Skocz do zawartości


Zdjęcie

sceptyk"choćby umarły zmartwychwstał, nie uwierzy"


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-21, godz. 18:07

Anowi udowodni mi związek tego zdania z Apokalipsą. to raz
Po drugie: (i to wszystkich)Czy niektórzy wiedza co to znaczy stopniowe objawienie prawdy Bożej aż do pełengo w Jezusie Chrystusie?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#22 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 19:37

Lk 19:27 NS „Ponadto tych moich nieprzyjaciół, którzy nie chcieli, bym został królem nad nimi, przyprowadźcie tu i pozabijajcie na moich oczach' ".”

Gdy Jezus wróci jako Wódz ...

Mt 23:10 NS „Ani nie dajcie się nazywać 'wodzami', bo jeden jest wasz Wódz, Chrystus.”

Jego aniołowie zbiorą pszenicę a chwasty spalą ogniem.

Mt 13:30 NS „pozwólcie obu rosnąć razem aż do żniwa, a w porze żniwa powiem żniwiarzom: najpierw zbierzcie chwasty i powiążcie je w wiązki na spalenie, potem idźcie zgromadzić pszenicę do mojego spichrza' ".”

Dzisiaj dzieci paliły ogniska, co zostało gdy ogień zgasł? proch, który rozwieje wiatr. Kiedyś nie rozumiałam po co Bóg ma się fatygować aby nieprawych wzywać na sąd? I dziś wiem, że

Jr 51:57 NS „I upiję jego książąt i jego mędrców, jego namiestników i jego pełnomocnych zwierzchników, jak również jego mocarzy, i zasną snem po czas niezmierzony, z którego się nie zbudzą brzmi wypowiedź Króla, którego imię Jehowa Zastępów.”

bo nie mają ducha Bożego

Rz 8:11 NS „A jeśli duch tego, który wskrzesił Jezusa z martwych, mieszka w was, to ten, który wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, ożywi też wasze śmiertelne ciała przez swego ducha w was przebywającego.”

#23 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 20:09

Nauka o śmiertelności duszy i zaprzeczaniu istnienia piekła, oraz braku kary za grzechy które człowiek popełnił za życia, przeczy oczywistej prawdzie której chrześcijanie bronią od wieków.


"Prawda" o piekle jest oczywista? :blink:

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-03-21, godz. 20:09


#24 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 20:17

No właśnie, o co tu chodzi? W co żywi by nie uwierzyli, nawet gdyby umarły do nich został posłany?

Lk 16:30 NS „Wtedy on rzekł: 'Bynajmniej, ojcze Abrahamie, lecz jeśli ktoś z umarłych pójdzie do nich, okażą skruchę'.”
Lk 16:31 NS „On zaś mu powiedział: 'Jeśli nie słuchają Mojżesza i Proroków, to nie dadzą się przekonać, choćby ktoś powstał z martwych' ".”

Wszystkich mają za nic i nie dadzą się przekonać

-a skąd ty to wszystko wiesz? - spytaliby zmartwychwstałego

Ci co wierzą Mojżeszowi i prorokom wierzą w zmartwychwstanie, ci co nie wierzą, wierzą w duszę nieśmiertelną.

#25 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-03-22, godz. 17:44

Ci co wierzą Mojżeszowi i prorokom wierzą w zmartwychwstanie, ci co nie wierzą, wierzą w duszę nieśmiertelną.


może dokładniej bo nie zrozumiałem?
pozdrawiam Andrzej

#26 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-22, godz. 19:16

może dokładniej bo nie zrozumiałem?

And, uwierz mi, jak Anowi zacznie Tobie tłumaczyć, to będziesz musiał czytać bardzo, ale to bardzo powoli. :) Ale mimo to, lubię Anowi. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#27 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-22, godz. 22:17

And, uwierz mi, jak Anowi zacznie Tobie tłumaczyć, to będziesz musiał czytać bardzo, ale to bardzo powoli. :) Ale mimo to, lubię Anowi. :)

Terebint, odpisz proszę w moim imieniu tak szybko aby zrozumiał w oka mgnieniu. Też Ciebie LUBIĘ




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych