12 w Tematyka ogólna

Witam,

Chciałbym zapytać:

Dlaczego ŚJ nie chcą dać się namówić na sprawdzanie wszystkich artykułów Towarzystwa Strażnica z Pismem Świętym?

Pewna kobieta powiedziała mi kiedyś o "niewolniku roztropnym" i zacytowała mi fragment z ewangelii według Mateusza 24:45-47:

"45 „Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie? 46 Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego! 47 Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem".


Przecież tam nie jest napisane, że ów "niewolnik" to Ciało Kierownicze... Poza tym, mowa jest o tym, że dopiero wtedy, kiedy okaże się wierny, Pan postawi go nad swoim mieniem, a nie wcześniej. Zresztą mowa jest tutaj raczej o przyszłości, bo jeśli porównacie to z przypowieścią o talentach, to zobaczycie pewną ciekawią rzecz. W Mateusza 24:14 cztamy:

„Jest bowiem tak, jak w wypadku człowieka, który, zamierzając wyjechać za granicę, wezwał swych niewolników i poruczył im swoje mienie.


Jest to kolejne podobieństwo, które opowiada o Królestwie. Co tu się dzieje? Pan daje im obracać talentami. Kiedy powróci zrobi rozrachunek ze swoimi "niewolnikami". I co się wtedy stanie. Odpowiedź mamy na przykład w wierszach 20-21.

20 Ten, który otrzymał pięć talentów, wystąpił i przyniósł jeszcze pięć talentów, mówiąc: ‚Panie, poruczyłeś mi pięć talentów; spójrz, zyskałem drugie pięć talentów’. 21 Jego pan powiedział do niego: ‚Świetnie, niewolniku dobry i wierny! Byłeś wierny w niewielu rzeczach, ustanowię cię nad wieloma. Wejdź do radości swego pana’.


Widać, że czas do powrotu Chrystusa jest czasem próby wierności. Dopiero potem Pan postanowi niewolnika "nad wieloma". Mowa jest tutaj o wejściu do radości. Kiedy Biblia tak mówi, chodzi o przyszłe dziedzictwo, a nie doczesne.

Poza tym widać w tej przypowieści, że nie było JEDNEGO niewolnika, ale KILKU.

Poza tym, kiedy poprosiłem panią, z którą rozmawiałem, aby kontynuwała czytanie na głos Mateusza 24:48-51, usłyszałem:

"48 Ale gdyby ów zły niewolnik rzekł w swoim sercu: ‚Mój pan zwleka’ 49 i gdyby zaczął bić swych współniewolników oraz jeść i pić z niepoprawnymi pijakami, 50 pan owego niewolnika przyjdzie w dniu, którego ten się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna, 51 i ukarze go z największą surowością, i wyznaczy mu dział z obłudnikami. Tam będzie płakał i zgrzytał zębami"


Zapytałem: "Czy niewolnik może się pomylić?" Nieśmiało odpowiedziała:"Może" Szybko jednak dodała:"...ale nie musi". Zapytałem po raz drugi i trzeci i usłyszałem tą samą odpowiedź. Czyżby w Brooklynie mieszkali nieomylni ludzie??? Nie sądzę.

Pozdrawiam



#86327 Praca ze ŚJ - wymiana doświadczeń

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-03-21, godz. 12:44 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witam,

Pracuję już od jakiegoś czasu ze ŚJ. To jest trudna i ciężka praca.

Proponuję rozwijać ten temat tym, którzy również głoszą ewangelię ŚJ i chcieliby się podzielić swoimi doświadczeniami.

pozdrawiam



#86883 Praca ze ŚJ - wymiana doświadczeń

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-03-28, godz. 16:22 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To może trochę uściślij, co właściwie chcesz rozwijać...? :)
Pozdrawiam


Poszukuję ludzi, którzy dobrą radę pomogliby mi docierać z dobrą nowiną do serc tych biednych ludzi. Jeśli masz w tym doświadczenie, to właśnie z Tobą chcę współpracować.

Podziel się, jeśli możesz, jakimiś świadectwami o nawróconych świadkach, w których pokazane jest, w jaki sposób doszło do ich nawrócenia.

O takie rzeczy mi chodzi i to chcę rozwijać.

Czekam na odpowiedź.

Mój adres mailowy to: [email protected]



#94660 Czy warto polemizować z ŚJ?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-19, godz. 09:19 w Tematyka ogólna

Również wierzę, że polemika ze ŚJ ma sens. I to jaki!

Prowadzę od dłuższego czasu regularne spotkania ze ŚJ, którzy zaczynają myśleć i coraz trudniej jest im radzić sobie z wątpliwościami co do nauki Strażnicy. To trudna praca, ale w ten sposób ratujesz człowieka ze szponów, które go trzymają i manipulują, jak kukiełką. Warto prowadzić człowieka do wolności, a przede wszystkim do wolności w Chrystusie Jezusie.



#94663 Czy Świadkowie Jehowy są poddawani 'praniu mózgu'?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-19, godz. 09:35 w Tematyka ogólna

Witam,

Czytajcie to drodzy ŚJ.

Byłem w sekcie i wiem, jak to fajnie działa. "Nakaz, to tak naprawdę nie nakaz". "Zakaz, to tak naprawdę nie zakaz". A szeregowy człowiek wierzy we wszystko, co mu się mówi.

Pamiętam, że za złą rzecz uważało się oglądanie telewizji. Kiedy ktoś o to pytał, to mówiłem, że nie mam potrzeby, więc tego nie robię. Ale czy nie miałem potrzeby? Wiem, że miałem, ale wierzyłem, że nie miałem.

"Baczcie, aby was kto nie zwiódł" - powiedział Chrystus.



#94666 Czy Świadkowie Jehowy to sekta?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-19, godz. 09:41 w Tematyka ogólna

Myślę, że to kwestia nomenklatury.

Jest wiele zarejestrowanych wyznań, których członkowie są pod wpływem stałej presji, i choć żyjemy w demokratycznym kraju, nie zdajemy sobie sprawy, jak często człowiek, z którym stoimy w jednej kolejce, jest uzależniony od decyzji swojego przełożonego religijnego. Byłem w sekcie i wiem o czym mówię. Na zewnątrz wszystko wygląda fajnie. Ubrany tak samo, uczy się, pracuje... Ale często nie wiemy, że ten człowiek nie może sam podejmować normalnych życiowych decyzji.

ŚJ podlegają takiemu opisowi. Nie byłem ŚJ, ale znam kilka osób, którzy do nich należą, i wiem, że potrzebują współczucia, bo w szponach "Strażnicy" łatwego życia nie mają.



#94670 Inwigilacja forum przez WTS

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-19, godz. 09:46 w Oceń forum

Artur Schwacher, czy mógłbym z tobą nawiązać kontakt mailowy. Jeśli to czytasz napisz: [email protected]

Swoją drogą uważam, że na trzecią opcję oddali głos stali bywalcy forum pochodzący właśnie z Nadarzyna :-)))))



#95222 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-25, godz. 12:17 w Trójca

Mirku,

Bardzo Ci dziękuję, że jesteś wytrwały w tym, co robisz. Wersety i przykłady, które przytaczasz, są dla mnie bardzo cenne i pożytecznie.

Pozdrawiam,

Ps. Jeśli masz w jakiś sposób usystematyzowaną wiedzę o Trójcy w wersji elektronicznej, to byłbym zobowiązany, gdybyś je wysłał na adres:
[email protected]



#95225 Czy świadków Jehowy trzeba "ratować"?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-25, godz. 12:30 w Tematyka ogólna

Witam,

Nie wiem, czy byłaś kiedyś w sekcie - ja byłem. Jeśli nie byłaś, to proszę nie wypowiadaj się tak ostro na te tematy, ponieważ być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, co piszesz, i dodatkowa możesz sprawić komuś przykrość. Jeżeli masz swoje poglądy, to dobrze - każdy powinien je mieć.

ŚJ trzeba ratować, bo znam autentyczne przypadki, gdzie rozbijane są rodziny i szkalowane jest dobre imię ludzi, którzy stamtąd odchodzą. Znam byłego ŚJ, któremu wyznawca Strażnicy napluł na buty z powodu swojej pogardy. Przykłady można mnożyć.

Uważam, że żadna organizacja nie jest w stanie zaoferować zbawienia. Wiem jednak, że Jezus Chrystus to nie jakaś mżonka, ale autentyczna osoba. Wierząc w to, że umarł za Twoje grzechy i nawracając się całym sercem, by Jemu służyć, masz życie wieczne.

"Albowiem tak Bóg pokochał świat, że posłał swojego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne"

Ja w to wierzę i chcę zachęcać do tego innych. Nie jestem rycerzem krucjat i nikogo nie przymuszę, ale zachęcam wszystkich, rówinież i siebie.

Nie chciałabyś, żeby ktoś cię traktował z pogardą, więc nie pisz o mnie rzeczy w stylu, że ja czarno-biało widzę rzeczywistość i temu podobne "prawdy" o mnie. Mi to sprawia przykrość, bo tak naprawdę mnie nie znasz i z jednego postu napewno nie uda ci się mnie poznać. Twoich przekonań ja nie nazywam bełkotem, bo choć cię nie znam, to jednak szanuję to, co myślisz.

Serdecznie pozdrawiam.



#95227 Czy Świadkowie Jehowy są poddawani 'praniu mózgu'?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-25, godz. 12:34 w Tematyka ogólna

Mi się wydawało, ze lubię głosić, nie podoba mi sie serial "miasteczko Twean Peaks" :P, lubie pewna "ciocię", Straznica i Przebudźcie się zaspokaja moje potrzeby intelektualno - duchowe a zgromadzenia sa frajdą (do tej pory czuję ten ból tyłka i senność jak siedziałam i słuchałam w kólko tego samego) :-)))))


Widzę Kaśka, że się w tym temacie dobrze rozumiemy. Ktoś, kto tego nie przeżył może po prostu nie wierzyć, że człowieka można do tego stopnia zmanipulować, że wmawia mu się nawet to, co czuje.



#95272 Czy świadków Jehowy trzeba "ratować"?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-26, godz. 08:38 w Tematyka ogólna

Sebastian, zupełnie się z Tobą zgadzam, zreszta napisalem o tym w swoim wczesniejszym poscie.



#95324 ZA co miłuje Cię JEhowa?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-27, godz. 13:59 w Tematyka ogólna

1 List Jana 4:10 i podobny do Niego Rzymian 5:8 mówią wyraźnie, ze Bóg kocha kazdego czlowieka i kazdego chce doprowadzic do zbawienia. Problem jest w tym, ze nie kazdy chce przyjac.

Terebint, na przyklad Pawel z Tarsu byl zwyklym lajdakiem, a Jezus mu sie objawil.



#97883 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-07-30, godz. 09:52 w Obowiązki teokratyczne

Zagłosowałem na odpowiedź 5. Uważam, że pewnie raportowanie nie zniknie, ale gdyby tak się stało, to przynajmniej połowa przestanie głosić. Tylko obowiązek raportowania powoduje, że głoszą. Oczywiści są tacy, co głoszą z przekonania, ale są w mniejszości. Strażnica chwali się nie tym, że ma gorliwych ludzi. Te ich statystyki pokazują raczej, jak bardzo potrafią zastraszyć ludzi i zmusić ich do pełnienia ich woli.



#98035 Lubisz myśleć? To niebezpieczne

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-01, godz. 08:51 w Tematyka ogólna

Trzeba sobie wprost powiedzieć, że ŚJ często stosują taki chwyt, że stwierdzają po prostu jakiś fakt, zupełnie go nie uzasadniając. Strażnice są tego pełne. Czytelnik na to patrzy i się do tego przyzwyczaja, zwłaszcza, że jeśli ma pracę zawodową i dzieci na utrzymaniu, to w natłoku zebrań nie jest w stanie się zastanowić nad tym, co czyta. Taką sprawę, nie posiadającą poparcia w Biblii lub w historii, traktuje powoli jako prawdę. Jak liczne są wyrwane z kontekstu cytaty pisarzy wczesnochrześcijańskich, które, zdaniem Strażnicy, popierają ich doktrynę, a kiedy przyjrzysz się oryginałowi, to widzisz, że cytat w Strażnicy jest przekłamany. Ale oczywiście ŚJ tego nie sprawdzi, bo to by znaczyło, że poddaje w wątpliwość Organizację Bożą. I tak kłamstwo się szerzy na coraz większe rzesze ludzi.

Inna rzecz, którą zauważyłem jest taka: ŚJ całą rzeczywistość rozpatruje w oparciu o dogmat: "Strażnica ma zawsze rację". Jeżeli fakty przeczą, to są nieprawdziwe, jeśli coś potwierdzają, to dobrze. Jeśli znany profesor historii mówi, że Strażnica mija się z prawdą, to znaczy, że jest inspirowany przez szatana, a jeśli potwierdza doniesienia Strażnicy, to jest dopiera świadectwo jej prawdziwości. Biblia często przeczy naukom Strażnicy i nawet jeśli uda ci się to ŚJ wykazać, to on jest w stanie stwierdzić, że skoro nie znajduje tego w swoich publikacjach, to znaczy, że twoja wersja nie jest prawdziwa.



#98039 zły dotyk boli całe życie

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-01, godz. 09:13 w Seksualność

Kochaj swoją matkę. To wspaniała kobieta. Za to, że po tym wszystkim dała wam tyle miłości, powinniście jej dać 100 razy tyle i kochać tak samo swoje własne dzieci.



#98233 Poszukuję materiałów ŚJ w wersji elektronicznej

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-04, godz. 09:55 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Bardzo skorzystałem z linków, które podajecie. Serdeczne dzięki.



#98444 Powiedzcie czy dobrze myślę...

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-07, godz. 09:34 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Młody człowiek, który jakiś czas spędził w organizacji, nauczył się na pewne rzeczy patrzeć nie swoimi oczyma, ale przez pryzmat poglądów osób z organizacji. Gdzieś w podświadomości Twój ukochany ma ukryte, że organizacja ma rację i już. Z jego postępowania widać, że on Cię bardzo kocha i chce z Tobą być, ale silna więź z organizacją nie pozwala mu na podjęcie kroku w Twoim kierunku. To nie jego wina. ŚJ po prostu wywierają silny wpływ na osobowość swoich członków.

Wiem, że miłość pokona wszystkie zachamowania i tego się trzymaj...

Pozdrawiam i bardzo współczuję



#98445 Jak kończyć rozmowy ze Świadkami Jehowy?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-07, godz. 09:39 w Obowiązki teokratyczne

Ciekawy efekt wywołuje też bierne słuchanie. Bardzo szybko kończy im się materiał, którym chcieli się podzielić. Zawsze przygotowani są na Twoją ripostę, a jak jej nie ma, to nie wiedzą, co począć ze sobą.



#98448 "Stale pamiętaj o dniu Jehowy": informacje o publikacji oraz plan stu...

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-07, godz. 09:54 w Obowiązki teokratyczne

jb strasznie Ci dziękuję, że podajesz takie informacja. Prowadzę rozmowy ze ŚJ. Staram się uczyć ich krytycznie oceniać publikacje Strażnicy. Nie mam dostępu do publikacji i takiej informacji nigdzie bym nie zdobył. Będę mógł równolegle do ich studium w Sali Królestwa przygotowywać studium polemiczne do tej książki podczas spotkań z nimi. Będę wiedział, co w danej chwili rozważają i na tej podstawie będę w stanie przedyskutować to z nimi w oparciu o Biblię. Jeszcze raz dziękuję.

Możesz napisać do mnie: [email protected]



#98449 Powiedzcie czy dobrze myślę...

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-07, godz. 10:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie załamuj się. Są ludzie, którzy byli bardzo znanymi świadkami "na przywileju" i odchodzili z organizacji. Organizacją nie kieruje Bóg, co zwiększa szansę, że pociągnięty szczerym uczuciem do wyjątkowej kobiety, wyjdzie stamtąd i więcej nie wróci...



#98450 Jak odmówić komuś służby?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-07, godz. 10:06 w Humor

Pytanie do forumowiczów takie jak temat

Przed chwila dostalem od pewnej siostry sms z zapytaniem o sluzbe i zastanawiam sie jak odmowic?

Czekam na jakies ciekawe propozycje.



zamknietywsobie zastanawiam się nad jedną rzeczą. Skoro nie chcesz wypełniać "obowiązków teokratycznych", które w mniemaniu ŚJ nakłada sam Jehowa, to znaczy, że nie jesteś posłuszny "jedynemu kanałowi łączności". Dlaczego więc ciągle pozostajesz ŚJ? Nie traktuj tego, jak złośliwe czepianie się, bo to nie tak. Po prostu zastanawia mnie taka postawa i chciałbym się czegoś dowiedzieć.



#98451 [Drastyczne] Przechowywali zwłoki syna przez 6 dni, bo mieli nadzieję na zmar...

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-07, godz. 10:08 w Nowości z kraju i zagranicy

Jeszcze inna możliwość (ale może mniej prawdopodobna niż wspomniana wyżej): związki tych osób ze świadkami Jehowy są świeże i luźne, a wcześniej byli dłużej i mocniej związani z jakąś grupą wyznaniową, w której stawiano nacisk na modlitwę o uzdrowienie (wydaje mi się, że to dość popularne w Ameryce Południowej). Kryzysowa sytuacja obudziła w nich chęć powrotu do dawnych praktyk.


To, co napisał jb wydaje się najbardziej prawdopodobne.



#98453 Kłamstwo vs. pomyłka

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-07, godz. 10:14 w Tematyka ogólna

Wogóle to jest miło, kiedy ŚJ lub ich sympatycy czytają literaturę polemiczną. To świadczy o tym, że pragną szczerze i zdrowo oceniać rzeczywistość, a to jest bardzo cenne.