Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#21 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-30, godz. 11:03

Co Ty pleciesz? KK (chrześcijanie) Powinien być jednością, przecież sam Chrystus tego nauczał!

Qrczę, uciekinierze... Twoja logika jest mniej więcej taka: Nie chcecie być jednością? Nieprawda, ja wiem lepiej, chcecie! I dlatego jesteście źli!

ps: nie chodziło mi o diecezje lecz religie chrześcijańskie, które w żaden sposób nie mogą się zjednoczyć.

Czyli twierdzisz jednak, że katolicy są jednością, a Twój zarzut dotyczy protestantów?

Nawet papież tego nie mógł dokonać choć podobno czynił cuda, jak to teraz się na gwałt próbuje udowodnić.

Sam nie wiem, czy jest sens z Tobą dyskutować. Może jesteś po prostu botem spamującym na forum i Twój algorytm polega na tym, żeby wkleić parę niezwiązanych ze sobą zdań... Kiedyś miałem program do układania tekstów piosenek disco-polo, więc takiego bota jak Ty też pewnie łatwo napisać.

Katolicy są jednością w tym sensie, że się nawzajem kochają[*] a nie że mają takie same poglądy.
([*] - Oczywiście to ideał, do którego trzeba dążyć, w praktyce może nie być tak dobrze.)

#22 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 12:57

Oficjalna doktryna katolicka jest jedna i znana od wieków.

Sebastianie.
Oficjalna (zakłamana) tak!
Faktyczna, prawdziwa, zmieniała się na przestrzeni wieków i zmienia się. dziś.
Co pewien czas jest „Nowe Światło”. :lol:
Nazywa się to „Dogmat”. B)
Wiesz o tym, - a piszesz...
Niczym nie różni się od **.
Chcesz dowody? :D :lol:

#23 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 13:22

Przed chwilą wróciłem z zebrania. Omawiali "Trzymaj się z dala od religii fałszywej!" 2Koryntian 6;17 Strażnica nr.6 15 marca 2006 str.27

Wiecie co... nigdy jeszcze nie słyszałem takiego oczerniania kościołów... brak słów...
Wy najlepsi, a wszyscy to poganie niewierzące, przerabiające Pismo Święte, ustawiające "głupie święta" i tp.
Po zebraniu, ci którzy chcą mnie tam zawerbować zaczęli mi wmawiać abym nie brał tego blisko do serca, że nie każdy kto odpowiadał na pytania ma racje, to tylko tak z wrażeń.Jeden zaczął opowiadać że w cerkwi prawosławnej po pogrzebie osoby, w domu nie sprzątają, że jest brud, syf i tp. Sorry, mój tata był prawosławny i został pochowany jako prawosławny i wiem jak to wygląda i co robią ludzie po pogrzebie tej osoby.Niczego takiego nawet niema.
Mówili - "przez te głupie niebiblijne tradycje świąt ludzie przestają wierzyć w Boga"

Poprostu brak mi słów bracia...

Jeszcze raz napisze tu Łk 18;9-14

"9 Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: 10 «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" 14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten1. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony»."


Z dzisiejszej rozmowy wynikało tak - My śJ chwalimy imię Jehowy, kościoły nie, my się miłujemy, kościoły nie, my mamy Biblię prawdziwą, oni nie, my mówimy prawdę, oni kłamią, my się nie wtrącamy w politykę, oni tak, my dobzi, oni zaś zli i tp.

Użytkownik Tomasz O. edytował ten post 2006-09-13, godz. 00:22


#24 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-30, godz. 13:31

o co Tobie chodzi, Henryku?
jak jest możliwe, aby "zakłamana" doktryna była niezmienna, a faktyczna i "prawdziwa" się zmieniala?
Znaczy, że wg Ciebie Kościół ma dwie doktryny?
Jedną na pokaz i zakłamaną, a drugą poufną i prawdziwą?
Za chwilę dowiemy sie, że biskupi katoliccy na swoich tajnych zjazdach zamiast "Zdrowaś Mario" odmawiają "Szema Israel" :D

#25 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-30, godz. 13:34

Co pewien czas jest „Nowe Światło”. laugh.gif
Nazywa się to „Dogmat”. cool.gif

Kościół katolicki WPROWADZA nowe dogmaty, ale nigdy się z żadnego nie WYCOFAŁ. Jeżeli twierdzisz inaczej, to podaj dowody.

#26 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 13:44

Co dokładnie ostatnio zmienil w swojej doktrynie KK?

Użytkownik Tomasz O. edytował ten post 2006-09-13, godz. 00:22


#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-30, godz. 13:51

Kościół katolicki WPROWADZA nowe dogmaty, ale nigdy się z żadnego nie WYCOFAŁ

a to co wprowadza, zazwyczaj też nie jest jakąś nowością, ale jest jedynie podniesieniem do rangi dogmatu czegoś, w co powszechnie wierzono już wcześniej...

#28 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-30, godz. 13:52

Popieram wniosek, proszę o jakiekolwiek dowody na poparcie twoich słów Henryku......
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#29 uciekinier

uciekinier

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 99 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 15:03

Co Ty pleciesz? KK (chrześcijanie) Powinien być jednością, przecież sam Chrystus tego nauczał!

Qrczę, uciekinierze... Twoja logika jest mniej więcej taka: Nie chcecie być jednością? Nieprawda, ja wiem lepiej, chcecie! I dlatego jesteście źli!

ps: nie chodziło mi o diecezje lecz religie chrześcijańskie, które w żaden sposób nie mogą się zjednoczyć.

Czyli twierdzisz jednak, że katolicy są jednością, a Twój zarzut dotyczy protestantów?

Nawet papież tego nie mógł dokonać choć podobno czynił cuda, jak to teraz się na gwałt próbuje udowodnić.

Sam nie wiem, czy jest sens z Tobą dyskutować. Może jesteś po prostu botem spamującym na forum i Twój algorytm polega na tym, żeby wkleić parę niezwiązanych ze sobą zdań... Kiedyś miałem program do układania tekstów piosenek disco-polo, więc takiego bota jak Ty też pewnie łatwo napisać.

Katolicy są jednością w tym sensie, że się nawzajem kochają[*] a nie że mają takie same poglądy.
([*] - Oczywiście to ideał, do którego trzeba dążyć, w praktyce może nie być tak dobrze.)

]

Jak czytam to co piszesz to po prostu ręce opadowywują (jak mówi jeden mój znajomy)
Ja nie twierdzę że katolicy są jednością, czytać nie umiesz czy nie rozumiesz?
Katolicy się kochają, hi, kilku zapewne, jak wszędzie.
Co do jedności: Ps 133:1; Kol3:14; Ko 1:30; Ef 4:13; Mi 2:12
uciekinier

#30 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-30, godz. 15:38

Co pewien czas jest „Nowe Światło”. laugh.gif
Nazywa się to „Dogmat”. cool.gif

Kościół katolicki WPROWADZA nowe dogmaty, ale nigdy się z żadnego nie WYCOFAŁ. Jeżeli twierdzisz inaczej, to podaj dowody.

Ale poprzez wprowadzenie dogmatów, czy chciał, czy nie chciał zmienia się nauka.

A odpusty, to dogmat czy tylko taki żarcik średniowiecznych papieży? Obowiązują nadal, czy zostały zniesione?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#31 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-04-30, godz. 16:09

Stefanie, skoro już piszesz o wojnie, to mam do Ciebie pytanie, jakimi kulami strzelali powołani 1 września na front ŚJ polscy i niemieccy, którzy nie wiedzieli, że 1 listopada 1939 strażnica poda nowe światło i zabroni strzelania?...

najczesciej kulami u nog w obozach koncentracyjnych :(
gdzie trafiali za niepopieranie faszyzmu
tak jak zreszta i niektorzy katolicy :( szkoda tylko ze niektorzy :(

Czy możesz podać ilość SJ którzy zostali zamordowani, przez system hitlerowski?.

#32 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 17:42

Popieram wniosek, proszę o jakiekolwiek dowody na poparcie twoich słów Henryku......

Sebastian
jak jest możliwe, aby "zakłamana" doktryna była niezmienna, a faktyczna i "prawdziwa" się zmieniała?
Kościół katolicki jest podobno: apostolski,niezmienny...no i...Święty.
Niezmienny i święty jest tylko Bóg!
Doktryny, dogmaty, KK zmieniają się w czasie, zmienia się nauczanie i liturgia...
Cóż – „duch czasu” to wymusza.
Faktyczna, oficjalna, doktryna każe kochać Żyda, innowierca,...jak jest rzeczywiście?

Haael
Kościół katolicki WPROWADZA nowe dogmaty, ale nigdy się z żadnego nie WYCOFAŁ.
Bo nie może! Jest przecież nieomylny! Tak jak jego „głowa”!
(Nie mam pewności, czy dalej ziemia jest płaska?, Kobiety już mają duszę nieśmiertelną!, Celibat znowu będzie nieobowiązkowy? Dziecko ma Duszę w chwili poczęcia?...czy nadal po kilku tygodniach?)

Tomasz O
Co dokładnie ostatnio zmienil w swojej doktrynie KK?
Zależy co rozumiesz „ostatnio”...
Nieomylność Papieży (1870 r); cielesne wniebowstąpienie Marii (1950 r),
Zbawienie także z wiary a nie tylko z uczynków (koniec lat 1990), Żydzi to nasi ”starsi Bracia”, Można używać prezerwatyw! No i Komunię do ręki... –a gdzie wino?
Czeka nas jeszcze ogłoszenie dogmatu o „Współodkupieniu Świata przez Marię wraz z Synem”
Lista byłaby bardzo, bardzo długa...

Sebastian
a to co wprowadza, zazwyczaj też nie jest jakąś nowością, ale jest jedynie podniesieniem do rangi dogmatu czegoś, w co powszechnie wierzono już wcześniej..
Tak, racja. – „według odwiecznej tradycji”... itd. – nie popartej Słowem.

#33 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-30, godz. 17:47

Ale jad!

To nie jest forum na temat KK, ale powiem. Henryk poczytaj sobie najpierw oficjalne nauczanie kościoła katolickiego, a potem porozmawiamy.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#34 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-30, godz. 17:50

Zaraz, a 'jedność' Magdalen w NT nie było oficjalną wykładnią kościoła? Teraz mi się przypomniało, to pytam- dopiero świadkowie mnie uswiadomili, że Marie Magdaleny były trzy (?), a kościół dopiero w XX wieku ogłosił swoje błędne nauczanie. Tak było?
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#35 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 17:54

Zastanów się 3x, zanim napiszesz kolejne głupstwo...

Zastanowilem sie 3x3 razy i stwierdzam z przekonaniem ze lepiej iz to "swiatlo" przyszlo u nas troche za pozno niz u "niektorych" w ogole to fakt niezmiennoc doktryny u was bedzie kazala zabijac wspolwyznawcow zawsze
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#36 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 18:07

Henryku, nie zapominaj że kilka razy Jezus sie objawiał, Maryja się objawiała i cały czas coś przekazują, jezeli Kościół przyjmie że naprawdę się objawił (a) to przyjmuje te słowa.

Użytkownik Tomasz O. edytował ten post 2006-09-13, godz. 00:23


#37 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 18:12

a Ty piszesz bzdety że oni siedzieli w obozach za niepopieranie faszyzmu... Jakie to było "niepopieranie"? W okopach? z karabinem w ręku? Zastanów się 3x, zanim napiszesz kolejne głupstwo...

Zal mi ciebie nie rozumie twojego zaslepienia :(

http://www.kulty.info/art/107

Świadkowie Jehowy byli pierwszymi, którzy byli zsyłani do koncentracyjnych obozów. Niektórzy z nich pod wpływem perswazji zrzekli się swej wiary a część z nich nawet, w niemieckich mundurach wyrusza na front.


niektorzy ................................ to daje do myslenia bo niektorzy SJ wyruszyli na front a niektorzy katolicy nie :(

"(pierwsi więźniowie "obozów pracy" pojawili się już w 1934. Jeszcze przed wypowiedzeniem wojny, Świadkowie Jehowy stanowili 10 procent więźniów koncentraków.)"

"Największa fala prześladowań w Niemczech zaczyna się latem 1936 r. W czerwcu 1937 r. na podstawie rozporządzenia ministerstwa spraw wewnętrznych, wszyscy Świadkowie Jehowy, którzy nieuznają państwa i odmawiają zakończenia swej kaznodziejskiej misji, są zsyłani do obozów koncentracyjnych (Buchenwald, Dachau, Bergen-Belsen, Sachsenhausen, Oświęcim itd.) gdzie zostają oznaczeni fioletową opaską na rękawie. "

http://www.historycy...?showtopic=9661

"7.10.1934 w Berlinie Hitler powiedszial "Tę chołotę w Niemczech wytępię."

http://www.przeglad-...eportaz&name=38

"– Proszę zwrócić uwagę, iż świadkowie Jehowy w żaden sposób nie zwalczali władz państwowych – wskazuje Wrobel. – Narodowy socjalizm był jednak dla nich nie do zaakceptowania. Badacze Pisma Świętego nie mogli podporządkować się kierownictwu Trzeciej Rzeszy, skoro czuli się obywatelami Królestwa Bożego. "

Ale to nie sa artykuly z Radia.......... wiec w nie nie uwierzysz :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-30, godz. 18:13

gratuluje, Stefanie, zaczynasz myśleć...
Jeśli przyznajesz, że światło przyszło za późno i niemieccy oraz polscy ŚJ brali udział w II wojnie światowej, to powiedz nam, czy publikacje ŚJ są konsekwentne i prawdomówne, gdy potępiają "Babilon" za udział w wojnie, w której przelewu krwi dokonali również świadkowie Jehowy?...

#39 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 18:14

Co dokładnie ostatnio zmienil w swojej doktrynie KK?

poczytaj sam :

http://www.ultramontes.pl/index.htm
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#40 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 18:15

Kościół katolicki WPROWADZA nowe dogmaty, ale nigdy się z żadnego nie WYCOFAŁ

a to co wprowadza, zazwyczaj też nie jest jakąś nowością, ale jest jedynie podniesieniem do rangi dogmatu czegoś, w co powszechnie wierzono już wcześniej...

Oczywiscie apostolowie wierzyli we wniebowstapienie Maryi , tylko zakrywali to przed innymi :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych