Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto jest szczęśliwszy ŚJ czy ex-ŚJ?


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

Ankieta: Czy jesteś szczęśliwszy teraz, czy wtedy, gdy byłeś ŚJ?

Czy jesteś szczęśliwszy teraz, czy wtedy, gdy byłeś ŚJ?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 18:38

[cytat wyciętej wypowiedzi homme_curieux]

Wypowiedź człowieka "dobrze" wychowanego. "nasladowcy" Jezusa, "znającego" prawdę o Bogu itp, itd. Naprawdę, uciekaj stąd gdzie pieprz rośnie, bo przynosisz wstyd swoim współwyznawcom i obrażasz uczestników forum.
Jestem tylko odstepcą, "świnią" wg was tarzająca się w błocie a nie potrafiłabym, nie byłabym w stanie w ten sposób obrażać ludzi.
W jakiego ty Boga wierzysz ,że tak postepujesz?
Ma

#22 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-18, godz. 18:57

Ja nie wypominam Ci błędów stylistycznych ani gramatycznych ani ortograficznych bo po pierwsze jest to niezgodne z netykietą, a po drugie rozumiem, że jesteś we Francji i Twój kontakt z językiem ojczystym jest ograniczony. W tej sytuacji, zamiast Cię krytykować, mogę pochwalić Cię za w miarę poprawną, jak na emigranta, pisownię i stylistykę...

Stefanie, skończyłem liceum i mam maturę ze średnią 5.0 Skończyłem więcej niż 4 klasy liceum, bo mam zaliczone ileś tam semestrów na Akademii Ekonomicznej. Niedługo będę magistrem ekonomii i doradcą podatkowym.

Stefanie, nie będe komentować Twojego wykształcenia ani poziomu kultury osobistej, wskażę jedynie, że jak zwykle kłamiesz i manipulujesz, przynosząc tym wstyd imieniu Jehowy.

Piętnowałem FARYZEJSKĄ OBŁUDĘ ŚJ, polegającą na zaprzeczaniu istnieniu takich zjawisk.

Tymczasem ŚJ to zwykli ludzie, uwikłani w oszustwa, krętactwa, niemoralność, podobnie jak reszta społeczeństwa, z tą różnicą, że w większości dziedzin życia ŚJ prezentują poziom moralny ciut wyższy od średniej i porównywalny z moralnością gorliwych praktykujących katolików (średnią zaniżają katolicy obojętni i niepraktykujący). To, że w autobusie zostanę okradziony przez ŚJ lub przez katolika jest (po skorygowaniu o różnicę ilościową obu populacji) równie prawdopodobne. Jedyną dziedziną, w której ŚJ się znacząco odróżniają jest wysoka moralność płciowa ich młodzieży żeńskiej, bo z moralnością intymną ich młodzieży męskiej sprawa wygląda dużo gorzej (ale i tak lepiej od przeciętnej).

Takie stanowisko konsekwentnie od dwóch lat prezentuję we wszystkich mediach. Dlatego zarzucanie mi przedstawiania ŚJ jako środowiska mającego same negatywy, jest zupełnie bezpodstawne.

Twoja postawa przypomina postawę aparatu komunistycznego w minionym okresie. Stwierdzenie "socjalizm nie jest doskonały" było nazywane "szkalowaniem" świetlanego ustroju. Ty na rzeczową krytykę organizacji reagujesz podobnie.

Pokaż mi gdzie ja ukazywałem ŚJ jako środowisko z PRZEWAGĄ osób o skłonnościach dewiacyjnych np. pedofilskich? Wiadomo, że pedofile są mniejszością. Wszędzie: i w Watykanie i w Brooklynie i w więzieniu Alcatraz.

Mówiłem o CHRONIENIU pedofilów, o utrudnianiu ich ukarania. To "lekka" różnica.
Nie mówię, że Kościół Kat. jest czysty od tej plagi. Ale Benedykt XVI coś robi, aby ten problem rozwiązać lub ograniczyć.
Nie słyszałeś o ekskomunice dla kapłanów katolickich, skazanych za pedofilię?
O ile mi wiadomo, posypały się ekskomuniki i nawet jeden biskup został pozbawiony sakry.
Strażnica natomiast OCHRANIA "swoich" pedofilów...
Strażnica na "swojego Benedykta" może jeszcze czekać nawet i 40 lat...

Pokaz mi, gdzie ja ukazuję obraz demokratycznego i dobroczynnego Kościoła Kat.?

Kościół jest z natury niedemokratyczny, a mówiąc po strażnicowemu, jest "zarządzany teokratycznie", :-) choć w porównaniu ze strażnicą zapewnia o wiele większą swobodę wypowiedzi.

Ja nie mówię, że Kościół jest lepszy bo jest demokratyczny.
Ja mówię, że katolicyzm jest lepszy, bo jego doktryny są zgodne z Biblią.

Rzucasz oskarżenia na ślepo i bez przemyślenia, czym dajesz złe świadectwo o sobie samym i o komercyjnej niby-ewangelii, którą popularyzujesz...

Co do ankiety, ankieta była kierowana do EX, ale przyjmuję uwagę o braku opcji "szczęśliwszy po powrocie".

Faktycznie, jesteś ex-ŚJ i powinieneś mieć prawo zagłosować, jako ex-ŚJ, który powrócił do organizacji, tutaj przyznaję Tobie rację

Moderatora prosze o dodanie opcji, bo ja nie mam wystarczających uprawnień.

#23 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 19:18

Pokaż mi gdzie ja ukazywałem ŚJ jako środowisko z PRZEWAGĄ osób o skłonnościach dewiacyjnych np. pedofilskich? Wiadomo, że pedofile są mniejszością.

Kto ma oczy niech..............

Kto ma google'a niech googluje .........................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#24 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-18, godz. 19:22

Wygoogluj mi konkretną moją wypowiedź. Inaczej, nazwę cię oszczercą.

#25 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 19:30

Jestem tylko odstepcą, "świnią" wg was tarzająca się w błocie a nie potrafiłabym, nie byłabym w stanie w ten sposób obrażać ludzi.
W jakiego ty Boga wierzysz ,że tak postepujesz?

W zlego Boga ( wedlug was) ktory mowi

Mateusza 24:48 Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: "Mój pan się ociąga", 49 i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, 50 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. 51 Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#26 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 19:38

Wygoogluj mi konkretną moją wypowiedź. Inaczej, nazwę cię oszczercą.

jak sie wyspie ;)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#27 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-18, godz. 19:39

ok.

My wierzymy, ze Bóg jest miłosierny i kocha ludzi. Dlatego nie straszymy tylko modlimy się za tych co zbładzili. Ale jesli jesteś az tak niereforomowalny i chcesz odpowiedz w sensie biblijnym to proszę bardzo....

"Spływaj stąd zdrajco chrześcijanstwa, obłudniku, przeklety piewco fałszywej ewangeli, nie jesteś godny aby uczicwy człowiek ci podał rękę bo z bałwochwalcami którzy wielbia CK niechcemy mieć nic wspólnego. Nie rozmawiamy z potencjalnymi mordercami dzieci, piewcami szatana, uważającymi się za szarańcze z otchani chcącą gnębić ucziwych ludzi. Nie zadajemy się z chołota która otwarcie propaguje nienawieśc zamiast miłości.

I bezwzglednie potępiamy pieski WTS-u, Strazników Strażnicy czyli po prostu esesmanów, którzy gdyby tylko mogli nauczali by swoje wiaty ogniem i mieczem.

Oto odpowiedz na twoim poziomie homku!

Na szczęscie my wierzymy w miłosierdzie i miłość, dlatego mimo tego co robisz, jesteś naszym bratem w wierze. Może kiedys to zroumiesz.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#28 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-18, godz. 19:47

Wygoogluj mi konkretną moją wypowiedź. Inaczej, nazwę cię oszczercą.

jak sie wyspie  ;)

trzymam za słowo

#29 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 19:47

Dajcie mu spokój, ludzie tak reagują w momencie dysonasu poznawczego. Jest biedny i zagubiony. pamiętajcie że niektórzy jeszcze parę lat temu tęz by walczyli w obronie Organizacji jak lwy... :( ;) Homme możesz mo odpowiedziec jak tam z twoim strachem, bardzo sie boisz ze to w co wierzysz to oszustwo?
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#30 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 20:21

liceum, bo mam zaliczone ileś tam semestrów na Akademii Ekonomicznej. Niedługo będę magistrem ekonomii i doradcą podatkowym.


To jesteśmy po fachu Sebastianie. Ma
Ma

#31 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 20:36

Sebastian
Gdzie studiujesz ekonomie? Może spotkalibysmy sie jezeli studiujesz tam gdzie ja tj.w Katowicach

#32 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-18, godz. 21:08

Wrocław

#33 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-02-19, godz. 18:47

pytanie w temacie jest bez sensu ...
przeciez bedac swiadkiem zaangazowanym jest sie szczesliwym jak rzadko kto .
bedac poza organizacja przezywa sie meke strach lęki czy dobrze zrobilem .
dopiero po wielu latach- czlowiek o silnej psychice moze powiedziec :jestem szczesliwy....
to tak jakby odebrac czlowiekowi nadzieje i sens zycia.
ciekawe ze tak latwo ci przyszlo to szczescie ...ktos moglby rzec ze to podejrzane przemienienie.

#34 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-02-19, godz. 20:01

przeciez bedac swiadkiem zaangazowanym jest sie szczesliwym jak rzadko kto .


Cos mi sie zdaje, ze swiadek z zalozenia musi byc szczesliwy, bo tak mowi WTS, ale to nie znaczy wcale ze szczesliwy jest naprawde...
Szczesliwy sJ to pewnie taki, ktory swiecie wierzy w bajki z Brooklynu, jesli tylko pojawiaja sie watpliwosci, znika to zludne szczescie..
Ex sJ moze byc szczesliwy, bo jest wolny, ale co w sytuacji kiedy rodzina/znajomi trakuja go jak...odstepce?? Nie wyobrazam sobie sytuacji, w ktorej moja rodzina, ktora mnie kocha, przestaje sie do mnie odzywac, po prostu nie wyobrazam sobie...zwlaszcza w sytuacji, kiedy sie czuje (i jestem) niewinna..
Ale to tylko takie moje dywagacje :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#35 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-22, godz. 23:50

Aurora, dlaczego "podejrzane" przemienienie?

Szczęście trzeba mieć w sobie. Ja kiedyś, będąc zaangażowanym ŚJ byłem w jakimś tam stopniu zadowolony z życia, ale czy szczęśliwy? Później traumatyczne przeżycia z poszukiwaniem prawdy na nowo. Obecnie znowu jestem szczęśliwy, ale teraz nie buduję szczęścia na obietnicach ludzkich. Wieczność powierzam Trójcy Świętej, a doczesność buduję własnym umysłem i własnymi rękami.

I Jehowa mi błogosławi :P

Nawiązując, do tego, co pisze Nikita: na szczęście ominęły mnie przeżycia związane ze sprzeciwem rodziny. Nikt z rodziny nie był ŚJ, a moje odejście od nich nie wywołało w domu ani smutku ani radości, zostało przyjęte dość obojętnie.

#36 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-02-23, godz. 18:00

jak sobie tak dyskutujemy to powiedz- co to jest szczescie???
pytanie retoryczne .. szczescie to brak klopotow.
nie! brak klopotow to nuda -to smierc duszy...
czym wiec jest szczescie ?
wszystko to stan ducha , jak i wolnosc .
nie wazne gdzie jestem tylko w czyjej jestem niewoli ,czyim niewolnikiem jestem.
nie mozna okreslic czy bylismy szczesliwsi kiedys czy teraz -bedac odstepcami .
to stan ducha a nie fakt.



troche razi i smieszy mnie ten twoj podpis ze niby teraz jestes szczesliwym katolikiem ...

#37 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-02-25, godz. 19:47

z całym szacunkiem dla Ciebie Sebastianie ale czasem mi sie wydaje ze ty musisz gdzies nalezec(do jakiejs religii)...tak jak swiadkowie którzy sa głusi na rozsadne argumenty, bo stracili by sens zycia, tak samo ty uciekłeś z deszcu pod rynne byle tylko widziec we wszystkim sens...Trójca Świeta? to tylko ludzki konstrukt hipotetyczny mający wyjasnić relacje miedzy Ojcem, Synem a Duchem Świętym. to tylko nazwa tej relacji- zresztą niewazne.
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#38 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 11:40

To, że w autobusie zostanę okradziony przez ŚJ lub przez katolika jest (po skorygowaniu o różnicę ilościową obu populacji) równie prawdopodobne.

Takie stanowisko konsekwentnie od dwóch lat prezentuję we wszystkich mediach.

cieszy nas wszystkich ze stanowiska ludzi zajmujacych sie rachunkiem prawdopodobienstwa sa zawsze tak bogato udokumentowane dnymi statystycznymi pochodzacymi z niezaleznych Instytutow Badan Statystycznych :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#39 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 11:42

Rzucasz oskarżenia na ślepo i bez przemyślenia, czym dajesz złe świadectwo o sobie samym i o komercyjnej niby-ewangelii, którą popularyzujesz...

Do,tej pory zarzucano mi ze zbyt czesto cytuje Biblie i zbyt czesto googluje , teraz okazuje sie ze zbyt malo dowodow na moje slowa , no coz ;)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#40 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 11:51

Wygoogluj mi konkretną moją wypowiedź. Inaczej, nazwę cię oszczercą.

Nazwij mnie oszczerca ................. nie znalazlem ,
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych