Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
171 replies to this topic

#141 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-01, godz. 18:53

Bóg Jehowa może osądzić szczerość, w odróżnieniu od ..... np. Stefana

HC pisał:

Myślę że w swojej wędrówce dojrzałeś do decyzji całkowitego opuszczenia organizacji śJ. Te zdjęcie jest pewnie pierwszym krokiem ku temu ?

Wiek dojrzaly nie zawsze oznacza madrosc :(
A nawet po 1 000 latach rzadow Krolestwa na Ziemi znajda sie liczni, ktorzy zbladza i .......................

a teraz oczywiście zamiast przeprosić, pisze coś o szacowności Pisma Św. ... zapominając, że to samo Pismo, w liście Pawła do Tymoteusza, surowo zabrania surowego łajania starszego człowieka, ale nakazuje "prosić go jak ojca"...

A jeszcze to idiotyczne przeciwstawianie "ufania Jehowie" ufaniu .... (ufaniu Kloo?)
A czyż Kloo ogłasza się jakimś przywódcą ex-ów? Co Ty bredzisz Stefanie...
Goły okiem widać że Kloo myśli i w szczerości serca wyciąga wyciąga odważne wnioski...
Jeśli tego nie widzisz, jesteś ślepy...

Cóż, brak mi słów, po prostu brak mi słów...

#142 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-01, godz. 19:21

hehe no to co widze to Lotka niezle ziółko ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#143 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 19:31

Sebastian no naprawde przesadzasz, naprawdę...... teraz chcecie HC odżegnać od czci i wiary w imię dobrego wychowania?? :blink: No daruj sobie..... No gdzie tu było ,,surowe łajanie"? Zasugerował jedynie, że sam wiek jeszcze niczego nie dowodzi..ludzie opamiętajcie się :P

Sebol , ,,ziółko" nie ziółko ale trwam w swej religii a z każdego potknięcia wyciągam wnioski, traktuję jako doświadczenie i staram się nie popełniać tych samych błędów :P . Może też dlatego rozumiem błędy innych ludzi i bardziej patrzę na duszę i serce ale wiem też, że Bóg nie jest kimś ,,z kogo się można naśmiewać" czyli nieustannie liczyć na jego miłosierdzie i ,,broić" do woli.... :P

#144 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-01, godz. 19:33

no oczywiscie jak sie wierzy w tego Boga ! albo w te całe historyjki chrzescijanskie ;-) ja wierze w człowieka i to mi wystarcza do szczescia ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#145 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-01, godz. 19:56

OK, lotko, może faktycznie przesadziliśmy z krytykowaniem Stefana, może on sam nie chciał osądzać Kloo ani zaliczać do buntowników.

A zatem, przyjmijmy że Stefan nie chciał urazić Kloo i puśćmy tę sprawę w niepamięć...

#146 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-02, godz. 05:35

Kloo, duch święty to wg WTS bardziej siła, niż moc, a na pewno taka jest oficjalna wersja. Jest późno, więc nie będę się wdawał w szczegóły. Może się mylę, ale obawiam się że brniesz w ślepy zaułek.
Szatan piszemy z dużej litery, bo to imię własne pewnej KONKRETNEJ osoby. Piszą je z małej litery ci, którzy uważają, że w piekle roi się od szatanów - takich z widłami i rogami.
Kloo, życzę Ci powodzenia. Niezależnie od tego ile masz lat, dobre rady są w cenie. Swoją radę już Ci przekazałem w mailu. Nie znamy się na tyle, żebym mógł napisać coś więcej. Trzymaj się i niech Bóg będzie z Tobą.

Lotko i HC! O to mi właśnie chodziło, gdy napisałem, że HC mnie naprawdę wkurzył. Zwróc uwagę na wypowiedź Fly. Nie zatakował Kloo osobiście, tylko jego wypowiedź. Zrobił to w dodatku w sposób merytoryczny. Przedstawił swoją wizję, tak jak on to widzi, bez obrażania personalnego.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#147 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 06:33

O to mi właśnie chodziło, gdy napisałem, że HC mnie naprawdę wkurzył. ................................... Przedstawił swoją wizję, tak jak on to widzi, bez obrażania personalnego.

A sadzilem ze to jest grupa dyskusyjna a nie grupa dla "przyklaskiwania" poprawnych (wedlug niektorych tu obecnych) wypowiedzi

Dlaczego HC wkurza ludzi tym ze przedstwaia swoja wizje ?

Moze HC ma zaczac przedstawiac "jedyna sluszna wizje" tych ktorzy odeszli lub odchodza ??

Tak ma wygladac ta "wasza " wolnosc od WTS-u ? :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#148 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-02, godz. 07:02

Dlaczego HC wkurza ludzi tym ze przedstwaia swoja wizje ?

HC, Ty sam osobiście mnie nie wkurzasz, ani Twoje wizje. To, w co Ty wierzysz jest Twoją indywidualną sprawą. Napisałem, może i za ostro. Wkurzył mnie fragment Twojej wypowiedzi, ponieważ uznałem, że obraziłeś w niej uczestnika forum. Przytoczyłem fragment wypowiedzi Fly, w którym również nie zgadza się z Kloo, ale NIE ATKAKUJE GO PERSONALNIE, nie OSĄDZA jego mądrości, tylko jego WYPOWIEDŹ, udzielając przy tym informacji MERYTORYCZNEJ.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#149 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 10:46

OK, lotko, może faktycznie przesadziliśmy z krytykowaniem Stefana, może on sam nie chciał osądzać Kloo ani zaliczać do buntowników.

A zatem, przyjmijmy że Stefan nie chciał urazić Kloo i puśćmy tę sprawę w niepamięć...

Home nie ma zamiaru nikogo urazic , ale homme tez mowi to co mysli ( co tak bardzo niektorym sie podoba , o ile ten ktos mowi to co mysli wiekszosc forumowiczow :-) )

Homme wiec nie bedzie nikomu pisal komplementow aby tylko sie komus przypodobac .

Jesli uwazam ze cos jest prawdziwe to o tym pisze , zauwazylem ze moje posty w ktorych wyrazam swoje mysli sa bardziej krytykowane od niektorych tu obecnych twierdzacych wprost iz naleza do jedynej i prawdziwej ale nie tej WTS :-)

Widocznie twierdzenie tego samego co ja ale ze skierowaniem uwagi na inna organizacje niz WTS jest poprawniejsze :-)

Oczywiscie komentarze niektorych tutaj forumowiczow , noszace wyrazne znamiona oszczerstwa a nawet osmieszania innych sa po prostu glosem w dyskusji , moj glos bedzie zawsze niepoprawny bo tak wyglada ta wolnosc wyrazenia sie poza WTS :-(

Szanowni forumowicze , drodzy bracia i siostry szukajacy bledow i zla w WTS , powiedzieliscie juz tyle zlych rzeczy na ta Organizacje , wiec teraz zaproponujcie cos prawdziwszego, lepszego, ...................... bo cale Pismo mowi i podkresla potrzebe zorganizowania sie w tym dziele polegajacym na wywyzszeniu Imienia Jehowy , a wiec gdzie ? jak ? z kim ? i dlaczego ? chyba ze po prostu zmeczyliscie sie sluzyc Jehowie i szukacie wymowki aby odpoczac od trudow sluzby ? No w to nie wierze po tym jakzauwazam wasze zaangazowanie w poszukiwanie Prawdy :-)

Przepraszam za to ze moze znowu kogos "oplulem" i "obrazilem" , nie sadze abym to czynila ale byc moze sa na tym forum dyskusyjnym istoty wrazliwe na sluchanie czegos innego niz ich wlasne zdanie wiec proponowalbym nie czytac moich zdan ktore sa inne .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#150 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 10:49

ale NIE ATKAKUJE GO PERSONALNIE, nie OSĄDZA jego mądrości, tylko jego WYPOWIEDŹ, udzielając przy tym informacji MERYTORYCZNEJ.

pzdr. :)

atakuje ? osadzam ? czy ktos tu aby nie ma jakichs problemow z odczytaniem moich wypocin ??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#151 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-02, godz. 15:28

Homme Curieux
Piszesz:

„Szanowni forumowicze , drodzy bracia i siostry szukajacy bledow i zla w WTS , powiedzieliscie juz tyle zlych rzeczy na ta Organizacje , wiec teraz zaproponujcie cos prawdziwszego, lepszego, ...................... bo cale Pismo mowi i podkresla potrzebe zorganizowania sie w tym dziele polegajacym na wywyzszeniu Imienia Jehowy , a wiec gdzie ? jak ? z kim ? i dlaczego ? chyba ze po prostu zmeczyliscie sie sluzyc Jehowie i szukacie wymowki aby odpoczac od trudow sluzby ? No w to nie wierze po tym jakzauwazam wasze zaangazowanie w poszukiwanie Prawdy :-)”

HC zamiast powtarzać za WTS pustą retorykę poproszę cię o przytoczenie odpowiednich fragmentów z Biblii potwierdzających twoją tezę o potrzebie „zorganizowania się w dziele polegającym na wywyższaniu Imienia Jehowy” Szczególnie poproszę o cytaty z NT z uwzględnieniem wyjaśnienia dlaczego Bóg dopuścił aby ludzie zapomnieli jak właściwie brzmi wymowa Imienia Boga (oczywiście odpowiedni cytat z NT mile widziany). Poproszę także o odpowiednie cytaty z Biblii na poparcie takiej organizacji wielbienia jaką stosuje WTS, a nie na przykład KK lub zbory o organizacji episkopalnej lub innej?

Albo HC podaj odpowiednie cytaty popierające taki rodzaj służby, do jakiego „zachęca” WTS, cztli do rozgłaszania nauk „niewolnika” poprzez rozpowszechnianie publikacji WTS. Jesteś to w stanie zrobić? Bo chyba na tym polega merytoryczna dyskusja, że podaje się argumenty przemawiające za prezentowanym stanowiskiem, szczególnie, że rozmawiasz z osobami na które sztuczki WTS, że coś powie iż jest prawdą i tak ma być bez dyskusji, jakoś przestały działać lub nigdy nie działały na te osoby.

I jeszcze jedno istotne pytanie o treść tego co głoszą śJ w swoich publikacjach. Homme Curieux jaką dasz mi gwarancję, że to co rozpowszechniasz w Strażnicy z 1 Kwietnia 2006 jako „prawdę pochodzącą od Boga”, za miesiąc, lub 6 miesięcy, lub za rok, albo z kilka lat, pod wpływem „jaśniejszego światła nie danego przez Boga” nie okaże się kłamstwem, a ty rozpowszechniający wraz z innymi tę Strażnicę nie okażesz się fałszywym świadkiem Boga?

Bo ja nigdy nie byłbym tak odważny, żeby rozpowszechniać w imieniu Boga rzeczy, które z biegiem czasu mogłyby okazać się kłamstwem. Dlaczego za to miałbym narazić się na przekleństwo Boga?
A więc HC czekam na merytoryczną odpowiedź z twojej strony i mam nadzieję, że będzie szybciej niż Armagedon
Czesiek

#152 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 15:46

HC zamiast powtarzać za WTS pustą retorykę poproszę cię o przytoczenie odpowiednich fragmentów z Biblii potwierdzających twoją tezę o potrzebie „zorganizowania się w dziele polegającym na wywyższaniu Imienia Jehowy”

Z radoscia prztaczam co nastepuje
1Piotra5:1 Starszych więc, którzy są wśród was, proszę, ja również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: 2 paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem;

czy jest napisane " kazdy ma sie pasc samemu "?
albo "bede pasl kazdego z osobna ?"


Hebrajczykow 13:17 Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.

Czy jest tu napisane: "niech kazdy bedzie samodzielny i podejmuje swoje wlasne decyzje , ktore mu sie najbardziej podobaja ?"

Efezjan4:11 I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami 12 dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, 13 aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa. 14 [Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu. 15 Natomiast żyjąc prawdziwie w miłości sprawmy, by wszystko rosło ku Temu, który jest Głową - ku Chrystusowi. 16 Z Niego całe Ciało - zespalane i utrzymywane w łączności dzięki całej więzi umacniającej każdy z członków stosownie do jego miary - przyczynia sobie wzrostu dla budowania siebie w miłości.

Czy potrzeba jeszcze czegos wiecej ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#153 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-04-02, godz. 15:51

Efezjan4:11 I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami 12 dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego[...]

Czy potrzeba jeszcze czegos wiecej ?


O ile wiem członkami Ciała Chrystusowego wedłu TS są tylko tzw. "pomazańcy", tak więc ten werset nijak się ma do ŚJ.

Pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#154 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 16:04

Szczególnie poproszę o cytaty z NT z uwzględnieniem wyjaśnienia dlaczego Bóg dopuścił aby ludzie zapomnieli jak właściwie brzmi wymowa Imienia Boga (oczywiście odpowiedni cytat z NT mile widziany).

Bog nie dopuscil aby ludzie zapomnieli Imienia Jehowy , z pewnoscia nie wiemy jak je wymawiali Izraelici , ale wiemy to co najwazniejsze, to co ono oznacza .

Jana 17:3 To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa. 4 Ja otoczyłem cię chwałą na ziemi, gdyż dokończyłem dzieła, które mi dałeś do wykonania. 5 Teraz więc ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie tą chwałą, którą miałem przy tobie, zanim był świat.

6 "Ujawniłem twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata. Twoimi byli i dałeś ich mnie, a oni zachowali twoje słowo.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#155 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 16:15

I jeszcze jedno istotne pytanie o treść tego co głoszą śJ w swoich publikacjach. Homme Curieux jaką dasz mi gwarancję, że to co rozpowszechniasz w Strażnicy z 1 Kwietnia 2006 jako „prawdę pochodzącą od Boga”, za miesiąc, lub 6 miesięcy, lub za rok, albo z kilka lat, pod wpływem „jaśniejszego światła nie danego przez Boga” nie okaże się kłamstwem, a ty rozpowszechniający wraz z innymi tę Strażnicę nie okażesz się fałszywym świadkiem Boga?

Bo ja nigdy nie byłbym tak odważny, żeby rozpowszechniać w imieniu Boga rzeczy, które z biegiem czasu mogłyby okazać się kłamstwem. Dlaczego za to miałbym narazić się na przekleństwo Boga?

Jana 6:66 Z tego powodu wielu jego uczniów odeszło do tego, co pozostawili, i już z nim nie chodziło. 67 Jezus rzekł więc do dwunastu: "Czyż i wy chcecie pójść?" 68 Szymon Piotr odpowiedział mu: "Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego;


a poza tym

Efezjan4:11 I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami 12 dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego,

13 aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.
14 [Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu.

apostolowie wiedzieli ze musza dojsc do pelnego poznania Syna Bozego , ale szli i glosili o nim to co juz wiedzieli
Dowodzi to tego iz nic nigdy nie jest nam dane na pstryk
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#156 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2006-04-02, godz. 17:13

Właśnie..


Jana 6:66 Z tego powodu wielu jego uczniów odeszło do tego, co pozostawili, i już z nim nie chodziło. 67 Jezus rzekł więc do dwunastu: "Czyż i wy chcecie pójść?" 68 Szymon Piotr odpowiedział mu: "Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego...

Jeśli tak będziemy robili - ufali Jezusowi - i za Nim szli - będzie dobrze. Smutne, że WTS słowa Piotra stosuje do siebie - stawiając ludzką organizację na miejscu Jezusa.

Efezjan4:11 I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami 12 dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego,

13 aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.
14 [Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu.

Znów piękne słowa. Warto się nad nimi chwilkę zatrzymac... Warto naprawdę zastanowić się czym jest Ciało Chrystusowe - i czy za bardzo nie ograniczamy Chrystusa - utożsamiając Jego Ciało z jedną tylko społecznoscią..
Warto się zastanowić - kiedy tak naprawdę 'dojdziemy do jednosci wiary...' Moim zdaniem - wtedy gdy będziemy 'doskonali' jak pisze Paweł - a więc jeśli się nie mylę - dopiero w Królestwie Bozym....
Warto się zastanowic naprawdę - co jest dal nas autorytetem - niezmienne Słowo Boże - czy ludzkie próby Jego interpretacji. Bo z tego co widzę - a mam już parę latek - i literatury ŚJ przeczytalem sporo - od 6 roku życia - gdy się czytać nauczyłem - to właśnie ta literatura wyraźnie pokazuje - co to znaczy 'być miotanym przez fale' ludzkich intrpretacji (niby pochodzących od samego Boga) i jak wygląda 'oszustwo' sprowadzające wielu szczerych ludzi na manowce.
Smutne - ale prawdziwe...

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#157 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-02, godz. 18:50

Homme Curieux

Na moje pytanie:
„HC zamiast powtarzać za WTS pustą retorykę poproszę cię o przytoczenie odpowiednich fragmentów z Biblii potwierdzających twoją tezę o potrzebie „zorganizowania się w dziele polegającym na wywyższaniu Imienia Jehowy

przytaczasz: 1Piotra 5,1; Hbr.13,17; Efezjan 4,11-16

Takie głupie pytanko do ciebie, pokarz mi, gdzie w przytoczonych przez ciebie fragmentach pisze o potrzebie „zorganizowania się w dziele polegającym na wywyższaniu Imienia Jehowy”?
Jeżeli poprzednio pisałeś o tym, że jest taka „potrzeba” i ja proszę abyś to pokazał na podstawie Biblii, to nie mydl mi oczy fragmentami o starszych, czy o funkcjonowaniu kościoła. Jasno i konkretnie, piszesz o „zorganizowania się w dziele polegającym na wywyższaniu Imienia Jehowy”, to podaj cytat potwierdzający taki cel istnienia kościoła i taką funkcję jaką ma wypełnić kościół. Inaczej to nadal pozostają puste frazesy, za którymi WTS ukrywa swoją chęć dominowania nad ludźmi chcącymi służyć Bogu.

A tak na marginesie, czy CK wypełnia to, o czym nauczał apostoł Piotr, czy apostoł Paweł, odnośnie zadań „starszych” w Kościele? Czy prowadzi do duchowej dojrzałości „drugie owce”. Czy uzależnia je od siebie i swoich publikacji, tak, że nie są w stanie prowadzić innych do „pełni Chrystusowej, do męskiej dojrzałości”? Czy w ogóle „drugie owce”, które nie są „dziećmi bożymi”, nie dostępują usynowienia, są częścią Kościoła Chrystusowego? Częścią Jego Ciała? Może są częścią jakiejś organizacji, ale czy same pozbawiając się dostępu do Bożej Laski i Jego daru „zrodzenia z wody i Ducha”, czy należą do „ekklesii”?

Dalej w kontekście „zorganizowania się w dziele polegającym na wywyższaniu Imienia Jehowy” prosiłem, abyś wyjaśnił co następuje:

Szczególnie poproszę o cytaty z NT z uwzględnieniem wyjaśnienia dlaczego Bóg dopuścił aby ludzie zapomnieli jak właściwie brzmi wymowa Imienia Boga (oczywiście odpowiedni cytat z NT mile widziany).

Ty odpowiedziałeś:
„Bog nie dopuscil aby ludzie zapomnieli Imienia Jehowy , z pewnoscia nie wiemy jak je wymawiali Izraelici , ale wiemy to co najwazniejsze, to co ono oznacza .”
i zacytowałeś Jana 17,3-6

To dopuścił, czy nie dopuścił, aby ludzie zapomnieli jak się wymawia Imię którym przedstawił się Mojżeszowi przy krzaku gorejącym? Bo jednocześnie mówisz, że nie dopuścił, by znowu po chwili napisać że dopuścił. Czy ty HC zastanawiasz się co piszesz? A może zależy ci tylko na tym aby cokolwiek napisać z nadzieją, że i tak nikt nie przeczyta i nie zastanowi się nad tym co piszesz?
Co do cytatu z Jana 17,3-6, to chyba apostołowie nie znali interpretacji jaką temu nadał WTS, bo ani razu w rękopisach jakie zachowały się do naszych czasów ( a obecnie najstarszy fragment datują na koniec I w. po Ch. ) od I w. do XII w. ani razu w NT nie występuje Tetragram, ani próba zapisania Tetragramu przy pomocy greki. Widać ciut inaczej pojęli słowa Pana Jezusa, bo wręcz zachęcali, aby wierzący pod wpływem Ducha Świętego wołali do Boga „Abba, Ojcze” (odpowiedni fragment z NT poszukaj sobie sam)

Dalej Homme Curieux, jak proszę o odpowiednie cytaty z Biblii, to nie odsyłaj mnie do broszurki wydanej przez WTS w której „pokornie” wychwala swoją organizację. Gdyby prawdą było to, co ludzie piszą, to po zastosowaniu tez Marksa i Engelsa w realnym życiu powinniśmy mieć obecnie raj na ziemi, a tak dochodzimy powoli do jakiego takiego dobrobytu, często kosztem ludzi którzy nie potrafią sobie poradzić po 50 latach socjalizmu.
HC dobrze wiesz, że pomiędzy tym co pisze o sobie WTS, a tym jaka jest rzeczywistość w organizacji, istnieje taka mała przepaść, która nosi nazwę autoreklama.
HC ja rozumiem ludzką ułomność i to, jak dalekie bywa realne życie od tego, jak sobie wyobrażamy idealny kościół, ale dlatego proszę o podanie tekstów z Biblii aby można było sprawdzić, czy chociaż WTS stara się sprostać temu co NT mówi o tym, jak powinien wyglądać Kościół, a tym jaką „organizację” tworzy WTS.

Prosiłem Ciebie także o :
„I jeszcze jedno istotne pytanie o treść tego co głoszą śJ w swoich publikacjach. Homme Curieux jaką dasz mi gwarancję, że to co rozpowszechniasz w Strażnicy z 1 Kwietnia 2006 jako „prawdę pochodzącą od Boga”, za miesiąc, lub 6 miesięcy, lub za rok, albo z kilka lat, pod wpływem „jaśniejszego światła nie danego przez Boga” nie okaże się kłamstwem, a ty rozpowszechniający wraz z innymi tę Strażnicę nie okażesz się fałszywym świadkiem Boga?

Bo ja nigdy nie byłbym tak odważny, żeby rozpowszechniać w imieniu Boga rzeczy, które z biegiem czasu mogłyby okazać się kłamstwem. Dlaczego za to miałbym narazić się na przekleństwo Boga?”


Ty natomiast zamiast tego uraczyłeś mnie słowami Piotra z Jana 6,66-68, oraz znowu fragmentem z Efezjan 4,11-14

Słowa Pana Jezusa pozostały niezmienne, natomiast to co Ciało Kierownicze głosiło 20 lat temu jako „pokarm” pochodzący rzekomo od Boga, dziś w świetle tego, co naucza to samo CK okazuje się kłamstwem (przykład: szkarłatna bestia na którym siedzi nierządnica była ONZ-etem, obecnie mówi się ogólnie o jakichś potęgach politycznych – co robi 10 letni pobyt jako organizacja pozarządowa w ONZ :) )
Stąd moje pytanie, czy dzisiejsza nauka prezentowana przez najnowszą Strażnicę okaże się za jakiś czas taką samą prawdą jak słowa Pana Jezusa po 20 stuleciach, czy takim samym kłamstwem jak nauka WTS po kilku dziesiecioleciach?
A swoja drogą czy stosujesz się do słów Piotra i przychodzisz do Pana Jezusa, aby poznać Jego nauczanie, czy żywisz się tylko „pokarmem” od CK?

Piszesz:

„apostolowie wiedzieli ze musza dojsc do pelnego poznania Syna Bozego , ale szli i glosili o nim to co juz wiedzieli
Dowodzi to tego iz nic nigdy nie jest nam dane na pstryk”


Znasz takie polecenie Pana Jezusa:

„Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.” (Mat. 28:20 BW)

oraz:

„Lecz Pocieszyciel Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.” (Jan. 14:26 BW)

Pan Jezus nakazał uczyć to, co sam nauczył swoich apostołów, a do tego po zesłaniu Ducha Świętego, Pocieszyciel wprowadził ich we wszelką prawdę i przypomniał im co powiedział Pan Jezus. Więc bądź łaskaw i nie powtarzaj głupot jakimi CK próbuje zatuszować swoje niekompetencje i ukryć swoje kłamstwa jakie kazał głosić nic nie podejrzewających ludzi pragnących służyć Bogu. Naprawdę Homme Curierux niekiedy lepiej najpierw pomyśleć niż powtarzać za kimś głupoty.
Czesiek

#158 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 21:13

a do tego po zesłaniu Ducha Świętego, Pocieszyciel wprowadził ich we wszelką prawdę

Pstryk i wiedzieli juz wszystko <_<

--
Wasza dyskusja o Duchu Świętym w oddzielnym wątku: link | Moderator

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#159 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-07, godz. 12:19

Moze trochę off topic, ale co tam ... Przecietny SJ ma jakies strzepy wiadomosci o aktualnych wykladniach WTSu odnosnie bardziej kontrowersyjnych dogmatow. Wystarczy zainicjowac rozmowe na temat wyliczenia daty przyjscia Chrystusa, wykladni proroctw z ostatniego rozdz. ks. Daniela (nawet zaraz po studium), biblijnego potwierdzenia na racje istnienia CK, drugich owiec i pomazańców, apokaliptycznej obecności ww. przed tronem Boga, etc.
Jesli podejmuje sie polemiki, z np. osoba z aktualnymi informacjami - jak wiekszosc "odstepcow" na tym forum - zaczyna sie motac i szukac wykladni w publikacjach WTS-u.
Odpowiedzi na konkretne pytania sa zadziwiajaco plytkie i czesto naciagane, rozpaczliwie popierane wersetami wyrwanymi z kontekstu. Kiedy argumentacja glosiciela sie rozmywa, koczy sie rozmowa - kwitowana banialukami o "zrozumieniu", CK itp.

Dokladnie tak zakonczono powyzsza dyspute :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#160 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-07, godz. 13:22

w kazdym przypadku bedzie tak samo
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych