Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZALETY ORGANIZACJI ŚWIADKOWIE JEHOWY


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#41 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-04, godz. 06:58

Fenomenem tej sekty, jest to, że już przez tyle lat utrzymała się w morzu religii! Mało to, wciąż napływają nowi adepci! Zwłaszcza że, istnieje tyle sekt, religii stricte apokaliptycznych !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#42 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-04, godz. 07:08

Fenomenem tej sekty, jest to, że już przez tyle lat utrzymała się w morzu religii! Mało to, wciąż napływają nowi adepci! Zwłaszcza że, istnieje tyle sekt, religii stricte apokaliptycznych !

To się nazywa działanie ducha Bożego sebol
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#43 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-04, godz. 09:59

Wobec tego ten sam duch odpowiada także za wszelkie przekręty, rozłamy, stare i nowe światła... Zastrzegam, że nie jestem znawcą sekt, ale coś mi się zdaje, że kilku z nich udało się przetrwać długie lata. To też zasługa Ducha Świętego? Coś mi się zdaje, że w przypadku WTS większe znaczenie ma "duch tego świata", czyli dolar amerykański B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#44 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-04, godz. 10:40

ta a gdzie ten duch jest ;-) hehe widziałes go bo ja nie ;-) a jako człowiek chyba przy zdrowych zmysłach wierze w cos co widze i mogę dotknąć ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#45 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-03-04, godz. 11:03

Fenomenem tej sekty, jest to, że już przez tyle lat utrzymała się w morzu religii! Mało to, wciąż napływają nowi adepci! Zwłaszcza że, istnieje tyle sekt, religii stricte apokaliptycznych !

To się nazywa działanie ducha Bożego sebol

Raczej ducha zwodniczego,bo "gdzie DUCH PANSKI tam wolność",a nie ograniczenia pochodzące z ludzkich urojeń.java script:emoticon(':ph34r:')
smilie

#46 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2006-03-04, godz. 14:14

Poza tym piszę przecież wyraźnie: NIE OBCHODZE ŚWIĄT, ale jednocześnie potrafię odróżnić niegroźny obrządek i tradycję od ich chorego demonizowania. Proszę czytać ze zrozumieniem.

Czytam ze zrozumieniem i to zrozumienie podpowiada Mi ze wazne jest tylko MILOSC BOGA I LUDZI ORAZ NIEPRZYJACIOL, A CO PONAD JEST OD ZLEGO JEST.I byc moze pomysli ktos ze to trywialne wyswiechtane lub oklepane ,ale dla Mnie sa to filary na ktorej opiera sie Tora ktora wyszla z Syjonu. Caly XX wiek pokazal wraz z calym koszmarem ze mozna zachwycac sie zajaczkami , niegroznymi obrzadkami i tradycyjnymi swietami bez ich zbytniego demonizowania a zarazem drugiego wyznawce Chrystusa wdeptac w ziemie. A PRZECIEZ KAZDY KTO NIENAWIDZI BRATA SWEGO JEST KAINEM. jest tu mowa o uczuciu nienawisci w sercu a nie o jego wykonaniu. Nie chce aby kotkolwiek odebral to jako atak na jakiekolwiek wyznanie ale na fundament kazdej wiary aby nie stac sie rozbitkiem w wierze.
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#47 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 07:36

skąd (wg nauki Kościoła, a wbrew nauczaniu strażnicy) wzięło się wieczne piekło, jako miejsce męki.

Ha ha ha ha ha ha :lol: :D :P ;) :rolleyes: :)

zabraklo mi usmieszkow

Pan mgr kosciola ktory zostal katolikiem aby odnalezc prawde i odnalazl ta prawde w kosciele ktory NIGDY nie zmienil swoich doktrynek , nie doczytal sie w katechizmie ze pieklo to

http://www.opoka.org...e...stki&id=266
Piekło — stan wiecznego potępienia tych, którzy umierają w stanie grzechu ciężkiego.

a nie miejsce męki , ja tego uczyl kosciol ciemnych parafian do jeszcze niedawna.
Dzisiaj z odpustow mniejsza kasa to i doktrynka sie zmienila

czy to jest nadal ta sama ewangelia?

"wzmianki o śmierci i zmartwychstaniu Jezusa mocno zredukowane..."

i zastapione "wniebowstapieniem Maryi w ciele"
czy to jest nadal ta sama ewangelia?

itd itd .............. :lol:

a ja odzyskałem i kasę i zdrowe relacje z tamtą rodziną.

trzeba to poradzic ofiarom pozyczkodawcow fundacji Jana Bosko czy innych tam takich pozyczkobiorcow :lol:

Głoszenie przez koloportaż literatury nie kojarzy mi się z kasą, ale z reklamą, reklamujemy ideę, w sposób komercyjny i dopracowany marketingowo, a "klient" ma ją "kupić", w sensie "uwierzyć". Za mało w tym Ducha Św. a za dużo marketingu.

To fakt , bardziej uduchowione jest reklamowanie sie przez programy telewizyjne , szczegolnie uduchowione sa zwlaszcza programy TV TRWAM z politykami :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#48 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 07:57

skąd (wg nauki Kościoła, a wbrew nauczaniu strażnicy) wzięło się wieczne piekło, jako miejsce męki.

Ha ha ha ha ha ha :lol: :D :P ;) :rolleyes: :)

zabraklo mi usmieszkow

Pan mgr kosciola ktory zostal katolikiem aby odnalezc prawde i odnalazl ta prawde w kosciele ktory NIGDY nie zmienil swoich doktrynek , nie doczytal sie w katechizmie ze pieklo to

http://www.opoka.org...kawostki&id=266
Piekło — stan wiecznego potępienia tych, którzy umierają w stanie grzechu ciężkiego.

a nie miejsce męki , ja tego uczyl kosciol ciemnych parafian do jeszcze niedawna.
Dzisiaj z odpustow mniejsza kasa to i doktrynka sie zmienila

Kościoł Katolicki jest mocno skompromitowany w swoich dogmatach. Co gorsza są to setki lat i przekłada się to na miliony ofiar wojen prowadzonych przez katolickich braci.
W porównaniu do KK błędy świadków Jehowy są jak bzyknięcie komara.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#49 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-05, godz. 08:10

Kościoł Katolicki jest mocno skompromitowany w swoich dogmatach. Co gorsza są to setki lat i przekłada się to na miliony ofiar wojen prowadzonych przez katolickich braci.
W porównaniu do KK błędy świadków Jehowy są jak bzyknięcie komara.

biorąc proporcje pod uwagę to przypomina raczej to piernięcie komara!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#50 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-05, godz. 09:06

Nie moge tego słuchać ze spokojem, No naprawdę nie mogę.

WD napisałes, że już Rut oczy6ścił Sj z bałwochwalstwa. OK. A co jeśli usunięcie krzyża było nie usunięciem bałwana ale wykpieniem i odrzuceniem śmierci Jezusa Chrystusa? Jeżeli wzgardzenie krzyżem czy jak ktos uparcie twierdzi wbrew dowodom palem meki, którym według słów pisma nalezy sie chlubić (sic!) jest wzgardzeniem ofiar okupu i faktu zbawienia.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#51 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 09:15

Nie moge tego słuchać ze spokojem, No naprawdę nie mogę.

WD napisałes, że już Rut oczy6ścił Sj z bałwochwalstwa. OK. A co jeśli usunięcie krzyża było nie usunięciem bałwana ale wykpieniem i odrzuceniem śmierci Jezusa Chrystusa? Jeżeli wzgardzenie krzyżem czy jak ktos uparcie twierdzi wbrew dowodom palem meki, którym według słów pisma nalezy sie chlubić (sic!) jest wzgardzeniem ofiar okupu i faktu zbawienia.

Odrzucono kult drewna, jego przez niewiasty mroczne całowanie, poczytaj ze zrozumieniem Jeremiasza 10 rozdział.
Ofiarą z życia i śmierci Jezusa nikt nie gardzi.
Fakt ten uznajemy, ale martwego drewnianego i kamiennego bożka odrzucamy.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#52 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 09:51

Nie moge tego słuchać ze spokojem, No naprawdę nie mogę.

WD napisałes, że już Rut oczy6ścił Sj z bałwochwalstwa. OK. A co jeśli usunięcie krzyża było nie usunięciem bałwana ale wykpieniem i odrzuceniem śmierci Jezusa Chrystusa? Jeżeli wzgardzenie krzyżem czy jak ktos uparcie twierdzi wbrew dowodom palem meki, którym według słów pisma nalezy sie chlubić (sic!) jest wzgardzeniem ofiar okupu i faktu zbawienia.

Nie moze ktos czegos sluchac ??

Niech nie slucha , SJ w odroznieniu od innych kosciolow milujacych milosc ( ale chyba wlasna :lol: ) nie nawracaja nikogo "palem"
Glosza to co uznaja za prawdziwe i sluszne , a inni maja prawo wyboru , SJ informuja innych nie zmuszajac nikogo do czegokolwiek ani nie zabraniajac wiary w cos innego i roznego od tego w co sami wierza :)

Odrzuceniem ofiary mozna nazwac pokazywanie i czczenie krzyza z ktorego bardzo czesto usunnieto juz Jezusa
http://www.abbaye-sa...lites/croix.jpg
http://www.parales.pl/images/krzyz.jpg

czy nalezy sie chlubic jakims kawalkiem drzewa bardziej niz ofiara Jezusa ?

Jesli ktos twierdzi ze SJ gardza ofiara okupu i faktu zbawienia to znaczy ze zaprzecza slowom niektorych twierdzacych ze dla "glupiej" wiary w zbawienie i ofiare Jezusa , SJ wybieraja nieraz smierc wierzac w zmartwychwstanie

Tak to juz bylo ze w USA , SJ byli uwazani za komunistow a w Rosji za agentow amerykanskich itd ..................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#53 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-05, godz. 12:52

Odnośnie uwag Stefana:

niezależnie od tego, czy piekło nazwiemy miejscem (odp. na nieprecyzyjne pytanie "gdzie" idzie potępiona dusza) czy stanem (gdy opisujemy co się z nią dzieje), istota nauki o wiecznej karze, która się nigdy nie kończy, zostanie taka sama.

Mówienie o "miejscu" jest trochę nieprecyzyjne, gdy dot. rzeczywistości niematerialnej, może ono razić dr fizyki, ale robienie z małej nieprecyzyjności językowej wielkiego problemu to już chyba czepialstwo.

Co do krzyża i pala, mam jedno konkretne pytanie do Stefana: tylko proszę bez wymigiwania sie i bez mówienia że katolicyzm to czy tamto...

Jeśli ŚJ nie czczą "pala", to dlaczego zamiast umocować tabliczkę bezpośrednio na grobie albo w jakikolwiek inny sposób, mocują ją do prostego pala (krzyża bez poprzeczki). Czy takie upodobnianie się do "balwochwalczych" zwyczajów katolickich nie jest początkiem nowego, balwochwalczego kultu, tzn. kultu pala?

#54 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 13:21

Jeśli ŚJ nie czczą "pala", to dlaczego zamiast umocować tabliczkę bezpośrednio na grobie albo w jakikolwiek inny sposób, mocują ją do prostego pala (krzyża bez poprzeczki).


Że co???
[db]

#55 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-05, godz. 13:33

przejdź się na cmentarz i obejrzyj grób jakiegokolwiek świadka Jehowy, to będziesz wiedzieć, o co mi chodziło...

#56 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-05, godz. 13:34

Znów odjazd od tematu :) . No cóż, niektórzy chyba nie potrafią inaczej. A co do kwestii krzyża i pala, to co niektórym trzeba by przypomnieć definicję terminu SYMBOL. Można ją znaleźć w niemal wszystkich słownikach (taka książka z hasłami poukładanymi w kolejności alfabetycznej...). Można tę definicję porównać z terminem FETYSZ... I samemu wyciągnąć wnioski.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#57 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 13:38

Jeśli ŚJ nie czczą "pala", to dlaczego zamiast umocować tabliczkę bezpośrednio na grobie albo w jakikolwiek inny sposób, mocują ją do prostego pala (krzyża bez poprzeczki). Czy takie upodobnianie się do "balwochwalczych" zwyczajów katolickich nie jest początkiem nowego, balwochwalczego kultu, tzn. kultu pala?

:lol: :rolleyes: :D ;) :)

SJ sa po prostu inteligentni i stwierdzili ze latwiej wbic w ziemie palik jakis jeden lub dwa i przymocowac do tego tabliczke niz wkopywac cala tabliczke w ziemie

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

niezależnie od tego, czy piekło nazwiemy miejscem (odp. na nieprecyzyjne pytanie "gdzie" idzie potępiona dusza) czy stanem (gdy opisujemy co się z nią dzieje), istota nauki o wiecznej karze, która się nigdy nie kończy, zostanie taka sama.

istota nauki o wiecznej karze ??

Ap 20:13 Bg "I wydało morze umarłych, którzy w niem byli, także śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich byli; i byli sądzeni każdy według uczynków swoich."

wydalo ^pieklo umarlych ?? i kto tam pozostanie ?? puste pieklo ?? :lol:

Ap 20:14 Bg "A śmierć i piekło wrzucone są w jezioro ogniste. Tać jest wtóra śmierć."

oj cos to wieczne pieklo okazuje sie ze ma jakis koniec :D

przejdź się na cmentarz i obejrzyj grób jakiegokolwiek świadka Jehowy, to będziesz wiedzieć, o co mi chodziło...

db nie slucha chyba RM i od razu zrozumial ze patyk do tabliczki na grobie SJ sluzy jako stojak a nie przyrzad do modlenia sie hahahahaha

No coz jaka szkola tacy uczniowie :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#58 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-05, godz. 14:25

co do piekła, temat wielokrotnie był wałkowany. Osoby zainteresowane znajdą w mojej stopce link do książki omawiającej piekło i inne doktryny katolickie.

Co do pala, wskazuję jedynie na niekonsekwencję. Z jednej strony urodziny są "prewencyjnie" zwalczane jako początek balwochwalstwa ("zwracanie uwagi na człowieka"), a z drugiej strony stawia się pale wśród krzyży na cmentarzu. Czyż tropiciele balwochwalstwa nie są tutaj za mało ostrożni?

#59 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 14:52

a z drugiej strony stawia się pale wśród krzyży na cmentarzu. Czyż tropiciele balwochwalstwa nie są tutaj za mało ostrożni?

zalosne :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#60 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-05, godz. 16:04

,2006-03-05 14:21]

Jeśli ŚJ nie czczą "pala", to dlaczego zamiast umocować tabliczkę bezpośrednio na grobie albo w jakikolwiek inny sposób, mocują ją do prostego pala (krzyża bez poprzeczki).


Że co???

Tak było kiedyś. Teraz już się nie stawia na grobach pala męki.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych