Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dla kogo FORUM?


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#41 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-02-17, godz. 00:07

Bo mnie nikt nie skrzywdził osobiście zbyt mocno.
A gdyby to się stało i zostałbym wykluczony ze zboru za moje śmiałe opinie, to raczej nie nastawiam się na plucie na CK na resztę swoich dni."


skrzywdzil cie czy nie???
widac ze cie skrzywdzil .
masz smiale opinie?
to sprobuj je glosno wyrazac na zebraniach!.
dlaczego za smiale opinie mieliby cie wykluczyc- to nie wolno wyrazac wlasnych opinii?
ty juz dobrze wiesz ze to bajki ale boisz sie do tego przyznac, bo zalamie sie twoj budowany dlugo system wartosci.
to boli...
jescze sie miotasz rzucasz w swoich wypowiedziach szukasz potwierdzenia ze to prawda ,jednak jak widzisz nie ma zadnego sensu spieranie sie bo tutaj sa ludzie ktorzy znaja to wszystko z doswiadczenia z wieloletniego doswiadczenia.
wszyscy ktorzy swiezo maja w pamieci wykluczenie i odejscie ,upewniaja sie na forum tak jak ty ze maja racje lecz oni ja znajduja ..ty ja dopiero odnajdziesz .

#42 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-17, godz. 06:57

Nikt nie mówi, że SJ to łobuzy, mordercy, fałszywi prorocy itd. To ludzie tacy sami jak my. Za zło uważamy tylko CK i jego nauki.

proponuje aby zweyfikować osoby na forum pod względem umiejętności czytania ze zrozumieniem. Oszczędziło by nam to czas i nerwy.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#43 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 07:19

dlatego, że organizacja jest nielojalna wobec Boga... Zamiast trzymać się słów ewangelii, zakazujących fałszywego prorokowania, ogłaszają daty. Zamiast miłości, procedury sądownicze. Zamiast ewangelii, komercyjna reklama czegoś, co nigdy nie nastanie.

Precz z Apostolami !!!!! Nielojalnymi w stosunku do Boga i Maryi ;)

<dlatego, że organizacja jest nielojalna wobec Boga... Zamiast trzymać się słów ewangelii, zakazujących fałszywego prorokowania, ogłaszają daty.>

Łk 9:27 Bp "Naprawdę wam mówię: Są wśród tu obecnych tacy, którzy ujrzą królestwo Boże, zanim umrą."

<Zamiast miłości, procedury sądownicze.>

Dz 3:23 Br "Kto zaś nie będzie słuchał tego proroka, zostanie wykluczony ze wspólnoty Bożego ludu."

1Kor 5:2 Bw "A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił."

>Zamiast ewangelii, komercyjna reklama czegoś, co nigdy nie nastanie.>

2 Piotra 3:To przede wszystkim wiecie, że przyjdą w ostatnich dniach szydercy pełni szyderstwa, którzy będą postępowali według własnych żądz 4 i będą mówili: &laquo;Gdzie jest obietnica Jego przyjścia*? Odkąd bowiem ojcowie* zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata&raquo;.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#44 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 07:30

Nie, no wlaśnie nie chcę niczego/nikogo czcić poza Bogiem.
Dużo daje właściwa postawa: polega ona na tym aby utrzymać na dystans od swojego życia co bardziej agresywnych pasterzy.
Tego można się nauczyć po jakimś czasie i to jest zdrowa tendencja.

<Nie, no wlaśnie nie chcę niczego/nikogo czcić poza Bogiem.>

To jest wlasnie najwazniejsze i najbardziej zdrowe w organizacji SJ , starszym nalezy sie szacunek ( sa tacy ktorzy go traca na skutek wlasnego postepowania ,traca rowniez przywilej a nawet traca bardzo czesto czlonkowstwo ludu bo zamiast byc pasterzem byli pastuchami , to sie zdarzalo i zdarza nawet w czasach apostolskich )

<Dużo daje właściwa postawa: polega ona na tym aby utrzymać na dystans od swojego życia co bardziej agresywnych pasterzy>

To wszystko zalezy od tego co nazywasz agresywnoscia , sa ludzie ktorzy z powodu swojego pokretnego charakteu zamiast do uslugiwania mysla ze dorwali sie do "wladzy" , co jest jednak interesujace to to ze to oni staja sie "ofiara" sadow kapturowych " w ktorych kiedys dzialali . co dowodzi ze to nie czlowiek rzadzi organizacja a ktos o wyzszym poczuciu sprawiedliwosci i ktos nieprzekupny i zanajacy fakty tak jak nikt inny z ludzi .

<Tego można się nauczyć po jakimś czasie i to jest zdrowa tendencja.>

Prz 27:11 BT "Bądź mądry, synu, rozwesel me serce, a tym, co lżą mnie, odpowiem."

pozdrawiam cie serdecznie :rolleyes:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#45 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-02-17, godz. 08:10

White Death

Piszesz:

„Czesiek poruszył w swoim liscie bardzo wiele pod tematów. Ja tylko naszkicuję o co mi konkretnie chodzi:
Uważam po prostu za krzywdzące generalizowanie że na skutek omyłek czy celowych zabiegów kilku osób należy przyjąć za pewnik propagandę "wszyscy śJ to fałszywi prorocy" itp.”


Szkoda, że zamiast ustosunkować się do mojej wypowiedzi, skrzętnie unikasz podjęcia wyzwania i udowodnienia, że nauki „Organizacji” są zgodne z Biblią. Zapraszam do odpowiedzi i to najlepiej w wątku : Pytania do Świadków Jehowy http://watchtower.or...p?showtopic=394 .

Poza tym myślę, że należy ci się kubeł zimnej wody na głowę.
Ciało Kierownicze naucza, że wszyscy śJ są kaznodziejami, bo głoszą „dobrą nowinę o Królestwie” – inaczej mówiąc każdy, kto kolportuje literaturę WTS jest „kaznodzieją”. CK głosi także, że wszyscy śJ są prorokami, tak zwaną klasą proroka Jeremiasza, bo tak jak Jeremiasz, prorokują i ogłaszają wyroki Jehowy nad światem. Naukę tę znajdziesz w odpowiednich publikacjach robiąc sobie „studium Biblii” przy pomocy „Skorowidza do publikacji Towarzystwa Strażnica”

Tym samym nawet jak ktoś generalizuje i nazywa wszystkich śJ fałszywymi prorokami to ma do tego prawo w oparciu o nauki CK, które wszystkich śJ nazywa prorokami. Inna sprawa, że ci co rozpowszechniają niebiblijne nauki, nawet jeśli jest to rozpowszechniane pod postacią „gazetek”, są tak samo odpowiedzialni jak ci co te nauki tworzą i drukują w tych „gazetkach”. I dziwi mnie postawa szeregowych śJ, że udają przed sobą i innymi, że nie ponoszą odpowiedzialności za to, co jest drukowane w publikacjach przez nich rozpowszechnianych. Jeśli nie zgadzacie się z treścią tych publikacji, to po co je rozpowszechniacie? A jak je rozpowszechniacie i ktoś przez was da się zwieść tym naukom nie mającym poparcia w Biblii, to jesteście tak samo odpowiedzialni, jak ci, co te publikacje napisali, czy tego chcecie, czy nie.
Czesiek

#46 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-02-17, godz. 08:12

Do homme_curieux

Zamiast się wydzierać na forum (to o tych wielkich literach), i rzucać bezsensownie wersetami może tak zajrzysz do wątku Pytania do Świadków Jehowy ( http://watchtower.or...p?showtopic=394 ) i przytoczysz odpowiednie fragmenty z Biblii mówiące to samo, co głosisz innym ludziom i czego tak zawzięcie bronisz?
Podejmiesz wyzwanie, a może tak jak większość śJ odwiedzających to forum uznasz, że jesteś w stanie na nie dać Biblijnej odpowiedzi i będziesz udawał, że z naukami CK jest wszystko w porządku?
Czesiek

#47 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-17, godz. 08:36

Tak Czesiek poruszył bardzo ważną kwestie.

Właściwie jedyny zarzut jaki mozna skierować przeciw SJ to hipokryzja. Z jeden j strony wielu z was drodzy świadkowie nie stosuje sie do wskazówek niewolnika i to w wielu kwestiach z drugiej nauczacie tych wytycznych podczas głoszenia i studium. Więc się zdecydujcie. Albo idziecie za CK we wszystkim i nie miejcie do nas pretensji,ze jesteście kryrtykowani za błędy CK, albo nie głośice tego co jest według was fałszywe. Nie wiem tylko jak to zrobicie, będzie wyrywać kartki ze Strażnicy?

A na koniec: Nie ma dla mnie niczego bardziej ochydnego niż mający wątpliwości SJ który pomimo tego aktywnie głosi i na studium biblijnym mówi innym to z czym się nie zgadza. Jest to niemoralne, nieetyczne i niechrześcijańskie.
I ponosi on całkowitą odpowiedzialność za swoje winy.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#48 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 09:04

Tak Czesiek poruszył bardzo ważną kwestie.

Właściwie jedyny zarzut jaki mozna skierować przeciw SJ to hipokryzja. Z jeden j strony wielu z was drodzy świadkowie nie stosuje sie do wskazówek niewolnika i to w wielu kwestiach z drugiej nauczacie tych wytycznych podczas głoszenia i studium. Więc się zdecydujcie. Albo idziecie za CK we wszystkim i nie miejcie do nas pretensji,ze jesteście kryrtykowani za błędy CK, albo nie głośice tego co jest według was fałszywe. Nie wiem tylko jak to zrobicie, będzie wyrywać kartki ze Strażnicy?

A na koniec: Nie ma dla mnie niczego bardziej ochydnego niż mający wątpliwości SJ który pomimo tego aktywnie głosi i na studium biblijnym mówi innym to z czym się nie zgadza. Jest to niemoralne, nieetyczne i niechrześcijańskie.
I ponosi on całkowitą odpowiedzialność za swoje winy.....

A znasz w ogóle takich śJ ?
Czy po prostu wykładasz nam swoje teorie ?
Bo dla mnie nie ma nic bardziej ohydnego jak na podstawie fantazjowania oczernianie kogoś.
A ty idziesz za wszystkim co nakazuje ci kościół ?
Skąd ta agresja u ciebie ?
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#49 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-17, godz. 09:12

Nie zgadzają się z naukami niewolnika ci którzy:

1. poszli studiować, zamiast zostać pionierami
2. Piszą na tym forum i dyskutują z odstępcami
3. Mają własne strony internetowe i czaty.
4. Obchodzą w tajemnicy swięta rodzinne i pija podczas nich duże ilości alkocholu

Myślę ,że to na początek, z pewnością niektórzy formułowicze dorzucą tu jeszcze kilka zdań...

Znam kilku takich SJ. I nigdzie nie pisze ,że wszyscy tak robią. Ponawiam apel o weryfikacje piszących pod względem rozumienia tekstu.

A tak przy okazji ty głosisz? A jeśli głosisz to mówisz z czym się nie zgadzasz?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#50 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 09:23

Do homme_curieux

Zamiast się wydzierać na forum (to o tych wielkich literach), i rzucać bezsensownie wersetami może tak zajrzysz do wątku Pytania do Świadków Jehowy ( http://watchtower.or...p?showtopic=394 ) i przytoczysz odpowiednie fragmenty z Biblii mówiące to samo, co głosisz innym ludziom i czego tak zawzięcie bronisz?
Podejmiesz wyzwanie, a może tak jak większość śJ odwiedzających to forum uznasz, że jesteś w stanie na nie dać Biblijnej odpowiedzi i będziesz udawał, że z naukami CK jest wszystko w porządku?

Mogę podyskutować z tobą Czesiek o tych twoich punktach (jesli to ma sens), odpowiedz mi tylko najpierw na pytanie:
Czy wszystkie wersety z Biblii traktujesz dosłownie, czy w twojej dotychczasowej edukacji biblijnej i teologii znajdujesz miejsce na termin "znaczenie symboliczne" ?
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#51 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-17, godz. 09:34

Tak Czesiek poruszył bardzo ważną kwestie.

Właściwie jedyny zarzut jaki mozna skierować przeciw SJ to hipokryzja. Z jeden j strony wielu z was drodzy świadkowie nie stosuje sie do wskazówek niewolnika i to w wielu kwestiach z drugiej nauczacie tych wytycznych podczas głoszenia i studium. Więc się zdecydujcie. Albo idziecie za CK we wszystkim i nie miejcie do nas pretensji,ze jesteście kryrtykowani za błędy CK, albo nie głośice tego co jest według was fałszywe. Nie wiem tylko jak to zrobicie, będzie wyrywać kartki ze Strażnicy?

A na koniec: Nie ma dla mnie niczego bardziej ochydnego niż mający wątpliwości SJ który pomimo tego aktywnie głosi i na studium biblijnym mówi innym to z czym się nie zgadza. Jest to niemoralne, nieetyczne i niechrześcijańskie.
I ponosi on całkowitą odpowiedzialność za swoje winy.....

A znasz w ogóle takich śJ ?
Czy po prostu wykładasz nam swoje teorie ?
Bo dla mnie nie ma nic bardziej ohydnego jak na podstawie fantazjowania oczernianie kogoś.
A ty idziesz za wszystkim co nakazuje ci kościół ?
Skąd ta agresja u ciebie ?

Oooo, znam całą rzeszą "świadków wątpiących" albo takich, co trzymają się tej organizacji dla celów towarzyskich lub po prostu z przyzwyczajenia. To wcale nie są jednostki, lecz częste przypadki. Szemrają, wątpią, cichaczem konspirują, kumają się z odstępcami, a mimo to... chodzą po domach i głoszą to, w co sami za bardzo nie wierzą B) . Gdyby nie ustawa o ochronie danych osobowych i pewna doza kultury osobistej chętnie ujawniłbym kilkanaście nazwisk. Ale pewnie to znowu moje wymysły i czepianie się szczegółów :rolleyes: .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#52 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 09:38

Bo mnie nikt nie skrzywdził osobiście zbyt mocno.
A gdyby to się stało i zostałbym wykluczony ze zboru za moje śmiałe opinie, to raczej nie nastawiam się na plucie na CK na resztę swoich dni."


skrzywdzil cie czy nie???
widac ze cie skrzywdzil .
masz smiale opinie?
to sprobuj je glosno wyrazac na zebraniach!.
dlaczego za smiale opinie mieliby cie wykluczyc- to nie wolno wyrazac wlasnych opinii?
ty juz dobrze wiesz ze to bajki ale boisz sie do tego przyznac, bo zalamie sie twoj budowany dlugo system wartosci.
to boli...
jescze sie miotasz rzucasz w swoich wypowiedziach szukasz potwierdzenia ze to prawda ,jednak jak widzisz nie ma zadnego sensu spieranie sie bo tutaj sa ludzie ktorzy znaja to wszystko z doswiadczenia z wieloletniego doswiadczenia.
wszyscy ktorzy swiezo maja w pamieci wykluczenie i odejscie ,upewniaja sie na forum tak jak ty ze maja racje lecz oni ja znajduja ..ty  ja dopiero odnajdziesz .

Teraz sobie przypominam że jednak skrzywdził. Rzeczywiście. Ale najpierw miałem upadek swojej firmy i bankructwo, więc następujący po tym konflikt osobisty z pojedyńczym bratem nie był pięlęgnowany zbyt długo w mej pamięci.
Bo po co ? Nic tak nie wypacza obrazu całości jak negatywne emocje.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#53 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-17, godz. 10:03

Tym samym nawet jak ktoś generalizuje i nazywa wszystkich śJ fałszywymi prorokami to ma do tego prawo w oparciu o nauki CK, które wszystkich śJ nazywa prorokami. Inna sprawa, że ci co rozpowszechniają niebiblijne nauki, nawet jeśli jest to rozpowszechniane pod postacią „gazetek”, są tak samo odpowiedzialni jak ci co te nauki tworzą  i drukują w tych „gazetkach”. I dziwi mnie postawa szeregowych śJ, że udają przed sobą i innymi, że nie ponoszą odpowiedzialności za to, co jest drukowane w publikacjach przez nich rozpowszechnianych. Jeśli nie zgadzacie się z treścią tych publikacji, to po co je rozpowszechniacie? A jak je rozpowszechniacie i ktoś przez was da się zwieść tym naukom nie mającym poparcia w Biblii, to jesteście tak samo odpowiedzialni, jak ci, co te publikacje napisali, czy tego chcecie, czy nie.

Czesiek zdziwiłbyś się, gdybyś znał rzeczywistość i poznał jak dość duża grupa śJ nie chodzi do służby ze strażnicami, lub zaprzestaje głoszenia właśnie z tego powodu, że z tymi owymi publikacjami się nie zgadza.
Przykładem tego jestem ja i mój najlepszy przyjaciel ze zboru. Kilka, a może nawet kilkanaście miesięcy przed tym jak przestałem być śJ postanowiliśmy wspólnie, że będziemy do służby chodzić jedynie z samą Biblią. I wcale nie rozmawialiśmy z ludźmi o dogmatach, tylko zachęcaliśmy ludzi do czytania Pisma Świętego mówiąc, że w tej księdze można znaleźć wiele cennych rad, które pomagają stawić czoło człowiekowi problemom jakie niesie ten świat, itp.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#54 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 10:16

Tym samym nawet jak ktoś generalizuje i nazywa wszystkich śJ fałszywymi prorokami to ma do tego prawo w oparciu o nauki CK, które wszystkich śJ nazywa prorokami. Inna sprawa, że ci co rozpowszechniają niebiblijne nauki, nawet jeśli jest to rozpowszechniane pod postacią „gazetek”, są tak samo odpowiedzialni jak ci co te nauki tworzą  i drukują w tych „gazetkach”. I dziwi mnie postawa szeregowych śJ, że udają przed sobą i innymi, że nie ponoszą odpowiedzialności za to, co jest drukowane w publikacjach przez nich rozpowszechnianych. Jeśli nie zgadzacie się z treścią tych publikacji, to po co je rozpowszechniacie? A jak je rozpowszechniacie i ktoś przez was da się zwieść tym naukom nie mającym poparcia w Biblii, to jesteście tak samo odpowiedzialni, jak ci, co te publikacje napisali, czy tego chcecie, czy nie.

Czesiek zdziwiłbyś się, gdybyś znał rzeczywistość i poznał jak dość duża grupa śJ nie chodzi do służby ze strażnicami, lub zaprzestaje głoszenia właśnie z tego powodu, że z tymi owymi publikacjami się nie zgadza.
Przykładem tego jestem ja i mój najlepszy przyjaciel ze zboru. Kilka, a może nawet kilkanaście miesięcy przed tym jak przestałem być śJ postanowiliśmy wspólnie, że będziemy do służby chodzić jedynie z samą Biblią. I wcale nie rozmawialiśmy z ludźmi o dogmatach, tylko zachęcaliśmy ludzi do czytania Pisma Świętego mówiąc, że w tej księdze można znaleźć wiele cennych rad, które pomagają stawić czoło człowiekowi problemom jakie niesie ten świat, itp.

pzdr. :)

Z przyjemnoscią przeczytałem twój post Terebint, a dla wielu generalizujących tu mówców dedykuję świeżo opublikowane przez pantera fragmenty nowej ksiązki Franza:
"Jestem przekonany, że ci, którzy sądzą, że indywidualna osoba, w organizacji lub jej przywódcy są prawdziwym niebezpieczeństwem, gubi istotę rzeczy. Żyłem między tymi ludźmi przez blisko 60 lat i nie waham się powiedzieć, że są tak samo szczerzy w swoich przekonaniach jak ludzie należący do innych religii. Znam osobiście członków Ciała Kierowniczego i chociaż nie mogę tego powiedzieć o wszystkich, wielu z nich jest zasadniczo dobrymi i uczciwymi ludźmi, którzy po prostu robią to, czego się od nich oczekuje, to, co robiono tradycyjnie w przeszłości. Jest to spuścizna z przeszłości. W ich umysłach” organizacja” jest nierozłącznie utożsamiana z Bogiem i Chrystusem."
Koniec cytatu.
Gośc pisze rozsądnie w tym fragmencie, bez popadania w skrajności.
Życzę wam też takiego podejścia.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#55 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-17, godz. 10:21

Piszesz też (White Death):

„Zadam wiec kolejne 2 pytania:
1) Jak uważasz czy te osoby jak to mowisz lojalne wobec organizacji zostaną potępione przez Boga?
2) Dlaczego uważasz ze "ma nigdy nie nastać" ?”


ad. 1: znasz taki werset:

„Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
(Mat. 7:21-23 BW)

Jeśli śJ zamiast głosić to, co nauczał Pan Jezus i Jego apostołowie, głoszą nauki Ciała Kierowniczego, to na jakiej podstawie mają wejść do Królestwa Niebios? Raczej zgodnie ze słowami Pana Jezusa usłyszą wyrok: „Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie”

Od kiedy stałeś się Sędzią? Która religia naucza tylko i wyłącznie tego, co mówił Pan Jezus? Twoja? W dzisiejszych czasach każdemu brakuje wiedzy ponieważ żadna religia nie posiada darów Ducha o których mowa w 1 Kor. 12: 1-11

1 Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych.
2 Wiecie, że gdyście byli poganami, ciągnęło was nieodparcie ku niemym bożkom.
3 Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus.
4 Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch;
5 różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan;
6 różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.
7 Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra.
8 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha,
9 innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu,
10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.
11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

Wsółczesnym chrześcijanom brakuje tego "wyposażenia duchowego" jakie mieli ich pierwsi Wielcy Bracia. Nie ma ani jednej religii, która posiadała by wszystkie "dary", ponieważ one ustały. Dlatego też jak nie ma takich cudów jak kiedyś, nie ma też takiego samego poznania prawdy jak za czasów pierwszych apostołów.

Każda denominacja próbuje jakoś dojść do poznania prawdy, jednym to wychodzi lepiej innym gorzej, ale nikomu nie udaje się dojść do chociażby takie poznania prawdy jakie mieli pierwsi chrześcijanie, a i oni przecież nie mieli całkowitego poznania prawdy.

Więc myślę, że osądzanie jakiegoś człowieka przez drugiego tak samo omylnego, tylko tyle, że w innych kwestiach jest nie na miejscu.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#56 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-17, godz. 14:19

Terebint ja osobiście bardzo chwalę postawę człowieka, który mają wątpliwości zaprzestaje głosić nauki Strażnicy. Jest to postawa szczera i szlachetna i w dodatku naturalna. Im więcej osób tak robi tym lepiej. Niestety są również osoby które tak nie robią.

Mylisz się mówiąc ,że dzisiaj nie ma charyzmatów. One są i to w każdej denominacji. Bo kościół jest jeden tylko podzielony.

White to głosisz czy nie? Bo Twoje milczenie jest wymowne.......
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#57 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 14:31

Terebint ja osobiście bardzo chwalę postawę człowieka, który mają wątpliwości zaprzestaje głosić nauki Strażnicy. Jest to postawa szczera i szlachetna i w dodatku naturalna. Im więcej osób tak robi tym lepiej. Niestety są również osoby które tak nie robią.

Mylisz się mówiąc ,że dzisiaj nie ma charyzmatów. One są i to w każdej denominacji. Bo kościół jest jeden tylko podzielony.

White to głosisz czy nie? Bo Twoje milczenie jest wymowne.......

No popatrz jakiś dociekliwy, jak mam okazję to głoszę, bo kwestii biblijnych które zostały dobrze odczytane przez śJ jest niemało i starczy na niejedną dyskusję.
Natomiast nie spodziewaj się że bedę komentował wszystkie tutejsze posty, nie jest to miejsce mojej misji a raczej pole badawcze aberracji ludzkiej psychiki ;)
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#58 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-17, godz. 14:49

Przypomnę tylko, bo może nie wszyscy czytelnicy są zorientowani: nie wolno być świadkiem na "pół gwizdka". Nie da się głosić wybranych przez siebie treści, a pozostałe pomijać milczeniem. Albo jest się SJ i akceptuje się całą doktrynę z wszelkim dobrodziejstwem inwentarza, albo się nim po prostu nie jest. Nie ma trzeciej drogi.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#59 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 14:55

Przypomnę tylko, bo może nie wszyscy czytelnicy są zorientowani: nie wolno być świadkiem na "pół gwizdka". Nie da się głosić wybranych przez siebie treści, a pozostałe pomijać milczeniem. Albo jest się SJ i akceptuje się całą doktrynę z wszelkim dobrodziejstwem inwentarza, albo się nim po prostu nie jest. Nie ma trzeciej drogi.

To stare światło, nie wiesz że idzie nowe ?
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#60 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-17, godz. 15:24

Owszem odczytali wiele prawd. Tylko po co nad nimi dyskutować skoro są one uznawane w całym chrześcijaństwie.

A odnosnie Twojego głoszenia: Głosisz jako SJ ze Strażnicą w ręku i rozdajesz te pisma?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych