Skocz do zawartości


Zdjęcie

Były ŚJ mówi o Trójcy!!!


  • Please log in to reply
597 replies to this topic

#141 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-11, godz. 06:47

Werset ten bowiem wskazuje wyraźnie na trzy osoby: Boga Ojca w niebie, Jezusa (jako człowieka) po prawicy Bożej oraz Ducha Świętego działającego na ziemi.

He. he...dobre... :D
"Dwójca" działa w Niebie.
A Ten Trzeci wszedł w ciało (duszę?) pierwszego męczennika?
Jak pomieścili się? :o

#142 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-11, godz. 07:51

witaj mirku
ciekawa argumentacja


Tak więc twierdzenia antytrynitarystów, iż w wesecie tym mowa jest o dwóch osobach okazują się kłamliwe. Werset ten bowiem wskazuje wyraźnie na trzy osoby: Boga Ojca w niebie, Jezusa (jako człowieka) po prawicy Bożej oraz Ducha Świętego działającego na ziemi. Pozdrawiam



wiec jak to jest jedna osoba Boga byla w szczepanie
druga to uwielbiony Jezus
a trzecia to Bog mirku dlaczego Jezus nie zostal Nazwany Bogiem?
i dlaczego szczepan nie powiedzial poprostu widze BOgow lub Boga

mirku nie zapomnij o szacunku dla rozmowcow piszac ze twierdzenia antyrtynitarystow sa klamliwe sam przyznajesz sie do tego ze kiedys (lub teraz) glosiles(glosisz) klamstwo jesli oczywiscie byles naprawde siwadkiem
moze za kilka lat stwierdzisz ze jednak nie ma trojcy i co wtedy?
tak po przyjacielsku

prosze odpowiedz na moje pytania dzieki milesgo dnia
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#143 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-11, godz. 08:19

mirku jeszcze krociotkie pytanie
Jesli Bog jest duchem

J 4:24 Br "Bóg jest duchem i dlatego potrzeba, aby Jego czciciele oddawali Mu cześć w Duchu i w prawdzie."

przebywa w swiatlosci nie dostepnej

1Tm 1:17 BT "A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu - cześć i chwała na wieki wieków! Amen."

uwielbiony Jezus czlowiekiem (wszak napisales ze

Boga Ojca w niebie, Jezusa (jako człowieka) po prawicy Bożej oraz Ducha Świętego działającego na ziemi. 

) czy Jezus posiada dwie natury w niebie?

mirku jesli naprawde duch jest na ziemii to co mial na myli Jezus mowiac ze idzie do Boga

J 13:3 BT "wiedząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie,"

J 14:23 Bw "Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy."

mirku w jaki sposob zamieszkaja w wierzacym?


mirku szczepan byl pelen ducha swietegoczyli. wnioskuje tu ze mozna nie byc pelnym
ducha czyli na jezyk trynitarny: szczepan byl pelen osoby ojej zachwile zacznie sie spekulacja mirku milego dnia
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#144 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-05-12, godz. 17:32

Pawle, odpowiadam po kolei na Twoje pytania:

wiec jak to jest jedna osoba Boga byla w szczepanie druga to uwielbiony Jezus a trzecia to Bog

Biblia podaje, że Szczepan był napełniony Duchem Świętym. Z tego nie wynika, że cała osoba Ducha Świętego znalazła się w Szczepanie. To podobnie jak z wodą, powiem, że szklanka napełniona jest wodą, ale z tego nie wynika, że cała woda znalazła się w szklance. Rozumiem, ze i tu możesz mieć wątpliwości: jak mozna być napełnionym osobą? Odsyłam wobec tego do mojego wcześniejszego postu w tym temacie, gdzie wyjaśniam tę kwestię:

http://watchtower.or...opic=1232&st=75


dlaczego Jezus nie zostal Nazwany Bogiem?

Jezus wiele razy na kartach Biblii został nazwany Bogiem. Oto parę przykładów:

Iz 9:5 Bw „Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.”

Mt 1:23 Bw „Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.”

J 1:1 Bw „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.”

J 1:18 Bw „Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.”

J 20:28 Bw „Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.”

Rz 9:5 Bw „do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.”

Kol 2:9 Bw „gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Flp 2:6 Bw „który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,”

2Tes 1:12 Bw „aby imię Pana naszego Jezusa Chrystusa było uwielbione w was, a wy w nim, według łaski Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa.”

Tt 2:13 Bw „oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,”

Hbr 1:8-10 BW „lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;”

2P 1:1 Bw „Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela Jezusa Chrystusa osiągnęli wiarę równie wartościową co i nasza:”

1J 5:20 Bw „Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.”

Ap 1:8 Bw „Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.”


Nawet sam Bóg Ojciec nazywa Jezusa Bogiem i Panem. A jeśli czyni to sam Ojciec, to i dlaczego my nie mamy wziąść z niego przykładu?

lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; (Hbr 1:8-10, BW)

W wersecie tym Bóg Ojciec zwraca się do Syna przez "o Boże" i wzywa go "Panie". Z Biblii wynika więc, iż dla Syna Ojciec jest zarówno Bogiem jak i Panem, oraz dla Ojca Syn jest też również Bogiem jak i Panem. Nic dziwnego, skoro są to osoby Boskie równe pod względem natury.

A przy okazji zwróć uwagę na Obj 22:8-9, gdzie anioł nie pozwala prorokowi oddać sobie pokłonu, gdyż byłoby to z jego strony przywłaszczeniem sobie czci należnej wyłącznie Bogu. Ale oto zarówno w Obj 5:8 jak i Łk 5:8; 24:52; Mk 5:6-9; Mt 28:9 i w wielu innych miejscach Pisma Świętego Jezus przyjmuje pokłony i nikogo z tego powodu nie karci, tak jak to uczynił wspomniany wyżej anioł w stosunku do apostoła Jana.

Teraz króciutko może na Twoje pozostałe pytania bo mi się już wydłuzył post:

dlaczego szczepan nie powiedzial poprostu widze BOgow lub Boga

Poniewaz jest tylko jeden Bóg, którego nie można zobaczyć!

czy Jezus posiada dwie natury w niebie?

Tak, jest zarówno prawdziwym Bogiem jak i zarazem prawdziwym człowiekiem. Na pierwszy temat wymieniłem parę wersetów wcześniej na drugi temat podaję fragment, który napewno jest ci bardzo dobrze znany:

1Tm 2:5 Bw „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,”


w jaki sposob zamieszkaja w wierzacym?

Pawle, mieszka w nas cała Trójca Święta:

Bóg Ojciec
2Kor 6:16 Bw „Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.”

1J 3:24 Bw „A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.”

1J 4:4 Bw „Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie.”


Syn Boży
J 6:56 Bw „Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.”

2Kor 13:5 Bw „Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli.”

Kol 1:27 Bw „Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.”


Duch Święty
J 14:17 Bw „Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.”

1Kor 6:19 Bw „Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?”



Trójca Święta jest też w naszych sercach
Rz 5:5 Bw „a nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany.”

Ef 3:17 Bw „żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,”

2Kor 1:22 Bw „który też wycisnął na nas pieczęć i dał zadatek Ducha do serc naszych.”



szczepan byl pelen ducha swietegoczyli. wnioskuje tu ze mozna nie byc pelnym ducha czyli na jezyk trynitarny: szczepan byl pelen osoby

Jeśli człowieka może napełnić zły duch, wziąć go w posiadanie, powodując opętanie go, to człowiek może też zostać napełniony Duchem Świętym i stać się nowonarodzonym dzieckiem Bożym. Dlaczego w wypadku napełnienia duchem demonicznym mamy myśleć o duchu jako o osobie a w wypadku napełnienia Duchem Świętym - jako o mocy?

Pozdrawiam i życzę dużo wnikliwości w poznawaniu nauki o Trójcy :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#145 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 16:53

mirku ja pytam dlaczego Jezus w widzeniu szczepana nie jest nazwany Bogiem.
jest po prawicy Boga.kto jest wiec Bogiem o ktorym mowi szczepan?


Lk 24:49 Bg „A oto ja poślę na was obietnicę Ojca mego, a wy zostańcie w mieście Jeruzalemie, dokąd nie będziecie przyobleczeni mocą z wysokości.”
Lk 24:49 Br „A ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Pozostańcie w mieście aż do czasu przyodziania się w moc z góry.”
Lk 24:49 BT „Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka.”
Lk 24:49 Bw „A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości.” Lk 24:49 Bb „I otoć ja poślę obietnicę Ojca mego na was. Mieszkajcież wy tedy w mieście Jeruzalem, aż będziecie obleczeni mocą z wysokości.”
Lk 24:49 Bp „I ześlę na was dar obiecany przez mojego Ojca. Wy zaś zostańcie w mieście, aż nie otrzymacie mocy z wysokości.” Lk 24:49 NS „A oto ja zsyłam na was to, co obiecał mój Ojciec. Wy jednak przebywajcie w mieście, aż zostaniecie przyodziani mocą z wysokości".”




Rz 15:19 Bg „Przez moc znamion i cudów, przez moc Ducha Bożego, tak iżem od Jeruzalemu i okolicznych krain aż do Iliryku napełnił Ewangieliją Chrystusową;” Rz 15:19 Br „mocą szczególnych znaków i cudów, za sprawą Ducha Świętego. Tak właśnie od Jerozolimy poprzez jej okolice dotarłem z Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie aż do Ilirii.” Rz 15:19 BT „mocą znaków i cudów, mocą Ducha Świętego. Oto od Jerozolimy i na całym obszarze aż po Illirię dopełniłem [obwieszczenia] Ewangelii Chrystusa.” Rz 15:19 Bw „przez moc znaków i cudów oraz przez moc Ducha Świętego, tak iż, począwszy od Jerozolimy i okolicznych krajów aż po Ilirię, rozkrzewiłem ewangelię Chrystusową.” Rz 15:19 Bb „Mocą cudów i znamion i mocą Ducha Bożego tak, iż od Jeruzalem i około przyległych krain aż do Słowaków, jam wypełnił urząd przepowiedania Ewanjelijej Krystusowej.” Rz 15:19 Bp „dzięki mocy znaków i cudów, dzięki mocy Ducha, tak że mogłem, od Jerozolimy poczynając, aż po Ilirię w pełni głosić ewangelię o Chrystusie.” Rz 15:19 NS „mocą znaków i proroczych cudów, mocą ducha świętego: tak iż ja od Jerozolimy i w koło aż do Ilirii dokładnie rozgłosiłem dobrą nowinę o Chrystusie.”


mirku czy znaki i cuda to osoby?


QUOTE    dlaczego szczepan nie powiedzial poprostu widze BOgow lub Boga     Poniewaz jest tylko jeden Bóg, którego nie można zobaczyć!



ale Jezusa szczepan widzial obok CHwaly Bozej, pozniej mowi ze widzi po prawicy
mirku czy nie widzisz tu roznicy
ale sie zarymowalo

Mojzesz tez widzial chwale Boza co zgodne jest ze slowami Jezusa ze Boga nikt nie widzial

QUOTE    czy Jezus posiada dwie natury w niebie?     Tak, jest zarówno prawdziwym Bogiem jak i zarazem prawdziwym człowiekiem.
Na pierwszy temat wymieniłem parę wersetów wcześniej na drugi temat podaję fragment, który napewno jest ci bardzo dobrze znany:    1Tm 2:5 Bw „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,”



mirku jest jeden Bog i Jeden posrednik
czy ten posrednik jest tym Bogiem
apropos czy chrystus w niebie jest juz wszechwiedzacy czy to zalezy z jakiej natury korzysta. czy musi tez jesc odczuwa zmeczenie tzn czy ma cialo.


mirku
w
prosze abys napisal wyjasnienie do tekstow ktore podales piszac ze Jezus odbuduje swiatynie w trzy dni. zadalem ci pytanie
co znaczy swiatynia miejsce swiete najswietsze a teraz dochodzi jeszcze zaslona


podajac teksty prosze zastanow sie o czym mowia





QUOTE    w jaki sposob zamieszkaja w wierzacym?     Pawle, mieszka w nas cała Trójca Święta:



J 14:23 Bg „Odpowiedział Jezus, i rzekł mu: Jeźli mię kto miłuje, słowo moje zachowywać będzie; i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, a mieszkanie u niego uczynimy.”
J 14:23 Br „Odpowiedział mu Jezus: Jeśli ktoś Mnie miłuje, zachowuje moją naukę. Dlatego Ojciec mój również go umiłuje; przyjdziemy do niego i będziemy w nim przebywać.”
J 14:23 BT „W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać.”
J 14:23 Bw „Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.”
J 14:23 Bb „Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli mię kto miłuje, słowa moje zachowywać będzie, a Ociec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy, a mieszkanie u niego uczyniemy.”
J 14:23 Bp „A Jezus mu odpowiedział: - Jeśli kto Mnie miłuje, będzie przestrzegał mojej nauki. A Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego i będziemy mieszkać u niego.”
J 14:23 NS „Odpowiadając, Jezus rzekł do niego: "Jeżeli ktoś mnie miłuje, to będzie zachowywał moje słowo, a mój Ojciec będzie go miłował i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać.”




J 17:21 Bg „Aby wszyscy byli jedno, jako ty, Ojcze! we mnie, a ja w tobie; aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, żeś ty mię posłał.”
J 17:21 Br „Proszę, aby wszyscy stanowili jedno. Ojcze, niech będą jedno z Nami, jak Ty jesteś we Mnie, a Ja w Tobie. Niech stanowią jedno, aby świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś.”
J 17:21 BT „aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.”
J 17:21 Bw „Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.”
J 17:21 Bb „Aby wszyscy byli jedno, jako ty Ojcze we mnie a ja w tobie, aby też oni w nas jedno byli, a iżby uwierzył świat żeś ty mnie posłał.”
J 17:21 Bp „Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, ze Mną, a Ja z Tobą, aby i oni byli z nami, aby świat uwierzył, żeś Ty mnie posłał.”
J 17:21 NS „żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał.”





mirku co wnioskujesz z tych tekstow?

a tak na koniec
czy sa w biblii miejsca gdzie jest napisane aby duchowi swietemu oddawac czesc bo jesli chodzi o Ojca i Syna to napweno znasz ;) ;)
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#146 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 17:14

mirku ja pytam dlaczego Jezus w widzeniu szczepana nie jest nazwany Bogiem.
jest po prawicy Boga.kto jest wiec Bogiem o ktorym mowi szczepan?

Pawle, Boga nie można zobaczyć. Szczepan widzi chwałę Bożą (nie Boga) oraz Jezusa jako człowieka stojącego po prawicy Bożej. I kto tu nie rozumie? :P

mirku czy znaki i cuda to osoby?

Nie, ale te znaki i cuda działy się mocą Ducha Świętego.

Dz 1:8 Bw „ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.”

Rz 15:13 Bw „A Bóg nadziei niechaj was napełni wszelką radością i pokojem w wierze, abyście obfitowali w nadzieję przez moc Ducha Świętego.”

Rz 15:19 Bw „przez moc znaków i cudów oraz przez moc Ducha Świętego, tak iż, począwszy od Jerozolimy i okolicznych krajów aż po Ilirię, rozkrzewiłem ewangelię Chrystusową.”


mirku na poczatek czy Jezus w niebie jest wszechwiedzacy?

Jako człowiek nie, ale jako Bóg tak!

prosze abys napisal wyjasnienie do tekstow ktore podales piszac ze Jezus odbuduje swiatynie w trzy dni. zadalem ci pytanie
co znaczy swiatynia miejsce swiete najswietsze a teraz dochodzi jeszcze zaslona

Pawle, w zmartwychwzbudzeniu ciała Jezusa też była zaangazowana cała Trójca Święta:

Bóg Ojciec
Ga 1:1 Bw „Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych,”

Ef 1:20 Bw „jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie”


Syn Boży
J 2:19 Bw „Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.”

J 10:17-18 Bw „Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.(18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.”



Duch Święty
Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”

1P 3:18 Bp „Bo i Chrystus raz jeden cierpiał za grzechy, Sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was doprowadzić do Boga; poniósłszy śmierć jako człowiek, został wskrzeszony do życia przez Ducha,”


mirku co wnioskujesz z tych tekstow?

To, że uczniowie Jezusa mieli być jednomyślni z Bogiem Ojcem i Synem Bożym i ma im w tym dopomóc Duch Święty. Dzieki temu zamieszka w nich Bóg (czyli cała Trójca Święta)

czy sa w biblii miejsca gdzie jest napisane aby duchowi swietemu oddawac czesc bo jesli chodzi o Ojca i Syna to napweno znasz

Duch Święty działa dzisiaj na ziemi, więc modląc się do Boga w rzeczywistości oddajemy cześć Bogu Ojcu, Jezusowi i Duchowi Świętemu. Chociaż takiego wersetu nie ma w Biblii, ale nie ma przecież również wersetu, że Bóg Ojciec wstawia się za nami, chociaż są wersety, że zarówno Syn Bozy jak i Duch Święty to robią:

Rz 8:34 Bw "Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami."

Rz 8:26 Bw "Podobnie i Duch wspiera nas w niemocy naszej; nie wiemy bowiem, o co się modlić, jak należy, ale sam Duch wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach."


Tak jak kiedyś podawałem przykład z zespołem muzycznym: każda z osób boskich ma inne zadania do wykonania i inne role do spełnienia!
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#147 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 17:32

nie odniose sie teraz do calosci twojego postu tylko male pytanko


Duch Święty działa dzisiaj na ziemi, więc modląc się do Boga w rzeczywistości oddajemy cześć Bogu Ojcu, Jezusowi i Duchowi Świętemu. Chociaż takiego wersetu nie ma w Biblii, ale nie ma przecież również wersetu, że Bóg Ojciec wstawia się za nami, chociaż są wersety, że zarówno Syn Bozy jak i Duch Święty to robią:



mirku do kogo sie wstawiaja
dzieki za nastepny argument ;)
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#148 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 17:46

sorry jeszcze tylko to

Syn Boży  J 2:19 Bw „Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.”    J 10:17-18 Bw „Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.(18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.”



mirku wytlumacz mi o co chodzi z ta swiatynia
i jeszcze jak to jest Bog dla Boga rozkazuje
mirku a moze jakis tekscik gdzie ktos rozkazuje dla ojca

Pawle, Boga nie można zobaczyć. Szczepan widzi chwałę Bożą (nie Boga) oraz Jezusa jako człowieka stojącego po prawicy Bożej. I kto tu nie rozumie?

powiedz mi jako kto mowi Jezus w objawieniu
jako czlowiek czy jako Bog





Ap 1:1 Bg „Objawienie Jezusa Chrystusa, które mu dał Bóg, aby okazał sługom swoim rzeczy, które się w rychle dziać mają; a on je oznajmił i posłał przez Anioła swojego słudze swemu Janowi,”
Ap 1:1 Br „Objawienie, które Bóg przekazał Jezusowi Chrystusowi, aby zapowiedzieć swoim sługom, co miało się stać niebawem. Poprzez wysłannika swego, anioła, oznajmił wszystko, za pomocą specjalnych znaków, słudze swojemu Janowi.”
Ap 1:1 BT „Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi.”
Ap 1:1 Bw „Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi,”
Ap 1:1 Bb „Zjawienie Jezu Krysta, które mu dał Bóg, aby okazał sługam swoim rzeczy, które się mają zstać rychło, a on posławszy je przez Anioła swego, oznajmił Janowi słudze swemu.”
Ap 1:1 Bp „Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a (On) wysławszy swego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi.”
Ap 1:1 NS „Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A on posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach swemu niewolnikowi Janowi,”

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#149 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 09:18

Duch Święty działa dzisiaj na ziemi, więc modląc się do Boga w rzeczywistości oddajemy cześć Bogu Ojcu, Jezusowi i Duchowi Świętemu. Chociaż takiego wersetu nie ma w Biblii, ale nie ma przecież również wersetu, że Bóg Ojciec wstawia się za nami

Paweł Ci zadal bardzo ważne pytanie ,gdzie w pismie pisze o tym by Duchowi Świetemu oddawać cześć.Odpowiedz Twa byla dla mnie smieszna. No bo skoro DŚ jest czescia trójcy należy mu sie chwała i cześć ,tylko ze niestety w pismie nigdzie nie pisze o tym iz DŚ jest wszechmogacym, jest czescia trojcy ,czy że trzeba mu oddawac czesc.A twierdzenie ze Duch pracuje na ziemi, i dlatego modlimy sie do Ojca jest dla mnie argumentem niepoważnym,A juz calkiem nie rozumie gdy piszesz o tym ze nie ma wersetu że Bog ojciec wstawia sie za nami.O co chodzi???? ze niby u kogo ma sie wstawiac u Maryi Fatimskiej?
Tak jak Ci napisalem wczoraj nie znamy istoty Ducha i niewiadomo czy kiedykolwiek sie dowiemy ,moze nawet aniolowie w niebie nie wiedza tego.
O tym ze Duch ma pewne cechy nadajace mu osobowość o niczym nie świadczy jak to wykazałem na wczorajszym przykladzie z Gatesem.
Lecz mamy Biblie od Boga w której czytamy ze jest tylko jeden Bóg ta sama myśl zawarta też jest w NT czy ST czy chcesz czy nie.

Jan. 17:3
3. A toć jest żywot wieczny, aby cię poznali samego prawdziwego Boga, i któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.
(BG)

Jan. 17:3
3. A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.
(BW)
Jn 17:3
3. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
(BT)
werset znany Ci znakomicie lecz zdałeś sie zwieść ludzkiej filozofii,
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#150 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-05-15, godz. 10:15

Tak samo jak nie pisze nigdzie że Bóg jest osobą :D a czy ktoś w to wątpi?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#151 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 10:48

Jak to nie pisze? A Herbr 1:3? Skoro Trójca to "Three Hypostases in one Ousia" , to rozumiem, ze werset mowiacy, ze Syn jest odbiciem hypostasis Boga mowi wraznie, ze Bog jest osobą, myle sie :)
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#152 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 19:27

Często antytrynitarianie podają werset z J 17:3 twierdząc, że nie ma tam mowy o Duchu Świętym. Tymczasem nie zauważają głębi Słowa Bożego, bo we fragmencie tym również mowa jest o Trójcy Świętej:

J 17:3 Bw „A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.”

W wersecie tym pada określenie: aby poznali Ciebie. A dzieki komu poznajemy Ojca i Syna? Właśnie dzięki Duchowi Świętemu:

J 16:13 Bw „lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.”

1Kor 12:3 Bw „Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.”

Ga 4:6 Bw „A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!”


Mówi więc domyślnie wyżej wymieniony werset również o Duchu Świętym. Nie w każdym przecież wersecie musi byc wymieniona jawnie cała Trójca Święta, podobnie jak nie w każdym tekście mówiącym o Bogu pada określenie Jahwe.

W ogóle z poznawaniem Trójcy Świętej jest tak:

Boga Ojca poznajemy tylko przez Syna i Ducha Świętego

Mt 11:27 Bw "Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić."

J 16:13 Bw „lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.”



Syna Bożego poznajemy tylko przez Ojca i Ducha Świętego

J 6:44 Bw „Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.”

1Kor 12:3 Bw „Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.”



Ducha Świętego poznajemy tylko dzięki Ojcu i Synowi

Dz 2:17 Bw „I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;”

J 16:14 Bw „On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi.”


Widać więc wyraźnie w jaki sposób Pismo Święte informuje o współpracy, roli i jedności działania w stosunku do człowieka wszystkich trzech osób boskich w Trójcy Świętej.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#153 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-15, godz. 20:34

Często antytrynitarianie podają werset z J 17:3 twierdząc, że nie ma tam mowy o Duchu Świętym. Tymczasem nie zauważają głębi Słowa Bożego, bo we fragmencie tym również mowa jest o Trójcy Świętej:

J 17:3 Bw „A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.”


:D :lol:

Dobre, dobre :)

#154 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 20:39

Mirku z całym szacunkiem do Twej znajomości pism ale wychodzi Ci to trochę chaotycznie coś w stylu Bednarskiego.Hurtowo prawie cytujesz wersety a szkoda że nie ustosunkowałeś się do mojego zapytania o cechy Ducha które by go czyniły na równi z Ojcem,wyznaczały jego supremacje czy w niebie czy na ziemi w koncu zachęte dla chrześcijan aby zanosić mu swoje modlitwy.
Ja natomiast czytam w NT z tylko jest jeden Bóg który jest nad wszystkim
Filip. 2:10-11
10. Aby w imieniu Jezusowem wszelkie się kolano skłaniało, tych, którzy są na niebiesiech i tych, którzy są na ziemi, i tych, którzy są pod ziemią.
11. A wszelki język aby wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca.
(BG)

i to On Jahwe rozporządza wszystkim on posłał zbawiciela
Jan. 8:42
42. Tedy im rzekł Jezus: Być był Bóg Ojcem waszym, tedy byście mię miłowali, gdyżem ja od Boga wyszedł i przyszedłem, anim sam od siebie przyszedł, ale mię on posłał.
(BG)
Dz.Ap. 2:17

To nie Bog jest na usługach Ducha ale Duch działa wtedy gdy Ojciec chce
17. I będzie w ostateczne dni, (mówi Bóg): Wyleję z Ducha mego na wszelkie ciało, a prorokować będą synowie wasi i córki wasze, a młodzieńcy wasi widzenia widzieć będą, a starcom waszym sny się śnić będą.
(BG)
A jak zdefiniować przynależność i zasady tej przynależności Ducha do Boga tego nie wiem bo nam tego Ojciec nie objawił , zapewne żaden z ludzi by tego swym umysłem nie pojął

pozdr
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#155 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 20:53

Duch Święty posiada cechy boskie i jest:

wieczny:

Hbr 9:14 Bw „o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu.”

wszechwiedzący:

1Kor 2:10-11 Bw „Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.(11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.”

wszechobecny:

Ps 139:7-10 Bw „Dokąd ujdę przed duchem twoim?I dokąd przed obliczem twoim ucieknę?(8) Jeśli wstąpię do nieba,Ty tam jesteś,A jeśli przygotuję sobie posłanie w krainie umarłych,I tam jesteś.(9) Gdybym wziął skrzydła rannej zorzyI chciał spocząć na krańcu morza,(10) Nawet tam prowadziłaby mnie ręka twoja,Dosięgłaby mnie prawica twoja.”


wszechmocny

Hi 33:4 Bw „Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.”

Czy to mało dowodów mówiących kim jest Duch Święty?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#156 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 21:11

1Kor 2:10-11 Bw „Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.(11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.”
to jest werset który nawiązuje do tego ca napisałem
A jak zdefiniować przynależność i zasady tej przynależności Ducha do Boga tego nie wiem bo nam tego Ojciec nie objawił , zapewne żaden z ludzi by tego swym umysłem nie pojął.Dalsze rozważania to dla mnie filozofia bo przecież w żaden sposób nie da się przyrównać ducha który posiada człowiek do Ducha Boga.Ale jakby nie było ja z moim duchem nie czuje sie jak dwójca :))
tym logicznym wywodem mówie dobranoc:)
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#157 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-15, godz. 21:14

Duch Święty posiada cechy boskie i jest:


wszechwiedzący:

1Kor 2:10-11 Bw  „Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.(11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.”


Przecież tu już na oko widać, że chodzi o atrybut Boga a nie o trzecią osobę w Bogu. Tak samo jak Duch Boga wie kim jest Bóg, tak samo duch człowieka wie o tym, kim jest człowiek. I tak jak duch człowieka nie jest odrębną, którąś tam osobą w człowieku, tak samo Duch Boga nie jest odrębną, którąś tam osobą w Bogu.


wszechobecny:

Ps 139:7-10 Bw  „Dokąd ujdę przed duchem twoim?I dokąd przed obliczem twoim ucieknę?(8) Jeśli wstąpię do nieba,Ty tam jesteś,A jeśli przygotuję sobie posłanie w krainie umarłych,I tam jesteś.(9) Gdybym wziął skrzydła rannej zorzyI chciał spocząć na krańcu morza,(10) Nawet tam prowadziłaby mnie ręka twoja,Dosięgłaby mnie prawica twoja.”


Jeśli to jest dowód na to, że Duch rozumiany jako trzecia osoba Boga jest wszechobecny, to jest to także dowód na to, że oblicze Boga jest kolejną osobą Boga i jest wszechobecne ("i dokąd przed obliczem Twoim ucieknę")? Mirku, ja od dawna wiem, że Ty nie rozumiesz nauki o Trójcy. Jednak jakiś poziom argumentacji powinieneś zachowywać. Przecież jest oczywistą rzeczą, że skoro poprzez Ducha Świętego unitarianie rozumieją między innymi Boską moc, Boskie usposobienie, Boski charakter, to ta moc i to usposobienie, i ten charakter są wieczne.


wszechmocny

Hi 33:4 Bw  „Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.”


Tak jak wyżej. Czy "tchnienie Wszechmocnego" to kolejna osoba w Bogu? Czy raczej tekst, który podałeś dowodzi jedynie tego, że Bóg posłużył się swym Duchem, swym tchnieniem, swą mocą w stwarzaniu?

#158 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 21:19

Arku, piszesz, że chodzi o atrybut Boga. Czyli postawiłbyś znak równości?

DUCH ŚWIĘTY = BÓG

Albo czy postawiłbyś znak równości?

BÓG OJCIEC = DUCH ŚWIĘTY

Proszę o argumentację biblijną!
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#159 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-15, godz. 21:49

Czasami ten znak równości bym postawił, czasami nie. Naprawdę, proszę Cię byś przeczytał mój artykuł pt. "Przemawiający Duch Święty". Nie oczekuję, że Cię nawróci, ale przynajmniej mam nadzieję, że pozwoli zrozumieć żydowski sposób pojmowania Ducha Świętego, i mój sposób pojmowania.

#160 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 15:47

Mirku
Mam jedną sprawe do Ciebie
A własciwie pytanie
Jesli uczen nie rozumie to kto jest temu winien uczen czy nauczyciel?
I jedno przysłowie które stwierdza ze nie ma głupich pytan są tylko niemądre odpowiedzi.
I jeden cytat z biblii nie zdrowy człowiek potrzebuje lekarza ale chory.
Twoje obrazanie sie na co niektórych i zakazywanie im zabierania głosu w pewnych sprawach jest troche podszyte wątiem humorystycznym i szczerze mnie rozbawiłes tym.
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych