Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#61 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-03, godz. 08:26

Co do Jezusa jako boga - powiedz mi, co to znaczy "bóg"? Napisałeś:

Rozumiem, że „Bóg” to określenie pewnego rodzaju Istoty.
Nieśmiertelnej i bez początku.

Czyli Jezus (i Kościół) nie ma początku i jest nieśmiertelny? Co masz na myśli, kiedy nazywasz Jezusa bogiem i kiedy nazywasz Jahwe bogiem?

He, he...Haaelu.
Masz rację. Teraz widzę, że sam sobie przeczę.
Pisane w pośpiechu...nie zawsze wszystko przemyślę, zanim napiszę.
Mam to tak „poukładane” w mojej „makówce”:
Są istoty cielesne – ludzie.
Są istoty duchowe – aniołowie, archaniołowie, cherubini, serafini, moce, księstwa.
To wszystko jest Stworzeniem Bożym.
One wszystkie miały początek.
Początku nie miał „Ten, Który Jest”.
– Oczywiście nie pojmuję tego, jak Ktoś może nie mieć początku. Nie rozumie także i tego, że Kosmos jest nieskończony...a do tego powiększa się...
Rozumiem, że pierwszym dziełem stwórczym JHWH było:
Jn 1:1-3
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
(BT)

Część istot, które zostały stworzone, będą miały (już mają) tę samą „naturę”, („ciało”) co JHWH.- Nieśmierteność, niemożność zniszczenia ich.
Aniołowie, choć są nieśmiertelni, (w sensie długowiecznośći) mogą żyć wiecznie, to jednak Bóg może ich unicestwić.
Boga „zabić” nie można. Istotę duchową tak!
Przykład – sam potężny Szatan...

#62 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-03, godz. 08:42

Jn 1:1-3
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (BT)


Czyli przez Słowo było "wszystko" stworzone.Czyli wychodzi że Jezus też.To jak to jest?Sam przez siebie był stworzony?
J 1;3 "Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało"

J 1;1 "... Słowo był u Boga i Słowo był bogiem. " PNŚ
Przecież niema żadnych innych bogów oprócz Jahwe.A tu napisane że jest i to razem z Jahwe.

Użytkownik Tomasz O. edytował ten post 2006-09-13, godz. 00:29


#63 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-03, godz. 10:36

Część istot, które zostały stworzone, będą miały (już mają) tę samą „naturę”, („ciało”) co JHWH.- Nieśmierteność, niemożność zniszczenia ich.

Czyli jak? Bóg już nie może zniszczyć Jezusa (ewentualnie kogo innego)? Czy też niemożność zniszczenia dotyczy tylko innych istot, a Bóg może dalej zniszczyć kogo chce? Przypomina się stara zagadka filozoficzna o kamieniu, którego Bóg nie może zniszczyć.

--
Dyskusja dotycząca piramidy w temacie Russell: piramida i "cudowna pszenica", link | Moderator


#64 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-03, godz. 18:36

Czyli jak? Bóg już nie może zniszczyć Jezusa (ewentualnie kogo innego)?

Haaelu...
Przecież sam wiesz, że to pytanie nie na miejscu. :(
Dlaczego, po co? :o
Jesteś przecież sam pewny, że Chrystus nie zbuntuje się!
Jezus udowodnił swą doskonałość jako Stworzenie.
Hbr 5:8-10
A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.
A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają,
(BT)
On i Jemu podobni nie muszą mieć nad sobą „bata”.
Jezus po wniebowstąpieniu, został jeszcze bardziej uwielbiony niż był poprzednio (jako duchowa istota).
Stał się Synem Bożym.!
Hbr 1:2-5
a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach.
On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem.
(BT)

#65 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-03, godz. 23:04

Stał się Synem Bożym, a kim był wcześniej?

Użytkownik Tomasz O. edytował ten post 2006-09-13, godz. 00:30


#66 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-04, godz. 05:20

Stał się Synem Bożym, a kim był wcześniej?

Tomaszu.
Odpowiedz mi, o jakim „dziś” prorokował Dawid?

Ps 2:7-8
Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.
Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi.
(BT)

Potem będziemy dalej wymieniać myśli...

#67 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-06, godz. 07:50

szkoda że tak bezkrytycznie podchodzisz do propagandy strażnicowej.

Wojna :

http://fakty.interia...news?inf=744793

Dzięki bohaterskiej postawie Szwajcarów ówczesny papież - Klemens VII - zdołał ujść z życiem i schronić się w zamku Świętego Anioła. Jego bezpieczeństwo zostało jednak okupione śmiercią 147 spośród 189 gwardzistów, którzy zginęli na schodach Bazyliki św. Piotra.

Doszło do niej, kiedy Rzym został najechany i rozgrabiony przez dziesięciotysięczną armię najemników cesarza Karola V.


"chrzescijanin" napadl na "przywodce chrzescijan" a bronilo "przywodcy chrzescijan" 189 "chrzescijan" przed " chrzescijaninem"

cos mi i niektorym sie czknelo od tego "chrzescijanstwa"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#68 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 01:07

Henryku, przepraszam ale zadałes mi pytanie nie odpowiedząc na moje.Czekam na odpowiedz Twoja, wtedy dostaniesz moją. Pozdrawiam.

Użytkownik Tomasz O. edytował ten post 2006-09-13, godz. 00:31


#69 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 05:19

Stał się Synem Bożym, a kim był wcześniej?

Tomaszu.
Nie widzę celu, przeciwstawiać Pisma Świętego Dogmatom katolickim.
Do niczego to nie doprowadzi... :(

Wcześniej był pierwszym, pierworodnym Stworzeniem Bożym.
Nie „Zrodzony”, ale „Stworzony”!
Dlatego zadałem poprzednio pytanie: Kiedy stał się Synem.?
- Rzeczywistym Synem.

PS.

„Nie widzę celu” – Źle napisałem, nieprecyzyjnie.
Nie ma celu, jeśli płaszczyzną nie będzie WYŁĄCZNIE Biblia.

#70 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-08, godz. 06:25

Henryku.

To nie jest dogmat KK, tylko powszechna nauka chrześcijaństwa. Nie tylko katolicy wierza, że Jezus Chrystus jest Bogiem i zawsze był Synem Bożym do teog zrodzonym a nie stworzonym. Zapytaj protestantów, któzy uznaja zasadę solo scriptura to ci to samo powiedzą.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#71 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 07:26

Zapytaj protestantów, któzy uznaja zasadę solo scriptura to ci to samo powiedzą.

Niektorzy protestanci przyjeli trojce i nadal istnieja :)

Tych ktorzy odrzucili trynitaryzm, pewna organizacja religijna "zaprosila" do zmiany wierzen i z "milosci" do blizniego

http://pl.wikipedia....i/Bracia_polscy

"Bracia polscy na mocy ustawy sejmowej z 1658 zostali skazani za współpracę ze Szwedami w czasie Potopu na banicję - było to pierwsze naruszenie wolności religijnej w Rzeczypospolitej. "

ci przynajmniej zachowali zycie , reszcie z "milosci" do blizniego ............. ( nie bede konczyl bo to opisy zbyt okrutne )

taka to jest milosc w tej jedynej prafdzifej .......................

ale to co oczywiste dla jednych nie musi byc oczywiste dla innych .....................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#72 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-05-08, godz. 07:48

Jeśli już sie czepiamy historii, to może byś łaskawie zauważył, że w XVI wieku (a dokładniej w 1573r) Rzeczpospolita była jedynym krajem w Europie, w którym istniała wolność wyznania i nie represjonowano protestantów. Ten 1658r. to czas, gdy w inne kraje już miały tysiące ofiar na swym koncie. Takie przykłady Homme, możesz zachować dla siebie :)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#73 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 09:06

Hbr 1;6 "Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!"

J 3;16 "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

1J 5;18 "Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy,
lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie dotyka."

Jezeli Jezus jest stworzeniem, to czy stworzenie może stwarzac? A Jezus w Hbr 1:10, J 1:3, Iz 17:7, Kol 1:16 jest stwórcą.

Chrystus dał początek każdemu stworzeniu.
Kol 1; 15-16 "On jest obrazem Boga niewidzialnego -Pierworodnym wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne,czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze.Wszystko przez Niego i dla Niego* zostało stworzone. "

W Apokalipsie 3;14 napisane "Początek stworzenia Bożego", czyli Ten który dał początek każdemu stworzeniu. J 1;3

Użytkownik Tomasz O. edytował ten post 2006-09-13, godz. 00:32


#74 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 09:25

To nie jest dogmat KK, tylko powszechna nauka chrześcijaństwa.

"Jak podają źródła katolickie, tacy pierwsi teologowie chrześcijańscy jak Ignacy Antiocheński (zm. ok. 110), Justyn (II w.), Ireneusz z Lyonu (zm. 202), głosili Boże macierzyństwo Marii, dziewicze poczęcie Chrystusa i zaczątki nauki o udziale Marii w dziele odkupienia.
W IV w. Pojawiły się w Kościele spory o Bóstwo Jezusa, kwestionowano też Boże macierzyństwo Marii. Jeden z ortodoksyjnych teologów, Aleksander, biskup aleksandryjski wprowadził wtedy termin Theotokos (Bogurodzica). Na Soborze Efeskim (431) uroczyście ogłoszono dogmat o Bożym macierzyństwie Marii, a na Soborze Chalcedońskim (451) naukę tę sprecyzowano. "

#75 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 12:39

W Apokalipsie 3;14 napisane "Początek stworzenia Bożego", czyli Ten który dał początek każdemu stworzeniu. J 1;3

Dokładnie tak!
Był pierwszym Bożym Stworzeniem, który mocą Bożą stworzył wszystko!
Świat duchowy i materialny.

#76 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-08, godz. 15:39

J 3;16 "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

Czy Jezus był Synem Bożym podczas rozmowy z Nikodemem czy nie?

#77 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 16:49

Jeśli już sie czepiamy historii, to może byś łaskawie zauważył, że w XVI wieku (a dokładniej w 1573r) Rzeczpospolita była jedynym krajem w Europie, w którym istniała wolność wyznania i nie represjonowano protestantów. Ten 1658r. to czas, gdy w inne kraje już miały tysiące ofiar na swym koncie. Takie przykłady Homme, możesz zachować dla siebie :)

Ten przyklad udowadnia ze "czarna osmiornica" potrafi sie zagniezdzic i wplywac na postepowanie rzadow nawet w takich krajach jakim byla Polska w XVI wieku :(

Dzisiaj jest nie lepiej :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#78 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 18:26

Czy Jezus był Synem Bożym podczas rozmowy z Nikodemem czy nie?

„Haael”.
Myślę, że wtedy był już Synem Bożym. Choć dopiero „spłodzonym”. :huh:
Tak „zaliczkowo”... ;)
Złożył swoje człowieczeństwo w Jordanie. „Umarł” jako doskonały człowiek.
Został spłodzony do Boskiej natury...Stał się „Nowym”, innym stworzeniem.
2 Kor 5:17
Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe.(BT)
1 Kor 15:8
W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie (apostołowi) jako poronionemu płodowi(BT)
- Apostoł był bardzo skromny...wcale nie był poroniony...
Żyje!

Dz 13:32-33
My właśnie głosimy wam Dobrą Nowinę o obietnicy danej ojcom:
że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa. Tak też jest napisane w psalmie drugim: Ty jesteś moim Synem, Jam Ciebie dziś zrodził.
(BT)
„Zrodzony” został po wskrzeszeniu.
Hbr 1:1-6
Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach.
On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.
Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem.
Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!
(BT)
Łk 9:35
A z obłoku odezwał się głos: To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie! (BT)
Było to po wyjściu z Jordanu...

Takie są moje myśli,...i nikogo nie chcę zmuszać, aby to kategorycznie przyjął...

Aha..."Synów Bożych" (istot duchowych) było wielu...
Joba 1:6
Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi.(BT)
Rdz 6:2
Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.(BT)
Ogromny to temat...

#79 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-08, godz. 18:46



W Apokalipsie 3;14 napisane "Początek stworzenia Bożego", czyli Ten który dał początek każdemu stworzeniu. J 1;3

Dokładnie tak!
Był pierwszym Bożym Stworzeniem, który mocą Bożą stworzył wszystko!
Świat duchowy i materialny.

15 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
pozdrawiam Andrzej

#80 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 19:06

Dokładnie tak!
Był pierwszym Bożym Stworzeniem, który mocą Bożą stworzył wszystko!
Świat duchowy i materialny.


Z tego wynika że jak Jezus jest początkiem każdego stworzenia i skoro tez jest stworzeniem, to sam siebie stworzył.

Użytkownik Tomasz O. edytował ten post 2006-09-13, godz. 00:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych