Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzień Odstępcy


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#41 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-27, godz. 18:31

a nie lepiej i nie ekonomiczniej byłoby rezerowować last minute i zbić cenę w dół?

#42 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-02-27, godz. 18:45

no to wy tam jestescie z Nocką to się zastanówcie, jak będzie lepiej ... :)

#43 graczysko

graczysko

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-03-12, godz. 10:29

a ja tez bym bardzo chciał poznać kilku braciu współodstępców, bo choć jestem jestem już stały w niewierze, to jednak czynnie zacząłem angażować się w poszukiwania mnie podobnych "bogatych duchem" dopiero na dniach :)
Czy ktoś mógłby napisać mi parę słów o spotkaniu w Poznaniu? Blisko bym miał niesamowicie.

#44 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2006-03-12, godz. 11:17

ja też jestem chętna bardzo ale nie wiem czy w wakacje gdzieś do pracy nie pojadę:/
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#45 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 06:33

Moi Drodzy,

Ostatnio na czacie padła propozycja uczczenia niemałej społeczności byłych świadków Jehowy poprzez wyznaczenie Dnia Odstępcy. Padło kilka ciekawych propozycji: 29 lutego (nietypowa data), 1 kwietnia (no comments), 11 listopada (Święto Niepodległości), a nawet... 14 nisan B) (lekka przesada, jak sądzę). A jakie są Wasze typy? Oczekuję ciekawych propozycji.

Myślę, że kwestię tego dnia warto by nagłośnić na zagranicznych forach, aby i bracia w niewierze z innych ston świata mogli się razem z nami budować.

Z dniem odstępcy można by połączyć ideę dorocznego kongresu ;) . Czas — wiadomo: Dzień Odstępcy, miejsce — do ustalenia. Co o tym myślicie? :rolleyes:

Bracie Jaraczu...

a dlaczego nie 14 nisan ???

to nie jest żadna przesada...

Większość odstepców nadal wierzy w Boga, wierzy w Jezusa i jedyne czego się zaparli to wiara w organizacje...

Oczywiscie mozna powiedziec, ze bedzie bezposredni atak na swiadków... ale to oni nas do tego przekonuja powtarzajac co chwile na zebraniach jakimi to my jestesmy gnojami, a jacy oni sa wspaniali itp itd...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#46 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 07:45

Nie jestem zwolennikiem 14 nisan, bo mogłoby to urazić... samych odstępców (przynajmniej co niektórych) B) . Po prostu określone skojarzenia mogą być zbyt silne, zeby się od nich ot tak oderwać.
Poza tym Dzień Odstępcy powinien być świętem radosnym (a może wręcz rozwiązłym ;) ), więc jednak mimo wszystko... chyba nie wypada :rolleyes: B) . Dobro osobiste SJ w tym kontekście interesuje mnie trochę mniej...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#47 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 10:07

Poza tym Dzień Odstępcy powinien być świętem radosnym (a może wręcz rozwiązłym wink.gif ), więc jednak mimo wszystko... chyba nie wypada rolleyes.gif cool.gif . Dobro osobiste SJ w tym kontekście interesuje mnie trochę mniej...


zgadzam sie Bracie Jaraczu w pelni masz racje :) pozdrawiam
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#48 W SZOKU8-0

W SZOKU8-0

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 57 Postów

Napisano 2006-06-06, godz. 19:27

Witam i cio?? ustalone cosik wkońcu??

......................tak delikatnie chciałam zasugerować ze już czerwiec......................................hm?? B)
[B][COLOR=blue]

#49 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-08-29, godz. 14:07

Witam, pomysl jest ok. :) Ale chyab umarl smiercia naturalna. ;)

#50 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-29, godz. 14:13

Myślę, że warto wrócić do tej idei. Wprawdzie minęło już kilka dat, w których potencjalnie można by uczcić naszą odstępczość, ale przecież... za rok też będzie okazja :) . Może jakaś ankietka z konkretnymi datami? Ja mogę dostosować się do większości, choć chyba lepiej byłoby unikać dat politycznych.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#51 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-08-29, godz. 14:21

Myślę, że warto wrócić do tej idei. Wprawdzie minęło już kilka dat, w których potencjalnie można by uczcić naszą odstępczość, ale przecież... za rok też będzie okazja :) . Może jakaś ankietka z konkretnymi datami? Ja mogę dostosować się do większości, choć chyba lepiej byłoby unikać dat politycznych.


A może data startu tego forum?
[db]

#52 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-08-29, godz. 15:23

' date='2006-08-29 16:21' post='33511']
A może data startu tego forum?


Nie żadna data startu forum tylko dlugi weekend listopadowy. Zlot będzie w Karpaczu, ale póko co to chyba nie ma jeszcze sensu rezerwować żadnego pensjonatu, bo za wcześnie. W razie czego mam tam znajomego, który dysponuje wolnym mieszkaniem do wynajęcia. Choć myślę, ze po sezonie nie będzie problemu z wynajęciem jakiegos pensjonaciku.

Nocka, mogłabys się dowiedzieć o ten pensjonat, gdzie bylismy ostatnio ??!

Użytkownik ewa edytował ten post 2006-08-29, godz. 15:23


#53 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-29, godz. 18:12

Może... jakiś 13 w piątek? :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#54 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-08-29, godz. 20:49

Nie żadna data startu forum tylko dlugi weekend listopadowy. Zlot będzie w Karpaczu


A róbcie sobie zlot kiedy chcecie, przecież nikt wam nie broni. Tylko dlaczego dzień odstępcy ma wypadać akurat w wasz zlot? Nie widzę bezpośredniej korelacji :P No chyba, że prawdziwymi odstępcami zasługującymi na swoje święto są tylko bywalcy zlotów w Karpaczu, a to ja przepraszam :P
[db]

#55 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-29, godz. 21:20

' date='2006-08-29 22:49' post='33550']
A róbcie sobie zlot kiedy chcecie, przecież nikt wam nie broni. Tylko dlaczego dzień odstępcy ma wypadać akurat w wasz zlot?Nie widzę bezpośredniej korelacji :P



A dlaczego nie? tylko dlatego że nie widzisz bezpośredniej korelacji?

No chyba, że prawdziwymi odstępcami zasługującymi na swoje święto są tylko bywalcy zlotów w Karpaczu, a to ja przepraszam :P


nikt nic takiego nie powiedział....

pomysł padł taki a nie inny miedzy kilkunastoma innymi-proste i logiczne...to raz
dwa, równie dobrze można powiedziec, że dniem odstępcy powinien byc ustanowiony 29 sierpnia bo tak sobie ktos własnie wymyślił.... wiec nie rozumiem skad ta irytacja...
jesli źle odebrałam intencje to uprzejmie prosze dac mi o tym znac :)

pozdrawiam
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#56 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-08-30, godz. 05:06

' date='2006-08-29 22:49' post='33550']
A róbcie sobie zlot kiedy chcecie, przecież nikt wam nie broni. Tylko dlaczego dzień odstępcy ma wypadać akurat w wasz zlot? Nie widzę bezpośredniej korelacji :P


No nie, faktycznie nie musi. Chociaż mi się zawsze święto kojarzyło ze świętowaniem, a że wtedy wolne to dlatego taka propozycja :) No ale faktycznie, decyzja powinna być większości :)


Pozdrawiam

Użytkownik ewa edytował ten post 2006-08-30, godz. 05:06


#57 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-30, godz. 05:39

W święto faktycznie należy... świętować :P . Fajna sprawa. Tylko że nie każdy będzie miał taką okoliczność. Już dziś przypuszczam, że w listopadzie najpewniej nie dam rady pokonać 700 km, żeby stawić się na celebrowania dnia odstępcy :( . A określenie konkretnej daty pozwoli nam wszystkim się jakoś zjednoczyć w świętowaniu, choćby tym mentalnym, symbolicznym.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#58 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-08-30, godz. 06:48

pomysł padł taki a nie inny miedzy kilkunastoma innymi-proste i logiczne...to raz
dwa, równie dobrze można powiedziec, że dniem odstępcy powinien byc ustanowiony 29 sierpnia bo tak sobie ktos własnie wymyślił.... wiec nie rozumiem skad ta irytacja...


Irytacja? Raczej zawód, że dość abstrakcyjny w swej idei dowcip sprowadzono do kwestii uzgodnienia terminu imprezy. Szkoda dowcipu.

A określenie konkretnej daty pozwoli nam wszystkim się jakoś zjednoczyć w świętowaniu, choćby tym mentalnym, symbolicznym.


Też mi się wydawało, że to idea na tym poziomie abstrakcji.
[db]

#59 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-30, godz. 07:03

Z dniem odstępcy, jest trochę tak jak z urodzinami. Każdy z nas ma własną datę, a jest nią dzień wyjścia z Organizacji.

A więc okazji do świętowania będzie bardzo, bardzo dużo. :D

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#60 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-08-30, godz. 12:38

' date='2006-08-29 20:49' post='33550']
A róbcie sobie zlot kiedy chcecie, przecież nikt wam nie broni. Tylko dlaczego dzień odstępcy ma wypadać akurat w wasz zlot? Nie widzę bezpośredniej korelacji :P No chyba, że prawdziwymi odstępcami zasługującymi na swoje święto są tylko bywalcy zlotów w Karpaczu, a to ja przepraszam :P


A mi sie wydaje, ze dobrym pomyslem jest polaczyc ¨dzien odstepcy¨ ze ¨zlotem¨ chocby po to zeby to uczcic. :)

A uczcic to tez w sensie symbolicznym, bo generalnie bardziej chodzi o to zeby sie poznac i pogadac. No ale nie kazdy musi sie z moim zdaniem zgadzac. ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych