Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zarzuty w stosunku do SJ


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#21 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-08-22, godz. 12:16

Ja poproszę coś z histori późniejszej niż mówi o tym Biblia. Skoro rzekło się A trzeba powiedzieć B. Nadal jestem ciekaw jakie to korzenie. Mogłbyś je opisać od początku II wieku do końca wieku XIX? Chętnie posłucham. Nie pytałem się o różne organizacje tylko o historię uczniów Boga. Poproszę więc konkrety a nie dumania homme_curieux od początku II wieku do końca wieku XIX! Jacy to byli ludzie między apostołem Janem, a Charles Taze Russellem.



zapraszam do kontaktu z miejscowymi Sw Jehowy , bedzie mogl sie pan zapoznac z mateialami z ksiazki "Swiadkowie Jehowy Glosiciele Krolestwa Bozego " Czesc I rozdzialy 1-3

a moze ktos dysponuje ta pozycja w pdf ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-22, godz. 12:47

homme_curieux na to wychodzi, że podstawowej historii swoich braci w wierze nie potrafisz przytoczyć. Ciekawe, że tak pięknie znasz historię innych wyznań zapewne najlepiej KK, chociaż jak zauważyłem wybiórczo. Może coś z głowy dasz radę wykszesać?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-08-22, godz. 20:01

homme_curieux na to wychodzi, że podstawowej historii swoich braci w wierze nie potrafisz przytoczyć. Ciekawe, że tak pięknie znasz historię innych wyznań zapewne najlepiej KK, chociaż jak zauważyłem wybiórczo. Może coś z głowy dasz radę wykszesać?



jesli jest pan naprawde zainteresowany uzyskaniem odpowiedzi a nie jedynie " zaistnieniem na Forum " to :

"zapraszam do kontaktu z miejscowymi Sw Jehowy , bedzie mogl sie pan zapoznac z mateialami z ksiazki "Swiadkowie Jehowy Glosiciele Krolestwa Bozego " Czesc I rozdzialy 1-3 "

Fakt ze cytuje panu pozycje ksiazkowa jej czesc i rozdzialy swiadczy o tym ze znam historie swoich braci , nie mam zamiaru jej przepisywac a jesli ktos jest zainteresowany naprawde to o wiele prosciej bedzie porozmawiac z moimi bracmi w 4 ( lub wiecej ) oczu niz gdybym mial przepisywac te rozdzialy , :)

Zobaczymy wiec jakie sa pana rzeczywiste intencje :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#24 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-22, godz. 20:35

Fakt ze cytuje panu pozycje ksiazkowa jej czesc i rozdzialy swiadczy o tym ze znam historie swoich braci , nie mam zamiaru jej przepisywac a jesli ktos jest zainteresowany naprawde to o wiele prosciej bedzie porozmawiac z moimi bracmi w 4 ( lub wiecej ) oczu niz gdybym mial przepisywac te rozdzialy , :)


:) Widzę że kolejny raz ucieka Pan przed pytaniami. To że Pan podaje pozycje książkowe na forum gdzie każdy dzieli się poglądami, zdaniem, informacjami jasno dowodzi, że nie chce Pan albo nie umie sprostać dyskusjom na tym forum. Jeśli Pan szuka miejsca wymiany informacji o tematycznej literaturze to pomylił Pan miejsca. Kiedy pytałem się Świadków Jehowy bezpośrednio na temat ich histo(e)rii na przełomie wieków nie tylko mętnie odpowiadali, ale nawet nie podali mi pozycji książkowej (nie wspomne że sami się nie posiłkowali nią) to na to wychodzi że mam rządać tego od nich? :D Przepraszam ale ja tu nie zamierzam na zadane mi pytania odsyłać do jakichś książek. Jak już to zacytuję fragmenty. Zresztą czy tak trudno panu spamiętać kilka nazwisk ludzi i co robili? Nie chce by mi Pan tomy przepisywał tylko to co Pan wie. Jeśli to zbyt dużo to chyba w ogóle wszyscy powinni się postrzymać od kłopotania homme_curieuxa pytaniami bo za każdym razem musiałby coś przepisywać. Dziwne, że na przepisywanie cytatów z Biblii się Pan jednak okazjonalnie skusi...

Jeśli Pana to interesuje to na wszelkie Pana pytania możemy odsyłać do książek bo tam wszystko jest... :D

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-08-22, godz. 20:36

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#25 marcin32

marcin32

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-08-24, godz. 15:46

Ja poproszę coś z histori późniejszej niż mówi o tym Biblia. Skoro rzekło się A trzeba powiedzieć B. Nadal jestem ciekaw jakie to korzenie. Mogłbyś je opisać od początku II wieku do końca wieku XIX? Chętnie posłucham. Nie pytałem się o różne organizacje tylko o historię uczniów Boga. Poproszę więc konkrety a nie dumania homme_curieux od początku II wieku do końca wieku XIX! Jacy to byli ludzie między apostołem Janem, a Charles Taze Russellem.


No to zaczynamy

Jan Wiklif ; William Tyndale; Wolfgang Fabricius Capito; Martin Cellarius; Johanes Campanus; Thomas Emlyn; Henry Grew; George Storrs.

Wiele wyznań przez lata swojego istnienia zawierało jakieś elementy prawdy to jednak ogólnie rzec biorąc, wszystkie wprowadzały w błąd i były sprzeczne ze Słowem Bożym ( musiał być ktoś kto wyciągnął te prawdy ).
Jestem pełen podziwu dla w/w osób które były na tyle odpowiedzialne i maiły wiarę aby walczyć np. o to aby Biblia była dostępna dla wszystkich , że wykazali oni że w chrześcijaństwie powstało bagno , mieszanka wierzeń pogańskich i tych prawdziwych. zaczeli oni o tym pisać i mówić ( często przypłacając życiem chęć wyciągnięcia prawdy), a my co tu robimy ? masz pewnośc że doszedłbyś do tego wszystkiego sam , że zrozumiałbyś prawdę o Trójcy , piekle itp.


Marcin

Użytkownik marcin32 edytował ten post 2006-08-24, godz. 15:55


#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-24, godz. 18:04

marcin32 i to co piszesz podoba mi się. Nie owija się w bawełnę.

Lecz pojawiają mi się kolejne pytania.

Wiele wyznań przez lata swojego istnienia zawierało jakieś elementy prawdy to jednak ogólnie rzec biorąc, wszystkie wprowadzały w błąd i były sprzeczne ze Słowem Bożym ( musiał być ktoś kto wyciągnął te prawdy ).

Dlaczego musiał być ktoś kto wyciągnąć miał te prawdy? Na jakiej podstawie takie stwierdzenie? Jak to też się ma do słów w Biblii gdzie jest napisane że "Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała albo Skalistość], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." czy na to wychodzi że przez 18 wieków jednak szatan przemógł Prawdę o Bogu? Czym zresztą miała być Skała która nigdy nie miała być pokonana skoro na to wychodzi że została jeśli wprowadzały w Błąd przez te wieki nauki o Słowu Bożym i Bogu?

Jestem pełen podziwu dla w/w osób które były na tyle odpowiedzialne i maiły wiarę aby walczyć np. o to aby Biblia była dostępna dla wszystkich , że wykazali oni że w chrześcijaństwie powstało bagno , mieszanka wierzeń pogańskich i tych prawdziwych. zaczeli oni o tym pisać i mówić ( często przypłacając życiem chęć wyciągnięcia prawdy), a my co tu robimy ? masz pewnośc że doszedłbyś do tego wszystkiego sam , że zrozumiałbyś prawdę o Trójcy , piekle itp.

Cóż o pogańskich naukach i praktykach zarówno już było pisane w listach NT jak i pierwsi ojcowie kościoła pisywali. Wielu ludzi ponosiło śmierć za wiarę. Czy mam pewność że doszedł bym do tego do czego doszedłem, sam? Nie wiem. Faktem jest to że byłem słaby jeśłi chodzi o pojęcie kim jest Bóg kiedy zainteresowałem się Świadkami Jehowy i zacząłem mieć poważne wątpliwości i zadawać sobie pytania, szukać, czytać. To do czego doszedłem w następstwie umocniło mnie w tym w co wiem dziś. Czy zawdzięczam to sobie czy innym? Nie wiem. Wiem jednak że dziwna to nauka która chce przedstawiać że przez 18 wieków Słowo Boże było poniewierane i jakby zagubione. To wręcz dla mnie jest sprzecznem z nauczaniem jakie jest zawarte w Biblii.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-06, godz. 21:59

No to dodam w skrócie jeszcze że ciekawe iż Bóg dopuścił przez 18 wieków do braku prawdziwej wiedzy o Bogu bo na to by wychodziło że przez ten czas tylko żydzi byli w posiadaniu tego depozytu wiary :)

W skrócie:

Jan Wiklif - katolik, wierzył w Trójcę, a konflikt w jaki się wdał z kościołem był głównie na gruncie finansowym (dokładnie kwoty jakie Anglia płaciła), dobrze wykształcony w zakresie teologii i filozofii, nie negował kościoła lecz głosił nauki reformacyjne moralnie, przetłumaczył biblię na język angielski, utrzymywał kontakt z kościołem mimo wielu wrogów w hierarchii kościołą jak i wykonywał do śmierci posługę kapłańską
Wolfgang Fabricius Capito - nie ustaliłem
William Tyndale - katolik, wierzył w Trójcę, tłumacz Pisma Świętego, w Vilvorde koło Brukseli zginął śmiercią męczeńską, dobrze wykształcony, w związku z chęcią reform w kościele i jako że był kapłanem kościoła miał wielu wrogów lecz także i zwolenników w momencie sprawy małżeństwa Henryka VIII potępił jego czyn tak jak papież za co król skzał go na śmierć a "powodem" była rzekoma herezja
Martin Cellarius - katolik, wierzył w Trójcę, był zwolennikiem reform (nie ustaliłem więcej)
Johanes Campanus - niemiecki reformator i myśliciel religijny, zwolennik antytrynitaryzmu i anabaptyzmu
Thomas Emlyn - katolicki duchowny, następnie o poglądach ariańskich
Henry Grew - został Pastorem Pierwszego Kościoła Baptystów, w Hartford, wierzył że biblijnym piekłem jest grób, wkońcu stał się antytrynitarzem, wywarł jakiś wpływ na Russela
George Storrs - podobne poglądy do Henrego Grewa i Henryego Dunna, wierzył w piekło jako grób


Na tej podstawie wynika że historyczna nauka o Bogu cieńko przędła. Jeśli to byli poprzednicy ŚJ to znaczy że zaliczają się i do nich trynitarze B) co więcej część z podanych ludzi chciała reform w kościele i nie odłanczała się od Kościoła mimo wielu problemów jakie im wytaczano. Im więcej takich dowodów ktoś jeszcze mi poda tym więcej będę miał wątpliwości co do zachowania się Słowa Boga w ogóle :) a co za tym idzie wątpliwości te raczej służą przeciw Biblii a nie za jej prawdomównością oczywiście przy takim założeniu jakie podałem (na podstawie udzielonej mi odpowiedzi)...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-09-06, godz. 22:05

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-07, godz. 06:24

Paweł
Szkoda, że nie podałeś w jakich latach żyli, to też byłoby ciekawe w tym temacie.
Czesiek

#29 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-09-07, godz. 16:24

Przy okazji korzeni ; kto,kiedy i jak doliczyl sie grona 144 000 ? Czy wiadomo ilu pierwszych chrzescijan ewentualnie zaliczaloby sie do tego grona? Ilu bylo pozniej? Jak doszli do tego ,ze teraz pozostal juz tylko "ostatek?W tym temacie potrzebuje pomocy...RATUNKU!!! :unsure:

#30 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-07, godz. 18:10

Niestety nie znajdziesz na nie odpowiedzi :angry: bo to tworcza praca samozwanczego niewolnika :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#31 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-09-11, godz. 18:44

<_< Hi Kloo,

po takim zagajeniu dowiedzialem sie , ze powinienem koncentrowac sie na Bblii,a nie na..... bajkach z Internetu! :P Budowanie wiary nie polega na rozmowach z odstepcami!!! :ph34r:
W takim raie czy moge dodac kolejne pytanie:Gdzie w biblii jest mowa o Ciele Kierowniczym?RATUNKU!!!

#32 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-11, godz. 21:09

Nie ma takiego miejsca nigdzie drogi bracie. Takich pytan bez odpowiedzi jest więcej. Warte przemyslenia,ale tez Nadarzyn milczy na ich temat,niestety :



Jak dowieść bezpośrednio z biblii, ze rok 1935 jest rokiem, w którym zakończyło się powołanie do nadziei niebiańskiej?



Skąd wiemy, czy są jakieś wolne miejsca ( o ile są ) w liczbie 144.000, jeżeli Jezus zaproponował to chrześcijanom w I w n.e. ?



Skąd T. S. zna dokładna liczbę tych wolnych miejsc, jeżeli od I w n.e. nie prowadzono żadnych zapisków ?



Skoro T.S. przypisuje sobie sukcesje apostolska, czy ja mogę prześledzić swoje korzenie wstecz, aż do Chrystusa ?



Jeżeli tak, to kim był ten, który przekazał pochodnie Ducha Bożego bratu

Russellowi, który założył T.S. ?



Jak się nazywa ta osoba lub osoby ?



Skoro naukę brata Russella w oparciu o Piramidę w Ghizie uznajemy za szatańska i demoniczną ( strażnica 1/2000 ) nie mającą nic wspólnego z Jehową, to czemu twierdzimy, iż w roku 1919 Chrystus dokonał inspekcji i wybrał właśnie nas na N. W i R. ?



Co wspólnego ma Jezus z demonami skoro ta nauka była kontynuowana aż do roku 1930 ( Harfa Boża ) ?



Czy możemy polegać na dacie 1914 , skoro została ona obliczona na podstawie długości i szerokości ścian piramidy w Ghizie ?



Czy była to nauka brata Russella, czy może przejął ją od kogoś innego ?



Jeżeli oficjalna data powstania Towarzystwa Strażnica to rok 1879, to czyja naukę przejął brat Russell o niewidzialnym powrocie Jezusa w 1874 roku ?



Kim jest Niewolnik Wierny i rozumny ? Ile osób obecnie na rok 2006 go tworzy ??





Jaki udział w tworzeniu nowego światła i pisaniu literatury ma tenże Niewolnik, czyli ok.8.300 osób ??



Z ilu wskazówek i rad tej grupy w pisaniu i tworzeniu nowego światła skorzystało nieliczne Ciało Kierownicze ??



1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

2. Gdzie Biblia naucza ........mam tych pytań ok 60-ciu, ale te są wystarczające ;)

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#33 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-12, godz. 05:40

Może ktoś z naszych zawiętych obrońców "jedynie słusznej" wiary na tym forum odpowie na te pytania...? Bądźmy realistami: centrala na pewno się nie odezwie. Ale przecież są takie osoby, które zarzucają odstępcom brak argumentacji merytorycznej, a jedynie obrzucanie błotem. To teraz mają okazję się wykazać. Staropolskim: prosiemy :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#34 Bartos

Bartos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 07:02

Nie odpowiedza, nie da rady ... tymbardziej ze nowicjusze o piramidach nie konecznie musza cokolwiek wiedziec, a poza tym ten temat wykracza poza obecne nauki TS

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-12, godz. 07:25

Tak sobie czytam jeszcze raz ten temat i nasuwa mi się kolejna sprawa. Kochany homme_curieux tak mi się zarzekał, że nie gada z odstępcami, a tu proszę Kawa na ławę :D Pamiętam też drogi homme_curieux przynajmniej jeden Twój post sprzed paru miesiący w którym stwierdzałeś chęć merytorycznych dyspót... na chęci jak widze się skończyło.

"Ile razy się spotykałem ze śJ to oni zaczynają temat religijny"

No u mnie to jest odwrotnie :) Ile razy spotykam ŚJ to słyszę o końcu świata i kataklizmach :) Ja osobiście ich staram się nakierować na tematy zwizane z Bogiem, a nie zagadnieniami milleranistycznymi.

" i zaczynaja wmawiać jaki to kosciół jest zły."

Ha żeby to raz? Przecież to jeden z "dowodów" prawdziwości religii ŚJ :) Nie chodzi o to że krytykuje się KK tylko o to że się go szkaluje. Krytyka to przedstawienie łącznie faktów za i przeciw. U ŚJ zatrzymano się na faktach (czasmi trudno to też nazwać faktami ;) ) przeciw.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-12, godz. 07:42

Domyślam się, że nie odpowiedzą. Bo i co mają powiedzieć...? Że ufają iluzji prawdy, a nie prawdzie? Że sekta założona przez Russela miała podłoże demoniczne? Że fakty historyczne nie tylko nie potwierdzają tych podawanych przez niewolnika, ale wręcz im przeczą. Że Jerozolima na pewno nie została zburzona w 607 r. p.n.e.? itd. I tak oto można podciąć ostatnią gałązkę, na której się siedzi.
Ja rozumiem, że przynależność do organizacji religijnej wiąże się z pewnym marginesem zaufania względem doktryn, na którym buduje się wiarę. Ale jak można wierzyć w jawne kłamstwa? Jak można stać się niewolnikiem bredni. Żałosne i godne politowania.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#37 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 19:36

:) Drodzy Panowie :P
Na razie to ja dostalem jeszcze wiecej do przemyslenia!!!Tylko jak rozmawiac z kims za kogo mysli ktos inny.....Chyba , ze HC przekona mnie na tym Forum , ze jest inaczej :huh: .I moze faktycznie ktos z braci zaryzykuje jakas odpowiedz?! Kloo-czy nie dalo by sie dla mnie jeszcz troche z twoich 60 pytan zorganizowac?
Pozdrawiam B)

#38 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-12, godz. 19:41

To nie lepiej już je wkleić publicznie te 60 pyt... :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#39 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 19:47

Kloo- obiecuje , ze w podziekowaniu podam tu do wiadomosci wszystkko co "wyszpieguje".... :D :lol: :rolleyes:

#40 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-12, godz. 19:51

Buldogu,przetraw z modlitwa te a podobne i lepsze znajdziesz tu :



http://watchtower.or...n/pytaniasJ.htm



:rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych