Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Adelfos

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Adelfos (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#92498 łacińskie słowo PATIBULUM

Napisano przez Adelfos on 2008-05-25, godz. 15:38 w Krzyż czy pal?

Wydaje mi się, że PATIBULUM dosłownie chyba oznacza "szubienica"*.

Spotkałem się niegdyś z anglojęzycznym przekładem Nowego Testamentu, gdzie występowało właśnie słowo *"gibbet".



#79457 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez Adelfos on 2007-11-14, godz. 01:13 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Czas mija drodzy... tyle lat minęło... ale nadal brzmią jej słowa: „Ujrzysz tam -- jak dziki lew, - z małym dzieckiem się ba - wi, - nie ma już zła, - pokój trwa, - ból miną, - wyschły łzy...”

"Śpiewaj radosną pieśń / swój dział w tym możesz mieć / pewnego dnia powiesz tak / mogę bez końca żyć" I macie tam na mnie czekać, bo jak zwykle się spóźnię...



#80945 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-10, godz. 20:03 w Boże Narodzenie & Sylwester

A u was biją murzynów.

Zupełnie nie trafione nawiązanie, bo

Rozmawiamy o konkretnym przypadku.




#80992 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-12, godz. 14:58 w Boże Narodzenie & Sylwester

Jestem ciekaw, jakby zostal potraktowany sj na tym forum gdyby sie przyznal, ze zrobil gdzies prowokacje.

Przecież mamy tego przykłady "na żywo", więc nikt nie musi się do niczego przyznawać; no i przypadki potraktowań też są do wglądu.



#80927 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-10, godz. 14:20 w Boże Narodzenie & Sylwester

Twoim zdaniem życzenia składane jako prowokacja, są szczere?

A "bożonarodzeniowe" artykuły w Strażnicy i/lub Przebudźcie się!?



#80905 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-10, godz. 00:25 w Boże Narodzenie & Sylwester

Nie żeby było w tym coś złego, ale wolałbym być przygotowany.

„Ale Pana Boga poświęćcie w sercach waszych, a bądźcie zawsze gotowi odpowiedź dać każdemu pytającemu się o sprawie nadzieje onej, która w nas jest.” (1 list Piotra 3,15)



#110852 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 03:18 w Boże Narodzenie & Sylwester

odpowiedziałem na PW

Dlaczego nie publicznie na forum? Świadkowie to o wszystkim wszędzie trąbią w milionowych egzemplarzach jak tylko coś podejrzą w jakimś kościółku. No bądźże prawdziwym chrześcijaninem i ujawnij...



#110889 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 15:23 w Boże Narodzenie & Sylwester

No!



#80670 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-06, godz. 08:47 w Boże Narodzenie & Sylwester

Jak napisałem to na owym czacie, to od razu mnie z niego wyrzucili, bez żadnych wyjaśnień.

Świadkowiejehowy stanowią największe skupisko religijnych pozorantów, jakich można spotkać.



#80138 Święto Dziękczynienia

Napisano przez Adelfos on 2007-11-25, godz. 02:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Przywołano tam również werset z Drugiego Listu do Koryntian:

"Nie wprzęgajcie się nierówno w jarzmo z niewierzącymi. Bo cóż wspólnego ma prawość z bezprawiem? Albo jakaż jest wspólnota światła z ciemnością?" (2 Kor 6:14, PNŚ)

To w końcu kogo mają unikać? Według nich reszta świata źle wierzy, a ten werset tyczy się to do niewierzących. Odpowiedź jest prosta: mają unikać wszystkich i wszystkiego, co nie nosi nazwy "Świadkowiejehowy". Tylko dlaczego ubijają interesy z innowiercami?



#80061 Święto Dziękczynienia

Napisano przez Adelfos on 2007-11-24, godz. 03:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Wszystko, co ludzkie jest im obce; są bogami. Uwolnić Jehowę!



#111216 Święte obrazki, nie koniecznie Świadków Jehowy

Napisano przez Adelfos on 2009-01-13, godz. 02:33 w Humor

Skąd tych "modeli" wyszperali?

To chrześcijańska grupa muzyczna. http://payplay.fm/VoZenZionMusic
Podczas mojego pobytu w Hiszpanii odwiedziłem zielonoświątkowców i w jednej z pieśni też było o Jehowie.



#67947 Świetne wydanie Nowego Testamentu w wersji audio.

Napisano przez Adelfos on 2007-07-05, godz. 15:25 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

brak tekstu 1J 4,13–21

Fragment ten jest czytany w wersji audio.

np: Dz 7,56: „Widzę okno ( :) ! otwarte (...)” zamiast: „Widzę niebo otwarte (...)”

Nie dopatrzono się tego w czasie nagrywania ścieżki dźwiękowej?



#67484 Świetne wydanie Nowego Testamentu w wersji audio.

Napisano przez Adelfos on 2007-06-30, godz. 10:47 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Znalazłem świetne wydanie Nowego Testamentu w wersji audio. Sami posłuchajcie.

Kiedyś były bezpośrednio pliki mp3 do sciągnięcia i niektórzy zdążyli zaopatrzyć się we Współczesny przekład Dołączona grafika



#67938 Świetne wydanie Nowego Testamentu w wersji audio.

Napisano przez Adelfos on 2007-07-05, godz. 13:49 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Ja jednak wolę Biblię Warszawską

Audio ST



#67950 Świetne wydanie Nowego Testamentu w wersji audio.

Napisano przez Adelfos on 2007-07-05, godz. 15:32 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Sami posłuchajcie.

Tysiąclatka-NT



#110901 Świeta a Świadkowie

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 16:32 w Boże Narodzenie & Sylwester

Jak wytłumaczyć ludziom powiązanym ze świadkami (nie ochrzczonymi, stojącymi z boku, ale jednak sympatyzującymi), że odrzucanie świąt jako swiąt rodzinnych to głupota?

"Mardocheusz opisał dokładnie to wszystko, co się stało, i przesłał swoje pismo do wszystkich Żydów mieszkających w prowincjach króla Aswerusa, zarówno w tych bliskich, jak i odległych, nakazując im obchodzić co roku jako uroczyste święto dzień czternasty i piętnasty miesiąca Adar. Są to bowiem dni, w które Żydzi znów zaznali spokoju od swoich wrogów. Jest to miesiąc, w którym smutek przemienił się w radość, a żałoba - w wesele i szczęście. Te dni świąteczne mieli obchodzić jedząc i pijąc; mieli dawać sobie nawzajem różne upominki i obdzielać jałmużną ubogich." (Estery 9:20-22)



#106510 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez Adelfos on 2008-11-22, godz. 21:49 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy mogą oglądać?

Według odgórnych zaleceń to wyłącznie takie o tematyce teokratycznej. Z moich spostrzeżeń - w czasach kiedy jeszcze bywałem w teokratycznych domostwach - to podwładni Ciała Kierowniczego nie stosują się do tychże wymogów i chłoną kulturę masową na równi z umoralnianym przez nich światem. Zauważyłem również, iż szczególnie nielubiane przez Świadków Jehowy są filmy o Jezusie Chrystusie.



#106547 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez Adelfos on 2008-11-23, godz. 00:43 w Zwyczaje Świadków Jehowy

- Książę w Nowym Jorku - szydzenie z Organizacji Bożej, w pewnym momencie słychać pukanie do drzwi, niezadowolony ojciec szybko spławia gościa i, zapytany, odpowiada, że byli to Świadkowie Jehowy;

Toż to kanon głosicielski! Potwierdzenie, że zapowiedź zanotowaną w Mt 24:14 spęłniają tylko i wyłącznie oni oraz że tylko i wyłącznie w taki sposób ma to się odbywać. Kolejny taki dowód przedstawiony został w komedii pt. "Stożkogłowi".



#62681 Świadkowie Jehowy politeistami w oczach Żydów(?)

Napisano przez Adelfos on 2007-05-12, godz. 06:53 w Tematyka ogólna

Adelfos dzięki już przekopałem dawno tam trochę materiału, ale nic na ten temat nie ma.

Tzn. że nie odpisują na zadawane pytania?



#62671 Świadkowie Jehowy politeistami w oczach Żydów(?)

Napisano przez Adelfos on 2007-05-12, godz. 02:31 w Tematyka ogólna

No przydałby się jakiś Rabin na tym forum... Nie zna ktoś jakiegoś?

ZADAWANIE PYTAŃ JEST ŁATWE



#81667 Świadkowie Jehowy i Biblia Tysiąclecia...

Napisano przez Adelfos on 2007-12-23, godz. 17:12 w Świadkowie Jehowy i prawo

a Pwelek chcial wywolac sensacje i pod mur postawic SJ......

Przeczytaj uważnie ten artykuł oraz wypowiedzi forumowiczów.



#81625 Świadkowie Jehowy i Biblia Tysiąclecia...

Napisano przez Adelfos on 2007-12-22, godz. 21:21 w Świadkowie Jehowy i prawo

Epizod z historii Biblii Tysiąclecia

Przedruki Biblii z inicjatywy ks. Franciszka Blachnickiego oraz
reprinty nieznanego pochodzenia
(>>)



#111395 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez Adelfos on 2009-01-14, godz. 16:03 w Seksualność

, prezerwatywa pęknie i dojdzie do zapłodnienia to co wtedy?

Taki "duży" a nie wie...

Bo ich zdaniem jest nienaturalna. NPR jest naturalny - wykorzystuje fakt, że w cyklu kobiety są zarówno dni płodne jak i bezpłodne. Wszystko opiera się na tzw. prawie naturalnym. które zdaniem Kościoła dotyczy wszystkich - także tych co nie wierzą.

W każdej metodzie antykoncepcji chodzi o to, aby nie doszło do ciąży. A przecież Pan B. rzekł: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się". Zatem w każdym przypadku mamy doczynienia z wymigiwaniem się, drodzy wierzący.



#111448 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez Adelfos on 2009-01-14, godz. 20:06 w Seksualność

NPR nie jest antykoncepcją - tak przynajmniej twierdzi WHO.

Errata:
"W każdej metodzie zapobiegania ciąży chodzi o to, aby do niej nie doszło. (Eureka!) A przecież Pan B. rzekł: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się". Zatem w każdym przypadku mamy doczynienia z wymigiwaniem się, drodzy wierzący."