Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaka rozrywka jest wlasciwa ????


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#61 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-26, godz. 19:02

Jakoś ostatnio jestem na czasie z uczelnianymi realiami, tak się przypadkiem złożyło :rolleyes: ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#62 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-04-27, godz. 00:38

a ja jekos mam ostatnio zaćmę intelektualną... :)

poza tym gdyby to było ITG (indywidualny tryb głoszenia) to pewnie bym złapał...

dzięki ;)
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#63 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-05-31, godz. 07:22

niestety nie znam i chetnie posiade w wersji elektronicznej
[email protected]
pozdrawiam

Elizeusz Bagiński "ŚWIADKOWIE JEHOWY pochodzenie historia wierzenia"
Tu można kupić: http://www.allegro.p..._wierzenia.html
Dołączona grafika

#64 wiki

wiki

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 50 Postów

Napisano 2006-08-24, godz. 16:42

A siostry Wiliams?
Najpierw trzeba by dokładnie sprawdzić, jaki jest faktyczny status sióst Williams w ich rodzimym zborze. Czy są faktycznie głosicielkami, czy figurantkami, a może w ogóle się już odłączyły. Szczerze mówiąc, nie wiem, jak to z nimi teraz jest, ale nie sądzę, żeby były przykładnymi, regularnymi świadkami. Każdy, kto choć raz "liznął" zawodowego sportu (nie ZABAWY w sport!), wie, o co chodzi.
Jeśli wiecie coś więcej — z wiarygodnego źródła — o siostrach Williams, napiszcie. Chętnie poczytam.


Hej!
Jeśli znasz trochę angielski to na stronie Wikipedii w tymże języku jest spis byłych sławnych Świadków Jehowy, którzy często byli wychowani od urodzenia rodzinach SJ. Sławnych tenisistek tam nie ma więc są zapewne nadal ŚJ.
Tak w ogóle to się zdziwiłam, że tak wiele sławnych osób ma coś wspólnego z tą religią.

http://en.wikipedia......h's_Witnesses

Myślę, że jest tam też wykaz innych sławnych ludzi którzy są ŚJ lub od nich odeszli tylko trzeba trochę poszperać.

:)

Jednak to szczera prawda, że wiele człowiek się dowiaduje dopiero kiedy wyjrzy zza wielkiego muru na ten świat.
Matrix, matrix, wszędzie matrix....
jak odłączyć te kabelki, żeby później nie bolało???

#65 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-24, godz. 20:55

Wiki, zapewne wiesz, że istnieją różne formy "bycia" świadkiem. Można po prostu być figurantem wśród swiadków. I nadal podtrzymuję to, co pisałem: jakoś nie wyobrażam sobie sióstr Williams jako reguralnych, przykładnych głosicielek, uwzględniając tryb życia zawodowego sportowca światowej klasy. To są po prostu 2 różne światy, których nie da się pogodzić, z bardzo wielu względów. Nie zaprzeczam, że siostry Williams TEORETYCZNIE mogą być świadkami, ale co to zmienia...? :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#66 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-14, godz. 15:06

Ta akwizycja z książkami telefonicznymi w wieku 3 lat to jakiś głupi żart czy ciężka patologia?

#67 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-25, godz. 18:37

Dlaczego Brooklyn stosuje taką kuriozalną retorykę w sprawie rozrywki? Rozumiem, że chodzi o psychomanipulację, kontrolę umysłu i pranie mózgu, jednakże trudno mi to pojąć. Spotkalem się osobiście z osobami, które powiedziały mi prosto w oczy, że nie pójdą ze mną do pubu na piwo, gdyż "chrześcijanie nie chodzą w takie miejsca." Zaproponowałem także wyjście do klubu na imprezę i odpowiedź była jeszcze bardziej alergiczna, a mianowicie, że "kluby i dyskoteki są wymysłem szatana i tam tez świadkowie nie chodzą". Po prostu ręce opadają, gdy słyszy się takie hity...Dziwi mnie tylko to i ubolewam nad tym, że młodzi ludzi w wielu 17-19 lat, są tak wyprani z rozumu. W moim odczuciu młody człowiek potrzebuje sie wyszaleć, chodzić na imprezy, korzystać z życia(carpe diem),a nie roznosić straszaka, albo pionierować. Skąd w ogóle biorą się takie radykalne poglądy u tak młodych osób, bo przecież nie są one oparte na Piśmie Świętym?!

#68 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-25, godz. 18:55

(...) Skąd w ogóle biorą się takie radykalne poglądy u tak młodych osób, bo przecież nie są one oparte na Piśmie Świętym?!


Skąd? Od dziadziusiów CK.

#69 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-25, godz. 18:57

No dobra, wiem, że od dziadusiów z CK. Ale młody człowiek nie powinien dawać się tak omamić i wierzyć w te wszystkie bzdury głoszone przez CK i Brooklyn, nie uważasz?

#70 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-25, godz. 19:05

No dobra, wiem, że od dziadusiów z CK. Ale młody człowiek nie powinien dawać się tak omamić i wierzyć w te wszystkie bzdury głoszone przez CK i Brooklyn, nie uważasz?


Co ja uważam? Uważam, że nie jest to takie proste i że są to bardzo złożone, indywidualne procesy, których niestety nie da się lub nie można generalizować.
Notabene, witam na forum.

#71 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-25, godz. 19:15

ja sądze, że to jest PSYCHOMANIPULACJA w czystej postaci - kontrola umysłu, uczuć, myśli i informacji przynosi swój efekt(niestety).

#72 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-25, godz. 19:31

ja sądze, że to jest PSYCHOMANIPULACJA w czystej postaci - kontrola umysłu, uczuć, myśli i informacji przynosi swój efekt(niestety).


Nie kwestionujemy tego nigdzie, ponieważ psychomanipulację na pewno można zaliczyć do jednego z wielu rozmaitych aspektów całej problematyki danego przypadku.

#73 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-25, godz. 19:35

cieszę sie, że sie ze mną zgadasz. Jednak i tak chciałbym uzyskać odpowiedź dlaczego młodzi ludzi w tak dużym stopniu ulegają takim wpływom.

#74 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-25, godz. 19:45

cieszę sie, że sie ze mną zgadasz. (...)

Nie zgadzam się z Tobą w pełni, ale szanuję i uwzględniam Twoje pole widzenia.
Tak, jak już wyżej naszkicowałem, warto spojrzeć na takie sprawy z wyższej perspektywy, aby więcej objąć wzrokiem oraz umysłem.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-08-25, godz. 21:13


#75 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-25, godz. 19:46

Oki, dzięki za Twoją opinię:)

pozdrawiam
Tomek

#76 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-25, godz. 19:49

Oki, dzięki za Twoją opinię:)


Proszę

#77 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-25, godz. 19:59

cieszę sie, że sie ze mną zgadasz. Jednak i tak chciałbym uzyskać odpowiedź dlaczego młodzi ludzi w tak dużym stopniu ulegają takim wpływom.



Pewnie dlatego, że w zamian uzyskują poczucie bycia kimś lepszym i odcięcia się od przynależności "do świata". "Świat" przecież tylko czyha na to, aby wciągnąć biedne owieczki, niczym złowieszcze bagno ;) A rozum, a wolna wola? To wszystko jest zbędne wobec nieomylnego nadzoru strażników sumień z Brooklynu.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#78 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-26, godz. 07:30

ja sądze, że to jest PSYCHOMANIPULACJA w czystej postaci - kontrola umysłu, uczuć, myśli i informacji przynosi swój efekt(niestety).

Czy ja jako ojciec nie mam ostrzegać dzieci przed niebezpieczeństwami jaki są związane z wyjściam na dyskotekę, czy do pubu? Czy to psychomanipulacja?
Czy ostrzeganie przed alkoholem i przed tym, że rozmiękcza on zachowanie, i że dziewczyna po wypiciu kilku drinków staje się łatwą zdobyczą dla chłopaków, o tym, że na zapleczy dyskotek są dyskretne pokoiki, gdzie takie dziewczyny są wykorzystywane seksualnie, jest psychomanipulacją? A może ostrzeżenie przed picien napojów nie zakupionych osobiście, bo jakiś sk**wiel może w drodze z baru dodać do napoju tabletkę gwałtu też jest psychomanipulacją?
Tomasson19
a ile ty masz właściwie lat?
Czesiek

#79 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-08-26, godz. 09:07

Trzeba by sobie zadać pytanie czy stawiamy znak równości między psychomanipulacją a kontrolą świadomości.
Kontrola świadomości, sama w sobie nie musi być Zła --- i to już zaczyna być skomplikowane :P
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#80 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-26, godz. 17:32

czesiek, czym innym jest ostrzeganie i zgadzam się z toba, że istnieje wiele niebezpieczeństw. ale nie można popadać w paranoję i zabraniać niemalże wszystkiego, robiąc młodym wodę z mózg, jak robi to nieomylny i wszechwiedzący Brooklyn. Ostrzeżeń rodziców oczywiście nie utożsamiam z psychomanipulacją, chyba się nie zrozumieliśmy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych