Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem społeczny!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
73 replies to this topic

#41 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 13:57

[db], nie wiem, jak tam u Ciebie ze znajomością polskich przepisów, ale zapewniam Cię, że każdy ma w Polsce prawo do darmowej opieki medycznej, również jako niepracujący, pod warunkiem, że jest zarejestrowany w urzędzie pracy i regularnie podpisuje w nim listę. To po pierwsze.
A wykształcenie? Korzystanie z NIEOBOWIĄZKOWYCH, ale (nadal) darmowych studiów, które zapewnia (póki co) państwo? Czy neutralność nie powinna zniechęcać do korzystania z tej "łaski?". A przecież na niektórych uczelniach można napotkać nie tylko godło państwowe, ale i krzyż... To dopiero próba dla chrześcijańskiego sumienia. :D :lol:

Powiem szczerze, że nie obchodzi mnie to, czy świadkowie korzystają z pewnych przywilejów, czy nie. Drażni mnie natomiast ich hipokryzja. Gdy trzeba potrafią wyciągnąć łapę do kraju, który tak ochoczo opluwają.

Zupełnie nie rozumiem [db] Twojej ślepej obrony tego typu postawy. Dla mnie jest ona żenująca...

Podobnych przykładów jest znacznie więcej, ale nie chcę bawić się w faryzejskie rozstrząsanie tematu. Tę przyjemność pozostawiam mym braciom na Brooklynie :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#42 meinkampf

meinkampf

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-04-24, godz. 13:59

ehh przeczytałem to wszystko, większość to jakieś głupoty.
Jehowi to w ogóle wszystkiego się boją :( taka prawda.
wojny, walki, łamania prawa
( kiedyś pewien jehowy z Olsztyna pił alkohol na ławce.
Policja zabrała go na komisariat i jak dowiedzieli się, że jehowy to dali mu w prezencie niezłe pranie. )
Czy zrobili dobrze? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Moja opinia jest następująca: Jehowi, to grupa społeczna, która nie jest mile widziania w naszym kraju... taka prawda. Ludzie w imię Narodu reagują na wiele spraw jak najbardziej prawidłowo i tak powinno zostać.

Krótko mówiąc:

Skoro tak lubicie wyciągać kasę od ludzi i uciekacie od służby wojskowej, zróbcie chociaż jeden dobry pożytek i zamieszkajcie gdzieś daleko.

Zobaczycie! Tak będzie lepiej dla nas (nie będziemy żyli w kraju, gdzie jest tylu jehowych, którzy nas okradają) a Wy będziecie mogli się szczęśliwie rozmnażać gdzieś pod palmami :)

Pisząc ten post czerpałem wnioski z waszych niektórych odpowiedzi.

ps. Polska to kraj inny niż USA, Holandia czy Szwecja.
Polska to kraj chrześcijański, w którym idee chrześcijańskie i patriotyczne były ponad wszystko. Uważam, że tego nikt i nigdy nie zmieni i tak powinno zostać.

A Jehowi powinni to docenić i pochylić czoła. Jeżeli nie chcą chwytać z broń, niech odejdą w pokoju. Taka droga byłaby dobra dla obu stron!

Pozdrawiam! :)

#43 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:07

Po pierwsze. Polska to nie kraj chrześcijański, ale katolicki. A to OGROMNA różnica.

Po drugie, jeśli nie znasz poprawnej nazwy świadków Jehowy, to po prostu o nich nie pisz.

Po trzecie. Sam spływaj za granicę. Naljepiej do ojczyzny Hitlera. Nawet polskiego nicku sobie nie wymyśliłeś, tylko chwalisz się nickiem wziętym od zabronionej nazistowskiej publikacji.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#44 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:09

A może cały MeinKampf to prowokacja Nadarzyna? Zawsze lubowałem się w teoriach spiskowych, ale w tej utwierdza mnie jeden fragment:

Jehowi to w ogóle wszystkiego się boją sad.gif taka prawda.
wojny, walki, łamania prawa

Czyli pan MeinKampf nie boi się łamania prawa ni wojny ni walki.

Potem martyrologia jednego Świadka:

kiedyś pewien jehowy z Olsztyna pił alkohol na ławce.
Policja zabrała go na komisariat i jak dowiedzieli się, że jehowy to dali mu w prezencie niezłe pranie.


Podsumowując: panie MeinKampf, jesteś Pan podstawiony.

#45 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:11

Po pierwsze. Polska to nie kraj chrześcijański, ale katolicki. A to OGROMNA różnica.

Terebincie, ty też nie prowokuj.

#46 meinkampf

meinkampf

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-04-24, godz. 14:11

Po pierwsze. Polska to nie kraj chrześcijański, ale katolicki. A to OGROMNA różnica.

Po drugie, jeśli nie znasz poprawnej nazwy świadków Jehowy, to po prostu o nich nie pisz.

Po trzecie. Sam spływaj za granicę. Naljepiej do ojczyzny Hitlera. Nawet polskiego nicku sobie nie wymyśliłeś, tylko chwalisz się nickiem wziętym od zabronionej nazistowskiej publikacji.

Terebint - czemu reagujesz tak agresywnie?
meinkampf - pol. tlum. 'moja bitwa'
mój nick oznacza, że walczę o chrześcijańskie idee, które są dla mnie priorytetem.
a to, że po niemiecku to mnie nic nie robi :) poprostu dobrze mówię po niemiecku :)

pozdrawiam!

ps. ja was nie obrażam, ja wam doradzam :)

#47 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:16

Terebint - czemu reagujesz tak agresywnie?
meinkampf - pol. tlum. 'moja bitwa'

Drażni mnie ponieważ mój ojciec i dość spora część mojej rodziny spędziła dzieciństwo w obozach zagłady. Źle mi się ten tytuł kojarzy.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#48 meinkampf

meinkampf

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-04-24, godz. 14:21

przykro mi z tego powodu, ale czy czujesz nienawiść do niemców?

#49 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:31

Panie MeinKampf, stań Pan do walki. Udowodnij, że nie jesteś prowokacją Nadarzyna albo jakiegoś Świadka. Twoje poglądy nijak mają się do jakiejkolwiek organizacji nazistowskiej, jaką znam. Nie jesteś Pan żadnym nazistą, tylko prowokatorem.

Pytanie kontrolne: jaki jest Twój stosunek do Unii Europejskiej?

#50 meinkampf

meinkampf

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-04-24, godz. 14:35

stosunek do UE? sam sobie odpowiadam na to pytanie :)

póki co będę się modlił do Boga i Matki Boskiej o wasze dusze, a także o to aby Duch Święty chronił was przed złem i zatraceniem.

Pozdrawiam

#51 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-24, godz. 14:36

Proponowałabym zaproponować (tak, tak) panu meinkampf, aby zajął się swym dżihadem prywatnie w swej Polsce po niemiecku. I niech nie ...gada takich głupot, bo to aż boli.

pozdrawiam
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#52 meinkampf

meinkampf

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-04-24, godz. 14:39

Proponowałabym zaproponować (tak, tak) panu meinkampf, aby zajął się swym dżihadem prywatnie w swej Polsce po niemiecku. I niech nie ...gada takich głupot, bo to aż boli.

pozdrawiam

Panie Cara - rozumiem pana bunt wobec mnie, ale ja przedstawiam tylko idee pokoju, który możnabyłoby nawiązać po obu stronach :)

Ja nie propaguje agresji. Ja przedstawiam pomysł.

Pozdrawiam

#53 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:39

Nie, prosimy świadka Jehowy, podpisującego się MeinKampf, aby ujawnił swoją tożsamość. Ten pan (pani?) nie jest żadnym nazistą. Wystarczyło parę stereotypów, żeby uwiarygodnić się w oczach forumowiczów jako nazista. Antysemityzm, wojna, Niemcy, Mein Kampf, Polska, łamanie prawa - to wszystko stereotypowe wyobrażenie o naziście.

Cara, nie daj się sprowokować. Jemu właśnie chodzi o skierowanie nienawiści przeciw Polsce. Na marginesie - Cara to Pani a nie pan.

Ten Pan nie ma żadnej opinii na temat Unii Europejskiej. To ostateczny argument. Kto zna nazistów - wie dlaczego.

#54 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-24, godz. 14:42

Pokojowa walka o chrześcijańskie idee?
Mam się śmiać czy płakać? To już chyba było. Taki z ciebie chrześcijanin? To gdzie miłość bliźniego? Chyba faktycznie to jakaś marna prowokacja.

PS. I nie panie, a pani.
(dać się sprowokować, a przez co? :D)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#55 meinkampf

meinkampf

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-04-24, godz. 14:43

haael hm... mam poglądy skrajnie prawicowe.

Cara może warto by czasem wybrać się do kościoła i pomodlić?

#56 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:46

hern meinkampf - módl się pan do Boga, jego matki i reszty rodziny, tylko nie staraj się wywoływać sporu ze świadkami Jehowy na forum, na którym oficjalnie ich nie ma.

Może większość ex ŚJ jest zgorzkniała i ironiczna w swoich wypowiedziach ale z całą pewnością nie jest tak żałosna jak Ty w swoich.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#57 meinkampf

meinkampf

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-04-24, godz. 14:49

ex ŚJ ;) wkońcu coś dobrego powiedziano.

Może więcej Jehowych się nawróci?

#58 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:51

haael hm... mam poglądy skrajnie prawicowe.

Nie masz żadnych poglądów. Nic nie wiesz o współczesnej polityce. Powtarzasz jakieś stereotypy sprzed 60 lat. Wniosek: nie jesteś żadnym nazistą, tylko Świadkiem albo ich sympatykiem. Twoja działalność na tym forum ma sprawić w widzach wrażenie, że każdy, kto atakuje Świadków jest jakim naziolem albo innym odmieńcem.

Twoje poglądy są wewnętrznie sprzeczne, jak nie przymierzając doktryna Świadków. Z jednej strony chcesz wielkiego Państwa Polskiego, a z drugiej namawiasz do łamania prawa? Bez sensu! Twoim celem jest po prostu przypisanie maksymalnej ilości złych cech przeciwnikom Świadków Jehowy.

#59 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 14:52

Proponuję abyś sam nawrócił się najpierw na zdrowy rozsądek, to wtedy możemy rozmawiać nawet w duchu prawicowym ... byle nie skrajnym, bo z życia wiemy jaka to wtedy będzie rozmowa. Mniej więcej jak kilka powyższych wpisów autorstwa meinkampf.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#60 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 15:00

[db], nie wiem, jak tam u Ciebie ze znajomością polskich przepisów, ale zapewniam Cię, że każdy ma w Polsce prawo do darmowej opieki medycznej, również jako niepracujący, pod warunkiem, że jest zarejestrowany w urzędzie pracy i regularnie podpisuje w nim listę.


Czyli nie każdy tylko ubezpieczony (opłacający ubezpieczenie społeczne sam, lub w przypadku zarejestrowanych bezrobotnych płaci państwo). Warunkiem otrzymania świadczeń zdrowotnych nie jest obywatelstwo, tylko opłacanie ZUS'u, o czym się łatwo przekonać jeśli opłacasz sobie ZUS sam - przestań płacić a potem pójdź do lekarza i powołaj się na to, że jesteś obywatelem Polski. A, że w Polsce popularne jest zatrudnianie ludzi na umowę o dzieło albo umowę zlecenie - i pracodawca wtedy nie płaci ZUS, a pracownika najczęściej na to nie stać - to wie każdy kto zetknął się z realiami polskiego rynku pracy. Nie mówiąc już o patologiach takich, że pracownik nie wie o tym, że pracodawca za niego nie płaci...

A wykształcenie? Korzystanie z NIEOBOWIĄZKOWYCH, ale (nadal) darmowych studiów, które zapewnia (póki co) państwo?


Studia są utrzymywane z budżetu państwa do którego dokładali się przez całe życie moi rodzice i dokładałem ja, pracując w trakcie studiów i po studiach. Nie rozumiem, dlaczego miałbym z nich nie korzystać? Tym bardziej, że fakt płacenia lub nie płacenia podatków też nie ma żadnego związku z obywatelstwem - mieszkając w Niemczech obecnie zapewne opłacam edukację kilkunastu obywateli niemieckich narodowości tureckiej, choć sam obywatelem Niemiec nie jestem a moja żona bezpłatnie tutaj studiuje choć również jest obywatelką Polski.

Zupełnie nie rozumiem [db] Twojej ślepej obrony tego typu postawy.


Ty chyba w ogóle zupełnie nie rozumiesz, co piszę. Ja nikogo nie bronię. Udowadniam tylko, że korzystanie z usług państwa w którym się mieszka nie ma prawie żadnego praktycznego związku z posiadaniem obywatelstwa tego kraju (ograniczamy się oczywiście do krajów cywilizowanych a nie do jakiegoś Mozambiku czy Iranu). Ergo: jeżeli Polak w Niemczech albo Niemiec w Polsce może korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez państwo mimo, że nie posiada obywatelstwa tego państwa, to czym nazwać odmawianie takich samych praw ŚJ, jeśli nie hipokryzją?
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych