Skocz do zawartości


Zdjęcie

ciekawe rozmowy z rzecznikiem prasowym Nadarzyna..


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-17, godz. 18:16

kiedyś noc_spokojna zaprezentowała nam ciekawą rozmowę z rzecznikiem prasowym Nadarzyna...

myślę sobie, że warto byłoby nagrać takie ciekawe rozmowy...

jeśli ktoś ma dowolny nr telefonu w orange (mix, abonament lub na kartę) albo telefon stacjonarny, a także ma aparat telefoniczny z zestawem głośnomówiącym (aby było słychać i użytkownika i jego rozmówcę) oraz możliwość nagrywania głosu na komputerze, a przede wszystkim ma pomysł na ciekawe pytania do rzecznika prasowego Nadarzyna, to prosiłbym go o kontakt ze mną...

ja oczywiście pokrywam koszt tych rozmów

Ustawię na swoim telefonie darmowe rozmowy z Nadarzynem i darmowe rozmowy z rozmówcą Nadarzyna i włączę rozmowę konferencyjną. Zadzwonię pierw do rozmówcy, a po chwili do Nadarzyna i od chwili nawiązania połączenia z Nadarzynem, nie będę się odzywać ani słowem. W słuchawce będzie słychać i rzecznika i rozmówcę i ew. byłoby słychać mnie -- tyle że ja się nie będę wcale odzywać.

Jak szaleć to szaleć, jedną złotówkę mogę odżałować :)

rozmowy możnaby nagrywać w dzień powszedni rano, od godziny 8:30 do 12:15
przez kolejne dwa lub trzy dni robocze... A więc osoba która chce dokładnie przepytać rzecznika prasowego i ma czas w tygodniu rano, proszona jest o kontakt ze mną, na PM...

szczególnie mile widziane są rozmowy nt. trudnych kwestii związanych z krwią albo jakieś kwestie prawne związane z działalnością świadków Jehowy...

chodzi oczywiście o nagranie czegoś kontrowersyjnego, co osoby postronne powinny wiedzieć o ŚJ...

#2 Grzegorz Z.

Grzegorz Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-18, godz. 13:26

W kwestii formalnej - czy upewniłeś się że owe "połączenia za złotówkę" obejmują połączenia konferencyjne oraz czy nie zjadają minut z abonamentu (to drugie to mi się z informacją odnośnie Oryndżu w dzisiejszej Rzeczpospolitej kojarzy) ?

Poza tym czy czasem nie przedobrzyłeś czegoś odnośnie ogólnej zasady połączeń konferencyjnych ? Czy to czasem nie polega na tym że łączysz się jednocześnie z kilkoma osobami i wybierasz z którą w danej chwili rozmawiasz, ale nie że z kilkoma jednocześnie, tym bardziej że dwaj rozmówcy z którymi się połączyłeś nie mogą rozmawiać bez Twojego udziału ?

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-18, godz. 15:43

co do kwestii czy rozmowa konferencyjna z dwoma numerami darmowymi nadal jest darmowa, W zasadzie regulamin mówi, że opłaty się sumują, czyli na mój rozum, 0+0=0 ale dziękuję za ostrzeżenie, upewnię się, czy mam rację.

jestem pewny co do tego, jak wygląda rozmowa konferencyjna i że jest możliwa jednoczesna rozmowa z dwoma osobami i wszyscy troje się słyszymy (a że ja się nie odzywam, więc słyszalni są rzecznik Nadarzyna i jego upierdliwy rozmówca).

#4 Dreamer

Dreamer

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-19, godz. 07:00

Mam pytanie w temacie - czy z punktu widzenia prawa polskiego nagrywanie kogoś bez jego wiedzy jest dopuszczalne? A jeśli tak, w jakim zakresie prawo dopuszcza do rozpowszechniania takiego nagrania? (w formie elektronicznej/w formie tekstowego zapisu rozmowy/inaczej)
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się w zagadnieniu?

Pozdrowienia.

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-19, godz. 07:17

Mozna sobie nagrywać kogo chcesz, jesli prowadzisz z nim rozmowe. Mamy jak zwykle luke w polskim prawie i nic na to nie poradzimy. Jesli ktos brał udział w tej rozmowie to może z nagraniem zrobic to co chce, zwłaszcza jesli jego przeznaczeniem jest zdobycie informacji waznych z punktu widzenia społecznego.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 Dreamer

Dreamer

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-19, godz. 08:29

Byłoby już zupełnie super, gdyby ktoś wskazał jakis konkretny przepis, ustawę, nowelę, na którą można się w takich przypadkach powoływać.

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-19, godz. 12:17

rzecznik prasowy jest "osobą publiczną" i informacje które udziela telefonicznie są informacjami oficjalnymi które nie podlegają ochronie prawnej przed nagrywaniem i rozpowszechnianiem.

#8 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-04-19, godz. 23:23

OK, mam Orange i jestem chętny.
Mogę poprowadzić rozmowę... nawet mam na to świetny scenariusz. Sebek dowiedz się o możliwości konferencji i robimy reportaż ;)

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-20, godz. 11:39

Nie ma absoltutnie żadnych przepisów o nagrywaniu. Te przepisy co istnieja dotyczą tylko i wyłacznie organów państwowych.Związki religijne nie musza o czymkolwiek kogokolwiek informować natomiast jeśli coś powiedzą to jest ich problem.
Ewentualnie jakas osoba mogłaby wytoczyc proces o naruszenie dóbr osobistych ale było by to trudne do udowodnienia (w końcu sama to powiedziała).

To twój rozmowca musi wskazać przepis zabraniajacy nagrywania i upowszechnienia tego nagrania. (Chce zobaczyć co ewentualnie wymyśli, kupa smiechu będzie).
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-20, godz. 11:56

wątpię, aby rzecznik prasowy mógł podać sensowną podstawę prawną i uzasadnić zakaz nagrywania...

kiedyś pan Franciszek Mielczarek zabronił używania swojego imienia i nazwiska
http://www.brooklyn....dziennikzyw.htm

wątpię, czy pan Michał Hoszowski jest lepiej obeznany z prawem od poprzednika...

#11 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 12:18

Z programu "Skype" można dzwonić i można odrazu nagrać tą rozmowe na komputer i kosztuje niedrogo.Tylko ze trzeba włączyc w sieci gdzie jest internet taką opcje dzwonienia.

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-20, godz. 13:25

Niestety, niedouczony konsultant narobił mi smaku na darmową rozmowę konferencyjną. Spytałem go czy za rozmowę konferencyjną Orange pobierze opłatę 0+0=0 i odpowiedział mi, że "prawdopodobnie" tak.

Niestety, "Cennik usług w ofercie Twój Plan i Twój Mix" w pkt 2.4. podaje:

"W ramach opłaty za daną opcję usługi Abonent może korzystać z nielimitowanych połączeń, SMS-ów, MMS-ów z wybranymi numerami w Orange (za wyjątkiem (...) połączeń realizowanych w ramach usługi Rozmowa Konferencyjna i przekierowanie, które są naliczane zgodnie z postanowieniami niniejszego Cennika) oraz połączeń do krajowych operatorów stacjonarnych na
wybrane numery abonenckie".

Zadanie zapisane w nieco skomplikowany sposób, ale możliwe są również darmowe rozmowy na nr stacjonarny.

Dziękuję Grzegorzowi za zwrócenie mi uwagi, bo słono bym zabulił za podwójną opłatę (osobno Nadarzyn osobno rozmówca 0,75 z każdym z nich): każda godzina 90zł, więc kilka godzin to byłoby kilkaset złotych.

Przepraszam moderatorów i innych uczestników rozmowy za zamieszanie i za tematykę nie do końca zbieżną z tematem forum, ale czulem się zobowiązany do sprostowania nieprecyzyjnych informacji przeze mnie podanych.

W tej sytuacji, moja oferta udostępnienia darmowych rozmów, pozostaje aktualna, ale wymagałaby osobistego spotkania z rozmówcą Nadarzyna. Ustawiam darmowy nr do Nadarzyna, daję człowiekowi telefon do ręki i niech sobie dzwoni do woli... a ja albo się dyskretnie przysłuchuję albo idę sobie na spacer.

Jeśli Liberał będzie nadal chętny, w maju, gdy będę jechać na spotkanie z Benedyktem XVI, mogę po drodze wpaść do niego i udostępnić telefon do darmowej rozmowy...

Możnaby również zdobyć gdzieś jakąś dziwną komórkę, która pozwala na zamontowanie karty sim bez jej wyłamywania (były kiedyś takie aparaty), a następnie zamówić E-Plan przez internet, ustawić usługę wybrany nr, po czym w ustawowym terminie dziesięciu dni odesłać niewyłamaną kartę sim i umowę do firmy Orange. Wtedy nie ma zawartej umowy, a abonent płaci za usługi z których rzeczywiście korzystał czyli tylko pare złotych zamiast kilkuset.

Ale takie porady to już na PM, bo to nie jest forum o telefonii komórkowej.

#13 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-04-20, godz. 13:39

W tej sytuacji, moja oferta udostępnienia darmowych rozmów, pozostaje aktualna, ale wymagałaby osobistego spotkania z rozmówcą Nadarzyna. Ustawiam darmowy nr do Nadarzyna, daję człowiekowi telefon do ręki i niech sobie dzwoni do woli... a ja albo się dyskretnie przysłuchuję albo idę sobie na spacer.

Tylko jak wynika z Cennika jest drobny problem: musisz załatwić rzecznikowi z Nadarzyna telefon komórkowy w sieci Orange i na niego dzwonić. Pozdra.

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-20, godz. 13:44

Nie, gdyż darmowym nr może być dowolny nr Orange lub stacjonarny...

#15 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-04-20, godz. 13:48

Nie, gdyż darmowym nr może być dowolny nr Orange lub stacjonarny...

Tak, jest, ale nie docytowałeś tego. Sprawdziłem na www:)

#16 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 19:08

Nie ma absoltutnie żadnych przepisów o nagrywaniu.

O nagrywaniu nie. A o rozpowszechnianiu ?

Poza tym jako kto będziecie dzwonić do rzecznika prasowego? Jako dziennikarze? Czy jako osoby prywatne?

Tajemnicę komunikowania się gwarantuje art. 49 Konstytucji. Zresztą nie wiem, czy ten artykuł nie dotyczy tylko ingerencji państwa w komunikowanie się, czy gwarantuje również, aby osoby nieproszone nie uczestniczyły w rozmowach prywatnych, ale spox, jutro sprawdzi się.

Aha, i jeszcze jedno: rzecznik prasowy raczej nie jest żadną osobą publiczną. Wydaje mi się, że gdzieś była definicja ustawowa osoby publicznej, ale nie pamiętam gdzie (jak mi się będzie chcialo to poszukam).

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-20, godz. 19:26

Ewnetualnie mozna narazic się o proces cywilny o ochrone dóbr osobistych. Jednakże z praktyki wynika, ze takie pozwy sa odrzucane. Tak więc nie ma się czego obawiac
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 19:56

Ewnetualnie mozna narazic się o proces cywilny o ochrone dóbr osobistych. Jednakże z praktyki wynika, ze takie pozwy sa odrzucane. Tak więc nie ma się czego obawiac


Odrzucane czy oddalane? A jesli odrzucane to na jakiej podstawie?

#19 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-20, godz. 20:10

W zyciu osobistym to ja jestem zwolennikiem takiej teorii ze, nie powinien zaden slusarz, czy tez spawacz, albo i nawet kucharz, lub i oraz ginekolog (zwlaszcza amator) udzielac porad prawnych.

Oczywiscie odwrotnie takze :) zaden adwokat nie powinien udzielac rad spawaczowi :)

Ale skoro ktos pisze ze :Ewnetualnie mozna narazic się o proces cywilny o ochrone dóbr osobistych. Jednakże z praktyki wynika, ze takie pozwy sa odrzucane. Tak więc nie ma się czego obawiac
- to jest to conajmniej czlowiek nierozumiejacy tematu :) - z zawodu nie wiem kto :)

Proponuje jakies kursy doksztalcajace - np. po takim kursie pan Adwokat ma szanse stac sie spawaczem :), slusarz piekarzem itd :)

Skoro w Kodeksie Karnym (a nie cywilnym, bo to podstawowa roznica - o ochrone dobr cywilnych... :lol: )

w Art.267 §1 pisze ze:
kto bez uprawnienia uzyskuje informacje dla niego nie przeznaczona ..otwieranie listow, podlaczanie sie do przewodu sluzacego do posluchiwania ...itd....podlega karze ograniczenia wolnosci albo pozbawienia wolnosci do lat 2

§2 takiej same karze podlega kto w celu uzyskania infirmacji zaklada lub posluguje sie urzadzeniem podsluchowym

§3 Tej same karze podlega, kto informacje uzyskana w sposob okreslony w§1 lub §2 ujawnia innej osobie
(upublicznienie prywatnej rozmowy bez zgody uczestnikow rozmowy jest wlasnie ujawnianiem innej osobie)

Wiec Panie Spawaczu badz Ginekologu lub tez i Stolarzu ;)
Uwazaj !!! a przynajmniej nie pisz glupot :)

Rozmowe mozna nagrac i upublicznic otrzymawszy zgode rozmowcy, wiec na poczatku mozna by sie spytac czy nie ma nic przeciw ze rozmowa jest nagrywana :)

Gdyby np. jakis ktos zadzwonil do mnie i mnie nie uprzedzil o nagrywaniu rozmowy a potem upublicznil rozmowe to mialbym pelne prawo scigac naiwnego ktoremu sie wydawalo ze mial racje :) bo z praktyki wynika ze sady takie pozwy odrzucaja :) :D :lol: (brak ludka placzacego ze smiechu)

Nie wiem czy jeszcze leci w TV Telewizyjne Technikum Rolnicze .... ale tam byly elementy prawa - proponuje sie doszkolic :), wiem bo sam ogladam i stad jestem najlepszy we wsi :)

#20 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 20:12

A nie uważacie, że cały ten „pomysł” z założenia jest nieetyczny?
Czy Wy, gdyby Was ktoś nagrywał i udostępniał innym, bylibyście zadowoleni.
Jak ma to się do przesłania:
Łk 6:31
Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie! (BT)
Mat. 7:2
Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. (BW)
Podobno wszyscy jesteśmy chrześcijaninami... :(
Ale...ja tu jestem (a przynajmniej staram się być) neutralny... :blink:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych