Skocz do zawartości


Zdjęcie

BÓSTWO JEZUSA


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#121 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-26, godz. 00:37

Matuzalem napisał

Jezus jest Bogiem (jako że jest dokładnym wyobrażeniem samej istoty Boga, jest Tym któremu Ojciec dał wszystko).


Matuzalemie bądź tak uprzejmym i powiedz mi, co miałeś na myśli, kiedy napisałeś - dokładnym wyobrażeniem -?

Matuzalem napisał

Duch Święty jest Bogiem (jako że nie jest odrębny od osoby Ojca).


O jakiej nie-odrębności piszesz Matuzalemie ?

Matuzalem napisał

Nauka o Trójcy nie jest biblijna.


Dlaczego tak uważasz? Pytam w imieniu... zwolenników owej Trójcy. ;)

Pozdrawiam

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#122 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-26, godz. 14:23

Duch Święty jest Bogiem (jako że nie jest odrębny od osoby Ojca)

Duch Święty, czymkolwiek jest, jest odrębny od Ojca, ponieważ grzech przeciwko Duchowi jest czym innym niż grzech przeciwko Ojcu. Zatem powyższe zdanie nie jest prawdziwe.

#123 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-01, godz. 14:30

J 14:1 BT „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie.”
1Kor 15:24 BT „Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.”
1Kor 15:28 BT „A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.”
J 13:16 NS "Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Niewolnik nie jest większy od swego pana ani posłany nie jest większy od tego, który go posłał."
J 20:17 BT „Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.”
Ta argumentacja mi wystarczy

#124 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-03-01, godz. 15:37

Oto dowody biblijne, że Jezus jest prawdziwym Bogiem:

Niewierny Tomasz mówił następujące słowa bezpośrednio do Jezusa:

J 20:28 Bw "Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój."


Apostoł Paweł wiele razy nazywał Jezusa również Bogiem:

Kol 2:9 Bw „gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości"

2Tes 1:12 Bw „aby imię Pana naszego Jezusa Chrystusa było uwielbione w was, a wy w nim, według łaski Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa.”

Tt 2:13-14 Bw „oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,(14) który dał samego siebie za nas, aby nas wykupić od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud na własność, gorliwy w dobrych uczynkach.”



Apostoł Piotr również nazywał Jezusa Bogiem:

2P 1:1 Bw „Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela Jezusa Chrystusa osiągnęli wiarę równie wartościową co i nasza:”


Apostoł Jan również wiele razy nazywał Jezusa Bogiem:

J 1:1 Bw „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.”

J 1:18 Bw „Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.”

1J 5:20 Bw „Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.”



Nawet Ojciec nazywa swego Syna zarówno Bogiem jak i Panem

Hbr 1:8-10 BW „lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;”

Ta argumentacja mi wystarczy! :P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#125 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-01, godz. 17:39

Imię "Jam jest", które Jezus nosi, jest imieniem jego Ojca i Ojciec dał mu je ponieważ jest przedstawicielem-pośrednikiem Ojca. Wiedząc jak bardzo taki zwyczaj był rozpowszechniony w judaiźmie pierwszego wieku, nie ma żadnego powodu, by uważać, że monoteizm Św. Jana w jakimkolwiek stopniu różnił się od monoteizmu jemu współczesnych Żydów.

Kiedyś dziedziczyło się imię po rodzicu, dziś nazwisko. Z przyjemnością czytałam Twój post.

#126 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 15:17

[..]
Ta argumentacja mi wystarczy! :P


Trochę mało. Ponieważ do argumentów należy jeszcze dołączyć ten, najważniejszy:

"Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»" (1Kor 12,3)

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-03-02, godz. 15:17


#127 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 19:34

Z pewnego brudnopisu. Adres : http://pl.wikipedia....ezusa_jako_Boga

Podsumowując :
Wierzę w Trójcę, jestem Katolikiem. Fakty mówiące o Bóstwie Jezusa:

1. "Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen." Rzym 9:5
2. "A Tomasz Mu odpowiedział: - Pan mój i Bóg mój!" J 20:28
3. "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" J 10:30
4. "W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała, bo zostaliście napełnieni w Nim, który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy." Kol 2:9-10
5. "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo." J 1:1
6. "Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać." J 1:18
7. "Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego:" Ap 3:14 [por. "Kto w kraju zechce cię pobłogosławić, wypowie swe błogosławieństwo przez Amen prawdy. Kto w kraju będzie przysięgał, przysięgać będzie na Boga Amen (Elohim Amen); bo dawne udręki pójdą w zapomnienie i będą zakryte przed mymi oczami" Iz 65:16]
8. "Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju." Iz 9:5
9. "Wyrocznia. Słowo Jahwe o Izraelu. Mówi Jahwe, który rozpiął niebiosa, ugruntował ziemię i stworzył ducha człowieka w jego wnętrzu: (...) Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. wtedy spójrz na mnie, na tego którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym." Zach 12:1,10
10. "Izraelu, oczekuj Jahweh, gdyż u Jahweh jest łaska i odkupienie u niego obfite! On sam odkupi Izraela od wszystkich win jego." (por. "A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego." Mt 1:21) Ps.130:7-8
11. "Lecz nad domem Judy zmiłuję się i wybawię ich przez Jahweh, ich Boga, ale nie wybawię ich za pomocą łuku, ani miecza, ani wojny, ani koni, ani jazdy." Oze.1:7 (por. Mt 1:21)
12. "lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich." Hbr 1:8-9
13. "Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie - widząc cuda, które uczynił, i dzieci wołające w świątyni: Hosanna Synowi Dawida - oburzyli się i rzekli do Niego: Słyszysz, co one mówią? A Jezus im odpowiedział: Tak jest. Czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę?" Mt 21:15-16 (por. "Chwałę Twoją śpiewają usta dzieci i niemowląt, choć nie chcą tego wrogowie Twoi. Muszą zamilknąć Twoi wrogowie i przeciwnicy." Ps 8:3)
14. "oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa" Tyt 2:13
15. "Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi." J 16:15


* "Wówczas Jezus zaczął im mówić: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. (6) Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą." Mk 13:5-6
* "Oni zaś, gdy Go ujrzeli kroczącego po jeziorze, myśleli, że to zjawa, i zaczęli krzyczeć. Widzieli Go bowiem wszyscy i zatrwożyli się. Lecz On zaraz przemówił do nich: Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się!" Mk 6:49
* "Wtedy najwyższy kapłan wystąpił na środek i zapytał Jezusa: Nic nie odpowiadasz na to, co oni zeznają przeciw Tobie? (61) Lecz On milczał i nic nie odpowiedział. Najwyższy kapłan zapytał Go ponownie: Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Błogosławionego? (62) Jezus odpowiedział: Ja jestem. Ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego i nadchodzącego z obłokami niebieskimi. (63) Wówczas najwyższy kapłan rozdarł swoje szaty i rzekł: Na cóż nam jeszcze potrzeba świadków?" Mk 14:60-63
* "Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu." J 5:18
* "Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga." J 10:33
* "A i ty, dziecię (Jan Chrzciciel), prorokiem Najwyższego (Jezus) zwać się będziesz, bo pójdziesz przed Panem torując Mu drogi;" Łk 1:76
* "Jezus odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi." Łk 21:8
* "Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich." J 8:24
* "Rzekł więc do nich Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył." J 8:28
* "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem. Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni." J 8:58-59
* "Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?" J 11:25-26
* "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że Ja jestem." J 13:19
* "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście." J 14:6-7


Jezus wybaczał grzechy, co jest atrybutem Bożym (Mt.9:2-6; Łk.7:47-48). Zapowiedział także, że przyjdzie jako Sędzia (Mt.25:31-46). Jezus używał wobec siebie imienia Bożego, np. powiedział: „Pierwej niż Abraham był, Jam jest” (J.8:58). Nie chodziło tylko o to, że istniał przed Abrahamem, gdyż wtedy powiedziałby „Byłem” (gr. Ego En). Użył zwrotu Ego Eimi, które poprawnie tłumaczy się „Jestem”, a nie „Byłem”. Jezus użył go w absolutnym sensie, bez rzeczownika określającego, który pojawia się w porównaniach, jakich czasem używał Jezus (np. „Jestem drzwiami”, „Jestem winoroślą”). W języku hebrajskim owo „Jam jest” („Jestem”), było imieniem Jahwe, które Bóg objawił Mojżeszowi: „Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was” (Wj.3:14). Owo „Jestem” w powyższym cytacie jest formą imienia Bożego, które Jezus odniósł do siebie, dlatego Żydzi „porwali kamienie, aby rzucić na Niego” (J.8:59). Człowiek, który czynił się Bogiem, był według nich bluźniercą, a bluźnierstwo Izraelici karali ukamienowaniem. Na pytanie Jezusa, za co Go chcą ukamienować, odpowiedzieli: „Za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem” (J.10:33).

----------------------------------

Tak samo : ŤIdźcie i chrzcijcie narody w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętegoť. Jeżeli Jezus nie byłby Bogiem, to po co chrzcić w jego imię ? ...


To mi wystarczy. ;)

Użytkownik Koraj edytował ten post 2007-03-20, godz. 19:41


#128 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 20:34

2. "A Tomasz Mu odpowiedział: - Pan mój i Bóg mój!" J 20:28




Zona moja i corka moja ! to znaczy 2 osoby

Pies moj i kot moj ! to znaczy dwa zwierzeta

Pan moj i Bog moj ! to znaczy Jezus i jego Ojciec Jehowa

3. "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" J 10:30




Jesli wierzyc w Trojce to zabraklo Ducha Swietego :)


Jesli jednak twierdzisz ze Syn i Ojciec to jedna osoba to czemu Jezus WYRAZNIE powiedzial ze


J 14:28 Bw "Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja."
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#129 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 20:42

6. "Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać." J 1:18





No fakt ze Boga nikt nigdy nie widzial , stad logiczne jest ze Jezus Bogiem Jahwe nie jest :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#130 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-03-20, godz. 21:08

Zona moja i corka moja! to znaczy 2 osoby (...)
Pan moj i Bog moj ! to znaczy Jezus i jego Ojciec Jehowa

Stefanie, jak wytłumaczyć Tobie że strzelasz kulą w płot?

1) my, katolicy, nie zaprzeczamy temu, że Ojciec i Syn są dwiema Osobami, wy (ŚJ) zresztą też nie, więc dlaczego podkreślasz odrębność osób Ojca i Syna
2) słowa te "Pan mój i Bóg mój" zostały powiedziane do Jezusa, który jest i Panem i Bogiem, a nie tylko Panem, jak sugerujesz...

#131 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 23:31

6. "Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać.


Nie dziwię się, że do Jednorodzonego dodano Bóg. Tytuł jak i dla człowieka imię ojca lub nazwisko.

14. "oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa" Tyt 2:13


"i" a może "oraz"

15. "Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi." J 16:15

pod warunkiem, że ojciec nie ma innych dzieci

* "Oni zaś, gdy Go ujrzeli kroczącego po jeziorze, myśleli, że to zjawa, i zaczęli krzyczeć. Widzieli Go bowiem wszyscy i zatrwożyli się. Lecz On zaraz przemówił do nich: Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się!" Mk 6:49


Podczas sprawdzania listy obecności każdy wywoływany mówił "jestem"

* "Wtedy najwyższy kapłan wystąpił na środek i zapytał Jezusa: Nic nie odpowiadasz na to, co oni zeznają przeciw Tobie? (61) Lecz On milczał i nic nie odpowiedział. Najwyższy kapłan zapytał Go ponownie: Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Błogosławionego? (62) Jezus odpowiedział: Ja jestem. Ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego i nadchodzącego z obłokami niebieskimi. (63) Wówczas najwyższy kapłan rozdarł swoje szaty i rzekł: Na cóż nam jeszcze potrzeba świadków?" Mk 14:60-63


odpowiadając "ja jestem" przyznał, że jest mesjaszem

* "Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu." J 5:18


można zapytać się w co wierzyli faryzeusze, jeżeli twierdzili, że syn jest równy ojcu?

* "Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga." J 10:33


że Jezus odpuszczał grzechy? Człowiek też może bliźniemu odpuścić.

* "Jezus odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi." Łk 21:8


kto tak mówi?

* "Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich." J 8:24


jeżeli nie uwierzycie, że "jestem z dziedzin w górze, nie z tego świata" (Jn 8:23)

* "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem. Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni." J 8:58-59


gramatycznie powinno brzmieć "ja byłem" - w co na pewno był im trudno uwierzyć.

* "Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?" J 11:25-26


wierzę

* "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że Ja nim jestem." Jn 13:19


tym Barankiem Bożym czyli Paschą -

* "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście." J 14:6-7


Mój syn jest kopią swojego ojca więc doskonale to rozumiem

Jezus wybaczał grzechy, co jest atrybutem Bożym (Mt.9:2-6; Łk.7:47-48). Zapowiedział także, że przyjdzie jako Sędzia (Mt.25:31-46).


Bóg jest miłością wiec sąd powierzył Synowi, aby odpłacił każdemu w/g zasług.

W języku hebrajskim owo „Jam jest” („Jestem”), było imieniem Jahwe, które Bóg objawił Mojżeszowi: „Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was” (Wj.3:14). Owo „Jestem” w powyższym cytacie jest formą imienia Bożego, które Jezus odniósł do siebie, dlatego Żydzi „porwali kamienie, aby rzucić na Niego” (J.8:59). Człowiek, który czynił się Bogiem, był według nich bluźniercą, a bluźnierstwo Izraelici karali ukamienowaniem. Na pytanie Jezusa, za co Go chcą ukamienować, odpowiedzieli: „Za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem” (J.10:33).


przyznał się do synostwa, tak to jest mój ojciec.

Tak samo : ŤIdźcie i chrzcijcie narody w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętegoť. Jeżeli Jezus nie byłby Bogiem, to po co chrzcić w jego imię ? ...


i ducha świętego - czyli zgodnie z prawdą

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-20, godz. 23:34


#132 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 10:03

Przeszedłeś tutaj samego/samą siebie ! Piękny przykład na pokrętne tłumaczenia ! :) Czy ty jesteś zaćmiony czy tylko udajesz?? Nadal nie zauważasz, że walisz byle czym, co na dodatek nie jest zgodne z tym?

"i" a może "oraz" - a może lub, a może też, a może razem - Tak gdybać sobie możesz, sam wiesz, że słowa PŚ nie można zmieniać, pod groźbą potępienia. Po co te gdybanie ??

Nie dziwię się, że do Jednorodzonego dodano Bóg. Tytuł jak i dla człowieka imię ojca lub nazwisko. - Oczywiście ! Najlepiej to wytłumaczyć(czyt. zaćmić) swoimi poglądami ! Gratuluję !

pod warunkiem, że ojciec nie ma innych dzieci - tak, tak ma inne ... nawet tysiące ... miliardy, tryliony ... Najlepiej to tak sobie wytłumaczyć ... tak, tak ...

Podczas sprawdzania listy obecności każdy wywoływany mówił "jestem" - Hahahahaha !!! W tym właśnie momencie spadłem z krzesła. Taaaaaaak to był chyba najgorszy z blaz .... Przeczytaj sobie te teksty jeszcze raz, a nie udajesz idiotę/idiotkę i dajesz takie coś na forum. Bez urazy, ale sobie sam na to popatrz.


"odpowiadając "ja jestem" przyznał, że jest mesjaszem" ---- "Ja jestem. Ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego i nadchodzącego z obłokami niebieskimi." Ślepy czy udaje ? =.=

"można zapytać się w co wierzyli faryzeusze, jeżeli twierdzili, że syn jest równy ojcu? " --- W prawdę.Człowieku, Jezus czynił Siebie równym Ojcu. Nie widzisz tego ? jest jeszcze mnóstwo wersetów, które mówią, że byli sobie równi....

"że Jezus odpuszczał grzechy? Człowiek też może bliźniemu odpuścić." - Oczywiście, tak tak, powiedz mi czy tylko odpuszczenie grzechów przez człowieka, daje innemu dostanie się do nieba ? żal.

"kto tak mówi?" - Pytanie za 100 punktów ! Podpowiem Ci : Świadkowie. Czy oni nie mówili nadszedł czas wyznaczając swoje śmieszne daty ??

"jeżeli nie uwierzycie, że "jestem z dziedzin w górze, nie z tego świata" (Jn 8:23)" - Oh wydanie nowego świata się kłania. Dziwneeeee bo w Biblii Tysiąclecia pisze : J 8:23-24 "23 A On rzekł do nich: ŤWy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. 24 Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM6, pomrzecie w grzechach swoichť. "

"gramatycznie powinno brzmieć "ja byłem" - w co na pewno był im trudno uwierzyć." - To tłumaczenie oryginalne, człowieku. Ile masz lat ? Pełno tłumaczenia tego wersu jest w necie. Poszukaj sobie ...

"wierzę" - To dobrze.

"tym Barankiem Bożym czyli Paschą" - Naprawdę, odkrywcze.

"Mój syn jest kopią swojego ojca więc doskonale to rozumiem" - I ZOBACZYLIŚCIE. Czyli zobaczyli Boga.

"Bóg jest miłością wiec sąd powierzył Synowi, aby odpłacił każdemu w/g zasług." - Czyli Jezus nie był miłością ? A z czego stało się ukrzyżowanie ? Nie z miłości do ludzi ? Od tak sobie Jezus ukrzyżował się ... bo Mu nudno było ? Kolejne idiotyczne twierdzenie.

"przyznał się do synostwa, tak to jest mój ojciec." - bardzo odkrywcze. Czy ktoś temu przeczy ??

"i ducha świętego - czyli zgodnie z prawdą" - No wolę zostawić to bez komentarza.



Jezus Jest Bogiem. Czy byś tego chciał, czy nie chciał. No ale to już Twoja sprawa. Przeraża mnie to, iż masz tak bardzo zasłonięte oczy, albo tylko udajesz ... Jesteś śJ tak ?


CO powiesz na to ?? :

Flp 2,5n

5 To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6 On, istniejąc w postaci2 Bożej,
nie skorzystał ze sposobności2,
aby na równi2 być z Bogiem,
7 lecz ogołocił3 samego siebie,
przyjąwszy postać sługi3,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej4.
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył5
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię5,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano6
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał7,
że Jezus Chrystus jest PANEM7 -
ku chwale Boga Ojca7.

Użytkownik Koraj edytował ten post 2007-03-21, godz. 10:10


#133 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 11:00

CO powiesz na to ?? :
Flp 2,5n
5 To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6 On, istniejąc w postaci Bożej,


i nawet stojąc po prawicy Boga (tak jak Go widział Szczepan - Dz 7:55),

nie skorzystał ze sposobności,
aby na równi być z Bogiem,


Jezus nie rościł praw do ostatniego zdania, które należało do Króla czyli Jego Ojca.

7 lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej.


Dz 7:37 BT „Ten właśnie Mojżesz powiedział do potomków Izraela: Proroka jak ja wzbudzi wam Bóg spośród braci waszych.”

9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył


obdarzył Go nieśmiertelnością

i darował Mu imię


"Immanuel" (Iz 7:14)

ponad wszelkie imię,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano

istot niebieskich (niebiańskich) i ziemskich i podziemnych.


na imię Jezusa a nie "Jestem"

11 I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM -
ku chwale Boga Ojca
.


Chrystus jest naszym Panem a Bóg jest Bogiem naszym i Jezusa i Abrahama i Izaaka i Jakuba i innych.

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-21, godz. 11:01


#134 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 12:43

A Ty dalej swoje. No cóż to też zostawię bez komentarza. Lepiej nie będę podważał tego co mówisz, bo zaraz znowu obsypiesz mnie swoją interpretacją. Mniejsza. A i jeszcze jedno:

"Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; Gdyż w Nim mieszka cieleśnie cała pełnia Boskości" Kolosan 2,8.9

Pismo Święte mówi, że On jest Synem i Bogiem (Hebr 1:8; Jan 5:20; Jan 20:28 i Hebrajczyków cały pierwszy rozdział.),

Użytkownik Koraj edytował ten post 2007-03-21, godz. 12:57


#135 sprig

sprig

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 13:20

Taka dyskusja z śJ nie ma większego sensu. Mają oczy, a nie widzą, mają uszy a nie słyszą itd. Osobiście upatruje jeden pozytywny skutek całe dyskusji - człowiek postronny patrząc na taką rozmową ma idealny obraz "chwilowego zaćmienia mózgu" śJ. Dla mnie takie rozmowy okazały się bardzo owocne, za co dziękuje śJ. Chwilowe to wszystko, bo długo Jezusowi się nie można opierać :) dlatego trzeba się modlić za nich. Dzisiejsze Słowo Boga, które również może wnieść do dyskusji ciekawy wątek :)

J 5,
17 Lecz Jezus im odpowiedział: «Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam». 18 Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
...
23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.

Pozdrawiam,
sprig
Ap 22, 21

Użytkownik sprig edytował ten post 2007-03-21, godz. 13:22


#136 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-21, godz. 15:16

Ap 17:14 NS
"Ci stoczą bitwę z Barankiem, ale Baranek ich zwycięży, ponieważ jest Panem panów i Królem królów. Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni".

Pwt 10:17 NS
"Bo Jehowa, wasz Bóg, to Bóg bogów i Pan panów, Bóg wielki, potężny i wzbudzający lęk ? który nikogo nie traktuje stronniczo ani nie przyjmuje łapówki,"

Ap 19:16 NS
"A na swej szacie wierzchniej, mianowicie na udzie, ma napisane imię: Król królów i Pan panów."

W świetle powyższych cytatów Jezus i JHWH są Panami i Królami - a co za tym idzie Bogiem.

#137 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 15:17

J 5,
17 Lecz Jezus im odpowiedział: «Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam». 18 Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.

Jeśli Jezus będąc wtedy na ziemi czynił się sam równy Ojcu, a nie tylko w interpretacji Żydów. To proszę Cię powiedz co miał na myśli twoim zdaniem mówiąc: "Ojciec większy jest niż ja" (Jn 14:28).

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-03-21, godz. 15:23

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#138 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 16:35

Jeśli Jezus będąc wtedy na ziemi czynił się sam równy Ojcu, a nie tylko w interpretacji Żydów. To proszę Cię powiedz co miał na myśli twoim zdaniem mówiąc: "Ojciec większy jest niż ja" (Jn 14:28).


Wcielam się w twój post :lol: No bo patrz:

Jn 14, 28 komentarz:
Mówi to Bóg Wcielony: Chwała Syna, równa Chwale Ojca (8,24; 17,5.24), która została w czasie ziemskiego bytowania przysłonięta (1,14) Chrystus jako człowiek niższy jest od Ojca.


Zrozum najpierw co znaczą te słowa na górze ^^^ potem:


Co do tych słów, żeby wam ułatwić te fragmenty, to dam je tutaj :
(8,24):
"Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swo

ich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM"
komentarz do tego wersetu:
Chrystus Pan jako jedyny i prawdziwy Zbawiciel, stosuje do siebie (8,28.58; 13,19) określenie Boga na podstawie Wj 3,14

(17,5 i 17,24)
"A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał."
"Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata."

(1,14)
" A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas." ----

Bardzo dobry przykład, bo przecież :

1 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.



Widzisz całość, to na górze ? ^^^ (podkreślone) Jezus jest Bogiem i tylko kompletne zaćmienie, nie pozwala na zobaczenie tej prawdy.

Użytkownik Koraj edytował ten post 2007-03-21, godz. 19:27


#139 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 20:27

Jn 14, 28 komentarz:
Mówi to Bóg Wcielony: Chwała Syna, równa Chwale Ojca (8,24; 17,5.24), która została w czasie ziemskiego bytowania przysłonięta (1,14) Chrystus jako człowiek niższy jest od Ojca.

Tak. To tradycyjna odpowiedź antymonopersonistycznego wyobrażenia Boga, czyli trynitariuszy. A w innym miejscu Pismo mówi to co powyżej podał Spriq na poparcie ich nauki:

Jn 5:18 Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.

Dlatego wyprzedzając fakt spytałem o to, czy Jezus uważał się na ziemi za równego Bogu. Bo jeśli Jezus będąc wtedy na ziemi czynił się sam równy Ojcu, a nie tylko w interpretacji Żydów. To proszę Cię powiedz co miał na myśli twoim zdaniem mówiąc: "Ojciec większy jest niż ja" (Jn 14:28). Jednak zamiast zapytanego odpowiedziałeś Ty. Ale skoro wziąłeś na siebie tę odpowiedzialność. To proszę odpowiedz wprost: Czy Jezus uważał się na ziemi i czynił się - podczas pobytu z Żydami - równym Bogu?

Co do reszty. To proszę Cię wymień wszystkie postacie które Pismo w sensie pozytywnym nazywa Bogami. :)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-03-21, godz. 20:48

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#140 sprig

sprig

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 21:53

Jasne, że nie skorzystał ze sposobności, aby być na równy z Bogiem, lecz ogołocił samego Siebie :) Pomyliłem się i już :) Co nie znaczy, że Jezus nie jest Bogiem, co udowadniają wersety podane przez mądrzejszych ludzi :) Wybacz mi zbyt powierzchownie potraktowałem ten fragment :) Masz racja co do tego fragmentu :)

Pozdrawiam,
sprig
Ap 22, 21

Użytkownik sprig edytował ten post 2007-03-21, godz. 21:54





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych