Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe świadectwo


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-17, godz. 16:06

Jedno z najlepiej udokumentowanych swiadectw jakie widziałem do tej pory.

Link
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 21:48

Również polecam. Świadectwo Pawła Szewczyka jest fenomenalne.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#3 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-17, godz. 22:15

Jedno z najlepiej udokumentowanych swiadectw jakie widziałem do tej pory.

Link

Całe szczęście, że zrozumiał nasz Brat, że nauki które głosi, stworzyli fanatycy i nie mają one reacjonalnego uzasadnienia. A każda fanatyczna religia, tutaj Świadków Jehowy - wymaga krwadych ofiar. Ta 18 letnia siostra to tylko jedna z wielu tysięcy - zgroza jak się czyta takie głupoty w XXI w. Ja osobiści nigdy nie nosiłem podpisanej deklaracji pt. "Żadnej Krwi". :D :D :lol: A na szyi mam zawsze "nieśmiertelnik", z wygrawerowaną grupą krwi i czynnikiem rh. :ph34r:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#4 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-18, godz. 05:53

Piękne, porywające i przede wszystkim niezwykle rzetelne świadectwo! W zasadzie gotowy traktat, z którym powinien zapoznać się każdy MYŚLĄCY świadek Jehowy. Mam nadzieję, że przykład tego brata będzie stanowić przyczynek do refleksji dla innych.
Pozdrawiam Cię, Pawle. Braliśmy chrzest w tym samym roku.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#5 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-10-18, godz. 06:55

Wspaniałe...czytam po raz drugi, i na pewno jeszcze będę do niego wracała wiele razy...

"A On odpowiadając rzekł: Wszelka roślina, której nie zasadził Ojciec niebieski, wykorzeniona zostanie. Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną"

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#6 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-18, godz. 09:08

Jasno i czytelnie. Powodzenia!
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#7 gwiazdka

gwiazdka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-10-18, godz. 09:29

Ja również jestem pod wrażeniem tego świadectwa.
Bardzo mnie zbudowało i stanowi kwintesenscję tego, co o swej religii powiniem wiedzieć każdy ŚJ. Podaje rzeczowe argumenty poparte źródłami zarówno historycznymi, jak i zaczerpniętymi z literatury Towarzystwa Strażnica. W zasadzie nic dodać, nic ująć.
Miejmy nadzieję, że lektura tego listu, uświadomi wielu osobom pewne sprawy i sprawi, że zdejmą "różowe okulary Strażnicy", która zniewoliła tak wiele osób.
Pawle pozdrawiam :)

#8 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-18, godz. 10:01

A mnie ciekawi opinia na temat tego świadectwa wszelkiej maści odstępcożerców. :lol:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#9 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-18, godz. 10:16

Moze Maciej by to omówił ze swoją żoną i starszymi jej zboru. Czego się wstydzić, jeśli to nieprawda?
Podrzuci mu ktoś link?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#10 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-18, godz. 11:46

Właśnie moją pierwszą myślą było to, jak zareagują obrońcy "jedynie słusznej" organizacji. Pewnie nie doczekam się adekwatnej reakcji. Na co możemy liczyć? Jak zwykle na tyradę w rytm strażnicowych werbli. Zero zdrowego rozsądku i trzeźwości myślenia. :(
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#11 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-10-18, godz. 12:02

Właśnie moją pierwszą myślą było to, jak zareagują obrońcy "jedynie słusznej" organizacji.

No, powinni sobie założyć laćki z extra zapięciami aby się nie obsuneły. Pozdrawiam ;)

#12 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-21, godz. 13:52

I kolejne swiadectwo:

Linkl
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#13 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-21, godz. 14:00

Właśnie czytam. Również zapowiada się świetnie. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#14 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-21, godz. 15:19

A ten Roman Głowacki to przypadkiem nie LD? Albo ktoś z nim spokrewniony? Pytam bo ten facet też się przyczepił o drzewa. Tylko, że ton listu zupełnie nie przypomina dowcipnych postów LD.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-21, godz. 15:23

Tak, to się rzuca w oczy
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-01, godz. 17:51

Moze Maciej by to omówił ze swoją żoną i starszymi jej zboru. Czego się wstydzić, jeśli to nieprawda?
Podrzuci mu ktoś link?

rzezcywiście dość dużo do analizy. mnie na początek, po skromnej analizie wydał się dość mocno naciągany odcinek dotyczący "manipulowania Biblią". rzeczywiście gdybym miał tylko zawierzyć autorowi i oprzeć porównania na NW oraz "Tysiąclatce" to istotnie mógłbym mu przyznać rację. na całe szczęście jest jeszcze pare innych przykładów w zestawieniu z którymi rewelacje autora wypadają blado. a to już wzbudza moje podejrzenie co do "rzetelności i udokumentowania". to tyle na początek. gratuluję zatem zgodności z autorem :)

#17 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-01, godz. 18:36

rzezcywiście dość dużo do analizy. mnie na początek, po skromnej analizie wydał się dość mocno naciągany odcinek dotyczący "manipulowania Biblią". rzeczywiście gdybym miał tylko zawierzyć autorowi i oprzeć porównania na NW oraz "Tysiąclatce" to istotnie mógłbym mu przyznać rację. na całe szczęście jest jeszcze pare innych przykładów w zestawieniu z którymi rewelacje autora wypadają blado. a to już wzbudza moje podejrzenie co do "rzetelności i udokumentowania". to tyle na początek. gratuluję zatem zgodności z autorem :)


No tak, nawiny ten, kto liczył na więcej :P . A może jakieś konkrety, panie Macieju? Skąd wiadomo, który przekład jest "lepszy"? Serdecznie prosimy B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#18 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-01, godz. 20:00

Mogę poznać, te inne przekłady???

I to najlepiej ,zeby był polskie, a nie z angielskiego na angielski.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#19 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-01, godz. 20:10

"Jeżeli poprosicie [mnie] o coś w imię moje, ja to uczynię" (Jana 14:14, NŚ) wg autora w przekładzie NŚ brakuje zwrotu użytego w nawiasie, który pojawia się w BT: (14) O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. a poniżej jeszcze kilka cytatów
(14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to (BW)
(14) Jeźli o co będziecie prosić w imieniu mojem, ja uczynię. (BG)
(14) A tak oczkolwiek będziecie prosić w imię moje, ja uczynię.(BB)
Rzeczywiście w BT występuje słowo "mnie" w kilku innych jest jednak tak jak w NŚ.
jak widać to jedno małe słowo bardzo poważnie wypacza sens znaczeniowy. wskazywałoby istotnie na to, że powinnismy się modlić również do Chrystusa. na całe szczęście Pan Paweł się pomylił, a to tylko jeden z przykładów.
jeżeli tak rzetelnie i wnikliwie do analizy wszelkich poruszonych przez siebie zagadnień, to nie dziwota, że tak mu się wszystko zgadza. u mnie jednak pojawiły się pewne wątpliwości co do tego świadectwa i tyle :(

#20 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-01, godz. 20:34

To sprawdź sobie w angielskim przekładzie interlinearnym PNŚ. Te słowo jest tam uwzględnione. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych