Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!


  • Please log in to reply
583 replies to this topic

Ankieta: Przekaz podprogowy w publikacjach TS

Czy wg Ciebie TS posługuje się w swoich publikacjach przekazem podprogowym i proceder ten odbywa się na podstawie odgórnych wytycznych?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#241 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-01-08, godz. 10:05

hi fi: Widać na prawej ręce św. Pawła kozła. Robota celowa przez grafika komputerowego. To jest świadome działanie. To nie żadne chmury na niebie, lecz świadoma działalność Strażnicy. Od kłamstw w Strażnicach aż się roi. Więc trzeba jeszcze potwierdzić 'pieczęcią' szatana. I mamy. Od znaków i symboli satanistycznych i okultyzmu też się roi w publikacjach. To nie jest przypadek.

Tu jest kozioł:

http://img396.images...mage0003mb3.jpg
Mamy rogi z palców, oko, bródka, wszystko jak należy. To nie jest przypadek.


Słabo szukacie. Ja zacząłem z nudów szukać "przekazów" na ilustracji zapostowanej przez Dicka (tylko w oryginale). I oto co znalazłem:
- płomień pod kapturem wdowy - symbol mąk piekielnych które czekają każdego kto nie potraktuje słów ze Strażnicy poważnie
- byka z jednym ogromnym rogiem (to prawie jak kozioł, a więc wiadomo o co chodzi autorom)
- wykres trendu giełdowego z trzema minicyklami, co symbolizuje odwrócenie koniunktury i w konsekwencji czas chwały dla WTS oraz upadku pozostałych fałszywych religii
- fallusa w stanie spoczynku (to niech wyjaśni mirek, który ich widział więcej)
- nienaturalnie ułożone palce w obu rękach (ta wdowa to prebrany diabeł a nie żadna wdowa a rogi chowa pod kapturem)
- wielką literę V (symbol zwycięstwa WTS).
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej zabawy przy dalszych poszukiwaniach. :lol:

#242 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-01-08, godz. 10:12

hi fi: W telewizji na kanale Planete leciał film dokumentalny o Świadkach Jehowy. Wypowiadał się tam grafik komputerowy z Brooklynu, który mówił, że stara się dokładnie przekazać "myśl" poprzez rysunek. Potem widziałem jak jeden ze ŚJ odpowiedzialny za publikacje, oglądał przez lupę rysunek. Tak, nie pomyliłem się, oglądał przez lupę.

Są powody, żeby przed drukiem obejrzeć ilustracje przez lupę. Powody, które zna pierwszy lepszy grafik.

Jak się nie ma argumentów na tak jasne dowody, to najlepiej uciekać się do absurdów. To jest dobry argument ale na zebraniach Świadków Jehowy w Sali Królestwa, a nie tutaj.


TUTAJ? A co to, szpital psychiatryczny?


To nic innego jak poniżenie Pana Jezusa. Wkomponować mu we włosy demona. Robiąc takie rzeczy, mają jakiś w tym cel. Jaki? Czy możesz odpowiedzieć?


A po czym rozpoznać demona, bo ja tam widzę dziadka mroza? Od pewnego czasu mam wrażenie, że codziennie mijam na ulicy całe mnóstwo demonów. Tylko nie wiem jak ich rozpoznać. Słucham...
A jak już będziesz tak miły, to napisz jeszcze jak rozpoznać żyda. Borat twierdzi, że po rogach, ale sęk w tym, że oni te rogi świetnie maskują...

Użytkownik Fly edytował ten post 2007-01-08, godz. 10:12


#243 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-01-08, godz. 10:32

:blink: Nie no :huh:

Jak nic wątek nadaję się do TVN na następny odcinek "Nie do wiary" :D

Proponuję też tytuł 1 odcinka: "W poszukiwaniu Hefalupów" :P
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter

#244 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-08, godz. 11:20

[...]




hi fi: Jak się nie ma żadnych merytorycznych argumentów, to taka a nie inna odpowiedź z Twojej strony. No cóż, nic na to nie poradzę.

#245 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-01-08, godz. 11:26

hi fi: Jak się nie ma żadnych merytorycznych argumentów, to taka a nie inna odpowiedź z Twojej strony. No cóż, nic na to nie poradzę.


A ja naprawde nic nie poradzę, że widzę płomień, wykres giełdowy, byka i fallusa. Może faktycznie za mało się staram i jeszcze coś przeoczyłem. A więc pełne skupienie i próbuję jeszcze raz...

#246 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-08, godz. 12:53

Strażnica 1 sierpnia 2006, s. 26



i co tam jest Hi Fi
Bo poza przyklejonym do ręki Dawida mieczem i paroma światłocieniami głupio się układającymi to niewiele widać.
Ciekawe jaki klej stosował Dawid, że miecz trzyma się ręki pomimo rozprostowanych wszystkich palców?



hi fi: Gdzieś tam dojrzał Dawida? Ja nie widzę.
Natomiast widać na prawej ręce św. Pawła kozła. ...

W Strażnicy nr 15 z 1 sierpnia 2006 na str 26 w egzemplarzu posiadanym przeze mnie jest ilustracja przedstawiająca króla Saula wychodzącego z jaskini i Dawida trzymającego kawałek odciętej szaty króla i miecz w rozprostowanych palcach lewej ręki - ciekawe, czy Dawid był mańkutem, jakoś nie doczytałem, ale trzymać miecz w wyprostowanej dłoni to dopiero sztuka.
Może Hi Fi pomyliły ci się nr Strażnicy?
Czesiek

#247 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-08, godz. 13:07

i co tam jest Hi Fi
Bo poza przyklejonym do ręki Dawida mieczem i paroma światłocieniami głupio się układającymi to niewiele widać.
Ciekawe jaki klej stosował Dawid, że miecz trzyma się ręki pomimo rozprostowanych wszystkich palców?
hi fi: Gdzieś tam dojrzał Dawida? Ja nie widzę.
Natomiast widać na prawej ręce św. Pawła kozła. ...

W Strażnicy nr 15 z 1 sierpnia 2006 na str 26 w egzemplarzu posiadanym przeze mnie jest ilustracja przedstawiająca króla Saula wychodzącego z jaskini i Dawida trzymającego kawałek odciętej szaty króla i miecz w rozprostowanych palcach lewej ręki - ciekawe, czy Dawid był mańkutem, jakoś nie doczytałem, ale trzymać miecz w wyprostowanej dłoni to dopiero sztuka.
Może Hi Fi pomyliły ci się nr Strażnicy?



hi fi: Sorki, pomyliłem rok. To ma być Strażnica Nr 15 z 1 sierpnia 2005, s.26

#248 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-08, godz. 13:31

hi fi: Sorki, pomyliłem rok. To ma być Strażnica Nr 15 z 1 sierpnia 2005, s.26


Strażnica 15 z 1 sierpnia 2005, s.26

http://img127.images...mage0001ur1.jpg

http://img396.images...mage0003mb3.jpg

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-01-08, godz. 13:40


#249 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-01-08, godz. 21:25

:blink: :blink: :blink:
taaaak, widzę straszliwego diabła z wielkmi rogami
:lol: :lol: :lol:


Przeciez to surykatka!
[db]

#250 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-09, godz. 20:30

' date='2007-01-09 00:25' post='48936']
Przeciez to surykatka!


hi fi: Czyżby?

Dołączona grafika


Przyglądałeś się ręce?

Dołączona grafika


No i co?

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-01-09, godz. 20:33


#251 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-01-09, godz. 21:47

Proszę, niech ktoś znajdzie mi śledzionę, której lekarze nie mogli znaleźć na USG ...
Może znajdzie się w którymś "przekazie podprogowym" ...

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-01-09, godz. 22:38


#252 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-10, godz. 08:05

Proszę, niech ktoś znajdzie mi śledzionę, której lekarze nie mogli znaleźć na USG ...
Może znajdzie się w którymś "przekazie podprogowym" ...



hi fi: Tylko tyle?

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-01-10, godz. 08:06


#253 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-10, godz. 08:25

hi fi, odpuść... każdy ma wyrobione zdanie...
to co dla jednych jest "oczywiste" i "ewidentne" inni uważają za "wątpliwe" i "naciągane"...

jeden drugiego nie przekona...

#254 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-10, godz. 13:47

pozwoliłem sobie w oststnim czasie przejrzeć ładny stosik literatury ze wskazaniem na "odnalezienie" potencjalnych ukrytych przekazów. i wiecie co, szczególnie w starszych wydaniach mógłbym w zasadzie "płodzić" bez końca te "wizerunki demonów". zatem panowie miłego poszukiwania dalej. okazuje się, że bez większego wpływu mozna odnaleźć "cuda wianki"

#255 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-01-10, godz. 14:07

Uważam że to bardzo słuszna uwaga ze strony Sebastiana

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)

#256 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-02-16, godz. 13:01

LITERA ''S''



Gdy opisywałem tzw. ,,przekaz podprogowy'', jako jeden z przykładów podałem literę S (np. na ręce Dawida - nieziemski bieg żyły, godny jakiegoś Aliena wprost z ,,Archiwum X''.

Zobacz artykuł Pkt 3. Litera S.



Przeglądając starsze Strażnice (jeśli sie powtarzam, to przepraszam), znalazłem dośc osobliwego anioła pomagającego Świadkowi Jehowy. Anioł bojowy, widać, że chodził systematycznie na siłownie. Jednak ciekawe, że Jehowa dał mu strój, którego jedynym elementem jest ... litera S (w dolnej częsci ciała przy nodze). Wyraźna i dokładna.



Czyżby a..a...a....nioł z ''SS Commmmander''? - jak rzekłbym to jąkając, gdybym się jąkał:)



Dołączona grafika



(Skan: Strażnica nr 5 z 1980r, s. 8)

#257 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-02-16, godz. 18:50

LITERA ''S''


Czyżby szatan pomagał Świadkom Jehowy w głoszeniu "dobrej nowiny" rodem z piekła?

#258 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-16, godz. 19:24

Nie wiem na ile ta litera jest częścią anioła a jaką otoczenia, bo anioł jako duch zrobiony jest jako przezroczysty. Inną rzeczą jest odpowiedź na pytanie po co w ogóle jest na tym obrazku ta litera "S". Nie ma wcale związku z otoczeniem.
Czesiek

#259 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-02-16, godz. 19:28

Nie wiem na ile ta litera jest częścią anioła a jaką otoczenia, bo anioł jako duch zrobiony jest jako przezroczysty. Inną rzeczą jest odpowiedź na pytanie po co w ogóle jest na tym obrazku ta litera "S". Nie ma wcale związku z otoczeniem.



Szatan zostawił swoją pieczęć.

#260 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-16, godz. 19:38

Ciekawa jest też prawa dłoń zaciśnięta wpięść z jednym palcem zgiętym w iczbę 7. Ciekawe czy zamierzał anioł pomóc z piąchy głosicielowi aby poszedł tam gdzie wskazuje.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych