Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pamiątka - nowi uczestnicy


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 Daniel Z.

Daniel Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 19:36

Jeżeli ktoś był na obchodach Pamiątki jest już po tej uroczystości.
Czy w miejscach obchodów, w których byliście pojawiły się nowe osoby spożywające emblematy?
U mnie, w jednym ze śląskich zborów wszyscy podawali tylko sąsiedniej osobie emblematy, nikt ich nie spożył. Jak było u Was?

#2 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 19:39

Jeżeli ktoś był na obchodach Pamiątki jest już po tej uroczystości.
Czy w miejscach obchodów, w których byliście pojawiły się nowe osoby spożywające emblematy?
U mnie, w jednym ze śląskich zborów wszyscy podawali tylko sąsiedniej osobie emblematy, nikt ich nie spożył. Jak było u Was?

Nikt nie spozywal
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#3 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-04-12, godz. 19:43

Właśnie wróciłem z pamiątki, byłem pierwszy raz.
Nikt na wieczerzy nie spożywał emblematów, tylko podawanie, tak było w Toruniu.
To miała być wieczerza?
Na zakończenie była agitacja bo było duuużo gości.
pozdrawiam Andrzej

#4 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-12, godz. 20:03

:o tak samo :o My teraz sami bez robienia sensacji spożyjemy wieczerze w domu z najbliższymi zgodnie z ew. Jana 6 : 53 i dalej
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#5 Daniel Z.

Daniel Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 21:38

Ja również żywię przekonanie oparte na Biblii że każdy chrześcijanin powinien spożywać chleb i wino które symbolizują ciało i krew Jezusa Chrystusa. To tak jak w Izraelu, baranka spożywali żydzi i prozelici (Wyj. 12:43-49). Robię to również w domu prywatnie, prawie każdy na sali królestwa myślał by że mam inną nadzieję, było by wiele komentarzy – nie chcę tego. Poznałem kilku tzw. pomazańców ale ani jednego, któremu nie czyniono by różnych zarzutów na tle jego odmiennej nadziei – od przypisywania psychicznej choroby do niezdrowych ambicji!

#6 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-12, godz. 22:06

Tacy też są Danielu.Teraz dostałem telefon z informacją iż jeden taki przyjął emblematy u nas. Takż sądze iż nie prędko ta liczba ostatka nam zmaleje :D
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#7 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 23:26

Byłem też i tez nikt nie przyjmował (BIałystok). Tylko mam pytanie ; czy nie mozna chciazby z szacunku wstac przy podawaniu ciała i krwi Chrystusa?

#8 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-13, godz. 06:37

czy nie mozna chciazby z szacunku wstac przy podawaniu ciała i krwi Chrystusa?

Na pamiątce podaje się chleb i wino, nie ciało i krew. Nie słuchałeś uważnie wykładu.

#9 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-04-13, godz. 07:18

czy nie mozna chciazby z szacunku wstac przy podawaniu ciała i krwi Chrystusa?

Na pamiątce podaje się chleb i wino, nie ciało i krew. Nie słuchałeś uważnie wykładu.

Chleb i wino (w zestawie) jakby poszukał, to by i znalazł w niejednym tzw. lokalu gastronomicznym. To co, to jest już pamiątka ? Przed Jezusem "...Chleb i wino (w zestawie)..." pewnie tak, no ale potem to jedzenie (pokarm), znaczyć miało chyba coś więcej. To zdaje się w liście do Koryntian prostaczkowie dostali opieprz za to, że któryś tam przychodził na "wieczerzę Pańską" już na fleku, a inny już nażarty. To skąd ten nadzwyczajny rodzaj splendoru jaki spada na spożywającyh tzw. emblematy?

#10 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-13, godz. 08:57

Jedyne i najwazniejsze świeto Swiadkow Jehowy trwa ok. 40 min, na wykładzie nie mówi się o tym, co się działo podczas wieczerzy, o czym mówił Jezus, czego możemy się nauczyć i dopiero na koniec sprawa najważniejsza, omawiana - okup (a podobno jest to rozpamiętywanie tamtego wydarzenia).

Potem automatyczne przekazywanie emblematów, nad którymi "obserwator" nawet nie zawiesi oka i nie zastanowi się, nie przyjży ... Poprostu jest szybko podawany ...

Na koniec akcja marketingowa - zapraszamy na zebrania, na studia "biblijne", etc. 1/3 czasu jedynego i najważniejszego święta to agitacja ... żenada.

Byłem na kilkudziesięciu pamiątkach, a zastanowiłem się nad tym wczoraj - ta celebracja jest przecież duchowym żebrakiem :(
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#11 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-04-13, godz. 09:55

Padre,ja miałam bardzo podobne odczucia,kiedy byłam ostatni raz na Pamiątce 4 lata temu.Wogóle nie miałam żadnego duchowego głębokiego przeżycia.Obserwowałam tylko te osoby,które spożywały emblematy i smiać mi sie chciało,że obydwie kobiety ,które spozywały,uważały sie za pomazańcow,a były chore psychicznie[są na rentach inalidzkich z powodu właśnie choroby umysłowej].Potem trzeba było tłumaczyć gosciom ,dlaczego tylko one sięgneły po swiętosc.Wczoraj moj mąż wrócił dosyć pożno z pamiątki,był wesolutki,ale kiedy o godz 2130[zaraz po powrocie] wyjął lody i dał Michałkowi,to aż mną zatrzęslo.Zdrzażniłam sie,że zamiast kolacji dał mu te lody,dziecko oczywiście szczęśliwe,że otrzymało obiecaną nagrode za wyjazd na pamiątke.[cały tydzień zarzekał sie,że nie pojedzie,no ale od czego system motywacyjny kochanego tatusia].Popatrzyłam na męża z politowaniem,nic sie nie odezwałam,mały poszedł spać bez jedzenia.A potem w gorącej modlitwie podziękowałam Bogu,że nie mam już udziału w tym smiesznym teatrzyku,jakim jest organizacja sJ.

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-04-13, godz. 10:03

Mam pytanie kiedy się odbywają pamiątki bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale mnie zaproszono dopiero na za tydzień... Są różne terminy w róznych miejscach czy coś źle zrozumiałem? Teraz jade do siebie na święta i jeśli jednak faktycznie za tydzień tu śJ będą mieli pamiatkę to może się skuszę :D Nigdy u nich nie byłem na spotkaniu a tym bardziej takim :).

sally11 postaram się pamiętać o Tobie i Twojej rodzinie w modlitwie...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-04-13, godz. 10:31

Dzięki Pawle,sa mi one bardzo teraz potrzebne,a wiem ,że Bog działa potężnie dzieki Waszym modlitwom,Chwała Panu.
Pawle bardzo dużo bym dzisiaj dała za to ,aby Sj nigdy nie pojawili się w moim życiu.
Zastanawiam sie ,co cie tak do nich ciągnie?Możesz mi odpowiedzieć?

#14 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-13, godz. 10:42

Paweł, źle zrozumiałeś - pamiatka jest obchodzona przez SJ w tym samym terminie, w tym roku był to 12 kwietnia. Za tydzień to juz dawno po jabłkach będzie ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#15 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-04-13, godz. 13:16

byłem wczoraj na pamiątce w Zborze moich rodziców, nie koniecznie jest tak jak napisano w pierwszym poście bo nasza zaczęła się o 20:45 :) małe info - na sali królestwa (dwupoziomowej) odbywają się 2 pamiątki równocześnie - w sumie 4 pamiątki wczoraj i 0 spożywajacych emblematy.

PS. Najlepszym tekstem walnęła jedna atrakcyjna siostrzyczka :D koło trzydziestki :) siemasz - co Cię widzę to Pamiątka :D

Nikt więcej nie byl na pamiące wczoraj?? A to Ci odstępcy :D
destination: ..::SALSERO::..

#16 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-13, godz. 14:35

Na pamiątce podaje się chleb i wino, nie ciało i krew. Nie słuchałeś uważnie wykładu.


Jeżeli to "tylko" chleb i wino to czemu tylko "wybrancy" to spozywają? "Oznacza" to ciało i krew Chrystusa więc powinien być szacunek do tego. Może apostołowie jedli to na siedząco, ale to apostołowie a nie my.Więc przydało by sie uklęknąć chociaz jeden raz w roku.

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-04-13, godz. 14:37

Mnie sally? Chyba lubię poznawać różne sprawy :) Poza tym, że dzięki świadkom poznałem o wiele lepiej co jest w Piśmie napisane... Nie aby oni mi pokazywali ale sam zacząłem pod wpływem ich pytań szukać :) Zrobili sami sobie niedźwiedzią przysługę bo ja lubię szukać - jeśli się akurat nie byczę :lol:. Niejako mogą sobie pogratulować bo dzięki nim (niejako pośrednio) nie odszedłem z kościoła :lol:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-13, godz. 14:56

pawel r tez mam taką sytuację że dzieki nim zaczełem się zastanawiac co naprawde mówi Biblia. Dziękuje wam bardzo ŚJ, bo przez was odnalazłem prawde i dowiedziałem się że wszystko o czym uczy Kosciół Katolicki jest zgodne z Biblią.

#19 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-13, godz. 19:26

Rosyjska milicja przerwała zgromadzenie Świadków Jehowy
PAP 16:55

Milicja przerwała w Moskwie zgromadzenie 200 Świadków Jehowy. Czternaście osób aresztowano i przesłuchano.

Do interwencji doszło w trakcie zgromadzenia modlitewnego w pomieszczeniach akademii rolniczej w Moskwie, które Świadkowie Jehowy od kilku miesięcy wynajmowali - powiedział jeden z członków ruchu Wasilij Kanin.

Zatrzymano 14 osób, które trafiły na komendę milicji, gdzie przez kilka godzin wypytywano je o liczebność grupy i ważniejszych wyznawców. Potem zostały zwolnione. Rzeczniczka milicji twierdzi, że do interwencji doszło po skargach na hałasy, a zatrzymane osoby zostały wypuszczone po potwierdzeniu ich tożsamości.

W czerwcu 2004 r. moskiewski sąd podtrzymał decyzję sądu niższego szczebla zakazującą Świadkom Jehowy działalności religijnej w stolicy Rosji. Zdaniem członków ruchu w Moskwie jest około 10 tys. Świadków Jehowy, a w całej Rosji - 133 tys.

Moskiewscy prokuratorzy uważają, że ruch rozbija rodziny i zagraża zdrowiu swoich zwolenników, przez zakazywanie im niektórych zabiegów medycznych, jak m.in. transfuzje krwi.

Roznosząc ulotki na ulicach i wkładając je do skrzynek pocztowych Świadkowie Jehowy zdaniem prokuratury naruszają cudzą prywatność. Nie mogą nam po prostu zakazać się spotykać, bo wolność zgromadzeń jest zagwarantowana w konstytucji - mówi Wasilij Kanin. (jask)


--
(O problemach z legalizacją działalności ŚJ w Moskwie także tutaj: link. Zapraszam | Moderator)

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#20 Agatka

Agatka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 20:40

Z tego co wiem to pamiątka była 12 w środe, a dzisiaj sie dowiaduje od kolegi, że nasz wspólny kolega(ŚJ) wyjechał w piątek właśnie na pamiątke chyba do Lublina. czy Krakowa...czyli jak to wkońcu jest???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych