Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co pracodawcy powinni wiedzieć o świadkach Jehowy?


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#21 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-22, godz. 13:30

wg talmudu praca w zawodach listonosza, strażaka, pracownika PKP, ochroniarza, strażnika miejskiego odpada gdyż uprawiając ten zawód należy nosić mundur z państwowymi oznaczeniami!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#22 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-22, godz. 14:10

mówisz o talmudzie żydowskim czy talmudzie brooklyńskim?
Brat Jaracz zeznawał, że zna ŚJ będących listonoszami, więc chyba jednak mogą pracować przy roznoszeniu listów...

#23 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-22, godz. 14:18

mówisz o talmudzie żydowskim czy talmudzie brooklyńskim?
Brat Jaracz zeznawał, że zna ŚJ będących listonoszami, więc chyba jednak mogą pracować przy roznoszeniu listów...

no świadkowiskim oczywiście ! no dobra są, a czy mogą? przecież noszą orzełka w klapie ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#24 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-22, godz. 14:37

Zenujaca sie robi ta dyskusja. A tak ladnie sie zaczela. Czy wy naprawde macie SJ za idiotow, ktorzy nie maja mozgu? No to przypominam, ze wielu z was tez nimi bylo.
Lekarz - SJ odmawiajacy pomocy czlowiekowi, bo ten jest odstepca?! Ratunku!!!

#25 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-22, godz. 14:47

Zenujaca sie robi ta dyskusja. A tak ladnie sie zaczela. Czy wy naprawde macie SJ za idiotow, ktorzy nie maja mozgu? No to przypominam, ze wielu z was tez nimi bylo.
Lekarz - SJ odmawiajacy pomocy czlowiekowi, bo ten jest odstepca?! Ratunku!!!

Fly to nie chodzi o idiotów, ale przyznasz o działającym niepisanym prawie - talmudzie wśród SJ !

pamietam kiedyś histerie, kiedy doszukiwano sie w każdym produkcie spożywczym środków krwiopochodnych, zreszta sam kiedyś taki nawiedzony byłem ;-(

ale nie jest to wina SJ, ale wina nalezy obciązyć WTS który publikuje pierdoły w stylu "postawiono sumieniu, ALE ...."
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#26 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-22, godz. 14:57

Czy my mamy ŚJ za idiotów? Nie, Fly, my uważamy że prawo strażnicowe jest idiotyczne.

ŚJ, jako ludzie, kierujący się rozumem powinni po prostu ignorować wszystkie co głupsze przepisy prawa strażnicowego. Szczególnie w Polsce, gdzie naszą chlubą narodową jest, że "nierządem Polska stoi", nie powinni mieć z tym problemu.

A co do lekarza... Ja nie mówiłem, że istnieje niebezpieczeństwo że którykolwiek ŚJ sprzeniewierzy sie przysiędze zawodowej. Ja tylko wskazywałem, jak daleko możnaby zajść w absurdzie, gdyby kurczowo trzymać się idiotyzmów wypisywanych w strażnicy.

Ja nie zachęcam ŚJ do odmawiania odstępcom pomocy lekarskiej. Zachęcam ich do ignorowania strażnicowego prawa talmudycznego.

Sebol, jak czytam Twoje wypowiedzi o orzełkach, to myśle sobie: jak to miło widzieć Cię w naszym odstępczym gronie. Nie daj Boże, żeby ktoś z takimi przemyśleniami został starszym zboru. Już widzę oczami wyobraźni to 80% bezrobocie wśród ŚJ w jakiejś nieszczęsnej miejscowości.

#27 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-22, godz. 19:46

Sebol, jak czytam Twoje wypowiedzi o orzełkach, to myśle sobie: jak to miło widzieć Cię w naszym odstępczym gronie. Nie daj Boże, żeby ktoś z takimi przemyśleniami został starszym zboru. Już widzę oczami wyobraźni to 80% bezrobocie wśród ŚJ w jakiejś nieszczęsnej miejscowości.

sorrki, ale uznaje zasadę "konsekwencji w działaniach" i może dlatego mnie tam nie ma ! bo jeżeli coś jest czarne to jest czarne, koniec kropka! więc jeżeli patrzą z obrzydzeniem na symbole narodowe to z jakiej paki nakładają na swoje tyłki mundury opatrzone symbolem narodowym ! mało to jeżeli uważają, że palenie szkodzi i zniewaza Dzechowe, to z jakiej paki przyczyniaja sie pośrednio do trucia innych, podając paczke papierosów. Mało to, dlaczego płacą podatki, skoro część tych pieniędzy idzie np. na działania wojenne w Iraku, a z drugiej strony głosza, że nie wolno słuzyc i umierac za Ojczyzne, czyli sponsorują pośrednio działania zmierzające do zabijania innych! i znów brak konsekwencji !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#28 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-22, godz. 20:13

Na szczęście istnieją SJ, którzy odchodzą od talmudu i patrzą trochę przez palce na pewne sprawy. I to oni w zasadzie ratują honor tej organizacji. Szczerze mówiąc, nie słyszłałem, żeby ktoś robił nieprzyjemności wspomianym przeze mnie listonoszom... Niektórzy, jeśli chcą, potrafią chwycić równowagę w tym morzu absurdu. W mojej najbliższej rodzinie miałem również kolejarza, który był świadkiem. I też jakoś mu się udawało. Może dlatego, że nie było aż tak strasznej nagonki na te nieszczęsne mundury...? No nie wiem... Może w innych zborach było inaczej...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#29 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-22, godz. 20:57

ps. aby nie było! mi tam jest obojetnie gdzie kto i jak zarabia na swoje utrzymanie ! ważne, że zarabia ! tylko uważam, że niektórzy SJ zachowuja się jak faryzeusze,którzy przecedzają komara...
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#30 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-24, godz. 10:15

Takie rady faktycznie się przydają. Uważam natomiast, że grubo przesadzają ludzie, którzy zatrudniają świadków ze względu na religię. Ja uważam, że bardziej miarodajne są kwalifikacje niż przynależność religijna. A z uczciwością różnie bywa. Również wśród SJ.

Ja odniosę się do tego postu brata jaracza. Ale też wiem, że podobną opinię wyrazili Sebol i Sebastian. Chodzi mi przede wszystkim o zdanie:

uważam, że bardziej miarodajne są kwalifikacje niż przynależność religijna.

Mogę się z tym zgodzić jeśli chodzi o wyższe stanowiska. Jednak sam pochodzę z "nizin", więc wyrażę swoją opinię jak ja to widzę.
Moim zdaniem jest bardzo ogromna różnica pomiędzy świadkami Jehowy, a "światem" jeśli chodzi o pracowników, którzy zajmują się pracami fizycznymi. A więc budowy, prace w dużych koncernach przy taśmie, osoby sprzątające czyjeś mieszkania, itp. Na stanowiskach "roboluchów" :) różnice są ewidentne, zarówno jeśli chodzi o uczciwość jak i o wydajność w pracy. Jeśli trzeba będzie to rzucę konkretnymi przykładami. ;) Ale gdybym ja miał otwierać własną działalność gospodarczą to nie wahał bym się ani chwili, nad tym kogo zatrudnić; czy świadków, czy pierwszych lepszych ludzi z ogłoszenia.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#31 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-24, godz. 10:58

a ja jednak bede stał przy swoim, czy to robotnik czy kierownik, to jego przydatność na pewno nie zależy od wyznawanej religii. (i znam takie przypadki, że SJ zachowywali się gorzej, niż przysłowiowe światusy)

ps. a tak na marginesie, Terabint wiesz zapewnie, że gdybys kierował się w wyborze osoby starającej się u Ciebie o prace religią , złamałbyś prawo ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#32 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-24, godz. 11:45

a ja jednak bede stał przy swoim, czy to robotnik czy kierownik, to jego przydatność na pewno nie zależy od wyznawanej religii. (i znam takie przypadki, że SJ zachowywali się gorzej, niż przysłowiowe światusy)

Fakt, faktem Sebol przedstawiłem swoją opinię jak ja to widzę. ;)

ps. a tak na marginesie, Terabint wiesz zapewnie, że gdybys kierował się w wyborze osoby starającej się u Ciebie o prace religią , złamałbyś prawo ;-)

Jeśli chodzi o łamanie prawa, to gdy byłem w Organizacji nie zdawałem sobie z tego sprawy. Aczkolwiek już wtedy zastanawiałem się, czy nie jest to jakieś faworyzowanie naszej religii. Nie oglądałem, ale słyszałem o programie w telewizji, o łódzkich, czy warszawskich pracodawcach, którzy nie kryli się z tym, że wolą zatrudniać świadków Jehowy. Doszedłem do wniosku, że zasłużyliśmy sobie na taką pochlebną opinię naszą uczciwością i sumiennością.
Trochę inaczej zapatrywałem się na służbę wojskową. Uważałem, że jak katolik nie chce iść do wojska z powodu sumienia, to nie powinien mieć takich problemów ze zwolnieniem go z tego obowiązku. Faktycznie świadkowie byli pod tym względem w uprzywilejowanej sytuacji.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#33 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-24, godz. 12:03

tak się składa, że na końcówce mojej bytność w Organizacji, uczestniczyłem w rekrutacjach pracowników dla firm, które rozpoczynały swoją działalność w strefie ekonomicznej. Wielu braci, jak się zorientowało o mojej funkcji decyzyjnej, hurtowo wręczali mi swoje życiorysy z zaznaczeniem „no wiesz, ja jestem Twój brat” !!! kurcze, co niektórzy to byli, do bólu słodcy, a kilka lat wcześniej nawet nie dostrzegali takiego biednego żuczka jak ja! Owszem miałem dylematy moralne, wmawiałem sobie „przecież to mój brat w wierze” i powiem szczerze, że sytuacje związane z tym co opisałem powyżej, były tez przyczyną mojego odejścia. Z jednej strony widziałem brata w wierze, a z drugiej strony leserka, kłamczucha, lawiranta. Ja, nigdy nie kierowałem się w doborze przyjaciół, kolegów – sprawami materialnymi, płci, orientacji seksualnej, koligacjami rodzinnymi i itp. – a stawiałem walory osobowe danego człowieka!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#34 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-24, godz. 12:08

Ja, nigdy nie kierowałem się w doborze przyjaciół, kolegów – sprawami materialnymi, płci, orientacji seksualnej, koligacjami rodzinnymi i itp. – a stawiałem walory osobowe danego człowieka!

Z tym to masz rację.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#35 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-24, godz. 12:38

Ja zatrudniam w swojej firmie samych Świadków, oczywiście nie przez przypadek. Nie muszę ich nawet kontrolować, co z innego względu w mojej firmie jest b. utrudnione. Chcąc nie chcąc muszę im zaufać i przez parę lat mnie nie zawiedli. Dla mnie jest faktem potwierdzonym empirycznie, że ŚJ są przeciętnie znacznie bardziej uczciwi niż reszta rodaków. Inaczej jest pewnie w Europie Zachodniej albo w Japonii, ale w Polce jeżeli chcesz znaleźć uczciwego i pracowitego człowieka, to biorąc ŚJ twoje szanse że dobrze trafiłeś rosną znacząco.

#36 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-24, godz. 12:46

Faktycznie, Terebint, nie uwzględniłem różnicy w rodzaju wykonywanej pracy. Skrzywienie zawodowe B) . Akurat do moich przykrych obowiązków należy m.in. zatrudnianie luda, więc patrzę trochę swoimi kategoriami. A nie zatrudniłem jeszcze żadnego swiadka, bo... osobiście nie znam polonisty (edytora, nie nauczyciela), który byłby SJ :) . Gdyby się taki trafił, to czemu nie... O ile miałby minimalne kwalifikacje, to zatrudniłbym, czy ja wiem, może z ciekawości... :rolleyes:
Pozdrawiam
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#37 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-24, godz. 12:47

Fly no zgadza się może akurat masz szczęście do pracowników ! a słuchaj jak by był wakat w Twojej firmie, zatrudniłbys mnie, albo Jaracza, albo Terabinta ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#38 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-24, godz. 12:51

Hehe, bracia, załóżmy jakąś spółdzielnię odstępczą! Wprawdzie nie wiem, co mielibyśmy robić, ale to się zobaczy... ;) :) Przeca liczy się inicjatywa B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#39 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-24, godz. 12:53

Nie chcielibyscie, uwierz mi... ;)

#40 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-03-24, godz. 12:56

Edytora... to za pięć lat z chęcią się Bracie (to nie jest spoufalanie się ;)) do ciebie zgłoszę :D

A i tak myślę, że panowie generalizują. W moim regionie, gdzie prawie wszyscy są zatrudnieni w KGHM, ludzi sprawdza się pod ziemią. Z obserwacji mojej rodziny i znajomych wynika, że ludzie 'ze świata' niczym się nie różnią od przeciętnego świadka. Powstaje tu taki stereotyp, krzywdzący 'większość'... Fakt, przy takiej proporcji liczebnej świadkowie się wyróżniają, ale żeby od razu tworzyć reguły... No nie wiem :)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych