Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maria - matka Jezusa


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 11:36

Mam pytanie. Czy Maryja przyjęła chrzest? W Biblii chyba o tym wyraźnie nie pisze. A może pisze, tylko ja nie potrafię tego dostrzec?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-06, godz. 13:29

Trafne pytanie, nigdy się nie zastanawiałem ale czytając PŚ nie wpadło mi nic żeby przyjęła chrzest, może też przeoczyłem.
pozdrawiam Andrzej

#3 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 13:39

Przyjęła chrzest. Wszyscy wyznawcy Chrystusa przyjęli. To, że nie ma tego w Biblii, jeszcze niczego nie dowodzi. W Biblii nie jest napisane, że Piotr miał żonę (jest tylko, że miał teściową) - czy zatem jej nie miał?

#4 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-06, godz. 15:18

Przyjęła chrzest. Wszyscy wyznawcy Chrystusa przyjęli.


Spróbuj jakoś to udowodnić...
- Że za życia Jezusa chrzcili się w Jego Śmierć... :D
- W Jego imię... :D

#5 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 17:33

Spróbuj jakoś to udowodnić...
- Że za życia Jezusa chrzcili się w Jego Śmierć... biggrin.gif
- W Jego imię... biggrin.gif

To u Ciebie jest chrzczenie "w śmierć Chrystusa". Normalnie u chrześcijan tak nie było.
Chrztu udziela człowiek w imieniu Jezusa. Rozumiesz, tak jak "aresztuję cię w imieniu prawa", tak jest "chrzczę cię w imieniu Jezusa". Nie trzeba uciekać się do ezoterycznych wyjaśnień "w śmierć", "w imię".
Biblia podaje także, że Jezus kazał chrzcić w imieniu "Ojca i Syna i Ducha Świętego". Niektórzy twierdzą, że jest to późniejszy dodatek, ale nawet, jeśli tak jest, to była to prawdziwa formuła chrztu u pierwszych chrześcijan.

Aha, właśnie się dowiedziałem, że Maria nie musiała być ochrzczona, bo nie miała żadnego grzechu :). Jezus udzielił apostołom chrztu ogniem i Duchem Świętym, jednak nie było widzialnego symbolu tego czynu.

#6 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-06, godz. 18:45

Aha, właśnie się dowiedziałem, że Maria nie musiała być ochrzczona, bo nie miała żadnego grzechu :).

Możesz mi napisać gdzie dowiedziałeś się? :o
Wiem, że Matka Jezusa była wybraną kobietą przez Boga.
Musiała być (i była) z linii królewskiej (Józef – przybrany Ojciec także), musiała być dziewicą (do momentu porodu ;) ).
Była niezaprzeczalnie najlepszą kandydatką z współcześnie żyjących...(po spełnieniu powyższych warunków).
Ojcem Marii był – o ile wiem był Heli.
A on był potomkiem Adama.
Każdy potomek (i potomkini) Adama odziedziczył grzech praojca...
Jeśli Ktoś mówił Tobie inaczej...to kłamał. :D

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-06, godz. 19:49

A skąd wiesz, ze jej Ojcem był Heli?

Gdzie to pisze w Bibli?

Okey. Temat, niepoklanego poczęcia to sobie odpuście panowie. Tu by trzeba bezszczebelnie stwierdzic iż sama Maryja tak o sobie powiedziała, ale w to Henryk wierzyc nie musi; katolicy tez nie muszą zresztą (objawienia są prywatne).

Tobie musi wystarczyć Henryku iz mam podstawy by twierdzic iż, Maryja grzechu pierworodnego nie miała, została wzięta do nieba; itd.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 20:36

Nie miałem żadnego objawienia i Maria nie powiedziała mi bezszczebelnie, że była niepokalanie poczęta :). Powiedział mi to jeden student katolickiej teologii :).

Ale Henryku, nie używaj argumentu, że "nie było w Biblii, więc to nieprawda". W ten sposób można udowodnić, że Piotr nie miał żony, tylko samą teściową :).

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-06, godz. 20:49

Wiem haael, ale podczas objawienia bodajże w Lultr, tak powiedziała.

Akurat argument chybiony haael, bo ,ze miał żone wynika z faktu iz miał teściową to jest oczywiste i nie musi o tym pisać.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 20:58

Wiem haael, ale podczas objawienia bodajże w Lultr, tak powiedziała.

A skąd wiadomo, że to Maria się objawiła? Tylko dlatego, że ten Duch, który się objawił sam tak o sobie powiedział?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#11 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-06, godz. 21:14

Dlatego, ze przeprowadzono szczegółowe śledztwo to primo
Secundo - Nie uznaje się objawien sprzecznych z nauką koscioła i z Pismem Św.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#12 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 21:15

Dlatego, ze przeprowadzono szczegółowe śledztwo to primo
Secundo - Nie uznaje się objawien sprzecznych z nauką koscioła i z Pismem Św.

A na czym polega takie szczegółowe śledztwo?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#13 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-07, godz. 07:32

Tobie musi wystarczyć Henryku iz mam podstawy by twierdzic iż, Maryja grzechu pierworodnego nie miała, została wzięta do nieba; itd.



witajcie
przyjacielu powiedz jakie masz postawy aby tak twierdzic. widocznie wiesz lepiej niz ap Pawel ktory napisal ze wszyscy zgrzeszyli i brak im chwaly Bozej.

po co chodzila Miriam ( katolicka Maria ;) )do swiatyni?

i czy Miriam tez zostala poczeta w nad przyrodzony sposob? oczywiscie aby nie miala grzechu pierworodnego ;)
na koniec co mial na mysli Pawel piszac ze wszyscy nagrode otrzymaja razem zostana porwani na niebiosa i tak na zawsze beda z Panem
hebr 11 pohaterowie wiary nie otrzymali nagrody bo Boza spraweidliwoscia jest aby wszyscy razem zostali nagrodzeni.

mam jeszcze pytanie czy pozostali synowie i corki Miriam byly tez poczete bez grzechu
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-07, godz. 08:41

Nie wierze w istnienie innych dzieci Maryji.

Powód: Musieli by istniec do dzisiaj. Jakie szkody przyniosłoby to chrześcijaństwu aż strach pomyśleć. Muzułmanie mają kłopoty z powodu zięcia Machometa do dzisiaj. My tez moglibyśmy je miec. Poza tym czy ktoś może jednoznacznie stwierdzic na podstawie dowodów biblijnych i historycznych ich obecność?

Jezus tez chodził do światyni, a był bez grzechu. To kiepski argument.

Do Terebinta

Stosuje się wszelkie mozliwe metody, uzywane, przy badaniach naukowych, policję, wywiad, analizy, wielogodzine przesłuchania świadków. Są ludzie, którzy się tym zajmują i wierzmi są naprawdę dobrzy w tym co robią. Co miesiąc demaskują kilkanaście oszustw. Takie sprawy bada się dokładnie i miesiącami.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-07, godz. 09:58

ale w to Henryk wierzyc nie musi; katolicy tez nie muszą zresztą (objawienia są prywatne).

Tu mylisz się...
Katolicy muszą wierzyć...

Papież Pius IX w buli Ineffabilis Deus (1854 r)powołując się na objawienie boże, usankcjonował niepokalane poczęcie jako dogmat Kościoła Katolickiego.

#16 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-07, godz. 10:06

mam jeszcze pytanie czy pozostali synowie i corki Miriam byly tez poczete bez grzechu

Pytanie co prawda, nie do mnie...
Pozostałe dzieci Marii miały ojca Józefa.
Dawcą Ich życia był Józef.
Były obciążone grzechem...

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-07, godz. 10:26

Mówiłem, ze w to ,że sama tak o sobie powiedziała nie musisz wierzyć.

To różnica.

Henryk - krótko: Imiona, liczba tych dzieci. Gdzie w Bibli pisze, ze Maryja miał z Józefem więcej niż jedno dziecko. Cytat.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-07, godz. 10:51

I dlaczego Jezus przekazał Marię w opiekę Janowi. Nie miała własnych dzieci, żeby się nią zaopiekowały?

#19 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-07, godz. 11:01

Henryk - krótko:


Dobrze...
Mr 6:3
Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry? I powątpiewali o Nim. (BT)
Mt 13:55-56
Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda?
Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko? (BT)
Jn 7:5
Bo nawet Jego bracia nie wierzyli w Niego. (BT)

Aha...słowo „kuzyn” było znane w grece:
Kol 4:10
Pozdrawia was Arystarch, mój współwięzień, i Marek, kuzyn Barnaby, co do którego otrzymaliście zlecenia: Przyjmijcie go, jeśli do was przybędzie - (BT)

#20 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-07, godz. 11:04

I dlaczego Jezus przekazał Marię w opiekę Janowi. Nie miała własnych dzieci, żeby się nią zaopiekowały?

Choćby dlatego:
Jn 7:5
Bo nawet Jego bracia nie wierzyli w Niego. (BT)
Mr 3:21
Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: Odszedł od zmysłów. (BT)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych