Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nazwa Świadkowie Jehowy


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-06-18, godz. 15:49

Cytat z Rocznika ŚJ rok 1975:

Mając 88 lat, A. H. Macmillan był obecny na zgromadzeniu świadków Jehowy pod hasłem „Owoce ducha”, odbywającym się w tym samym mieście. Z tej okazji 1 sierpnia 1964 roku poczynił interesujące uwagi na temat tego, jak doszło do przyjęcia nowej nazwy:

„Miałem przywilej być tutaj, w Columbus, w roku 1931, kiedy otrzymaliśmy (...) nową nazwę albo imię (...). Należałem do pięciu osób, które miały się wypowiedzieć na temat tego, co sądzą o zmianie, i powiedziałem zwięźle: Sądzę, że jest to wspaniała myśl, ponieważ nazwa ta powie światu, co czynimy i jaki jest nasz cel. Przedtem nazywano nas Badaczami Pisma Świętego. Dlaczego? Ponieważ właśnie tym się zajmowaliśmy. Później, kiedy przyłączali się do nas ludzie innych narodowości, nazywano nas Międzynarodowymi Badaczami Pisma Świętego. Teraz jednak jesteśmy świadkami Boga Jehowy i ta nazwa jasno mówi ludziom, kim jesteśmy i co robimy (...).

„Wierzę, że doprowadził do tego Bóg Wszechmocny, ponieważ brat Rutherford powiedział mi osobiście, iż kiedy się przygotowywał do tego zgromadzenia, obudził się pewnej nocy i zadał sobie pytanie: ‚Po co właściwie zaproponowałem zorganizowanie międzynarodowego kongresu, jeśli nie mam żadnego specjalnego przemówienia ani orędzia? Po cóż zgromadzać ich wszystkich?’ Zaczął się nad tym zastanawiać i przyszedł mu na myśl 43 rozdział proroctwa Izajasza. Wstał o drugiej rano, usiadł przy biurku i zanotował stenograficznie szkic przemówienia na temat Królestwa będącego nadzieją świata i na temat nowego imienia. Wszystko, co wyraził w wygłoszonym później przemówieniu, przygotował owej nocy, około drugiej nad ranem. Nie miałem i nie mam najmniejszych wątpliwości, że Pan nim kierował w tej sprawie, i że Jehowa życzy sobie, byśmy nosili to imię, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż je nosimy”.


:)

#2 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-06-18, godz. 17:24

Jer. 23:25 Słyszałem to, co mówią prorocy, którzy prorokują fałszywie w moim imieniu: "Miałem sen, miałem sen!"

Swoją drogą od kilku tygodni miałam wrażenie, że część artykułów w publikacjach WTS powstaje pod wpływem jakichś snów. Przyśni się coś tam jednemu czy drugiemu z CK, a on to leci opublikować jako nowe światło od Jehowy (dlatego chyba tak te artykuły kupy się nie trzymają). I proszę, nie pomyliłam się. Co jest raczej dość smutnym stwierdzeniem.

Wiem, co zaraz powiedzą świadkowie Jehowy: powołają się na Jer. 23:27. Tylko co z tego, ze oni przypominają ludziom, jak Bóg ma na imię? Ilu ludzi dzisiaj przeklina imię Boże, utożsamiając je z Organizacją, z powodu złamanego życia, niepotrzebnych tragedii itp? I dzieje się tak dlatego, że "góra" podaje jakieś własne urojenia jako "jedynie słuszne prawdy" pochodzące rzekomo wprost od Jehowy Boga ... ech

#3 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-09-15, godz. 08:32

Jer. 23:25 Słyszałem to, co mówią prorocy, którzy prorokują fałszywie w moim imieniu: "Miałem sen, miałem sen!"

Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. A w którym miejscu tego doniesienia powiedziano, że to co napisał Rutherford to mu się przysniło? To, że obudził się w nocy i cos tam napisał? Przecież napisano wyraźnie, że "Zaczął się nad tym zastanawiać i przyszedł mu na myśl 43 rozdział proroctwa Izajasza". Zastanawiał się, jak juz nie spał.

Swoją drogą od kilku tygodni miałam wrażenie, że część artykułów w publikacjach WTS powstaje pod wpływem jakichś snów. Przyśni się coś tam jednemu czy drugiemu z CK, a on to leci opublikować jako nowe światło od Jehowy (dlatego chyba tak te artykuły kupy się nie trzymają). I proszę, nie pomyliłam się. Co jest raczej dość smutnym stwierdzeniem.

Smutnym stwierdzeniem jest raczej to, że czytasz bezmyślnie. A jedynie na co cię stać to złośliwości, wyrosłe na gruncie niezrozumienia słowa pisanego.

#4 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-09-15, godz. 20:57

Cytat z Rocznika ŚJ rok 1975:

Mając 88 lat, A. H. Macmillan był obecny na zgromadzeniu świadków Jehowy pod hasłem „Owoce ducha”, odbywającym się w tym samym mieście. Z tej okazji 1 sierpnia 1964 roku poczynił interesujące uwagi na temat tego, jak doszło do przyjęcia nowej nazwy:

„Miałem przywilej być tutaj, w Columbus, w roku 1931, kiedy otrzymaliśmy (...) nową nazwę albo imię (...). Należałem do pięciu osób, które miały się wypowiedzieć na temat tego, co sądzą o zmianie, i powiedziałem zwięźle: Sądzę, że jest to wspaniała myśl, ponieważ nazwa ta powie światu, co czynimy i jaki jest nasz cel. Przedtem nazywano nas Badaczami Pisma Świętego. Dlaczego? Ponieważ właśnie tym się zajmowaliśmy. Później, kiedy przyłączali się do nas ludzie innych narodowości, nazywano nas Międzynarodowymi Badaczami Pisma Świętego. Teraz jednak jesteśmy świadkami Boga Jehowy i ta nazwa jasno mówi ludziom, kim jesteśmy i co robimy (...).

„Wierzę, że doprowadził do tego Bóg Wszechmocny, ponieważ brat Rutherford powiedział mi osobiście, iż kiedy się przygotowywał do tego zgromadzenia, obudził się pewnej nocy i zadał sobie pytanie: ‚Po co właściwie zaproponowałem zorganizowanie międzynarodowego kongresu, jeśli nie mam żadnego specjalnego przemówienia ani orędzia? Po cóż zgromadzać ich wszystkich?’ Zaczął się nad tym zastanawiać i przyszedł mu na myśl 43 rozdział proroctwa Izajasza. Wstał o drugiej rano, usiadł przy biurku i zanotował stenograficznie szkic przemówienia na temat Królestwa będącego nadzieją świata i na temat nowego imienia. Wszystko, co wyraził w wygłoszonym później przemówieniu, przygotował owej nocy, około drugiej nad ranem. Nie miałem i nie mam najmniejszych wątpliwości, że Pan nim kierował w tej sprawie, i że Jehowa życzy sobie, byśmy nosili to imię, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż je nosimy”.


:)


A w "Wyzwoleniu" wyd. w latach 1926-1932 Rutheford naucza, że jeżeli ktoś do nazwy wyznania bierze Imię Boga, to pochodzi od szatana (str.38,205-206,226).
Tak więc - sam Rutheford powiedział - kto kierował nim przy zmianie nazwy organizacji.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#5 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-09-16, godz. 10:27

A w "Wyzwoleniu" wyd. w latach 1926-1932 Rutheford naucza, że jeżeli ktoś do nazwy wyznania bierze Imię Boga, to pochodzi od szatana (str.38,205-206,226).

A ty - spadochroniarzu - widziałeś na oczy książkę Wyzwolenie, czy tylko nakarmiłeś się insynuacjami Bednarskiego lub Zabiełły? Ja twierdzę, że nie ma tam takiego stwierdzenia. Jak zwykle zbiru i spółka nie rozumie słowa pisanego i dorabia sobie własne wydumane filozofie.

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-16, godz. 13:27

A ty - spadochroniarzu - widziałeś na oczy książkę Wyzwolenie, czy tylko nakarmiłeś się insynuacjami Bednarskiego lub Zabiełły? Ja twierdzę, że nie ma tam takiego stwierdzenia. Jak zwykle zbiru i spółka nie rozumie słowa pisanego i dorabia sobie własne wydumane filozofie.

Widziałem i jest tak jak chłopak pisze. Jest tu zresztą więcej osób którzy nie tylko tą książkę widzieli ale i niektórzy mają lub mieli.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-09-16, godz. 14:22

A ty - spadochroniarzu - widziałeś na oczy książkę Wyzwolenie, czy tylko nakarmiłeś się insynuacjami Bednarskiego lub Zabiełły? Ja twierdzę, że nie ma tam takiego stwierdzenia. Jak zwykle zbiru i spółka nie rozumie słowa pisanego i dorabia sobie własne wydumane filozofie.


A czy ty udowodnisz, że takiej książki nie ma. Poszukaj i sam sprawdź.

Ps. I nie życzę sobie abyś mnie wyzywał. Troszkę kultury!!!
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#8 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-09-16, godz. 20:07

Widziałem i jest tak jak chłopak pisze. Jest tu zresztą więcej osób którzy nie tylko tą książkę widzieli ale i niektórzy mają lub mieli.

No to przytocz ten fragment ksiazki w której pisze, ze " jeżeli ktoś do nazwy wyznania bierze Imię Boga, to pochodzi od szatana". Zobaczymy co tam napisano, a co dośpiewaliście sobie sami.

A czy ty udowodnisz, że takiej książki nie ma. Poszukaj i sam sprawdź

Książka jak najbardziej jest. NAPISAŁEM O TYM!. Trzeba było uważniej czytać. Ale W KSIAŻCE twoich chorych insynuacji po prostu nie ma!

Ps. I nie życzę sobie abyś mnie wyzywał. Troszkę kultury!!!

A ja sobie nie życzę, żebyś manipulował cytatami z publikacji SJ. Więcej prawdy, mniej łgarstwa.

#9 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-16, godz. 20:13

A czy ty udowodnisz, że takiej książki nie ma. Poszukaj i sam sprawdź.

Ps. I nie życzę sobie abyś mnie wyzywał. Troszkę kultury!!!



Nie liczylybm na kulture ze strony Elihu. On jest Wybranym przez Boga a Ty tylko pieprzonym swiatusem! To sam Bog z nieba co rano daje Elihu prawo do takiego odnoszenia sie do odstepcow. Poza tym Bog daje mu tabletki.

Do Elihu: proponuje zwiekszenie dawki tych zielonych
Umbre Summum

#10 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-09-16, godz. 20:20

Książka jak najbardziej jest. NAPISAŁEM O TYM!. Trzeba było uważniej czytać. Ale W KSIAŻCE twoich chorych insynuacji po prostu nie ma!
A ja sobie nie życzę, żebyś manipulował cytatami z publikacji SJ. Więcej prawdy, mniej łgarstwa.


Jeśli zarzucasz mi łgarstwo, to udowodnij, że to nieprawda!

Podałem dokładnie źródło i miejsce, w którym taka treść występuje. Może poprostu sprawdź dla własnego dobra. Może uda ci się znaleźć tę pozycję, której Strażnica nie wycofała. Takich wcześniejszych nauk, których Strażnica się obecnie zapiera jest dużo więcej. Szkoda że wydawcy Strażnicy zapomnieli, że nie wszystkie egzemparze udało się im wycofać i zniszczyć, że wciąż są w posiadaniu wielu ludzi, a przede wszystkim że wciąż żyją ludzie, którzy świadczą osobiście o takich naukach.

Nie liczylybm na kulture ze strony Elihu. On jest Wybranym przez Boga a Ty tylko pieprzonym swiatusem! To sam Bog z nieba co rano daje Elihu prawo do takiego odnoszenia sie do odstepcow. Poza tym Bog daje mu tabletki.


No cóż - nie jest on odosobniony w swoim zachowaniu. Taka reakcja jest dość powszechna w organizacji ŚJ. Jakże piękne to świadectwo - komu naprawdę służą (?)...

Użytkownik KBM edytował ten post 2008-09-16, godz. 20:21

Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#11 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-09-16, godz. 20:26

Jeśli zarzucasz mi łgarstwo, to udowodnij, że to nieprawda!

Coś ci sie pomerdało. To ty postawiłeś teze, ze w tej ks. jest stwierdzenie: "jeżeli ktoś do nazwy wyznania bierze Imię Boga, to pochodzi od szatana (str.38,205-206,226). To ty masz je udowodnić. Ciężar dowodu spoczywa na tobie. Więc się nie wykrecaj sianem tylko cytuj.

Podałem dokładnie źródło i miejsce, w którym taka treść występuje. Może poprostu sprawdź dla własnego dobra.

Sprawdziłem, Na twoje nieszczęście, sens owych fragmentów ma zupełnie inne znaczenie. Ty po prostu tylko nakarmiłeś się insynuacjami Bednarskiego do spółki z Zabiełłą i przyjąłeś ich wydumane filozofie.

Może uda ci się znaleźć tę pozycję, której Strażnica nie wycofała. Takich wcześniejszych nauk, których Strażnica się obecnie zapiera jest dużo więcej. Szkoda że wydawcy Strażnicy zapomnieli, że nie wszystkie egzemparze udało się im wycofać i zniszczyć, że wciąż są w posiadaniu wielu ludzi, a przede wszystkim że wciąż żyją ludzie, którzy świadczą osobiście o takich naukach.

Widzę że śnisz o swojej potędze. Zmartwię cie: na razie niczego nie udowodniłeś. Ale masz szansę sie wykazać. Dawaj tu dowód, ze w ks. Wyzwolenie napisano, iż "jeżeli ktoś do nazwy wyznania bierze Imię Boga, to pochodzi od szatana (str.38,205-206,226)." Cytuj kolego cytuj...

#12 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-16, godz. 20:26

Jeśli zarzucasz mi łgarstwo, to udowodnij, że to nieprawda!

Podałem dokładnie źródło i miejsce, w którym taka treść występuje. Może poprostu sprawdź dla własnego dobra. Może uda ci się znaleźć tę pozycję, której Strażnica nie wycofała. Takich wcześniejszych nauk, których Strażnica się obecnie zapiera jest dużo więcej. Szkoda że wydawcy Strażnicy zapomnieli, że nie wszystkie egzemparze udało się im wycofać i zniszczyć, że wciąż są w posiadaniu wielu ludzi, a przede wszystkim że wciąż żyją ludzie, którzy świadczą osobiście o takich naukach.



No cóż - nie jest on odosobniony w swoim zachowaniu. Taka reakcja jest dość powszechna w organizacji ŚJ. Jakże piękno to świadectwo - komu naprawdę służą (?)...



Ciekawy cytat z ksiazki wyzwolenie:

Rozdzial 12.

Podtytul Gathering for the Battle:

"......When a religious system claims to represent the Lord but allies itself with the Devil's organization, it is a hypocritical religious system and forms a part of the false prophet class. "

Dla mnie to piekny opis zabawy w chowanego ktora uprawia WTS w sprawe ONZ

Dla Elihu przetlumacze.

"..... gdy jakas religia twierdzi ze reprezentuje Pana, ale zadaje sie z Organizacja Szatana, jest to religia hipokrytow i taka religia staje sie klasa falszywego proroka...."

Piekny opis stowazyszenia WTS z ONZ
Umbre Summum

#13 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-09-16, godz. 20:27

Szkoda że wydawcy Strażnicy zapomnieli, że nie wszystkie egzemparze udało się im wycofać i zniszczyć, że wciąż są w posiadaniu wielu ludzi.


Wbrew pozorom wcale nie jest tak trudno wejśc w posiadanie "Wyzwolenia", książkę już kilka razy wystawiano na Allegro.

Podam cytat, o który toczy się spór, bo to się już robi nudne <_< .

str.38-39:

"Szatan musiał mniemać, że on dopiął celu wtem, że wszyscy ludzie oddawali mu cześć i chwałę i że on ich odwrócił w zupełności od Boga; a przeto zamierzył wystawić Boga na kpiny przez ustanowienie systemu hipokryzji. I właśnie poraz pierwszy hipokryzja ujawniła się za dni Enosa i to w związku z obrządkiem religijnym. Pismo Święte wtym względzie powiada: 'Natenczas ludzie zaczęli wzywać się od imienia Pańskiego.' (Zobacz 1 Moj. 4:26) Dlaczego oni zapragnęli nazywać się od imienia Pańskiego będąc grzesznymi? Odpowiadamy, że taki plan opracował Djabeł a to wtym celu, by ludzie mogli mieć pretensję do synów Bożych, a jednak wbrew naśladować złego kierunku, akuratnie w opozycji Bogu i żeby przez to szydzić i urągać Bogu i zniesławić Jego imię. Oni stali się narzędziami Szatana, onego Djabła, i jako tacy są hipokrytami.
Powód, dlaczego jest rzeczą ważną do zwrócenia uwagi na te starożytne zdarzenie, jest ten, aby wykazać zamysł Szatana, przez niego przedsięwzięty i przeprowadzony od początku; mianowicie on miał na celu z pewnego zorganizowanego systemu religijnego stworzyć część swego rządu, aby przez to mógł szydzić i urągać imieniu Jehowy. (...) Ta praktyka religijnej hipokryzji stanowiła główną sprężynę do rzucania urągowisk na imię Jehowy i na szydzenie z Boga."


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2008-09-16, godz. 20:28


#14 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-16, godz. 20:28

A w "Wyzwoleniu" wyd. w latach 1926-1932 Rutheford naucza, że jeżeli ktoś do nazwy wyznania bierze Imię Boga, to pochodzi od szatana (str.38,205-206,226).
Tak więc - sam Rutheford powiedział - kto kierował nim przy zmianie nazwy organizacji.



KBM mam prosbe. Podaj mi prosze pochodzenie tego cytatu z namiarem na rozdzialy. Mam wersje elektroniczna po angielsku i nie mam tu zaznaczonych stron
Umbre Summum

#15 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-09-16, godz. 20:37

Wbrew pozorom wcale nie jest tak trudno wejśc w posiadanie "Wyzwolenia", książkę już kilka razy wystawiano na Allegro.

Podam cytat, o który toczy się spór, bo to się już robi nudne <_< .

str.38-39:



Pozdrawiam cieplutko

Dosia

No to o jakich ludziach Rutherford napisał, że nazwali się od Imienia Bożego: o sługach Bożych czy o ludziach, którzy Szatanowi "oddawali cześć i chwałę" i którzy sie "w zupełności odwrócili od Boga" i którzy mieli 'mieć pretensję do synów Bożych, a jednak wbrew naśladować złego kierunku, akuratnie w opozycji Bogu'?

Użytkownik elihu edytował ten post 2008-09-16, godz. 20:38


#16 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-16, godz. 20:42

Wbrew pozorom wcale nie jest tak trudno wejśc w posiadanie "Wyzwolenia", książkę już kilka razy wystawiano na Allegro.

Podam cytat, o który toczy się spór, bo to się już robi nudne <_< .

str.38-39:



Pozdrawiam cieplutko

Dosia



Znalazlem to w wersji angielsko-jezycznej.


"About 250 years after the expulsion of Adam from Eden, Enos the grandson of Adam was born. By that time, so far as the Bible discloses, every one of the human race followed the course of wickedness. The Bible record does not indicate that between Abel and Enoch there was even one good man who loved God and righteousness. This warrants the conclusion that all were under the control of Satan the wicked one. That being true Satan must have thought that he had succeeded in having all men to worship him, in turning away all men from God; and that therefore by mockery and hypocrisy he would reproach God for ever. It was in the days of Enos that hypocrisy began to be manifest for the first time, and that was in connection with religious worship. It is written: "Then began men to call themselves by the name of the Lord." (See margin, Genesis 4: 26) It seems quite clear that this was a scheme of Satan to have men call themselves by the name of the Lord and yet to pursue a course in opposition to God, thereby to ridicule God and hold his name up to scorn. These men were tools of Satan the Devil and were therefore hypocrites.

This discloses a scheme of Satan which he has ever followed since; namely, to have in his system of government an organized religion by which means he could deceive the people and ridicule Jehovah God. This is mentioned here because it discloses the fixed policy on the part of the Devil to use religion as a part of his deceptive and fraudulent schemes. Evidently he does this because he knows men are so constituted that they will worship something; and if he is unable to induce them to worship himself directly he will cause them to worship something else or to ridicule God at any cost. It is observed that he has many such schemes in vogue now on the earth, causing the people to worship anything except the true and living God.
Umbre Summum

#17 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-16, godz. 20:44

KBM mam prosbe. Podaj mi prosze pochodzenie tego cytatu z namiarem na rozdzialy. Mam wersje elektroniczna po angielsku i nie mam tu zaznaczonych stron

Tutaj wersja z oznaczeniem stron: http://www.strictlyg...nce/titles.html
Może komuś się przyda.
.jb

#18 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-09-16, godz. 20:50

Znalazlem to w wersji angielsko-jezycznej.

Ty z tym swoim angielskim juz nie wyskakuj. Już raz sie popisałeś. Pamietasz, jak bezczelnie kręciłes w sprawie rzekomych dokumentów sądowych z których miało wynikać skazanie WTS za ukrywanie pedofili? Okazało się to bujda na resorach więc teraz ponownie się w to bedziesz bawił?
więcej:
http://watchtower.or...s...=4762&st=60

#19 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-09-16, godz. 20:50

KBM mam prosbe. Podaj mi prosze pochodzenie tego cytatu z namiarem na rozdzialy. Mam wersje elektroniczna po angielsku i nie mam tu zaznaczonych stron


Jako że już padły odpowiedzi od innych uczestników forum, to nie będę się powtarzać.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#20 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-09-16, godz. 20:50

No to o jakich ludziach Rutherford napisał, że nazwali się od Imienia Bożego


O grzesznych drogi elihujku. O grzesznych!

Dlaczego oni zapragnęli nazywać się od imienia Pańskiego będąc grzesznymi? Odpowiadamy, że taki plan opracował Djabeł a to wtym celu, by ludzie mogli mieć pretensję do synów Bożych,


Chyba nie chcesz mi wmówić, że świadkowie Jehowy tak się nazwali, bo są bez grzechu?

Przyjmując taką nazwę nie można zagwarantować, że świadkiem Jehowy nie będzie złodziej, ćpun, cudzołożnik, pedofil itd. O tym zresztą sama strażnica pisze, że tacy ludzie w organizacji się pojawiali. Jak myslisz, czy pokrzywdzony przez takiego świadka, w duchu, a bardziej porywczy i głośno nie powiedział, ten sk***ysyn świadek Jehowy? Niech to się zdarza sporadycznie, jednak jest przyczyną do znieważania imienia Boga i realizowania planu diabła-

"taki plan opracował Djabeł a to wtym celu, by ludzie mogli mieć pretensję do synów Bożych (...)żeby przez to szydzić i urągać Bogu i zniesławić Jego imię. Oni stali się narzędziami Szatana, onego Djabła, i jako tacy są hipokrytami. "


Pozdrawiam cieplutko

Dosia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych