Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie zgadzam się z WTS, ale pozostaję ŚJ


  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#1 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 12:04

Ja raportując nadal swoj czas spędzony w służbie chrześcijanskiej podaję tylko czas i odwiedziny i czasami biblię. Czekam aż mnie zapytaja czemu brak od pół roku w moich raportach broszur i czasopism. Myślę ,że znacie odpowiedź ;)

czy to oznacza, że w dalszym ciągu jesteś "czynnym głosicielem" ? jeśli tak to gratuluję. już prawie na zewnątrz (mając na uwadze poglądy jaki głosisz), a jeszcze w środku. czy to uczciwe ? z pewnością nie.
jeśli tak to mnie rzeczywiście nie dziwi, że są ludzie, którzy twierdzą, że znają "jakichś Świadków", którzy wcale się od nich nie różnią postępowaniem

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-09, godz. 12:22

a co Ty złego widzisz w postępowaniu i poglądach Kloo? przecież postępuje tak jak mówi Biblia! głosi jej słowo! a że nie bawi się w kiosk Ruchu z gazetkami to już inna sprawa!

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-10-09, godz. 12:22

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-10-09, godz. 14:06

Drogi Macieju



Skoro potrafisz rozróżnić moje głoszenie,od głoszenia publikacji to zgodzisz się z tym ,że mamy juz conajmniej 2 poglądy TAK ?



Jeśli TAK, to zapytajmy jeszcze co na ten temat sądzi sama Biblia? Może na początek z modlitwą jako studium osobiste przeczytajmy proszę 4 rozdz. Przpowieści, ok?
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 16:18

Mnie tam bardziej ciekawi, dlaczego kloo wogole sklada sprawozdanie. Czyzby uwazal, ze musi sie tlumaczyc przed odstępczym Ciałem kierwoniczym, przed ludzką organizacją głoszącą fałszywe poglądy i oszukującą ludzi? Powiedz kloo, jak Ty to widzisz?
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#5 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-10-09, godz. 22:43

Pewnie składam je nieco dłużej niz niejeden z Was zyje i to może po częśći mnie tłumaczyć. Jeśli zaprzestanę,poinformuję Was o tym :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#6 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 06:05

Mnie tam bardziej ciekawi, dlaczego kloo wogole sklada sprawozdanie. Czyzby uwazal, ze musi sie tlumaczyc przed odstępczym Ciałem kierwoniczym, przed ludzką organizacją głoszącą fałszywe poglądy i oszukującą ludzi? Powiedz kloo, jak Ty to widzisz?


Widzę, że brat Azariasz myśli pozytywnie :P . To bardzo mnie cieszy :D . Spokojnie, odczytałem ironię, choć przypadkiem w tym, co napisałeś, zawarłeś dużo racji.
A osobiście mam nadzieję, że wujek Kloo niebawem przestanie rozliczać się przed LUDŹMI z bycia chrześcijaninem. W każdym razie rozumiem jego motywację. I to, co napisał, w zupełności mi wystarczy. Moja babcia ma 85 lat, z czego "w prawdzie" jest 65 lat; prędzej odrąbała by sobie obie ręce niż zaprzestała składania "owocu".
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#7 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 07:29

Panowie ja nie wypowiadam się w kwestii dystrybucji czasopism. to czy kloo postepuje zgodnie z Biblią też bym na razie pozostawił. mnie zainteresowało przede wszystkim, że kloo w swoich postach przedstawia poglądy, które z całym szacunkiem, są rozbieżne od tego jaką "politykę" prowadzi Organizacja. gotowość do spotykania się z wykluczonymi głosicielami, podchwytywanie "rewelacji" w kwestii krwi, czy też np. uwagi pod adresem "niewolnika". jak dla mnie nie jest to niczym innym jak działalność wywrotowa. i w moim przekonaniu powinien kloo jak najbardziej podjąć decyzję i przestać być głosicielem. Bo naturalnie powstaje pytanie co kloo na dzień dzisiejszy głosi: czy np. "ooo proszę Pani Pana z tą krwią to wcale nie jest tak...", albo "niewolnik ? to jakieś głupoty wymyślone przez ciało Kierownicze..."
jeśli takich osób jest więcej i jeśli fakt taki istotnie ma miejsce, to nie dziwi mnie, że niektóre postronne osoby mają taki a nie inne zdanie o głosicielach. w końcu będąc z definicji Świadkiem Jehowy reprezentujesz społeczność, a to czy głosisz swoje własne teorie dla takich osób ma już drugorzędne znaczenie. Bardzo nieetyczne. jaką prawdę głosisz jeśli postępujesz przeciw Chrystusowi, któremu ileś lat temu złóżyłeś uroczystą przysięgę. Brawo !

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 07:53

Macieju, nie wiem, czy jesteś świadkiem lub głosicielem. Jeśli tak, to również uprawiasz wywrotową działaność, udzielejąc się na forum, które, delikatnie mówiąc, nie zawsze pochwala Brooklyn. Podobnie zresztą czynią Azariasz, HC i kilku innych użytkowników. I gdzie to konsekwencja? Przecież za takie "wybryki" powinieneś zostać wykluczony, nieprawdaż? Dyskutujesz bowiem z odstępcami i to już jest dostateczny powód, żeby Ci zrobić KS-a. I nie mów mi proszę, że wcale nie dyskutujesz, bowiem, jak wcześniej było powiedziane, jest to forum DYSKUSYJNE, więc nawet luźne odnoszenie się do cudzych wypowiedzi jest również formą dyskusji :rolleyes: . Osobiście nie podzielam tych chorych poglądów, ale wskazuję na pewną niekonsekwencję.
A zatem może zamiast oceniać Kloo czy kogokolwiek na tym forum wyjmij belkę z własnego oka...?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 09:00

niestety drogi bracie_jaraczu muszę Ciebie zmartwić. nie jestem ani ochrzczonym głosicielem, ani głosicielem. zatem z definicji nie podlegam wykluczeniu. dlatego też jestem jak najbardziej konsekwentny. nie zamierzam również poddawać kloo jakiemukolwiek osądowi. wspomniałem tylko, że jego zachowanie jest nieuczciwe, a to oczywiście stawia go w złym swietle. jeśli jest nieuczciwy wobec swojej dotychczasowej społeczności to może się również okazać, że i w innych sytuacjach lub też wobec innych ludzi będzie tak postępował. to mnie co najwyżej może utwierdzić w przekonaniu, że kloo nie ma "czystych" intencji i swoim postępowaniem sam wystawia sobie "cenzurkę". nic dodać nic ująć. proste prawda ? zatem kolego co najwyżej również możesz poddać pod ocenę postępowanie kloo, bo ja w tej kwestii nie mam sobie nic do zarzucenia
pozdrawiam

#10 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 09:57

Macieju, przeczytaj sobie wcześniejsze posty Kloo, w innych wątkach, a znajdziesz proste wyjaśnienie, dlaczego Kloo nadal tkwi w organizacji. I zapewniam Cię, że nie ma w tym nic nieuczciwego. Zgadzam się, że może nie powinien "zdawać owocu", ja też tak nie robię, ale to już nie moja sprawa.
Skoro nie jesteś nawet głosicielem, nader sprawnie posługujesz się wersetami... które są czestym "orężem" świadków. Na przykład tymi o wykluczeniu. Normalny "świertelnik" nawet nie wie o ich istnieniu. Ale przecież nie mam podstaw, by Ci nie wierzyć...
Pozdrawiam również
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#11 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 11:08

bracie_jaraczu nie wydaje mi się, żebym w wątkach kloo znalazł "proste wyjaśnienia". martwi mnie to, że jest "aktywnym głosicielem" równocześnie podejmując polemikę z tym co ze spoleczności wynosi (mam na mysli to co tam słyszy). niestety nie znam jego sytuacji i tego czy np. jego macierzysty zbór wie o takiej aktywności na tym forum. przypuszczam, że najprawdopodobniej nie. i w moim przekonaniu dużo bardziej uczciwe byłoby zaprzestanie bycia Świadkiem, aniżeli prowadzenie tzw. "podwójnego życia". zarówno Ty jak i kloo możecie być przekonani, że w tym co robicie nie ma nic nieuczciwego, ale jak mówi Przysłów 16:25 (Bw) "Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci"
słusznie podajesz przykład zwykłego "śmiertelnika" nie znającego Slowa Bożego. gdyby większość ludzi znała Pismo Święte nawet "z grubsza" to mogłoby się okazać, że wiele z obecnie istniejących wyznań nie miałoby racji bytu. wprawdzie wielu zachęca swoich wiernych do czytania tego wspaniałego Słowa, ale któż by się tym tak bardzo przejmował.
widzisz bracie_jaraczu bardzo chętnie sięgam do Pisma Świętego i robię to nader często. Proszę również Boga, aby dał mi odpowiednie zrozumienie.
ostatnio pozwoliłem sobie nawet na sięgnięcie do publikacji P. Bednarskiego "W obronie wiary". Niestety muszę ze smutkiem przyznać, że dla mało wnikliwego czytelnika może to być wystarczającym źródłem na poparcie lub obalenie pewnych teorii. ja jednak doszukałem się nieprawidłowości i skrupulatnie czytam kawałek po kawałku. zapewniam Cię, że nie odbywa się to poprzez pryzmat "Strażnicy" czy tez podobne publikacje. Mam w pamięci sprawozdania biblijne z okresu I wieku. O prostych ludziach, którzy byli uczniami Jezusa i o prostym sposobie w jaki nauczał. Niejednokrotnie na tym czy też innych forach spotykam się z takimi wywodami i pojęciami, które nie są dla mnie zrozumiałe (a nie jestem prostaczkiem), a które mają potwierdzić jakieś nauki lub ich brak, że nie dziwię się, że niektórzy ludzie "płyną z prądem", bo wywody są zbyt trudne dla nich, aby byli w stanie to objąć umysłem.
powiem po prostu ŚJ nie są ludźmi doskonałymi. i ja się z tym zgodzę. jestem jednak przekonany, że to jak oni "interpretują" Pismo Święte i jak żyją zgodnie z tą interpretacją (również jako społeczność) utwierdza mnie w postanowieniu, że różnią się diametralnie od innych społeczności. i zdecydowanie bliżej im do "Prawdy" niż którejkolwiek z nich. zatem szanowny bracie_jaraczu można prowadzić polemikę ze stanowiskiem Towarzystwa, można wykazywać błędy i obalać doktryny. niestety prawdopodobnie nie da się obalić stwierdzenia, że jako ogół ŚJ swoimi wysokimi miernikami moralnymi, czasem nawet "fanatycznemu" obstawaniu przy swoich zasadach diametralnie różnią się od innych i to nawet w ocenie ludzi postronnych. ten właśnie fakt ma dla mnie również bardzo wielką wagę

#12 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 12:07

Masz rację, fanatzym nie jest dobrym doradcą. Dlatego dobrze, że starasz się obiektywnie oceniać pewne fakty. Zawsze powtarzam, że prawda wybroni się sama. I nie potrzeba tu wytaczać ciężkich dział. Jednak uwierz mi, że zbyt mocno się angazujesz w tematy, o których możesz mieć najwyżej teoretyczne pojęcie. Może czasem warto posłuchać ludzi, którzy całe życie spędzili W organizacji, a nie OBOK niej?
Tak jest właśnie w przypadku Kloo. Nie wiem, czy w ogóle mogę się wypowiadać... Sam powinien rozstrzygnąć Twoje wątpliwości, jeśli zechce. Zdaje się, że rozumiem, dlaczego jeszcze tkwi w organizacji... Powiem tylko tyle: czasami właśnie wewnątrz można osiągnąć więcej...

Użytkownik brat_jaracz edytował ten post 2006-10-10, godz. 12:08

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#13 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 13:14

masz rację bracie_jaraczu. nie warto prowadzić dyskusji na temat kogoś innego, bo i to jest niegrzeczne. znam wielu ludzi, którzy są od wielu lat Świadkami i chętnie ich słucham. powiadam tylko, że nie podoba mi się postawa kogoś, kto ma już w niektórych przypadkach zupełnie inne zdanie, a mimo to "dalej trwa" wewnątrz. jest to po prostu nieetyczne. i tyle. spędził tyle lat w organizacji i teraz dopiero nabiera poważnych wątpliwości. Być może to właśnie o takich ludziach napisał Piotr w swoim 2 liście w 2 i 3 rozdziale

#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-10, godz. 13:22

Panowie ja nie wypowiadam się w kwestii dystrybucji czasopism. to czy kloo postepuje zgodnie z Biblią też bym na razie pozostawił. mnie zainteresowało przede wszystkim, że kloo w swoich postach przedstawia poglądy, które z całym szacunkiem, są rozbieżne od tego jaką "politykę" prowadzi Organizacja. gotowość do spotykania się z wykluczonymi głosicielami, podchwytywanie "rewelacji" w kwestii krwi, czy też np. uwagi pod adresem "niewolnika". jak dla mnie nie jest to niczym innym jak działalność wywrotowa. i w moim przekonaniu powinien kloo jak najbardziej podjąć decyzję i przestać być głosicielem. Bo naturalnie powstaje pytanie co kloo na dzień dzisiejszy głosi: czy np. "ooo proszę Pani Pana z tą krwią to wcale nie jest tak...", albo "niewolnik ? to jakieś głupoty wymyślone przez ciało Kierownicze..."
jeśli takich osób jest więcej i jeśli fakt taki istotnie ma miejsce, to nie dziwi mnie, że niektóre postronne osoby mają taki a nie inne zdanie o głosicielach. w końcu będąc z definicji Świadkiem Jehowy reprezentujesz społeczność, a to czy głosisz swoje własne teorie dla takich osób ma już drugorzędne znaczenie. Bardzo nieetyczne. jaką prawdę głosisz jeśli postępujesz przeciw Chrystusowi, któremu ileś lat temu złóżyłeś uroczystą przysięgę. Brawo !


A ja gdzieś czytałem wyjaśnienie Kloo dlaczego jeszcze pozostaje w "organizacji" i to na tym forum. Więc poszukaj sobie w postach Kloo, a będziesz wiedział dlaczego.
Czesiek

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-10, godz. 13:29

A i jeszcze jedno.
Jeśli Kloo złożył uroczustą przysięgę Chrystusowi, to nie oskarżaj go o postępowanie przeciw Chrystusowi, jeśli jego głoszenie jest zgodne z nauczaniem Chrystusa. To, że ktoś próbuje zawłszczyć sobie autorytet Chrystusa i mówi o sobie, że tylko jego wybrał Bóg na "kanał", którym przekazuje "pokarm na czas słuszny" nie oznacza automatycznie, że tak jest. Najpierw udowodnij, że nauka Strażnicy jest zgodna z Biblią, a nauka Kloo jest sprzeczna z Biblią, zanim postawisz jemu tak poważny zarzut, jak postępowanie przeciw Chrystusowi.
Czesiek

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 13:44

Być może to właśnie o takich ludziach napisał Piotr w swoim 2 liście w 2 i 3 rozdziale

A co Ty tak z tym wersetem? Widzę typowy syndrom uzależnienia od strażnicy - ciągłe oskarżanie kogoś, kto nie zgadza się z ich naukami.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-10-10, godz. 13:51

wtrące ; zawsze BRZYDZIŁEM sie raportowaniem z wiadomych wzgledow.

#18 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 13:52

A i jeszcze jedno.
Jeśli Kloo złożył uroczustą przysięgę Chrystusowi, to nie oskarżaj go o postępowanie przeciw Chrystusowi, jeśli jego głoszenie jest zgodne z nauczaniem Chrystusa. To, że ktoś próbuje zawłszczyć sobie autorytet Chrystusa i mówi o sobie, że tylko jego wybrał Bóg na "kanał", którym przekazuje "pokarm na czas słuszny" nie oznacza automatycznie, że tak jest. Najpierw udowodnij, że nauka Strażnicy jest zgodna z Biblią, a nauka Kloo jest sprzeczna z Biblią, zanim postawisz jemu tak poważny zarzut, jak postępowanie przeciw Chrystusowi.

tak Cześku, dawno, dawno temu Kloo złożył przysięgę Chrystusowi i publiczne zapewnienie o swojej "służbie". To czy jego głoszenie jest zgodne z nauczaniem Chrystusa pozostawiam każdemu z osobna do oceny. jeśli Ty tak uważasz, Twoja sprawa. "jeśli jednak uważasz, że stoisz, bacz abyś nie upadł" Dla mnie juz sam fakt, że Kloo głosi teorie odmienne od społeczności w której przebywa, pozostawia wiele do życzenia. dlaczego ? to proste jeśli nie zgadza się z tym co słyszy i czego nauczają go bracia z Ciała Kierowniczego niech odejdzie. w innym układzie "sieje zamęt" i jest to nieetyczne
Judasz, który zdradził Jezusa, do końca przebywał z współbraćmi jak gdyby nigdy nic. dzisiaj są nawet tacy, którzy starają sie doszukać w tym czegoś dobrego. robiąc z niego nawet "męczennika". "bo gdyby Judasz nie zdradził..."
możemy sobie udowadniać wiele rzeczy. najpierw jednak trzeba mieć głęboką pokorę i prosić Boga o mądrość, a wtedy byc może ją otrzymamy
pozdrawiam

#19 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 13:56

Oj, chyba za mocne to porównanie z Judaszem, co? Przynajmniej mi się tak wydaje. Tym bardziej, że Kloo nie robi jakiejś szczególnej tajemnicy ze swoich poglądów... Ja nie ryzykowałbym takich porównań.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#20 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-10-10, godz. 14:08

masz rację bracie_jaraczu. nie warto prowadzić dyskusji na temat kogoś innego, bo i to jest niegrzeczne. znam wielu ludzi, którzy są od wielu lat Świadkami i chętnie ich słucham. powiadam tylko, że nie podoba mi się postawa kogoś, kto ma już w niektórych przypadkach zupełnie inne zdanie, a mimo to "dalej trwa" wewnątrz. jest to po prostu nieetyczne. i tyle. spędził tyle lat w organizacji i teraz dopiero nabiera poważnych wątpliwości. Być może to właśnie o takich ludziach napisał Piotr w swoim 2 liście w 2 i 3 rozdziale

Macieju, mam nadzieję, że nie będzie konieczne bezpośrednie pisanie a
wersety, które podałeś, każdy powinien najpierw do siebie skierować.
Więc proszę, zaserwuj je sobie na tacy i mniam, a potem zobaczymy.
Pozdrawiam.
(P.S.: ...po co budzić Ducha Pana...?)

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-10-10, godz. 14:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych