Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dla kogo FORUM?


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#21 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-16, godz. 09:55

HC, jak zwykle słowa, słowa, słowa... Zero konstruktywnej dyskusji. Skąd wiesz, kim są ci szydercy i do kogo odnosi się to określenie? Ja mogę się najwyżej domyślać, ale to już mój problem. Może ci "szydercy" to Twój ukochany Niewolnik? Zaprzeczysz? Masz do tego prawo. Tak samo jak i ja mam prawo, żeby rozumieć ten werset na swój sposób. Znasz takie pojęcie jak RELATYWIZM? Pomyśl nad tym, zanim znów strzelisz z jakiegoś ślepaka :) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-16, godz. 10:06

Jeśli uznamy CK za fałszywego proroka, to tak. Ty pewnie tak nie uważasz, ale możesz zrozumieć zdanie innych.

Mogę zrozumieć i rozumiem. Tylko ile w takim stwierdzeniu osobistej urazy, emocji, zawiedzionych oczekiwań a ile bezstronności ?
Ludzie oczekujący końca świata pod koniec XX wieku mogą uznać CK za fałszywego proroka. Ludzie zajmujący się w tym czasie poznawaniem osobowości Stwórcy, szczytnymi Jego miernikami, mogą nawet nie zauważyć zmian pór roku :D
Jezus powiedział: "Czuwajcie", jaki jest lepszy sposób na czuwanie jak nie rozpalanie w sobie myśli o bliskim końcu ?
Tak, przyjdź Panie Jezu wykonać wyroki Ojca !
Tak Jehowo, okaż się prawy w swych działaniach !
Jeszcze co do omylności CK...
Co uznasz za bardziej godne pochwały: marzenia małżonki że się nie zestarzeje przed 50 ką, czy fakt że była ci wierna ? :rolleyes: :rolleyes:
Czy Bóg będzie karcił CK za datowania czy nagradzał za rozpowszechnianie Jego słowa ?

WD, za młody jestem, żeby sprawa roku 1975 dotyczyła mnie osobiście. Jeśli miałem jakieś personalne utarczki to również nie z CK, ale z jego podwładnymi. Natomiast uznaję całą działalność tego tworu za ogromną pomyłkę, która przynosi liczne szkody tysiącom szczerych chwalców Boga. Nie mam więc osobistej urazy do CK, podobnie jak do Hitlera, Stalina czy Bin Ladena, ale potrafię obiektywnie ocenić ich działalność i ją potępić.
WD, myślę, że jednak potrafisz zrozumieć, na czym polega różnica między zachęcaniem do trwania a głoszeniem domorosłych proroctw. Dlatego podaruję sobie tłumaczenie tego zagadnienia. Jeśli nie chcesz, nie musisz publicznie przyznawać mi racji. W końcu jestem odstępcą B) , a wiesz, czym to grozi ;)
Myślę, że nie można łączyć pewnych rzeczy: oddawania czci Bogu i manipulacji faktami, głoszenia miłości bliźniego i trzymania współbraci w mentalnej niewoli, sławienia pokoju i siania pogardy do innych ludzi. CK oczywiście osądzi Bóg. A ja nie będę bawił się w tym względzie w proroka. Piszę tylko to, co wydaje mi się słuszne i uczciwe. A fakty wskazują na to, że CK jest instytucją już dość skompromitowaną... Wnioski nasuwają się same.
Widzę WD, że lubisz porównania. Bardzo fajnie, ja też :). Na zakończenie jeszcze jedno: w poniedziałek ukradnę Ci samochód, a we wtorek kupię Ci paczkę landrynków ;) . Zganisz mnie czy podziękujesz?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-16, godz. 13:06

Oczywiście, ze trzeba ganić to co złe. U wszystkich. Zło jest złem i w KK i u SJ.

Problem w tym, ze chrzescijanstwo , poczawszy na katolikach a skończywszy na badaczach zarzuca SJ głoszenie nauk kompletnie sprzecznych z Biblia i wysanych z palca.

Dlatego albo SJ zmienia sowje dogmaty albo będą postrzegani jako sekciarze, potencjalni mordercy, żaślepieni słudzy WTS itp. Nie ma na dzien dzisiejszy innej mozliwości.

I jeszcze jedno: Gdyby CK zostało wymienione w 100% i natychmiast zrezygnowało by np: z problemu krwi to uznał bym, ze ci ludzie są uczciwi izachowują się odpowiedzialnie. Natomiast jesli obecne CK zmieni ten pogląd to sam fakt tolerowania tego problemu czyni z tych ludzi morderców.

A wracając do głównego tematu: Forum jest dla wszystkich którzy zetkneli się ze SJ albo chcą poznać to zagadnienie. I jest bardzo potrzebne.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#24 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 14:21

White Death  napisano 2006-02-16 10:41
 
QUOTE (Artur Schwacher @ 2006-02-16 09:17)
Lojalność wobec Boga wymaga bezwzglednego potępienia u SJ wszystkiego co jest złe, niedobre, chore itd. Dlatego też wiele z obecnych  działań niewolnika musi być w czambuł potępionych. Takie są niestety fakty....

I odwrotnie. Lojalność wobec Boga wymaga bezwzglednego potępienia u KK i innych wyznań wszystkiego co jest złe, niedobre, chore itd.
Takie są niestety fakty....
Widzisz Arturze, takie myślenie i koncentrowanie się tylko na uchybieniach innych nie prowadzi do niczego innego jak tylko szerzenia nienawiści. 


Tak tylko wtrącę... Nie wiem czy dobrze Cię WD zrozumiałem, ale jeśli uważasz, że w KK istnieje "nakaz", choćby niepisany, potępiania innych religii to jesteś w ogromnym błędzie. To właśnie KK dąży do pojednania z innymi RELIGIAMI! Nie sektami, choć jak wyczytałem na tym forum Papież (Benedykt XVI lub JP2) w swoim kazaniu nazywał Boha JEHOWA, więc krok i w stronę był.

#25 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 14:46

Tak tylko wtrącę... Nie wiem czy dobrze Cię WD zrozumiałem, ale jeśli uważasz, że w KK istnieje "nakaz", choćby niepisany, potępiania innych religii to jesteś w ogromnym błędzie. To właśnie KK dąży do pojednania z innymi RELIGIAMI! Nie sektami, choć jak wyczytałem na tym forum Papież (Benedykt XVI lub JP2) w swoim kazaniu nazywał Boha JEHOWA, więc krok i w stronę był.

Dobrze to ujałeś, niepisany, wyssany z mlekiem matki, wiem bo byłem katolikiem 28 lat. To zjawisko praktycznie podprogowe, ale skuteczne.. jak nie wierzysz to sprawdż przed kim uciekali do Ameryki protestanci.
A że się czasami imię Boże wymknęło to i owszem, wyjątki potwierdzają regułę.
Powiedz, skąd się wzięło pogardliwe powiedzenie "jehowici, jehówki" ?
Kto je wymyslił, my sami ? Nie.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#26 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 14:58

WD, za młody jestem, żeby sprawa roku 1975 dotyczyła mnie osobiście. Jeśli miałem jakieś personalne utarczki to również nie z CK, ale z jego podwładnymi. Natomiast uznaję całą działalność tego tworu za ogromną pomyłkę, która przynosi liczne szkody tysiącom szczerych chwalców Boga. Nie mam więc osobistej urazy do CK, podobnie jak do Hitlera, Stalina czy Bin Ladena, ale potrafię obiektywnie ocenić ich działalność i ją potępić.
WD, myślę, że jednak potrafisz zrozumieć, na czym polega różnica między zachęcaniem do trwania a głoszeniem domorosłych proroctw. Dlatego podaruję sobie tłumaczenie tego zagadnienia. Jeśli nie chcesz, nie musisz publicznie przyznawać mi racji. W końcu jestem odstępcą B) , a wiesz, czym to grozi ;)
Myślę, że nie można łączyć pewnych rzeczy: oddawania czci Bogu i manipulacji faktami, głoszenia miłości bliźniego i trzymania współbraci w mentalnej niewoli, sławienia pokoju i siania pogardy do innych ludzi. CK oczywiście osądzi Bóg. A ja nie będę bawił się w tym względzie w proroka. Piszę tylko to, co wydaje mi się słuszne i uczciwe. A fakty wskazują na to, że CK jest instytucją już dość skompromitowaną... Wnioski nasuwają się same.
Widzę WD, że lubisz porównania. Bardzo fajnie, ja też :). Na zakończenie jeszcze jedno: w poniedziałek ukradnę Ci samochód, a we wtorek kupię Ci paczkę landrynków ;) . Zganisz mnie czy podziękujesz?


Dotykasz istoty problemu :rolleyes:
No to wyjaśnij nam co kryjesz pod pojęciem samochodu a co pod pojęciem landrynek :)
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#27 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-16, godz. 15:14

WD, odpowiedź znajdziesz w swoim własnym poście. Liczę na Twoją inteligencję, więcej podpowiedzi nie będzie :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#28 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-02-16, godz. 17:04

White Death

Piszesz:

„A teraz odpowiedz mi Seba na moje kolejne pytanie:
dlaczego uwazasz ze sJ sa lojalni wobec organizacji a nie Boga ?”


W.D. swego czasu zadałem kilka pytań skierowanych do śJ i ich sympatyków dotyczących nauk jakie głosi CK z prośbą o podanie tekstów z Biblii, w których jest zawarta ta sama nauka, jaką CK rozpowszechnia w swoich publikacjach. (pytania dzięki uprzejmości JB są przypięte powyżej tego wątku, a całą dyskusję znajdziesz w dalszej części tematów w Tematyce Ogólnej tego forum). Jak do tej pory żaden śJ, ani żaden sympatyk śJ nie udzielił mi wyczerpującej odpowiedzi poprzez podanie konkretnych wersetów z Pisma Świętego. Skoro takich cytatów potwierdzających naukę Ciała Kierowniczego nie ma w Biblii, to komu służą śJ głosząc (kolportując publikacje) naukę CK? Bogu, który w swoim słowie nie zawarł tych nauk, czy organizacji WTS? I wobec kogo są lojalni, kiedy upierają się przy swoich nie biblijnych poglądach, Bogu, czy organizacji??? Moim skromnym zdaniem śJ zamienili wiarę w Boga i Jego Słowo na wiarę Ciału Kierowniczemu i jego naukom.


Piszesz też:

„Zadam wiec kolejne 2 pytania:
1) Jak uważasz czy te osoby jak to mowisz lojalne wobec organizacji zostaną potępione przez Boga?
2) Dlaczego uważasz ze "ma nigdy nie nastać" ?”


ad. 1: znasz taki werset:

„Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
(Mat. 7:21-23 BW)

Jeśli śJ zamiast głosić to, co nauczał Pan Jezus i Jego apostołowie, głoszą nauki Ciała Kierowniczego, to na jakiej podstawie mają wejść do Królestwa Niebios? Raczej zgodnie ze słowami Pana Jezusa usłyszą wyrok: „Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie”

ad. 2: Jedno z moich pytań dotyczyło obietnicy jaką składa w imieniu Boga CK, że w czasie Milenium nastanie czas zmartwychwstania do życia na rajskiej ziemi wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli na ziemi i nie zostali już osądzeni przez Boga. Jeśli jesteś w stanie podać mi odnośnik, gdzie o tym naucza Biblia w jasny i prosty sposób, bez potrzeby do odwoływania się, do nauk CK, to uwierzę w tę naukę, a jeśli nie, jest to tylko bajka na którą CK stara się chwycić jak najwięcej ludzi, którzy łożyliby na „organizację” i rozpowszechniali ich nauki, płacąc do tego za publikacje WTS, poprzez składanie dobrowolnej ofiary.

Piszesz także:

„Ewangelia znaczy dobra nowina i taką sJ gloszą. Miłość okazują właśnie o niej - tej dobrej nowinie o Królestwie zwiastując i nie wdając się w wojny prowokowane przez KK.
A jeżeli raj i niebo nazywasz komercyjną reklamą.. no Seba.. nie rób sobie żartów z Bożego słowa.”


WD najpierw udowodnij, że to co pisze CK w swoich publikacjach jest Słowem Bożym i tą Ewangelią, którą głosili apostołowie Pana Jezusa, a później upominaj kogokolwiek, aby sobie nie kpił z nauk CK, gdyż są „Słowem Bożym”
Czesiek

#29 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 19:23

I jeszcze jedno: Gdyby CK zostało wymienione w 100% i natychmiast zrezygnowało by np: z problemu krwi to uznał bym, ze ci ludzie są uczciwi izachowują się odpowiedzialnie. Natomiast jesli obecne CK zmieni ten pogląd to sam fakt tolerowania tego problemu czyni z tych ludzi morderców.

Mam propozycje :

Niech uczestnicy tego forum ex-swiadkowie ktorzy zarzucaja CK Sw Jehowy instynkty mordercze itp zle przymioty NATYCHMIAST utworza CK Postepowych Swiadkow Jehowy
Jest was ex-swiadkow prawie tyle a moze i wiecej niz SJ aktualnych a wiec zbierzecie sie zorganizujecie swoja organizacje w sposob postepowy ktory spowoduje przyklas calego swiata dla waszych dzialan i pokazecie POPRZEZ swoje dzialanie ile mozecie osiagnac , a w czasie Armagedonu ( jesli w cos takiego jeszcze wierzycie ) przekonacie sie sami gdzie lezy prawda ( jesli w cos takiego oczywiscie wierzycie )

SJ nie zabraniaja nikomu wierzyc w co ludzie chca , informuja jedynie ludzi o tym ( co wedlug nich ) sadzi Bog na temat postepowania innych religii .
Macie do tego takie samo prawo , ale jesli chcecie miec takie samo prawo do krytyki ( macie je ) to pokazcie co Wy potraficie zrobic lepiej

Poki co widze tu gromade ludzi przekrzyjujacych sie w zarzutach w stosunku do innych ale ktorzy niczego nie staraja sie zrobic sami .... no moze oprocz nielicznych katolikow na tym forum ktorzy potrafia nam udowadniac ( nie mylic z udowodnic ) ze ich kosciol to ten sam ktory zalozyl Jezus Chrystus ;)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#30 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 19:55

sory homme_curieux, ale tak śledzę Twoje poczynania na tym forum i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że chyba jesteś uczniem samego Leppera :) Twoja demagogia bije wszelkie rekordy... Nie wiem czy wiesz, ale w szkole uczyło się chyba kiedyś, że nie zastanawia się nad tym (nie analizuje) "co poeta chciał przez to powiedzieć", tylko jak TY to rozumiesz.

Ludzie! Trochę krytycyzmu! Nie mówię, żeby krytykować, tylko spojrzeć krytycznym okiem i nie przyjmować wszystkiego tak jak nam (Wam Świadkowie Jehowy) dają.
SPRAWDZAJCIE, DOSZUKUJCIE MATERIAŁÓW ŹRÓDŁOWYCH podanych w Strażnicach (jest MNÓSTWO wyrwanych z kontekstu cytatów lekarzy, naukowców itp...).
Posiadanie wątpliwości NIE JEST ZŁE! Ważne jest, aby wszelkie wątpliwości wyjaśniać, a nie tłumić je w sobie! Chyba, że Pismo Święte mówi inaczej (wersety proszę).

#31 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-16, godz. 19:56

Spóźniłeś się, HC. Takie Ciało funkcjonuje już od dawna :D . Mój nick nic Ci nie mówi :P .
A tak trochę poważniej — nie wszyscy muszą być zwolennikami skoszarowania, unifikacji i unormowania. Po co nam jakakolowiek struktura? Z jednej udało się nam wyrwać i to wystarczy. Nie potrzebujemy przywódców, strażników sumień, "niewolników". Każdy z nas ma własną wolę, wlność i sumienie. Czy to mało? Nawet jeśli założymy jakąś organizację, nie przypuszczam, żeby miał ściśle określony, hierarchiczny charakter i działała na zasadzie brooklynskiego zamordyzmu.

Postulat HC przypomina mi trochę przedszkolne spory :) . Co mówi dziecko, gdy drugie z dzieci wytknie mu, że nawalowało nieładny obrazek? "Wcale że nie! Właśnie że jest ładny! A jak nie, to namaluj lepszy!" B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#32 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 19:56

Poki co widze tu gromade ludzi przekrzyjujacych sie w zarzutach w stosunku do innych ale ktorzy niczego nie staraja sie zrobic sami .... no moze oprocz nielicznych


Z tej przekrzykującej się gromady ty się wyróżniasz, bo próbujesz najgłośniej krzyczeć i to jeszcze bez sensu.
Ma

#33 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 20:01

Czesiek poruszył w swoim liscie bardzo wiele pod tematów. Ja tylko naszkicuję o co mi konkretnie chodzi:
Uważam po prostu za krzywdzące generalizowanie że na skutek omyłek czy celowych zabiegów kilku osób należy przyjąć za pewnik propagandę "wszyscy śJ to fałszywi prorocy" itp.
Tym bardziej że wielokrotnie podpieracie się tu ideą że Pan Jezus znajdzie każdą swoją owce, niezależnie od wyznania. No ale jednocześnie odmawiacie tego 6 milionom "szarych, przeciętnych" głosicieli, bo wam się pomysły CK nie podobają.
Mi też się pewne kwestie nie widzą, czemu dałem wyraz w innym poscie, ale nie bedę krzywdząco uogólniał ani rozciągał tego na wszystkich śJ.
Obietnice biblijne są niezależne od jakichkolwiek ludzi, niezależne od ich stanu wiedzy czy nastawienia. One sa niezmienne.
Chęci pojedyńczych skrzywdzonych "3 owiec" nic na Bogu nie wymuszą.
Od razu załatwię temat kolegi "jaracza". Uważam że CK dalo ludziom samochód a zabralo cukierka.
Samochodem nazwę to co jest pewne z Biblii, cukierkiem ich własne dodane fantazje.
Zupełnie inne proporcje niż kolega odstępca "jaracz" proponuje.
Tak to widzę i nic na to nie poradzę.
Bo mnie nikt nie skrzywdził osobiście zbyt mocno.
A gdyby to się stało i zostałbym wykluczony ze zboru za moje śmiałe opinie, to raczej nie nastawiam się na plucie na CK na resztę swoich dni.
Bo staram się widzieć pozytywy u wszystkich ludzi, czego dowodem są też dialogi z wami.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#34 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-16, godz. 20:07

Od razu załatwię temat kolegi "jaracza". Uważam że CK dalo ludziom samochód a zabralo cukierka.
Samochodem nazwę to co jest pewne z Biblii, cukierkiem ich własne dodane fantazje.
Zupełnie inne proporcje niż kolega odstępca "jaracz" proponuje.
Tak to widzę i nic na to nie poradzę.
Bo mnie nikt nie skrzywdził osobiście zbyt mocno.
A gdyby to się stało i zostałbym wykluczony ze zboru za moje śmiałe opinie, to raczej nie nastawiam się na plucie na CK na resztę swoich dni.
Bo staram się widzieć pozytywy u wszystkich ludzi, czego dowodem są też dialogi z wami.

Cieszę się, kolego WD, że Cię nikt nie skrzywdził i życzę, oby ta sielanka trwała jak najdłużej. Powtarzam zatem po raz wtóry — mnie również OSOBIŚCIE nie skrzywdzili starcy z CK. Ale jestem świadomy ogromu spustoszenia, jakie zasiali swoimi szkodliwymi naukami i dogmatami... Świat się na nas nie kończy, ale dopiero zaczyna, dlatego warto uwzględniać różne czynniki w ocenie "brooklyńskiej rady Żydów". Zresztą skoro nadal chcesz trwać w tej organizacji (czego Ci serdecznie NIE życzę), nie masz wyboru — albo bałwochwalczo wielbisz CK, albo do widzenia B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#35 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 20:13

Trochę odeszliśmy od tematu, ale trudno... jak szaleć to szaleć :)

Po części odnośnie do ostatniego postu White Death zadam pytanie... na jakiej podstawie (Biblijnej oczywiście) WTS uważa i wmawia swoim owieczkom, że samo czytanie Biblii nie pozwoli jej w pełni zrozumieć, a nawet idzie dalej - mówi, że czytanie Bibli prowadzi do ciemności, czytanie LITERATURY natomiast prowadzi do światłości!

Wiesz, wątpię, żeby większość na tym forum uogólniała i uznała wszystkich ŚJ jako fałszywych proroków. Fałszywymi prorokami jest kierownictwo sekty, a potulne owieczki tylko posłusznie wykonuję polecenia wielce szanowanego CK, które uzurpowało sobie prawo do bycia bogiem (celowo z małej litery piszę). Czy tak postępowali pierwsi Chrześcijanie? Czy Apostołowie zarezerwowali dla siebie interpretację słowa Bożego??

Powiedz mi WD (i inni ŚJ udzielający się na tym forum) czy znasz dobrze historię Świadków Jehowy, jak zmieniały się "światła", jak często zmieniano doktryny, czy znasz opinię NAUKOWCÓW, teologów i tłumaczy Biblii na temat Waszego tłumaczenia Pisma Świętego (Przekład Nowego Świata)?

Może niektózy z nas są rozgoryczni, ale potrafimy trzeźwo myśleć i LOGICZNIE analizować pewne FAKTY.

#36 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 20:20

Cieszę się, kolego WD, że Cię nikt nie skrzywdził i życzę, oby ta sielanka trwała jak najdłużej. Powtarzam zatem po raz wtóry — mnie również OSOBIŚCIE nie skrzywdzili starcy z CK. Ale jestem świadomy ogromu spustoszenia, jakie zasiali swoimi szkodliwymi naukami i dogmatami... Świat się na nas nie kończy, ale dopiero zaczyna, dlatego warto uwzględniać różne czynniki w ocenie "brooklyńskiej rady Żydów". Zresztą skoro nadal chcesz trwać w tej organizacji (czego Ci serdecznie NIE życzę), nie masz wyboru — albo bałwochwalczo wielbisz CK, albo do widzenia B)

Nie, no wlaśnie nie chcę niczego/nikogo czcić poza Bogiem.
Dużo daje właściwa postawa: polega ona na tym aby utrzymać na dystans od swojego życia co bardziej agresywnych pasterzy.
Tego można się nauczyć po jakimś czasie i to jest zdrowa tendencja.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#37 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 20:21

Dołącze swoją opinie
Masz rację WD ,ze odnosi sie wrażenie ,ze wszyscy Ś.J to fałszywi prorocy a to nie prawda to samo robia Swiadkowie gdy mówią ,że katolicy to to i tamto robia i wierzą w głupoty te samo złe podejście z obu stron, ale ten kto sie głębiej zastanowi wie ,ze to ani wina katolików ani świadków ,ze tak wierzą .Dlatego mozna byłoby powiedziec ,ze po co zawracac sobie głowę ich wierzeniami i nimi w ogóle Jest po co nie poto aby mieć zajety czas ani robic to co robią świadkowie głosząc i ucząc ukrytej nienawiści do innych ( nie rozróżniaja po większości nienawiści do zła a nienawiści do wierzeń )ale po to ,aby inni czytający i szukający zobaczyli ich nadinterpretację, strukture organizacyjna ,różne światła i z pełną świadomością i wiedzą o drugiej stronie medalu mogli zostac swiadkami lub nie .Uważam ,ze trzeba informować , informować o faktach nieścisłościach a sprawy nie wyjaśnione w Biblii zostawic w spokoju .Takie jest moje zdanie . Wśród świadków jest sporo gorliwych ludzi , dobrych , normalnych i maja prawo rezygnowac jak to powiedziec z normalności ich wola ale czy taka bybyła gdyby znali całą dostępną wiedze na temat nauka świadków?

#38 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 20:26

Trochę odeszliśmy od tematu, ale trudno... jak szaleć to szaleć :)

Po części odnośnie do ostatniego postu White Death zadam pytanie... na jakiej podstawie (Biblijnej oczywiście) WTS uważa i wmawia swoim owieczkom, że samo czytanie Biblii nie pozwoli jej w pełni zrozumieć, a nawet idzie dalej - mówi, że czytanie Bibli prowadzi do ciemności, czytanie LITERATURY natomiast prowadzi do światłości!

Wiesz, wątpię, żeby większość na tym forum uogólniała i uznała wszystkich ŚJ jako fałszywych proroków. Fałszywymi prorokami jest kierownictwo sekty, a potulne owieczki tylko posłusznie wykonuję polecenia wielce szanowanego CK, które uzurpowało sobie prawo do bycia bogiem (celowo z małej litery piszę). Czy tak postępowali pierwsi Chrześcijanie? Czy Apostołowie zarezerwowali dla siebie interpretację słowa Bożego??

Powiedz mi WD (i inni ŚJ udzielający się na tym forum) czy znasz dobrze historię Świadków Jehowy, jak zmieniały się "światła", jak często zmieniano doktryny, czy znasz opinię NAUKOWCÓW, teologów i tłumaczy Biblii na temat Waszego tłumaczenia Pisma Świętego (Przekład Nowego Świata)?

Może niektózy z nas są rozgoryczni, ale potrafimy trzeźwo myśleć i LOGICZNIE analizować pewne FAKTY.

Znam, jestem w organizacji od 1993 roku i przeczytałem kilkanaście roczników Strażnic wstecz i większość waszych postów oraz większość stron internetowych o śJ. Po ileś tam razy od kilku lat :rolleyes:
Ale dalej uciekam od skrajności.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#39 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 20:30

Dołącze swoją opinie
Masz rację WD ,ze odnosi sie wrażenie ,ze wszyscy Ś.J to fałszywi prorocy a to nie prawda to samo robia Swiadkowie gdy mówią ,że katolicy to to i tamto robia i wierzą w głupoty te samo złe podejście z obu stron, ale ten kto sie głębiej zastanowi wie ,ze to ani wina katolików ani świadków ,ze tak wierzą .Dlatego mozna byłoby powiedziec ,ze po co zawracac sobie głowę ich wierzeniami i nimi w ogóle Jest po co nie poto aby mieć zajety czas ani robic to co robią świadkowie głosząc i ucząc ukrytej nienawiści do innych ( nie rozróżniaja po większości nienawiści do zła a nienawiści do wierzeń )ale po to ,aby inni czytający i szukający zobaczyli ich nadinterpretację, strukture organizacyjna ,różne światła i z pełną świadomością i wiedzą o drugiej stronie medalu mogli zostac swiadkami lub nie .Uważam ,ze trzeba informować , informować o faktach nieścisłościach a sprawy nie wyjaśnione w Biblii zostawic w spokoju .Takie jest moje zdanie . Wśród świadków jest sporo gorliwych ludzi , dobrych , normalnych i maja prawo rezygnowac jak to powiedziec z normalności ich wola ale czy taka bybyła gdyby znali całą dostępną wiedze na temat nauka świadków?

Tak, ja też jestem jak najbardziej za tym, aby wszyscy mieli prawo do wszelakiego rodzaju informacji.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#40 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-02-16, godz. 20:50

I,m old 70e. Jak wiekszość na tym forum dobrze pamieta jestem 3 pokoleniem swiadkow Jehowy w Polsce. Pisalem juz wiele razy iz PŚ mowi ze przywodcy poniosa dwakroc wieksza kare za chlostanie sług Pana.Wysilmy sie kochani aby juz nie glosic dogmatow tych czy innych przywodcow bo jak Pawel pisze wkrotce i tak wszystko stanie sie jasne.Skupmy sie raczej na gloszeniu milosci blizniemu i wprowadzaniu jej w czyn :rolleyes: Reszty nie bede powtarzal mozecie odczytac pod nikiem Kloo.Pozdrawiam Was moi Kochani :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych