Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika gryf144

Odnotowano 53 pozycji dodanych przez gryf144 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#32702 Pytanie o datę zamknięcia współczesnej arki Noego

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 17:05 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

studiuje Biblie,Ewangelie te uznane inie uznane.Poruszony został temat chrztu,tak więc chcę przytoczyć kilka zdań z ewangelii Św.Łukasza inst.wyd.Pax W-wa 1982dot. chrztu św.Crystus mówi do uczniów; CZAS OGNIA I ZNAKÓW ; Przyszedłem ogień rzucić na ziemie ,I jakże pragnę, Żeby już zapłonął! CHRZTEM ŚMIERCI MUSZĘ BYĆ OCHRZCZONY I JAKŻE BOLEJĘ CZEKAJĄC NA TO SPEŁNIENIE ! Czy mniemacie,żem przyszedł POKÓJ Przynieść na ziemię? NIE! Ale-Mówię wam- Spór! Odtąd pięciu będzie sięspierać Wzajemnie w jednym domu,Będzie się spierać Trzech z Dwoma,A dwóch z trzema,Ojciec z synem ,syn z ojcem....]z tego wynika logiczna odpowiedż ;Chrystus nie uważał chrztu,ale musiał go przyjąć ,żeby zapoczątkować to co niżej wyjaśnił.z mojej wiedzy wynika że dzieci nieochrzczone ich dusza ma duże szanse powrotu do nieba i tak naprawde nie ma to znaczenia dla duszy.liczą się inne wartości których BÓG WYMAGA.



#32707 Pytanie o datę zamknięcia współczesnej arki Noego

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 17:32 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Pan Sebastian pyta o Arkę Noego w czasach dzisiejszych- o ile mi wiadomo to wejście do SYJONU będzie się odbywało na krótko przed 2012.Żeby tam wejśc trzeba być godnym wejscia i.mieć Białe Szaty jak pisze AP.Św. Jana nie chodzi tu o ubranie lecz o czystą świadomość. Dotyczy to wszystkich ludzi na świecie.



#32714 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 19:31 w Trójca

Wieloletnie doświadczenie nauczyło Mnie logicznego rozwiązywania ,odkodowywania,stopniowannia tematów,szukania wartościowych kontekstów między wyrazowych.Wiem że Kościół Kat.przyjął Dogmat o Trójcy Świętej.Lecz nigdzie nie ma logicznego wytłumaczenia tego tematu.w/g mnie trzeba uzyć tu Kodu stopniowania ,który po dokładnej analizie pokrywa się z opisami Nieba w Biblii. tzn.BÓG-Najwyższa Istota w Niebie,WŁADZA NIEBA. OJCIEC -Głowa Rodziny. SYN - Członek Rodziny. BOŻY -tak Syn jak i Ojciec posiadaja wartośc równoznaczna Bogu. DUCH -forma życia w Niebie . ŚWIĘTY -najwyższa forma duchowa. Można tu przytoczyć przysłowie ludowe Tak Jak ina Górze ,Tak i na dole.A więc w niebie też sa rodziny.A BÓG jest Ojcem w jednej z nich ,Chrystus jest jego Synem.Powyzsza wypowiedż jest moim autorskim przemyśleniem tego tematu.



#32726 Pytanie o datę zamknięcia współczesnej arki Noego

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 20:35 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Witaj gryf144,
można poprosić o rozwinięcie tej myśli z Twojej strony ? Jak obliczyć 2012 ? Może na podstawie kalendarza Majów ?
Słyszałes coś o niby rozsypanej planecie ?
Pozdrawiam
><

odpowiedż do OKO-RENTGEN 2012 to nie tylko kalendarz Majów przede wszystkim zapisy w Egipcie ,międzyinnyni Patryk Geryl[Proroctwo Oriona na2012],przekazuje odczytane informacje z historii cywil.Atlantydów .Tamta cywilizacja przeżyła 3 kataklizmy tego typu jak kolejny,który zapowiedzieli.A ma się onwydarzyć 21.12.2012.Jest to proces astronomiczny któremu poddawana jest cyklicznie nasza gwiazda ,pozbywa się ona w ten sposób n admiaru ciężkiej materii,którą przyciąga przez prawie 12 tyś.lat. Pracuję również na polu fizyki -dalszy tekst jest mój autorski na bazie danych techn.poprzednich zjawisk tego typu ;[Cyklicznie powtarzające się plamy na słońcu są to wybuchy ,które wyrzucają lżejsze cząstki z powietrza .takie wybuchy [plamy słon.]1-razowy wybuch reguluje stały ciężar gwiazdy jako zegara wszechświata,który musi być precyzyjnie wywarzony].Data 2012 wynika z cyklu plam słonecznych ,[.ten cykl obl.Atlantydzi.w wyniku tak potężnego uderzenia silnie naładowanych magnetycznie elektronów żelazne jądro ziemi obróci się ,biegun ustawi się w innym położeniu.].Arka Noego była w okresie poprzedniego tego typu katakl.Ratunkiem dla określonej grupy ludzi w czasach obecnych ma bycARKA_SYJON. W AP. Św. Jana wskazana grupa ludzi którzy mogą wejść. Napisane to jest w skrócie,gdyż pełne okreslenie tematu zajęło by wiele stron.



#32727 Pytanie o datę zamknięcia współczesnej arki Noego

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 20:51 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

prawda którą poznałem nie określa, czy w potopie zginęły niemowlęta...

Biblia na ten temat milczy. Co prawda Jezus mówił o tym, że ludzie przedpotopowi "jedli pili żenili się i za mąż wydawali" aż do dnia wejścia Noego do arki, jednakże nie wspomina wprost o tym, że w potopie utopiły się także i niemowlęta. Nie da się na podstawie samej Biblii stanowczo wykluczyć, że np. 20 lat przed potopem miała miejsce nieopisana w Biblii plaga bezpłodności.

W/g mnie BÓG ma sumienie .przecież wszystkie Dusze przeżyją.Ciało i duch sa to tylko narzędzia służace Duszy.



#32729 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 21:47 w Trójca

czy to oznacza że uznajesz osobowość Ducha Świętego?

czy to oznacza że uznajesz Syna za osobę Boską bądź boską, niższą od Ojca?
czy Syn jest wg Ciebie Stwórcą czy stworzeniem?
I czy Duch Św. jest Stwórcą czy stworzeniem?

Należy rozdzielić Ducha od Świetego.Duch to nie jest osobowość tylko forma życia w niebie. Świety jest to stan życia w niebie .Syn-jest równy Bogu w formie życia ,ale nie w hierarchii,tak jak Syn do Ojca.Syn nie jest ani Stwórcą ani stworzeniem jest taką samą istotą jak Ojciec czy Bóg.



#32730 Czy świadkowie Jehowy są odpowiedzialni za to, co głosi WTS

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 22:10 w Tematyka ogólna

Świadkowie po częsci są odpowiedzialni a to dlatego że wiara jest ślepa i dotyczy to wszystkich wyznań i religii .Świadkowie jednak starają się dociekać tematu w takim stopniu jak każdy potrafi. ale np. chrześcijanie wierzą w dogmaty ustanowione przez Kościół niepodważalne i niewytłumaczalne .A rzadko ktoś wśród nich interesuje się Biblia.



#32734 Czy świadkowie Jehowy są odpowiedzialni za to, co głosi WTS

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 22:30 w Tematyka ogólna

mam pytanie:

jak oceniacie człowieka, który przestał głosić z powodu utraty wiary w strażnicową naukę, ale zastraszony np. rozbiciem rodziny (załóżmy że mąż ma fanatyczną żonę i boi się że ona by go zostawiła, gdyby on porzucił organizację) składa niezgodne z prawdą, 15 minutowe sprawozdania z głoszenia. Nikomu nie głosi, ale zdaje owoc "aby na papierze być ŚJ"...

jak oceniacie człowieka, który przestał głosić ale (naginając zasady sprawozdawczości) raportuje 15 minut "czytania Biblii sąsiadowi". Załóżmy że czyta Biblię np. psalm za psalmem i ani słówkiem nie komentuje ani nie agituje za WTS-em...

jak oceniacie człowieka, który stoi jak słup soli na rogu ulicy, ale rozpowszechnia tylko te gazetki, które unikaja kontrowersyjnych tematów?

a jak oceniacie takich, którzy zaprzestali głoszenia, ale "regularnie" chodzą na Pamiątkę, raz w roku?

czy każdy "brak grubej kreski" oceniacie równie surowo?

mam znajomego który,był z kobieta bez ślubu ale napiętnowanie ze strony współwyznawcówz musiło go do ślubu.znam też osoby wysokie w hierarchii ,które piły wino na pamiątce a mimo to zaczeły poszukiwać innej drogi.ale z rozmów z nimi wynika że nauczyły się pokory poprzez bycie świadkiem,bo jednak nie jest to lekkie zadanie chodzić po domach i głosic Biblie przeciez nieraz jest sie obrazanym ,napewno żadenkatolik by tego nie zrobił.A często katolik im ubliza.osobiście lubię z nimi podyskutowac.Tylko że spora część jest niedouczona i podczas rozmowy ze mnaą nie może wybrnąć z tematu.Chcę spotkac prawdziwego znawce tematu z którym można było by podyskutować.



#32735 Czy świadkowie Jehowy są odpowiedzialni za to, co głosi WTS

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 22:40 w Tematyka ogólna

Dogmaty są w każdym z wyznań chrześcijańskich i niechrześcijańskich bynajmniej nie zawsze określone dogmatem, lecz jednak są.

Myślę że na dogmatach nie zbuduje się prawdy.Dogmat jest to treść wypełniająca brak Wiary lub zmieniająca rzeczywistość. WRzeczywistość niepasującą lub niebezpieczną dla religii w jej miejsce jest wprowadzany dogmat Wiary..



#32739 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 23:06 w Trójca

Zastanawiające jak ludzie w sposób logiczny czy za pomoca innych metod chcą zbadać istote Boga. Oczywiście sam zamiar nie jest czymś negatywnym, lecz czy najlepszą metodą nie jest modlitwa? Oczywiście nauka nie jest w stanie badać na płaszczyżnie duchowej bo jak można analizować intymny, a zarazem indywidualny kontakt każdego człowieka z Bogiem? Wydaje mi się że właśnie dlatego jest napisane iż poznanie pozostawił maluczkim czyli tym którzy nie - jako główny sposób - drogą rozumowania chcą poznawać Boga. Bóg nieposkromiony...

Nie rób ze mnie baranka;niby dlaczego jestem maluczkim? Czy Bóg nie może być oceniany logicznie? Czy ładnie wygląda z dogmatów?A może lepiej pasuje z dogmatów?Swoją drogą taką logiką odszyfrowana jest cała Apokalipsa Św.Jana w100%. czysto i jasno. co do modlitwy to jest wolna wola ,lecz nie nakaz i jedyna droga do BOGA> .Od kiedy to logika jest nauką?Jest narzędziem i każdy może z niej skorzystać. W mojej wypowiedzi nie było analizy intymnej płaszczyznyokreślone postacie iwartości. Nigdy BÓG nie czynił człowieka maluczkim wręcz równał go z sobą .Niby dlaczego BOGA nie można poznać drogą myślenia ? BOGA poskromić nie można jast ponad to.



#32743 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 23:43 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

czytelnicy Pytają;co to jest Wielki Babilon?w\g słów Boga zapisanych w Ap.Św,Jana jest to Watykan .Natomiast Nierządnica alias Wszetecznica w/g SŁow Boga zapisanych wzaszyfrowanej treści Apokalipsy Św.Jana-jest to Chrześcijaństwo.



#32744 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 23:54 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Oto Metody Deszyfrujące o które pytałeś Pawle r -Wykonać Nakaz Boga ;Zastosować się do wersetu 18 i 19 -22rozdziału.Następnie technika 1-prosta logika bezwarunkowa;2-klucz liczby 7; zależności kontekstowe.



#32748 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 00:23 w Trójca

gryf wydaje mi się, że zupełnie nie zrozumiałeś mojej wcześniejszej wypowiedzi...

to napisz o co ci chodziło?



#32749 Dusza -Co robi na ziemi?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 01:15 w Dusza nieśmiertelna

Dusza -najczystsza krystalicznie rozwinięta forma życia. W odniesieniu do koloru posiada całe spektrum błękitu. W środowisku wszechświata może przebywać tylko w osłonach .Znaną na ziemi osłoną jest ciało i duchowość człowieka .Wcielane w ciało istoty w formie duszy Chrystus określił jako istoty równe Bogu.Dusza swój kształt dopasowuje do formy fizyczno- duchowej człowieka. procedura wcielania przygotowywana przez astralny system opieki. Przychodzi na ziemie pozyskać energie emocjonalną.Niezbędna jakość energi to stan objawiający się na poziomie euforii miłości. Treść apokalipsy odnosi się do duszy zwrotem ujętym w 5 wersecie 2 rozdziału; (Pamiętaj tedy skądeś wypadł) . W słowach tych Syn Człowieczy zwraca się do zagubionych Wybrańców ,zwraca się do nich jak do istot z Nieba.Przpominając im skąd są i co mają uczynić na ziemi.



#32770 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 09:45 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Możes podać metody deszyfrujące? :)

Witaj! masz podane metody deszyfrujace [wcz. w nocy] ,czy patrzyłeś coś już w tym temacie,z ciekawością posłucham.pozdrawiam.



#32775 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 11:28 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

:Odpowiedź do Pawła r -
Odnośnikiem do Apokalipsy jest niewątpliwie głęboka wiedza i w związku z nią, umiejętność odnalezienia pisemnych zależności. Te klucze posiadają dwie cechy: 1 aspektwartości, 2 aspekt zasad stosowania.
Odnośnikiem do stosowania tych metod, będzie odczytanie 18 wer. XIII rozdz. dotyczące liczby Bestii.
Apokalipsa prawidłowo odczytana jest kompletnym tekstem, gdzie wszystkie informacje do siebie pasują, a treść Objawienia świadczy w sposób prosty i logiczny, wręcz naukowy o rzeczywistości Czasów Ostatecznych i stanu społeczno emocjonalnego na ziemi. Należy czytać właściwą wersję.



#32776 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 11:33 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Odpowiedź do Nocka Spokojna.
odp.1 Wdłóg słów Boga zapisanych w ukrytej treści Apokalipsy.
odp.2 A odczytanych nie przez organizację, lecz przez jedną osobę.
Przy odczytywaniu nie oznacza ilość ludzi tylko zdolność człowieka, która nie jest powieleniem tylko możliwością jednostki.



#32777 Dusza -Co robi na ziemi?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 11:38 w Dusza nieśmiertelna

Paweł r, nie interesuje mnie żadna organizacja, a wiedza w tym i innych tematach jest autorska.



#32779 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 11:57 w Trójca

Odp. do Pawła r.
Może nieświadomie, lecz w twojej wypowiedzi utworzyłeś kontekst wartościowy pomiędzy pierwszym a drugim zdaniem. W pierwszym zdaniu wyraziłeś pytanie zastanawiające czy można naukowo poznawać Boga? W drugim poprzez zwrot "w modlitwie" wniosłeś zastrzeżenie, że tylko poprzez modlitwę istnieje najleprza droga do poznania Boga. W taki sposób podporządkowujesz wszystko modlitwie, czy uważasz, że jest leprzą metodą niż naukowe sposoby poznania.
POZDRAWIAM.



#32781 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 12:13 w Trójca

Odp. do Tomasza O.
A jak lidzie poznawali tajemnicę,gdy jeszcze nie było wiary?
Od kiedy posłannictwo Osób Bożych się dzieje?
Po pierwsze Chrystus to jest jedna osoba. A czy duch Swięty jest osobą?
Jeżeli Bóg nie jest samotny to czy tylko z Chrtstusem żyje?
Te dwie osoby, wskazane wyżej, Duch Święty i Chrystus są według Ciebie połączone, mówią o tym słowa z twojego tekstu, "i przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym". TU MAMY DOWÓD, ŻE DUCH ŚWIĘTY NIE JEST OSOBĄ, NIE JEST NAWET POSTACIĄ, LECZ FORMĄ I STANEM DO DYSPOZYCJI, W TYM PRZYPADKU PRZEZ CHRYSTUSA.
Czy Pismo Święte wyraża prawdę jednoznaczną?
A czy to przybranie, przez Boga za Synów nie jest, "ALUZJĄ DO ISTNIENIA RODZIN W NIEBIE".
Końcowy temat jest strefą mysli i odczuć a nie strefą postaci; i może służyć człowiekowi w swerze wyobrażni.



#32786 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 12:33 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo-piszesz cyt. ...czy zostanę wiarę na ziemi jak wrócę...moja odp. do tego tematu; ...Już Wrócł i zastał Wiare. .. i jest przerażony...



#32788 Książka "Objawienie" będzie znów studiowana

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 12:43 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

quster-piszesz ...kto ma uszy niechaj słucha co duch mówi zborom... czy wiesz co znacza te słowa?



#32793 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 13:17 w Trójca

Tomaszu O.Czyż nie mogę być niewiernym Tomaszem?w/g Ciebie.A JA Ci powiem że nie jestem Bogiem ale Go rozumiem ,Bardziej niż poddany w wierze .Ja rozumiem tyle ile rozumiem ,a nie wszystkie Prawdy Boże.Co do 2 tematu to nigdy w mojej odp. nie było stwierdzenia że Jezus i Duch Sw. są 1 os. wsłowach wersetów o kt.piszesz doszukuje sie rozbierzności w prawdzie.Duch Św. nie istnieje jako osoba.[ do usłyszenia.]jest to moje pożegnanie.jak dowidzenia i nie należy do kwesti ducha św.



#32804 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 14:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

droga Kloo! Jezus nie powróci.. oczym świadczy objawienie [1 rozdz.] Przyjść ma lub już przyszedł? jego starszy Brat również Syn Boga naz.Synem Człowieczym.Nie ma jednego wersetu Który świadczy o przyjściu tej postaci w czasie lecz sa inf.dowodzące czasu przyjścia .Są one wskazane wAp. i nie tylko. Jest nawet zapisana uktyta data Jego urodzin. Jest werset kt. świadczy o czasie dni ostatecznych i wtym czasie musi działać oczekiwana postać.Dowodem jest werset 3 . 13 rozdz, cyt; Tedy się dziwowała wszystka ziemia ; W słowie TEDY jest ukryty czas.



#32811 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 15:22 w Trójca

Należy rozróżnić manifestację duchowa na poziomie słyszalności lub widzenia nawet pozazmysłowego od ducha Św.-wartości z Nieba.