Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedofil-gwałciciel skazany


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 replies to this topic

#1 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-12-15, godz. 14:14

Starszy Świadków Jehowy uznany za winnego gwałtu na nastoletnich siostrach ze swojego zboru.

źródło: Watchtower Information Service

Starszy Świadków Jehowy został skazany na 25 lat więzienia za zgwałcenie dwóch nastoletnich sióstr ze swojego zboru.

47-letni Oscar Omar Osorto Sr. z Liberty został uznany za winnego i skazany za seksualne czyny obejmujące gwał na ustawowo dojrzałej dziewczynce oraz usiłowanie gwałtu na dziecku.

Osorto molestował dziewczynki - mające obecnie 16 i 17 lat - w okresie od 2000 do 2004 roku, mówiąc ich matce, że zabiera je na wspólny posiłek, a tymczasem gwałcił je w Sali Królestwa zboru Siler City, w swoim samochodzie i prawdopodobnie innych miejscach - powiedział prokurator. Został aresztowany w lipcu 2004 roku, a kilka dni później został wypuszczony za kaucją w wysokości 50,000$.

Trzecia z sióstr także obwinia Osorto o molestowanie, ale nie złożono w tej sprawie oskarżenia.

Jak wynika z zapisków sądowych, Osorto do ubiegłego roku był jednym z siedmiu starszych w hiszpańsko-języcznym zborze tego wyznania, po czym został wykluczony, kiedy wyszły na jaw podejrzenia o gwałt.

Matka ofiar powiedziała, że samotnie wychowuje czwórkę dzieci, które kierowała do Osorto po pomoc i rady.

“Mysl, że był on postrzegany jako dobry człowiek, przyjaciel rodziny, po prostu zabiła mnie wewnętrznie, gdyż nie był on taki, jak myśleli o nim ludzie" - napisała jedna z dziewczyn w zesnaniu odczytanym przez prokuratora Kayley'a Tabera przed ogłoszeniem wyroku.
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-15, godz. 14:26

no prosze! i słusznie!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-16, godz. 09:14

to jest własnie to, że ORGANIZACJA ( świeta oczywiście ) powinna zanim mianuje kogos na stanowisko tak odpowiedzialne jakim jest starszy zboru, powinna w swojej wielkiej mądrości PRZEPROWADZIĆ TESTY predyspozycyjne i psychologiczne...... a nie dawać WŁADZĘ nieograniczoną jakimś BURAKOM, którzy tylko tyle że noszą spodnie i chodzą w pracę pańską częściej niz inni......
W Krk chociaz jeden z drugim musi sie wyspowiadać ( choc pewnie i tak to mają w d... ) a starsi w ŚJ są bezkarnii, cieszą się zaufaniem wszystkich członków zboru a tak naprawdę .... niewielu jest "na właściwym miejscu" . Kiedyś już o tym myślałam w innym kontekscie, kiedy przychodza do Ciebie na wizytę pasterką tak zwana, albo robią Ci komitet, poruszają tak trudne tematy ( wynikające z problemów delikwenta i jego życia ) POWINNI BYĆ PRZYNAJMNIEJ PO KURSIE PSYCHOLOGII, żeby nie skrzywdzić bardziej tej osoby....... ( ale mi sie chce przeklinac - tak mnie temat podnieca )...... no ale za to w tej religii MĘŻCZYŹNI mogą się wybić w strukturach nie mając żadnego wykształcenia i mając IQ = 50, co w normalnym zyciu jest niemożliwe, czyli mogą sie realizowac jako faceci ( bo każdy facet musi rządzić :) ) ale bez podstaw UPRAWNIAJĄCYCH do tego zarządzania. Rzadko się zdarza, aby starszy zdawał sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nim spoczywa......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-16, godz. 09:50

ale... świete ciało na niej leżało ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-16, godz. 10:31

qweretz :) ..-bo tak jest na mojej klawiaturze :)

Co to za feministyczny post :) ....
Racji to i duzo posiada , ale siostry w zborze to maja srednia IQ mniej wiecej na tym samym poziomie :) te przyslowiowe 50

A to wszystko dlatego ze jak pisalas trzeba tylko duzo glosic i rozpowszechniac a wtedy jest sie wzorem:)
No chyba ze jakas wpada z gwalcicielem to sie delikwenta wykluczy i mozna smialo powiedziec ze ogranizacja jest swieta :o) zli sa tylko ci na zewnatrz... i nie udowodnisz ze jest inaczej :)

Pozdrawiam... zagorzaly antyfeminista :D

#6 Daniel_ŚJ

Daniel_ŚJ

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2006-01-01, godz. 12:04

Starszy Świadków Jehowy uznany za winnego gwałtu na nastoletnich siostrach ze swojego zboru.

źródło: Watchtower Information Service

Starszy Świadków Jehowy został skazany na 25 lat więzienia za zgwałcenie dwóch nastoletnich sióstr ze swojego zboru.

47-letni Oscar Omar Osorto Sr. z Liberty został uznany za winnego i skazany za seksualne czyny obejmujące gwał na ustawowo dojrzałej dziewczynce oraz usiłowanie gwałtu na dziecku.

Osorto molestował dziewczynki - mające obecnie 16 i 17 lat - w okresie od 2000 do 2004 roku, mówiąc ich matce, że zabiera je na wspólny posiłek, a tymczasem gwałcił je w Sali Królestwa zboru Siler City, w swoim samochodzie i prawdopodobnie innych miejscach - powiedział prokurator. Został aresztowany w lipcu 2004 roku, a kilka dni później został wypuszczony za kaucją w wysokości 50,000$.

Trzecia z sióstr także obwinia Osorto o molestowanie, ale nie złożono w tej sprawie oskarżenia.

Jak wynika z zapisków sądowych, Osorto do ubiegłego roku był jednym z siedmiu starszych w hiszpańsko-języcznym zborze tego wyznania, po czym został wykluczony, kiedy wyszły na jaw podejrzenia o gwałt.

Matka ofiar powiedziała, że samotnie wychowuje czwórkę dzieci, które kierowała do Osorto po pomoc i rady.

“Mysl, że był on postrzegany jako dobry człowiek, przyjaciel rodziny, po prostu zabiła mnie wewnętrznie, gdyż nie był on taki, jak myśleli o nim ludzie" - napisała jedna z dziewczyn w zesnaniu odczytanym przez prokuratora Kayley'a Tabera przed ogłoszeniem wyroku.

Tak a teraz co drugi ksiądz jest pedofilem ( no może nie co drugi ale abrdzo czesto to sie zdarza ) ja nigdy nie slyszalem o takim wydarzeniu , ale to nie istotne.

#7 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2006-01-01, godz. 12:34

Daniel ŚJ

Tak a teraz co drugi ksiądz jest pedofilem ( no może nie co drugi ale abrdzo czesto to sie zdarza ) ja nigdy nie slyszalem o takim wydarzeniu , ale to nie istotne.


Drogi Świadku Danielu, o wielu rzeczach jeszcze nie słyszałeś i pewnie nie usłyszysz, bo twoi przewielebni Ci o tym nie powiedzą. Ale Ja węszę u Ciebie wnikliwą naturę badacza. Sam na pewno powiesz niezawodnie że "trzeba spradzać" Więc do dzieła. SPRAWDZAJ !!! A wtedy, być może dowiesz się o "kwestii szczepień".
Niewolnika wiernego i rozumnego, którym przez długi czas był nie kto inny jak... przemiły brodacz pan Russel. Pewnie nieomieszkasz określić właściwej liczby przypadków występowania zboczeńców seksualnych na tle populacji (liczba) ŚJ i innych wyznań.
A wtedy przez porównanie przekonasz się, gdzie takie zjawiska występują częściej.
No i błagam nie ograniczaj się do KK, weż na przykład na warsztat Islam, może jeszcze coś innego.
To kolejna szansa wykazania przewag organizacji, jako jedynej cieszącej się błogosławieństwem Jehowy.

#8 yaslaw

yaslaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-01-01, godz. 12:48

Drogi Danielu ŚJ !

Używanie arguementu "a u Was bija murzynów" jest hehe. no cush niestety często spotykaną reakcją obronną Organizacji. Ja również mam nadzieję że natura badacza przezwycięży.. zapraszamy szukaj samodzielnie i sprawdzaj, weryfikuj nas oraz artykuły które przeczytasz - bo to jest b. zdrowy odruch.

Pozdrawiam serdecznie

#9 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-01-01, godz. 20:10

Danielu dobra rada - zanim coś napiszesz... poczytaj to forum dokładnie, zapoznaj się z niektórymi faktami, mam nadzieję że zrozumiesz po co to Ci napisałem.

PS. Chociaż nie jestem ŚJ mam tu opinię osoby mającej alergię na ataki/obrażanie ŚJ - więc naprawdę posłuchaj rady. A potem witaj w gronie użytkowników forum :)
destination: ..::SALSERO::..

#10 shakal

shakal

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2006-01-02, godz. 01:31

Też mam takie odruchy Dementor'ze siedzący oto z założonymi nogami <_< a to z racji, że moja polówka jest ŚJ. Odruchy te jednak nie mają zbyt wiele wspólnego z ruchami Brown'a, zwłaszcza w sferze intensywności występowania ;) Sorry, ale prościej się nie dało, czyli na forum ataków jest stosunkowo mało, gdyż prowadzimy tu inteligentne konwersacje na poziomie, czyż nie? Więc, Danielu witam w gronie i zapraszamy do studiowania forum :)

#11 ariadna

ariadna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2006-01-05, godz. 12:15

Tak a teraz co drugi ksiądz jest pedofilem ( no może nie co drugi ale abrdzo czesto to sie zdarza ) ja nigdy nie slyszalem o takim wydarzeniu , ale to nie istotne.

Rozczulają mnie takie wpisy... To takie prostoduszne, naiwne - prawie się wzruszyłam ;) Aż szkoda, że ktoś taki odwiedza to forum. Nie lepiej żyć w błogiej nieświadomości i być przekonanym, że jeśli się o jakimś wydarzeniu nie słyszało, to ono nie istnieje? Ale skoro świadek Daniel tu trafił, to pewnie nie przypadkiem. Zatem, jak poprzednicy, życzę konsekwencji w sprawdzaniu i upewnianiu się, a osiągnąć to można poprzez wnikliwą lekturę zamieszczonych tu postów.

#12 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-10, godz. 21:20

karmia sie patologia jaka jest u SJ jak by u katolikow bylo lepiej.Powiem jest gorzej 1000 krotnie niz u SJ.
kiedys czytalem ze tak przyjzec sie blizej niektorym okregom w usa to nasuwa sie szokujacy wniosek ze prawie kazda parafia w wyznaczonych rejonach *L.A east np*jest dotknieta jakas dewiazja seksualna.
acha jestem ciekaw kto w katolandzie slyszal ze nowy Papa mial miec rozprawe w Usa,przy okazji zblaznil sie proszac Buscha o immunitet,zapominajac ze jest glowa panstwa
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#13 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2006-01-10, godz. 21:41

a możesz podaćzródło informacji?? bo jak na razie to tak gadasz żeby pogadać i głównie chodzi o objechanie krk tak na zaś.. bo jak nie wie się co powiedzieć to najlepiej pojechać po kk.. ech

pzdr
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#14 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-10, godz. 21:48

napisalem ze kiedys czytalem wiec nie mam ale dla zainteresowanego jakis raporcik bym wyszukal
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#15 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2006-01-10, godz. 21:57

hmmm jestem zainteresowana i proszę o jakieś namiary.. bo jak mówiłam, pojeździć każdy może ale nie każdy musi w to wierzyć..
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-01-11, godz. 04:41

ups i nowa legenda krązy w przenajswietmej, przenajczystszej, przenaj... sekcie

---
Podwątek dostępny w temacie "Zbór: Kto powinien przewodzić?": link | jb

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 uciekinier

uciekinier

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 99 Postów

Napisano 2006-03-18, godz. 15:24

Co to jest? Towarzystwo wzajemnej adoracji? Huzia na ŚJ i co dalej? A jak to w każdym społeczeństwie zdarzają się różni, więc ten przykład odnosi się raczej do ogółu ludzkości i tu raczej jako zarzut do ŚJ jest nie na miejscu.
uciekinier

#18 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-18, godz. 21:17

W kazdym spoleczenstwie spotkac mozna roznych ludzi , kazdy czlowiek w swoim zyciu ma tez momenty swojej slabosci i momenty chwaly :-) Slabych podbudowywac jest rzecza szlachetna , ludzi zlych lub czyniacych zlo ( niepoprawnych ) lepiej usuwac ze swojego otoczenia ) przynajmniej do czasu gdy nie udowodnia ze swoim postepowaniem i slowami nie uczynia zla swoim sasiadom .
Bog Jehowa na lamach swojego poslania do Ludzkosci Slowa Bozego czyli Biblii nakazal trzymac sie z daleka od ludzi czyniacych nieprawosc . Nakazal poprzez ich ignorowanie pokazac im ze ich postepowanie nie jest akceptowane przez zbor .
Nie jest to rzecz mila ani dla tych ktorzy sa wykluczeni ze zboru Nie jest rzecza mila byc ignorowanym przez swoich dotychczasowych przyjaciol nie jest rowniez rzecza mila ignorowanie swoich odlaczonych przyjaciol .Na pewno kara za trwanie w grzechu polegajaca na wykluczeniu jest dotkliwsza niz zmowienie paciorka lub 10 modlitw i przejscie na kolanach od do ....
Jest jednak narzedziem utrzymujacym zbor chrzescijanski we wzglednej czystosci .
Oczywiscie 40 000 wykluczen dorocznie wskazuje na skale problemu 1:150 SJ traci rokrocznie przywilej czlonkowstwa Organizacji SJ :-(
Wskazuje to na ogrom pracy jaki wszyscy ludzie maja przed soba do wykonania aby dojsc do stanu jaki byl przewidziany dla ludzi w Ogrodzie Eden :-(
Jehowa Bog jednak jest potezniejszy od wszystkich jego wrogow i oszczercow .
Szatan usilowal oczernic Imie Stworzyciela wmawiajac ludziom iz Bog czegos cennego im zabranial , ze bronil im Wolnosci . rezultat dzialan ludzkosci ktora uwolnila sie od Boga jest dzisiaj widoczny i zalosny . SJ moga juz dzisiaj cieszyc sie tym iz zyja w przedsionku Raju , wsrod spolecznosci w ktorej nie toleruje sie ludzi o takich sklonnosciach jak ta opisana powyzej . Organizacja SJ jest Organizacja otwarta dla wszystkich ludzi deklarujacych i okazujacych zaufanie do Jehowy i jego sprawiedliwych praw . Organizacja SJ jest rowniez jedna z niewielu Organizacji nie wstydzacych sie podania liczby osob opuszczajacych szeregi SJ z powodu nieprzestrzegania zasad biblijnych . Ja sam jestem przykladem czlowieka ktory kiedys zdal sobie sprawe ze nie stac mnie na udawanie przed samym soba , bracmi , ludzmi a przede wszystkim Jehowa Bogiem iz staram sie nasladowac wzor pozostawiony nam przez Jezusa i odszedlem aby nie splamic Imienia Bozego .
Niestety , niektorym wydaje sie ze mozna grac i przed ludzmi i przed Bogiem :-(

Ktos kiedys na tym Forum powiedzial " i zeby nie wykluczali " Moze i ten starszy na jakims hiszpanskojezycznym forum wyglosi take slowa ??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#19 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-18, godz. 22:01

HC, a przyszło Ci kiedyś na myśl, że ten starszy-gwałciciel, zanim nie został przyłapany na tym wstrętnym czynie, sam miał taką władzę w zborze, aby wykluczać innych? Powiedz mi, czy taki osobnik miał czystego ducha i prawe rozeznanie, skoro nawet nie potrafił mieć czystych myśli? Zdajesz sobie sprawę, że zanim doszło do tego haniebnego czynu i "z jego ręki" mogli wylecieć ze zboru jacyś inni świadkowie Jehowy? I to niekoniecznie na to zasługując tak jak on sam.

Nikomu z nas, tu na tym forum z pewnością nie chodzi o zabronienie "sprawiedliwego" wykluczania. Poznałem jakiś czas temu kobietę, która dzięki temu, że wykluczyli jej męża została uwolniona od męża pijaka. Przykład gwałtu, albo bicia żony to sprawa ewidentna - przynajmniej dla mnie - i nie podlega żadnej dyskusji. Ale jak swoją niewinność ma udowodnić śJ, któremu tylko powinęła się noga, a został wykluczony przez takich starszych pokroju opisanego tutaj w poście? Nie ma żadnych szans, ponieważ taką osobę niemalże każdy ignoruje. Jest zbrukane jej dobre imię i co? Tylko wtedy w Jehowie i Jezusie nadzieja, ale dopiero w Dniu Sądu, a tak część życia ma taka osoba przerąbane. Życie od nowa, wszystko od nowa. Eeeh... Co tu dużo pisać. Pewnie szkoda moich słów.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#20 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-19, godz. 09:45

HC, a przyszło Ci kiedyś na myśl, że ten starszy-gwałciciel, zanim nie został przyłapany na tym wstrętnym czynie, sam miał taką władzę w zborze, aby wykluczać innych?

Przyszlo mi na mysl wiele razy wiele rzeczy i dlatego szczesliwy jestem ze bedac SJ mam kaplana i kaplanow ktorymi sa :
2P 3:9 Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, "
Ci kaplani i krolowie to nie sa starsi , ktorzy maja tylko i wylacznie zarzadzac organizacja na ziemi , lecz nie bedac nieomylni ani doskonali sa podlegli grzechowi tak jak kazdy inny czlowiek . Starsi powinni byc mezczyznami spelniajacymi okreslone warunki . Nie sa oni jednak "swietymi krowami" mogacymi zazywac luksusow za samo "bycie" starszym. Na nich sa rowniez sposoby.....
" 1 TM 5:19 Przeciwko prezbiterowi nie przyjmuj oskarżenia, chyba że na podstawie dwu albo trzech świadków. 20 Trwających w grzechu upominaj w obecności wszystkich, żeby także i pozostali przejmowali się lękiem. "
werset ten i inne wyjasnia iz nie sa on poza prawem ani nie byli za czasow apostolskich co moze swiadzyc ze i owczesnie zdarzaly sie przypadki razacego naruszenia prawa przez starszych .

Dla SJ wazne jest ze ich Najwiekszym Kaplanem i Krolem otoczonym wielka rzesza doskonalych Wspolkroli i Sedziow jest Jezus ktory tak jak i jego 144 tysieczna rzesza wspolkrolewska dala dowod swojego przywiazania do slusznych praw Jehowy i udowodnila swoim zyciem ze najwazniejszym dla nich jest Sprawiedliwosc Boza .
Rola starszych to :
Piotra5:1 Starszych więc, którzy są wśród was, proszę, ja również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: 2 paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem; 3 i nie jak ci, którzy ciemiężą gminy, ale jako żywe przykłady dla stada.
Niektorzy wywiazuja sie z tego prawie ze wzorowo , niektorzy nie :(
Jak powinien postapic ktos kto zostal zle potraktowany "ze względu na niegodziwe zyski" ?

Psalm9:10 Niech Pan będzie ucieczką dla uciśnionego,
ucieczką w czasach utrapienia.
11 Ufają Tobie znający Twe imię,
bo nie opuszczasz, Panie, tych, co Cię szukają

Przyslow 3:5 Z całego serca Bogu zaufaj,
nie polegaj na swoim rozsądku,
6 myśl o Nim na każdej drodze,
a On twe ścieżki wyrówna.


Psalm 34:18 Oblicze Pana [zwraca się] przeciw źle czyniącym,
by pamięć o nich wygładzić z ziemi.
Kof
19 Pan jest blisko skruszonych w sercu
i wybawia złamanych na duchu.
Resz
20 Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego;
lecz ze wszystkich Pan go wybawia.

Ostateczna zaplata jednak za sprawiedliwosc oczekuje tych ktorzy ufaja Jehowie w
2 Piotra 3:13 Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość

Oczywiscie to rozumowanie jest zrozumiale dla tych ktorzy wierza w Jehowe Boga, ufaja ze spelni on swoje proroctwa, ze jest sprawiedliwy , i ze ostateczne przeznaczenie dla ludzi jest takie jakie mialo byc na poczatku :
Rodzaju 2:15 "Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał."
i zyl tam wiecznie czego chce zyczyc wszystkim tym szukajacym sprawiedliwosci ( rowniez ja mam na to nadzieje , a nie pewnosc, tak jak wszyscy SJ )
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych