Skocz do zawartości


Zdjęcie

ciało Jezusa zniknęło: czy Jehowa oszukał Piotra?!


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-15, godz. 14:59

ŚJ nauczają, że ciało Jezusa nie zmartwychwstało, ale że Jehowa wzbudził ducha Jezusa...

Dlaczego więc ciało zniknęło? książka "Żyć wiecznie" mówi, że inaczej uczniom trudno byłoby uwierzyć w zmartwychwstanie...

mam pytania:
czy oznacza to, że Jehowa wprowadził w błąd Piotra i innych apostołów?
czy straż żydowska planowała aresztowanie duchów czy materialnych ludzi?
i jeszcze kilka które zadam w trakcie dyskusji...

#2 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-04-15, godz. 15:11

No wszystko mozliwe że to jednak straznicy ukryli ciało Jezusa a uczniowie uwieżyli że Jezus zmartwychwstał, to tylko wiemy z bibli ajak było naprawdę tego nie wie nikt nawet najmądrzejszy Braciszek czy Siostrzyczka, moze my zwykli smiertelnicy dowiemy sie tego po śmierci??? kto wie
Pozdrawiam Rafcio

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-15, godz. 15:16

wersję ukrycia przez strażników można wykluczyć

z reguły rozważa się dwie: albo Jezus zmartwychwstał naprawdę, albo (wersja żydowska) uczniowie Jezusa ukradli ciało... a potem oddawali życie za naukę o zmartwychwstaniu, o czym wiedzieli, że jest fałszywa

i tak zostaje nam jedyna możliwość: Jezus zmartwychwstał naprawdę i to w ciele...

#4 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-04-15, godz. 15:22

No w sumie tez tak może byc że ukradli ciało Jezusa ale pomysl gdzie w tym wszystkim jest sens??
Poco krasc ciało i potem mówic ludzom że Jezus zmartwychwstał czy apostołowie aż tak daleko wybiegali w przyszłosc??
Myslę że nie

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-15, godz. 15:33

no i tutaj się zgadzamy... wersja żydowska (kradzież ciała przez apostołów) jest bez sensu i nie trzyma się kupy...

za to wersja chrześcijańska (zmartwychwstanie autentycznie się dokonało) jest o wiele bardziej logiczna i sensowna...

#6 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-04-15, godz. 15:51

Tak ale nie wiemy o tym do konc tylko z przekazu biblijnego, wystarcvzy popatrzec na wskrzeszenie Łazarza, ponoc Jezus wskrzesił go dopiero po paru dniach nie po 3
co ty na to ???

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-15, godz. 15:56

Nie wiem. ;) Ale dlaczego ciało Mojżesza zniknęło i Henocha, a innych ciała nie znikają (no, nie tak od razu przynajmniej)?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-04-15, godz. 16:08

Czary to chyba nie były i musiało cos w to zaingerowac, niemniej jednak twierdze że to zrobili ludzie nie Bóg.
Jesli sie myle to czekam na komentarze

#9 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-04-18, godz. 15:18

Nie jestem w tym temacie dobry. Ale z tego co kojarzę to nie chodzi o ducha a raczej o ciało duchowe. I o tym że ciało Jezusa po zmartwychwstaniu było jakby czymś innym mówia takze katoliccy autorzy. w kazdym razie jeden. Niejaka Anna Świderek w jednej ze swoich ksiązek... Poszukam to napiszę cos więcej...
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#10 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-18, godz. 16:28

Dlaczego więc ciało zniknęło?


Ponieważ Bóg zna swoje przewrotne stworzenia... :angry:
Wiesz ile było by relikwii? :o
Dzisiaj „Święci” mają po 5 głów, 8 rąk, kilka napletków, o palcach, paznokciach nie wspomnę...
Z drzazg krzyża, na którym ponoć skonał Zbawiciel, zalesiono by niezły zagajnik.
Ba... zachował się „cudowny” Całun.
Któryś Rzymianin musiał odsprzedać... :o
Polecam Ks. wyjścia 20: 5.
Ale po co pisać... :( :(

#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-18, godz. 17:18

rzeczywiście zniknięcie ciała Jezusa częściowo rozwiązuje "problem" relikwii z Jego ciała...

ale jak się to ma np. do kwestii czy Jezus zmartwychwstał jako duch czy też zmartwychwstało Jego materialne ciało, które ożyło zostało przemienione i zabrane do dziedziny duchowej?

#12 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-18, godz. 18:04

Warto może sprawdzić, co Biblia mówi na ten temat.

/Łk 24/
(36) A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam!(37) Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha.(38) Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?(39) Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.(40) Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.(41) Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: Macie tu coś do jedzenia?(42) Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby.(43) Wziął i jadł wobec nich.

Gwoli wyjaśnienia: według żydowskich wierzeń (chyba zresztą prawdziwych) duchy nie jedzą fizycznych pokarmów. Niezależnie od tego, czy Jezus rzeczywiście jadł rybę u apostołów, ewangelista chciał przekazać, że Jezus nie jest duchem.

Co ciekawe, nawet w przekładzie Nowego Świata jest wyraźnie napisane, że Jezus nie jest duchem.

#13 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-04-18, godz. 18:41

Istnieją legendy, jakoby Jezus po opuszczeniu grobu, co prawda pokazał się jeszcze swoim uczniom, ale później (prawdopodobnie dla własnego bezpieczeństwa) udał się jedwabnym szlakiem w kierunku Chin.

Dołączona grafika
W Srinagar w prowincji Kaszmir znajduje się, jak twierdzą tamtejsi muzułmanie, jego grób.

serwisy.gazeta.pl

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#14 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-18, godz. 18:48

Ej, brooklyn_hunterze, proszę, nie zmieniaj tematu wątku! Zaraz dopiszą się tu ci, którzy nie wierzą w wędrówkę Jezusa do Chin i nie dowiem się, co Henryk myśli o końcówce ewangelii Łukasza.

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-18, godz. 19:36

Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych. A gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni naśmiewali się, drudzy zaś mówili: O tym będziemy cię słuchali innym razem.”
(Dz.Ap. 17:31-32 BW)

Ciekawy fragment, apostoł Paweł naucza, że Jezus został wskrzeszony z martwych. Ciekawe, jak zareagowaliby ateńczycy wierzący, że ich zmarli jako duchy przebywają w hadesie, kiedy apostoł Paweł zacząłby nauczać ich, że Pan Jezus został wzbudzony jako byt duchowy z martwych, a jego ciało Bóg gdzieś ukrył? Zabiliby śmiechem Pawła, czy też sami popękaliby ze śmiechu? I czy ktokolwiek by poszedł za Pawłem słysząc takie nowiny.

Rodzi się też pytanie, dlaczego apostołowie używali takich pojęć jak hades (specjalnie nie piekło, ale jako termin oznaczający krainę umarłych = szeol), czy zmartwychwstanie, ewentualnie duch, dusza, które miały w tym czasie już swoje ustalone znaczenie, i to wcale nie takie, jak dziś stara się to wmówić swoim naśladowcą WTS
Czesiek

#16 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-18, godz. 21:18

No właśnie, w tym fragmencie ewangelii Łukasza mamy naukę o duchach za jednym zamachem.

#17 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-04-20, godz. 08:00

Kiedyś zapytałem jednego ze Starszych Zboru, co się stało z ciałami namaszczonych duchem pierwszych założycieli ŚJ. Odpowioedzial mi, że ich groby są pustem bo zmartwychwstali do żądzenia w dziedzinie niebiańskiej wraz z Jezusem.

Więc jak to jest?.

#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-20, godz. 08:48

To ja już wiem, dlaczego pomimo śmierci "ostatka" wciąż ich nie ubywa. Po prostu, każdy namaszczony (ten co tak o sobie myśli) powinien w chwili śmierci zmartwychwstać duchowo, a jego ciało powinno zniknąć. Ponieważ jednak ciało pozostaje, to okazuje się, że Bóg go nie uznał za syna i wakat pozostał.

Tociekawe, ale poza "pastorem" który zmarł przed rozpoczęciem się zmartwychwstania w 1918 roku, każdy następny prezes kiedy zmarł, to jego ciało było grzebane, czyli nie został wzbudzony do panowania z Chrystusem.

Czyżby to oznaczało, że nauki jakie wprowadzili do wierzeń podanych przez "pastora" nie podobały się Bogu?
Czesiek

#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-20, godz. 10:01

Jeśli ciało nie było do niczego potrzebne Jezusowi, który (wg ŚJ) zmartwychwstał duchowo, proszę o odp. na pytania:

1) czy straż żydowska miała aresztować ducha?

2) dlaczego ewangelia podaje tylko dwie wersje krążące wśród ludu: tzn. cudowne zniknięcie zmartwychwstałego ciała (co autor rękopisu nazywa prawdą) oraz pogłoski o kradzieży ciała (które ten sam autor potępia jako kłamstwo)? Dlaczego autor natchniony nie wspomina nic o wersji ze zmartwychstaniem ducha?

3) dlaczego zniknięcie ciała upewniło apostołów o zmartwychwstaniu ducha?

4) Jeśli Jezus zmartwychwstał jako duch, to po co ta cała maskarada z dematerializacją ciała?

na pytanie 4) częściowo odpowiedział Henryk.

Nawiązując do słów Terebinta o zniknięciu ciała Mojżesza, co tłumaczy się zapobieganiem balwochwalstwu, odpowiadam Henrykowi, że jego argumenty mnie nie przekonują.

W wypadku ciała Mojżesza mamy natchnioną wzmiankę, że ciało zniknęło, a grobu nie ma. To wyklucza jakiekolwiek oznaczanie miejsc i relikwii. W wypadku Jezusa, takiej wzmianki nie ma. Gdyby wolą Bożą było zniszczenie wszystkich atrybutów materialnych, wtedy (przez analogię do ciała Mojżesza) zniszczone zostałoby i ciało i całun i chusta i krzyż i gwoździe i szata, o którą rzucano losy i w ogóle wszystko, co może się kojarzyć z materialną osobą i materialnym ciałem Jezusa, a dodatkowo, byłaby jakaś wzmianka o tym w Ewangeliach.

#20 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 11:09

Ale duch a ciało duchowe to coś innego. no poczekajcie az odnajdę ta autorkę...
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych