Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem społeczny!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
73 replies to this topic

#1 meinkampf

meinkampf

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-04-24, godz. 07:07

Witam

Chciałbym Wam przedstawić pewną wizję idealnego państwa polskiego.
Nie chodzi tutaj o dyskryminacje bądź nienawiść do innych ras oraz grup społecznych.
Taki program mógłby zapobiec wojnom, walkom oraz ulicznym bójkom.

Na początek przedstawię sytuację (żydzi/muzułmanie)

IZRAEL a PALESTYNA:
Wiemy ile zła wyrządzili "izraelczycy" palestyńczykom.
Zagerneli im wiele pól uprawnych, fabryk i zakładów produkcyjnych.
Palestyńczycy pozostali z niczym. Naród, który od wieków walczy o wolność powinien otrzymać to co się mu należy.
A co robią mieszkańcy Izraela?
Gnębią ich, dyskryminują, walczą z nimi i w dodatku budują mur.

Czy to jest wolność? Czy to jest sprawiedliwe?


Przejdę teraz do sytuacje (Polacy/jehowi)

Może nie powinienem używać takiego stwierdzenia (Polacy a jehowi) (zakładam oczywiście, że jehowi są pełnoprawnymi obywatelami RP)

Wiemy ile zła kierowane jest w stronę jehowych. Wiele złych opini i rosnąca nienawiść.

Wyobraźcie sobie gdyby jehowi mieli własny kraj gdzieś daleko od Polski, gdzie mogli by wyjechać, zamieszkać i żyć. Polska byłaby zamieszkiwana wyłącznie przez chcrześcijan i nastąpiłby pokój. Chrześcijanie nie musieliby wyładowywać swojego zła na ŚJ. Każdy byłby zadowolony, że mieszka tam gdzie jego miejsce.

Jaka jest wasza opinia na ten temat?

#2 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-04-24, godz. 07:40

Wyobraźcie sobie gdyby jehowi mieli własny kraj gdzieś daleko od Polski, gdzie mogli by wyjechać, zamieszkać i żyć. Polska byłaby zamieszkiwana wyłącznie przez chcrześcijan i nastąpiłby pokój. Chrześcijanie nie musieliby wyładowywać swojego zła na ŚJ. Każdy byłby zadowolony, że mieszka tam gdzie jego miejsce.

Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Nigdy i z nikąd nie wyjadą. Tacy głupi to jeszcze nie są. To byłby ich koniec, w kontekście tego słynnego nie brania broni do ręki. Mając własne państwo musieliby wystawić do obrony granic tegoż, własną armię i walczyć. Tak chociażby, jak czynili czciciele tetragramu w całej swojej historii. O istocie organizacji państwa nie będę tu mówił bo zakładam, iż tak podstawową wiedzę ma każdy. Jedno warto sobie uzmysłowić, to są ogromne koszty i trud wielu, by państwo utrzymać i zapewnić mu pomyślny byt. Polakom (historia) chyba nie trzeba tego uświadamiać. Jehowi jak się wyraziłeś, organizacja Strażnica, wolą korzystać z tego, co wypracowują inni. Jednocześnie wykazując jacy to oni źli i z szatańskiego rozdania. Czy to nie jest rodzaj pasożytnictwa społecznego ? Spróbujmy na to odpowiedzieć.

#3 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 07:46

Nie chwaląc się wpadłąm na ten pomysł gdy miałam 8 lat, zapytałam Ojca dlaczego Swiadkowie nie wyjadą gdzieś wszyscy razem i nie mieszkają sobie w jakimś odludnym miejscu tylko Oni, zero pokus "światowych" możliwość wychowywania dzieci w jedynej słusznej i td i co się okazało: ZE JEST TO NIEMOŻLIWE, Bo ŚJ muszą głosić dobrą nowinę i dlatego muszą mieszkać tam gdzie mieszkają aby światło dotarło do całej zamieszkanej ziemi :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#4 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 08:02

A jak nie beda chcieli wyjechac, to sie uruchomi jeszcze raz komory gazowe, prawda? Kogo jeszcze chcialbys wygnac z tego kraju? Gejow? Komunistow? Zydow? Garbatych?
Powiedz mi ile placisz podatkow rocznie, madralo i zobaczymy kto ma wiekszy wklad w budowanie tego kraju.
Oto watek godny XXI wieku i srodka Europy. Dziekuje wam rodacy!

#5 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-04-24, godz. 08:29

A jak nie beda chcieli wyjechac, to sie uruchomi jeszcze raz komory gazowe, prawda? Kogo jeszcze chcialbys wygnac z tego kraju?


Fly, domyślam się, że jesteś obywatelem tego kraju, i choćby z tego powodu nie pownieneś używać jednocześnie zwrotów "...to sie uruchomi jeszcze raz komory gazowe(...) Kogo jeszcze chcialbys wygnac z tego kraju? " Bo zapachniało mi to polskimi obozami koncentracyjnymi"
A w ogóle cała twoja wypowiedź jest jakim bezsensownym atakiem, i próbą po raz wtóry, zrobienia ze SJ na siłę męczenników.

Fly, może wyjaśnisz mi w którym momencie wypowiedzi meinkampfa wyczytałeś, że chce kogokolwiek wyganiać z kraju?
Z tej ?

Nie chodzi tutaj o dyskryminacje bądź nienawiść do innych ras oraz grup społecznych.
Taki program mógłby zapobiec wojnom, walkom oraz ulicznym bójkom.

A może z tej?

Wyobraźcie sobie gdyby jehowi mieli własny kraj gdzieś daleko od Polski, gdzie mogli by wyjechać, zamieszkać i żyć.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#6 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-04-24, godz. 08:35

A jak nie beda chcieli wyjechac, to sie uruchomi jeszcze raz komory gazowe, prawda? Kogo jeszcze chcialbys wygnac z tego kraju? Gejow? Komunistow? Zydow? Garbatych?
Powiedz mi ile placisz podatkow rocznie, madralo i zobaczymy kto ma wiekszy wklad w budowanie tego kraju.
Oto watek godny XXI wieku i srodka Europy. Dziekuje wam rodacy!

Fly spokojnie albo Ty żyjesz w swiecie "potubowanego mentalnie" nastolatka, albo sądzisz według siebie. Zwróć uwagę na naturalny proces myślowy 8 letniego dziecka, co opisywała qwerty. Dzieci w tym wieku, jak widać rozumują z logiką, od której gdyby chcieć, możnaby się wiele nauczyć. To dziecko rozumowało w prosty, dobroduszny sposób. Skoro nas tu nie chcą przśladują to wyjedźmy, zjednoczmy się. Tam będzie nam dobrze i w pełni zrealizujemy to, czego chce od nas Bóg i czego tak bardzo pragniemy. Nikt nikogo na żaden syjam nie wysyła. Tylko jeśli tak tu chwalcom jehowy jest źle, są tak bardzo przesladowani, tylu ich ginie w organizowanych pogromach to dlaczego nie wyjechać i nie zapewnić ukochanym dzieciom, choćby namiastki raju na ziemi. Może na przykład środowisko islamistów będzie bardziej przyjazne i tolerancyjne. Czemu z uporem godnym lepszej sprawy, prawdziwi i czyści w swej wierze, nie dają się "odspawać" od tego siedliska zepsucia i moralnego upadku jakim jest Europa i USA.
qwerty Posted on 2006-04-24 08:46

zapytałam Ojca dlaczego Swiadkowie nie wyjadą gdzieś wszyscy razem i nie mieszkają sobie w jakimś odludnym miejscu tylko Oni, zero pokus "światowych" możliwość wychowywania dzieci w jedynej słusznej i td i co się okazało: ZE JEST TO NIEMOŻLIWE, Bo ŚJ muszą głosić dobrą nowinę i dlatego muszą mieszkać tam gdzie mieszkają aby światło dotarło do całej zamieszkanej ziemi

Co jest niemożliwe, dlaczego niemożliwe? Dla jedynie błogosławionych może być coś niemożliwe? Przecież z terytorium takiego państwa możnaby świetnie, w zorganizowany sposób prowadzić diałalność misyjną i głosić całemu światu. A naśladowcy, iluż mogłoby ich być ? Całe narody, społeczności etniczne z pewnością dążyłyby do osiągnięcia idealnego państwa. Wystarczyłby dobry przykład. Czyż nie?

#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 08:39

Może nie powinienem używać takiego stwierdzenia (Polacy a jehowi) (zakładam oczywiście, że jehowi są pełnoprawnymi obywatelami RP)

watpie czy są pełnoprawni! wszak nie wywiązują się z wielu powinności obywateli tego kraju !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 08:42

Krotko: Jestem obywatelem tego kraju i nie mam zamiaru nigdzie sie stad wynosic. Place uczciwie podatki, zatrudniam ludzi, place im rzetelnie i na czas, nie wyrzucam smieci do przydroznego rowu i nie mam pieska srajacego na osiedlowym chodniku. Jestem dobrym obywatelem (to tez niestety mniejszosc w tym kraju).
Poza tym zwracam uwage w swojej wypowiedzi, ze jezeli w imie jednosci (religijnej w tym przypadku) zaproponuje sie SJ bilety w jedna strone, to zaraz to samo stanie sie ze wszystkimi innymi "odmiencami".
Czy tylko ja wyczytuje zle intencje w poscie rozpoczynajacym ten watek? A moze wszystko jest Ok, tylko ja sie czepiam? Przeciez grzecznie pokazano kilkuset tysiacom ludzi, ze lepiej byloby im za drzwiami.

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 08:46

- a gdzie obrona Polski w razie ataku nieprzyjaciela? (Wam nawet w służbach pomocniczych nie wolno brac udziału )
- a gdzie szacunek dla symboli tego kraju w którym mieszkacie !?
- a gdzie kultywowanie wartości narodowych !?

a jeżeli chodzi o podatki, to nic takiego nie robicie, że płacicie ! obcokrajowcy mieszkający tu też to robią !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 08:47

a tak na marginesie! chory by był to kraj gdyby panowała jedna religia, wartości i światopogląd ! ja bym pierwszy wyjechał !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 08:50

Dla mnie niemoralny jest przede wszystkim nick tego kolesia - "meinkampf". Albo koleś nie wie kto taką książkę napisał i jaką krzywdę wyrządził Polakom i Żydom, albo po prostu nie wie, że kiedyś taka książka powstała i nie przyniosła nikomu niczego dobrego.
Albo też wie kto i dlaczego napisał taką książkę i sobie robi z nas "jaja", drwiąc w ten sposób z przeszłości narodu polskiego.

pzdr.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-04-24, godz. 08:53

a tak na marginesie! chory by był to kraj gdyby panowała jedna religia, wartości i światopogląd ! ja bym pierwszy wyjechał !

Z takiego kraju, czy jego namiastki tak łatwo się nie wyjeżdża. Dał nam przykład niejaki Jones. A działo się to chyba na jakiejś tam Gujanie, chyba holenderskiej.

#13 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 08:55

A jak nie beda chcieli wyjechac, to sie uruchomi jeszcze raz komory gazowe, prawda? Kogo jeszcze chcialbys wygnac z tego kraju? Gejow? Komunistow? Zydow? Garbatych?
Powiedz mi ile placisz podatkow rocznie, madralo i zobaczymy kto ma wiekszy wklad w budowanie tego kraju.
Oto watek godny XXI wieku i srodka Europy. Dziekuje wam rodacy!

FLY :)

nieśmiało chciałbym poiwiedzieć, że każdy człowiek niezależnie od jego chęci płaci podatki :) chociażby kupując chleb...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#14 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 08:56

a tak na marginesie! chory by był to kraj gdyby panowała jedna religia, wartości i światopogląd ! ja bym pierwszy wyjechał !

sebol (pozdrowienia) w takiej sytuacji ja też daję dyla z tąd natychmiast
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 09:03

Terabint: samo hasło Moja Walka jeszcze nie czyni z meinkampfa hitlerowca i chwalcy Hitlera !!! (oczywiście nie wiemy co poeta miał na myśli )

ps. jajos - tez pozdrówki ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#16 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 09:04

- a gdzie obrona Polski w razie ataku nieprzyjaciela? (Wam nawet w służbach pomocniczych nie wolno brac udziału )

Ilu nie-ŚJ rocznie miga się od służby wojskowej? Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że w Polsce do woja idą chłopcy ze wsi, którzy w przeciwieństwie do swoich kolegów z miasta nie mają pieniędzy ani możliwości zakombinowania zwolnienia/odroczenia tudzież studiowania po parę lat na jakichś surrealistycznych wyższych szkołach czegoś i czegoś.

- a gdzie szacunek dla symboli tego kraju w którym mieszkacie !?


Byłem w Polsce parę razy na meczu reprezentacji w pubie. Do hymnu nikt nie raczył wstać. Czyżby sami ŚJ?

- a gdzie kultywowanie wartości narodowych !?


Co to są "wartości narodowe"?

a jeżeli chodzi o podatki, to nic takiego nie robicie, że płacicie ! obcokrajowcy mieszkający tu też to robią !


No i w każdym cywilizowanym kraju to wystarczy. Ja mieszkam w Niemczech, płacę podatki, ubezpieczenia itp. Gdyby obowiązywała Twoja wykładnia, to np. nie miałbym prawa zadzwonić na policję albo po straż pożarną, bo nie służyłem w Bundeswehrze i nie śpiewam z ręką na sercu "Deutschland, Deutschland über alles"? Puknij się w główkę.
[db]

#17 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 09:07

Jeszcze jedno pytanie do entuzjastow pomyslu: Gdzie widzielibyscie miejsce na ziemi, gdzie mieliby sie wyniesc SJ?

#18 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 09:08

{db} pomijam fakt puknięcia się w głowe ! ale uważam, ze SJ to tacy po częsci obywatele !

jeżeli chodzi o wojsko, to chyba za długo siedzisz w tych Niemcach, bo teraz to się ludzie proszą, aby tam pójść! a mi chodzi o fakt: SJ NIE STANĄ W OBRONIE KRAJU W KTÓRYM MIESZKAJĄ W RAZIE NAPAŚCI ZE STRONY NIEPRZYJACIELA !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 09:09

Jeszcze jedno pytanie do entuzjastow pomyslu: Gdzie widzielibyscie miejsce na ziemi, gdzie mieliby sie wyniesc SJ?

wypędzenia, ze względu na wiarę już były, więc niech lepiej pozostanie tak jak jest !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-04-24, godz. 09:12

Jeszcze jedno pytanie do entuzjastow pomyslu: Gdzie widzielibyscie miejsce na ziemi, gdzie mieliby sie wyniesc SJ?

Ta kwestia bez wątpienia powinna spoczywać na zawsze rezolutnym i natchnionym "kanalizacyjną" mądrością Ciele kierowniczym. Niech pogłówkują od czego mają te swoje mózgownice.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych