Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika kremówka

Odnotowano 197 pozycji dodanych przez kremówka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#126320 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez kremówka on 2009-10-23, godz. 04:14 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Kiedyś Marek Perepeczko zapytany o sukces "Janosika" odpowiedział, że serial odniósł sukces, bo ludzie tak bardzo lubią wierzyć w bajki ... ;)

I miał rację, czym byłby świat bez bajek ,baśni,jeśli komuś wystarczy szara rzeczywistość i brutalna prawda to współczuję :)



#126315 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez kremówka on 2009-10-22, godz. 19:02 w Zwyczaje Świadków Jehowy

filmy te bazuja na naturalnych ludzkich odczuciach.

Właśnie.Poza tym ktoś tu powiedział chyba Dick,że takie filmy jak Władca Pierścieni czy Harry Potter propagują i przedstawiają w dobrym świetle czarną magię,coż za bzdura!Nie przypominam sobie żebym oglądając te filmy zauroczyła sie magią i wątpię zeby się ktoś taki znalazł,bo obojetne czy twórca filmu posłuży sie czarodziejskimi różdżkami czy karabinami maszynowymi czy jeszcze nie wiadomo czym,to w kazdym prawie filmie chodzi o walke dobra ze złem i o to żeby ludzie mentalnie jednoczyli sie w tej walce i prawie kazdy film kończy się triumfem dobra,a władca pierścieni pokazuję to w sposób szczególnie wzruszajacy.



#131832 ŚJ upatrzył sobie już dzisiaj dom w którym zamieszka po armagedonie

Napisano przez kremówka on 2010-04-03, godz. 10:49 w Wizja Raju

a jakie ma to poparcie w Biblii?

Był chyba taki werset,który mówił że wybrani będą korzystali z zasobów narodów czy coś takiego.A poza tym czemu Jezus miałby niszczyć swoje mienie?:)



#129309 Zmiany w Waszym życiu po odejściu z organizacji

Napisano przez kremówka on 2010-01-16, godz. 13:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nie wydaje mi sie żebym po czterech latach mogła udzielic innych odpowiedzi bo:

moje poglądy społeczne nie zmieniają się,były takie same przed WTS w trakcie i po odejściu,mogę podać wiele przykładów.

emocjonalny stosunek do WTS?wielu odchodzi nie doznając żadnej krzywdy,wię po czy rok czy pięć,też się nic nie zmieni

emocjonalny stosunek do ŚJ jako ludzi,o Boże a cóż ci w większości wspaniali ludzie są mi winni!

moja wiara wygasła i nic już jej nie wskrzesi nawet za sto lat

szczęście to wewnętrzne odczucie użależnione od wielu czynników (niektórym nikt i nic nie jest potrzebne do szczęścia)

ilość przyjaciół to kwestia indywidualna,po dziesięciu latach kazdy może mieć więcej niż po pięciu,albo i nie jeśli tego nie chce.

pieniądze rzecz nabyta,mnie nie lubią i to sie pewnie nie zmieni nigdy;)))

a rodzina jak wiadomo jest dobra tylko do zdjęcia:D

Ale Sebastianie w ankiecie wezmę udział dopiero za cztery lata,pozdrawiam;)))



#132752 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez kremówka on 2010-05-08, godz. 18:46 w Obowiązki teokratyczne

2006 - "Wyzwolenie jest blisko!"- na wyciągnięcie ręki krzyczeli mówcy w Chorzowie
2007 - jakiś leciutkie hasło chyba w tytule z Jezusem nie pamiętam dokładnie
2008 - znów bez straszenia "Kierowani duchem Bożym"
2009 - trzeba podkręcic atmosferę "Kto przeżyje koniec świata"

następne stawiające do pionu hasło w 2012 :)



#139865 Zborowe Studium Książki: zmiany od stycznia 2009

Napisano przez kremówka on 2010-11-05, godz. 08:17 w Obowiązki teokratyczne

mniam mniam - ja tylko czekałem nam miesiące kiedy zebrania będą u cioci gieni- bo tam zawsze było ciacho i dobra wódeczka ;-)

O ja cie ja też miałam taką ciocie z ciachami...kurczę może to ta sama :-O



#136152 Zamknięty cykl życia i śmierci

Napisano przez kremówka on 2010-08-27, godz. 10:06 w Ogólne

istnienie czlowieka nie wyklucza mozliwosci obciecia kobiecie dloni za przypadkowe dotkniecie narzadow rodnych mezczyzny.

bog mi sie gdzies zgubil w tym miejscu.

Ponawiam ( a właściwie teraz zadaję) pytanie czy takie zdarzenia jak to wykluczają istnienie Boga,który dajmy na to nie ma ztym nic wsólnego??
Drabie może byc krótko i zwięźle,tak czy nie?



#135981 Zamknięty cykl życia i śmierci

Napisano przez kremówka on 2010-08-23, godz. 11:41 w Ogólne

istnienie czlowieka nie wyklucza mozliwosci obciecia kobiecie dloni za przypadkowe dotkniecie narzadow rodnych mezczyzny.

bog mi sie gdzies zgubil w tym miejscu.

To zdarzenie nie wyklucza istnienia prawdziwego Boga,który nie ma z tym nic wspólnego ;)



#124627 ZABAWA

Napisano przez kremówka on 2009-08-26, godz. 13:26 w Humor



Osoba pode mną ma ochotę na tabliczkę dobrej czekolady :)

Najwyżej na kostkę,cała tabliczka grozi roztyciem :lol:

Osoba pode mna myśli że zjadła wszystkie rozumy ;)



#124650 ZABAWA

Napisano przez kremówka on 2009-08-27, godz. 16:41 w Humor



Osoba pode mną marzy o przebraniu się za Spongeboba :P

Raczej nie,boje sie wody :-O
Osoba pode mną straciła smak i teraz używa jamajskiej przyprawy :D



#131844 ZABAWA

Napisano przez kremówka on 2010-04-03, godz. 15:13 w Humor

osoba pode mną kocha rozmyślać i marzyć patrząc w gwieździste niebo.

Ja nie mogę skąd wiedziałeś..jeszcze dwa tygodnie temu patrzyłam w niebo półkuli południowej..ech:)

Osoba pode mną nie cierpi zakupów i na święta zamawia catering;)



#129803 władza: czy uderza do głowy starszyźnie?

Napisano przez kremówka on 2010-01-28, godz. 20:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Szczerze musze przyznać,że w moim byłym zborze starsi byli nawet skromni,odpowiedzialni przed Bogiem,to sie dało zauważyć,pamiętam jak jeden ze starszych publicznie z podium poddał się ocenie pozostałych starszych pod kontem przydatnośći do dalszego pełnienia funkcji z powodu częstych wybryków swojego ochrzczonego syna i zrobił to ze łzami w oczach,a mój starszy grupowy po moim odejściu strasznie sie o to obwiniał i chodził jak struty.

Jeśli chodzi o pytanie sebola czy trzeba sie udzielac żeby dostać przywilej czy wystarczy kumoterstwo,to w moim zborze nie wystarczyło ani jedno ani drugie,pewien brat sługa pomocniczy udzielał sie wprost nieludzko,wszedzie go było pełno,niestety nie jest zbyt inteligentny czyli nie nadaje sie na pasterza,starsi (i oczywiście Duch Święty)to widzą i raczej przywileju nie dostanie,natomiast inny brat zdolny mądry,udzielający się,moim zdaniem z predyspozycjami do przywileju też nie zostaje zamianowany,z powodu mało aktywnej żony,i nie pomoże nawet to że tatuś jest przewodniczącym zboru.
Myślę,że władza psuję,ale nie wszystkich,zawsze są jakies wyjątki,jak mawiał Stachura "Pomóż,wspomóż,dopomóż wyjątku czuły,odeprzeć tłumne armie reguły" :)



#122265 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez kremówka on 2009-07-10, godz. 17:52 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Temat edukacji powraca w tekście z najnowszego wydania "Strażnicy". Z artykułu dowiemy się, że największą wartość ma wykształcenie, które Jehowa zapewnia z myślą o przygotowaniu ludzi na Jego "wielki dzień".



A mój syn właśnie dziś został przyjęty na uczelnię :D ,więc pospiesznie przywiozłam mu teczkę rekrutacyjną do wypełnienia,co by sie chłopak nie rozmyślił po wysłuchaniu na zgromadzeniu wzruszających historyjek,jak to przykładna chrześcijańska młodzież o tęgich mózgach zrezygnowała z dalszej edukacji na rzecz służby pionierskiej.



#132677 wszechwiedza Jezusa

Napisano przez kremówka on 2010-05-03, godz. 19:06 w Trójca

dodatkowo zemscil sie na drzewie ze nie mialo owocu

Typowo ludzka cecha,bo wiadomo człowiek jak głodny to zły..:D



#132448 USA: Odmowa wypisania kartek urodzinowych i rezygnacja z pracy – sąd ni...

Napisano przez kremówka on 2010-04-24, godz. 16:44 w Świadkowie Jehowy i prawo

sumienie zabrania im odpowiedzenia "Dziękuję", gdy słyszą życzenia świąteczne od klientów...

W moim zborze uczono że można a nawet należy powiedziec dziękuję tylko nie mówić "nawzajem" :)



#127079 UFO

Napisano przez kremówka on 2009-11-22, godz. 12:46 w Tematyka ogólna

Nie wiem czy Strażnica oficjalnie wypowiada sie w temacie UFO,ale w rozmowach też często słyszałam że to szatan powoduje takie zjawiska żeby rzucić"temat zastępczy" i wprowadzić w błąd,tak jak posłużył sie gwiazdą betlejemską wiadomo po co:).
Kiedy mi ktoś w służbie zadawał pytanie czy tam wysoko oprócz nas cos istniej,odpowiadałam dyplomatycznie "oczywiście miliardy aniołów" :D



#130026 Ubiór ŚJ na zebraniach

Napisano przez kremówka on 2010-02-04, godz. 21:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

W moim zborze był nie pisany zwyczaj,kto przychodził na zebranie ubrany luzacko na przykład prosto ze szkoły,siadał w ostatnim rzędzie i nie zabierał głosu.



#120077 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez kremówka on 2009-06-07, godz. 06:51 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Cześć wszystkim.Cieszę się ze znalazłam Wasze forum,pomogło mi przetrwać najgorsze chwile w moim życiu.Ktoś postanowił mnie uratować i wybudzić ze snu,ale zrobił to drastycznie i z grubej rury,tak że straciłam grunt pod nogami i cel życia.Nawet nie chce próbować opisać co przeżyłam,mimo wszystko jestem tej osobie wdzięczna,bo i tak przez ostatnie dwa lata czułam się w "prawdzie " jak śmieć i zero.Co do Boga..to wiem jedno że jeśli istnieje to dysponuje miłością absolutną,nie wymaga dowodów miłości tak jak ja nie wymagam ich od moich dzieci,kocham je bezwarunkowo,tak sobie właśnie teraz wyobrażam Boga miłości,choć oczywiście moge sie mylić i zupełnie nie wiem jak sobie zbuduję z nim relacje i czy wogóle,po prostu dam sobie troche czasu,może samo przyjdzie..a może nie.Jestem teraz lepszym człowiekiem i widze dobro w ludziach.Oficjalnie jeszcze jako nie aktywna w organizacji ze względu na córkę,która w styczniu wychodzi za mąż i nie chce jej komplikować życia no bo jak zaprosi wykluczoną matkę to nie przyjdą przyjaciele zborowi.Sorry że tak przynudzam,pozdrawiam :)



#120086 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez kremówka on 2009-06-07, godz. 08:18 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

do stycznia kawał czasu, moze się jeszcze wiele wydarzyć, ale to czego na początku się najbardziej boimy to odcięcie właśnie od rodziny i przyjaciół :)

Nie boję się odcięcia,dzieci są moimi przyjaciółmi i nic tego nie zmieni,tylko nie mogę znieść myśli że one cierpią,bo przecież dla nich to tak jakbym pocięła sobie żyły a one muszą patrzeć jak się wykrwawiam.. :(



#123687 treść listu o odłączeniu się od społeczności ŚJ...

Napisano przez kremówka on 2009-08-08, godz. 17:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Porozmawiaj osobiście, telefonicznie lub listownie Domyślam się, że decyzja o odejściu niesie ze sobą ogromne, negatywne emocje. Mimo wszystko powodzenia.

Oczywiście tak zrobie.
Nic juz nie będzie takie samo,to taka nieludzka nauka żeby namawiać do ograniczenia rodzinnych więzi,gdzie ja miałam rozum.
Dziekuje Ida.



#123665 treść listu o odłączeniu się od społeczności ŚJ...

Napisano przez kremówka on 2009-08-08, godz. 15:06 w Świadectwa, wymiana doświadczeń





Oświadczam, że z dniem ..... odłączam się od świadków Jehowy.


O takiej krótkiej treści list zamierzam wysłać.Wiem od dzieci ze starsi na mnie polują,wypytuja je o numer mojego telefonu który zmieniłam jakis czas temu.Nie dają dzieciom spokoju,bez przerwy maja jakies rozmowy mające na celu wyłudzenie mojego nowego adresu zamieszkania,który zmieniłam po rozwodzie.Nie mam ochoty na żadne komitety kapturowe,bo i tak skończa sie wykluczeniem.Chciałam napisac w liście ze nie uważam już organizacji za prawdziwą itp.,ale może moje dzieci będą poddawane mniejszej presji na to zeby sie ze mną nie spotykać,jeśli odejdę jako zwykły grzesznik kobieta upadła niz odstepca.Nie wiem jak mnie dzieci potraktują po wykluczeniu,mamy ze soba dobry kontakt,ale one bardzo kochają Boga i nie wiem co im podpowie wyszkolone na straznicy sumienie,wychowałam je na gorliwych Świadków.Tak mi przykro :(



#130676 To twoja wina...

Napisano przez kremówka on 2010-02-25, godz. 19:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

hadassa i miszmasz to dla Was,mi zawsze dodaje powera;)



#130388 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez kremówka on 2010-02-18, godz. 19:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dzięki fortelowi ( niech miłościwy Bóg wybaczy mi tą mała manipulację ) zdołałem zwrócić uwagę jednemu z bliskich na nadchodzącą zmianę doktryny o pokoleniu.

I o to właśnie chodzi żeby coś zasiać zanim temat zostanie omówiony na zebraniu,wtedy jest szansa że taka osoba już trochę inaczej będzie na to patrzeć,sugestia czyni cuda.Też tak zrobiłam jeśli chodzi o moje dizeci i teraz czekam z niecierpliwością na efekt.



#123241 [Drastyczne] USA: Makabryczna zbrodnia "z podszeptu szatana"

Napisano przez kremówka on 2009-07-29, godz. 17:43 w Nowości z kraju i zagranicy

Depresja poporodowa dopada kobiety bez względu na wyznanie,mam nadzieję,że nie będzie to powodem do ataku na ŚJ.Bardzo współczuje tej kobiecie :(



#136521 [Drastyczne] Przechowywali zwłoki syna przez 6 dni, bo mieli nadzieję na zmar...

Napisano przez kremówka on 2010-09-02, godz. 17:55 w Nowości z kraju i zagranicy

Nie wierzę że to był świadek,bo już po pierwszym aresztowaniu zbór by jakoś zareagował,chociaż powody ataku faktycznie mogą wskazywać na świadka.