Skocz do zawartości


Zdjęcie

ciekawe rozmowy z rzecznikiem prasowym Nadarzyna..


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#21 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 20:25

Chłopcy się chcieli zabawić jak Iszbin z kamerą, a wy im wszystko popsuliście ;-)
[db]

#22 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-20, godz. 21:32

Przepraszam najmocniej.......

Ale kolega Voldemort najwyrażniej nie rozumie zdania pt:

"kto bez uprawnienia uzyskuje informacje dla niego nie przeznaczona"

Przeciez na miły Bóg, jesli ktos dzwoni i ktoś mu udziela informacji to jest ona dla niego przeznaczona.

Dotyczy to obu paragrafów.

Odnośnie spraw cywilnych. Sprawa numer 1, to stwierdzenie faktu jakie to dobra osobiste zostały narażone na szwank. Oto one:

Zycie, zdroiwe i nietykalność cielesna (23 KC, 444,445 i 446 KC)
Wolność (23 KC i 445&2 KC)
czesc (23 KC i 47 KRP)
swoboda sumienia (23 KC i 53 KRP)
nazwisko i psudonim (23 KC)
nazwa zespołu ludzkiego (orz SN z 30.5.1988 oraz orz SN z 14.12.1990)
stan cywilny oraz płeć (orz SN z 23.3.1991)
wizerunek (23 KC i 81 PrAut)
tajeminca korespondencji (23 KC 49 KRP)
nietykalnośc mieszkania (23 KC i 50 KRP)
Twórczość naukowa, artystyczna, wynalazca (23 i 24 KC)
kult po zmarłej osobie. (Oparto na przepisach ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z 31.1.1959r.)
integralność seksualna (art 445&2 KC)
sfera prywatności (art 47 KRP)

Jesli więć rozmawiam o kimś o sprawach które nie mieszczą się w tym zakresie, a rozmowa z rzecznikiem prasowym Nadarzyna się nie mieści, no chyba, ze zacznie opowiadać o sobie i swoim zyciu to nie można naruszyć zadnych dóbr osobistych. Dlatego sądy odrzucają pozwy o nagrywanie jesli kowalski rozmawiał o kwiatkach na łące... to przeciez proste. Tak więc rozmowa z kimkolwiek która nie dotyczy jego spraw opisanych powyzej nie może zostać potraktowana jako naruszenie dóbr osobistych.

Tak samo prezentacja nagrania czy zapisu rozmowy z komitetu sądowniczego nie narusza żadnych dóbr osobistych. Bo nie jest to bynajmniej spotkanie prywatne.

Sprawa numer 2: to problem kto nagrywa i ujawnia. Jesli robi to osoba z zewnątrz to sprawa jest prosta. Problem zaczyna się w momencie gdy nagra i ujawni sprawę osoba która była uczestnikiem danej rozmowy lub wydarzeń. To są bowiem jej przeżycia, i ma prawo je opisać i upublicznić. Dlatego takim problemem są ksiązki wydawane przez ex-mężów, ex-kochanków itd.

I proszę kolegi Voldemorta aby skorzystał ze swojej rady i nie mieszał się do spraw, których jak sam stwierdził nie rozumie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#23 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 21:42

Dlatego sądy odrzucają pozwy o nagrywanie jesli kowalski rozmawiał o kwiatkach na łące... to przeciez proste.

Jeszcze raz pytam, na jakiej podstawie odrzucają ?

#24 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 21:50

Przepraszam najmocniej.......

Ale kolega Voldemort najwyrażniej nie rozumie zdania pt:

"kto bez uprawnienia uzyskuje informacje dla niego nie przeznaczona"

Przeciez na miły Bóg, jesli ktos dzwoni i ktoś mu udziela informacji to jest ona dla niego przeznaczona.

Ale jesli ktoś trzeci "ukradkiem" się tej rozmowie przysłuchuje to już nie jest informacja dla niego przeznaczona


Pozdr;

#25 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-20, godz. 21:53

Sorry, Ewka pomyliłem się. Musze byc bardziej ostrożny, bo to ważne sprawy są.
Oddalane, oczywiście.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#26 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-20, godz. 21:58

Ewa.

Jesli dzwonie do kogoś kto zawodowo zajmuje się udzielaniem informacjii chce się czegoś dowiedziec to chyba jest oczywiste,ze tych informacji nie zatrzymam dla sieibe.

To nie bedzie prywatna rozmowa!

Poza tym osoba, trzecia jest dopuszczona, przez jednego z uczestników, a do tego tu nie ma informacji tajnych, zastrzeżonych czy prywatnych.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#27 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 22:15

A nie uważacie, że cały ten „pomysł” z założenia jest nieetyczny?

Właśnie tak uważam.

Co innego "dzwonię sobie do rzecznika prasowego i nie zatrzymuję uzyskanych informacji dla siebie", co innego, kiedy tej rozmowie przysłuchuje się ktoś trzeci, bez wiedzy rozmówcy, choćby to była "osoba, która zawodowo zajmuje się udzielaniem informacji". Choćby nie bylo na to paragrafu, uważam takie postępowanie za nieetyczne.


Pozdr;

#28 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-20, godz. 22:18

Ewa, a gdybysmy się spotkali w sto osób, i był właczony głośnik i najpierw by zebrano od nich pytania i przysłuchiwały się odpowiedzią........ To też było by nie etyczne? , a jak rozmawiam przez telefon, a słuchac pewne słowa po domu i ktos się przysłuchuje to jest to nie etyczne?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#29 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 22:26

Artur, mam nadzieję, że dostrzegasz różnicę pomiędzy przysluchiwaniem się rozmowie przez 100 osób, kiedy rozmówcy wiedzą o włączonych głośnikach i jakimś urządzeniu nagrywającym lub sytuacją, kiedy słyszę, o czym matka rozmawia przez telefon w domu, a tym, co wy planujecie.


Zresztą, wyraziłam swoje zdanie. Uważam takie postępowanie za nieetyczne, po prostu.

#30 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-21, godz. 07:30

Ja również uważam, że byłoby to nieetyczne. Myślę, że podczas rozmowy można spytać się, czy rzecznik wyraża zgodę na nagranie jej. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#31 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-21, godz. 07:49

I wlasnie o tym mowilem - na poczatku rozmowy nalezy sie zapytac czy danemu komus nie przeszkadza ze rozmowa jest nagrywana. Inaczej nie mozna jej upubliczniac !!!
Nawet drogi arturze jesli rozmawiacie o dlugosci toru tramwajowego. I nawet jesli rozmawiasz z rzecznikiem Polskie Tramwaje S.A.

Upublicznianie rozmowy bez zgody jest zagrozone kare do lat 2 !!!

Nie wiem czego nie rozumiesz? Moze jak przejdziesz ten kurs na prawnika to potem zmienisz to durne prawo i Art. 267 Kodeksu Karnego.

Rozmowy z komitetu sadowniczego podlegaja takim samym przepisom :)
Poczatkujacy kursant wie ze, nie mozna sobie nagrac w sadzie sprawy sadowej bez zgody sedziego - nawet jesli dotyczyla wlamania do komorki na drzewo i porawnia siekiery :)

Nie widze potrzeby zebym nie pisal w temacie, skoro wypowiadasz sie ty co mniej wiecej wiesz tyle co ja :) Pewnie przestane jak przyjda fachowcy ale narazie kluje mnie w oczy nadmiar ludziej glupoty :)

#32 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-21, godz. 07:51

Udostępnienie pliku z rozmową faktycznie jest trochę niesmaczne. Ale myślę, że pomysł zapisu rozmów jest dobry. Może wartoby opublikować wersję pisemną, po pewnych modyfikacjach albo skótowy zapis rozmowy. Myślę, że to bardziej poprawna "politycznie wersja" odtworzenia nadarzyńskich rewelacji :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#33 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-21, godz. 08:17

I to byloby chyba najlepsze rozwiazanie :)
W koncu nikt nie zabrania (narazie), pisania pamietnikow :)

#34 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-21, godz. 10:04

Jutro do mnie przyjdą śJ i podłączę mikrofon, schowam go i zadam pare pytań, jak wszystko pójdzie dobrze to dam linka na ta rozmowe jak chcecie.

#35 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-21, godz. 10:14

zapytaj się ich o rok 1975r. ciekawe co ci odpowiedzą ;-) bo mi zawsze sie wypierają ;-) a ja im wtedy ksiązke Głosiciele i Przebudzcie sie z 1975 i im minka więdnie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#36 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-04-21, godz. 11:34

I wlasnie o tym mowilem - na poczatku rozmowy nalezy sie zapytac czy danemu komus nie przeszkadza ze rozmowa jest nagrywana. Inaczej nie mozna jej upubliczniac !!!
Nawet drogi arturze jesli rozmawiacie o dlugosci toru tramwajowego. I nawet jesli rozmawiasz z rzecznikiem Polskie Tramwaje S.A.

Kiedy zamkną te wtrętne TVN, że łazi z tą ukrytą kamerą, a potem puszcza w eter?
Dyskutujcie sobie dalej o meandrach niepublicznego rzecznika prasowego (rotfl!). Pozdra.

#37 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-21, godz. 11:57

I wlasnie o tym mowilem - na poczatku rozmowy nalezy sie zapytac czy danemu komus nie przeszkadza ze rozmowa jest nagrywana. Inaczej nie mozna jej upubliczniac !!!
Nawet drogi arturze jesli rozmawiacie o dlugosci toru tramwajowego. I nawet jesli rozmawiasz z rzecznikiem Polskie Tramwaje S.A.

Kiedy zamkną te wtrętne TVN, że łazi z tą ukrytą kamerą, a potem puszcza w eter?
Dyskutujcie sobie dalej o meandrach niepublicznego rzecznika prasowego (rotfl!). Pozdra.

a co nas (przynajmniej mnie) to obchodzi ??!

Niech sobie Majewski chodzi za kim chce i puszcza w eter co chce, co mi do tego ?

Na razie bardziej interesuje mnie poruszony w tym wątku temat. Nie chcę się wypowiadać co do "legalności" takich działań, bo tu sprawa jest dwuznaczna. Niby jest tak, jak mówi Voldemort, ale z drugiej strony jak znam życie, na 99% juz w prokuraturze umorzyliby postępowanie z powodu "niskiej szkodliwości społecznej czynu" ;). Bardziej uważam takie zachowanie za, mówiąc delikatnie, niewłaściwe.
Natomiast pomysł brata jaracza to już faktycznie lepszy pomysł.


Pozdr;

#38 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-21, godz. 12:12

a Majewski, jak dla mnie, swoje nagrania może puszczać nie tylko w eter, ale spakowac w rakietę i puścić w kosmos ;)


Pozdr;

#39 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-21, godz. 12:19

Sebol, ja niemam tej książki niestety. Ale zadam pytania takie jak np.;



Jeżeli dusza jest w sumie ,,żywym’’ ciałem, dlaczego Jezus rozgranicza ciało i duszę u Mt 10: 28?

W Obj 19: 1, gdzie powiedziano, że ma znajdować się ,,wielka rzesza''?

W Obj 14: 13, jak umarli mogą "odpocząć" i być szczęśliwi, skoro po śmierci nie ma świadomości?

i tp. to akurat nie moje pytania, swoje tez dołącze

:)

#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-21, godz. 16:27

a gdyby to nie była rozmowa konferencyjna tylko telefoniczny wywiad: jedna osoba zadaje pytania rzecznikowi prasowemu... ale rzecznik nie wie, że jest nagrywany...

czy wtedy zmienia się kwalifikacja prawna i etyczna?...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych