Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Szatan i Duch ¦wiêty


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#21 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2009-04-02, godz. 19:56

Mo¿na to te¿ oddaæ "Jehow± za¶ jest Duch." Tekst grecki dopuszcza takie t³umaczenie. Organizacji raczej siê taka wersja nie za bardzo podoba. :)
Kto przyjmuje pomazañca jako pomazañca, otrzyma nagrodê pomazañca. (por. Mat 10, 41).

#22 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-04-02, godz. 21:24

To co mnie denerwuje w tym zbitku s³ów, to traktowanie ich jak imiona w³asne tego upad³ego anio³a i pisanie ich z du¿ej litery.



Czemu upad³y anio³ mia³by nie zas³ugiwaæ na imiê w³asne, skoro zas³uguj± na nie nawet podrzêdniejsze demony wymienione w Biblii, jak Belzebub? Pomijaj±c ju¿, ¿e imiê w³asne tego upad³ego anio³a to zdaje siê chrze¶cijanie (do których, zdaje siê, przynale¿ysz) du¿o setek lat przed powstaniem ¶J wykoncypowali na podstawie znanej Ci ksiêgi. Na wypadek gdyby¶ nie wiedzia³ (wiem, ¿e wiesz, tylko r¿niesz g³upa), mam na my¶li imiê Lucyfer.
To co mnie denerwuje, to jak jeden sekciarski chrze¶cijanin zarzuca drugim sekciarskim chrze¶cijanom to samo, co robi sam, albo jego poprzednicy. Wszy¶cie z jednej zupy.
(...)

Czy a¿ tak za¶lepia ciebie nienawi¶æ do mnie, ¿e przesta³e¶ rozumieæ to co piszê? Czy ja napisa³em, ¿e temu upad³emu anio³owi nie powinno przypisywaæ siê ¿adnego imienia lub, ¿e nie przypisuje siê jemu imienia?
Poza tym dziwi mnie, ¿e osoba tak dbaj±ca o orografiê i wytyka b³êdy innym sama dla swojej argumentacji lekcewa¿y t± ortografiê, byle tylko przywaliæ tym, których znienawidzi³.
Dla mnie oczywistym jest to, ¿e "niewolnik" bêdzie pisaæ z ma³ej litery Duch ¦wiêty bo dla nich nie jest On osob± tylko czynn± si³±. Jednak zadziwiaj±ce jest, ¿e funkcje jakie sprawuje ten upad³y anio³ podnosi do rangi imienia w³asnego (lub ewentualnie robi to, co chrze¶cijanie z tytu³ami Pan i Bóg w stosunku do Jahwe i z szacunku dla osoby pisze z du¿ej litery) i pisze z du¿ej litery. Ot taki paradoks który mnie denerwuje.
Tak jak denerwuje mnie g³upkowate ocenianie mojego ko¶cio³a przez osoby nic o nim nie wiedz±ce. Pokazuje to ¿e jednak podj±³em s³uszn± decyzjê nie podawania jego nazwy do ogólnej wiadomo¶ci, aby byle kto nie wyciera³ sobie gêby o moj± spo³eczno¶æ.
Czesiek




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych