Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie można przestać być Świadkiem Jehowy


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 09:31

(z przeniesienia)

link

Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm).


link
 
Nie czuję się odstepcą, choc odeszłam od " najprawdziwszej prawdy".  Pozdrawiam Ma


link

Ja jestem byłym świadkiem a obecnie ateistą i zastanawia mnie czy jestem osamotniony w moich poglądach i drodze, która mnie do nich doporwadziła


link

Pisałem wcześniej na tym forum pod innym nickiem - kiedy jeszcze... utożsamiałem się z Organizacją Świadków Jehowy.

Marcin


Nie można przestać być Świadkiem Jehowy.

Można być aktywnym Świadkiem Jehowy.
Można być wykluczonym Świadkiem Jehowy.
Można być odłączonym Świadkiem Jehowy.
Można być nieczynnym Świadkiem Jehowy.
Jednak w oczach Boga jest się Świadkiem Jehowy.

Jozuego 24:22
Na to Jozue rzekł do ludu: „Jesteście przeciwko sobie świadkami, że sami wybraliście sobie Jehowę, by mu służyć”. Wtedy odrzekli: „Jesteśmy świadkami”.

Dobrze pamiętać, że co ślubowaliśmy musimy spełnić. W głupcach nie ma Bóg upodobania.

Kaznodzieji 5: 4-6
Ilekroć złożysz Bogu ślub, nie ociągaj się w spełnieniem go, bo w głupcach nic ma się upodobania. Co ślubujesz, spełnij. Lepiej, byś nie ślubował, niż ślubował a nie spełnił. Nie pozwól swoim ustom przywieść twego ciała do grzechu, ani nie mów przed aniołem, że to była pomyłka, Czemuż prawdziwy Bóg miałby się oburzyć na twój głos i zniszczyć dzieło twoich rąk?

Bóg nie ma też upodobania w tym, który się wycofuje.

Hebrajczyków 10:38
„Ale prawy mój będzie żył dzięki wierze”, a ”jeśli się wycofuje, moja dusza nie ma w nim upodobania”.

Każdy Świadek Jehowy jako Świadek Jehowy musi walczyć o życie i nie ma żadnego zwolnienia z walki o życie.

Kaznodziei 8:8
Nie ma człowieka, który by miał władzę nad duchem, żeby zatrzymać ducha, ani nie ma władzy w dniu śmierci, nie ma też żadnego zwolnienia z tej wojny. A niegodziwość nie ocali tych, którzy się w niej lubują.

Przed Jehową nie ma ucieczki. Nie ma schronienia ani w Piekle ani w Niebie.

Amosa 9:1-2
I ujrzałem Jehowę stojącego nad ołtarzem; i przemówił: „Uderz w głowicę kolumny, tak aby się zakołysały progi. I odetnij ich głowice — wszystkie. A resztę pozabijam mieczem. Żaden z nich, kto ucieka, nie zdoła uciec ani żaden zbieg nie umknie. Jeśli się dokopią do Szeolu, moja ręka ich stamtąd dobędzie; a jeśli wstąpią do niebios, i stamtąd ich sprowadzę.

Czy tego chcemy, czy też nie wszyscy uczestniczymy w wojnie.

SURA II:216
Przepisana jest wam walka, chociaż jest wam nienawistna.

#2 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-05-25, godz. 09:50

Nie można przestać być Świadkiem Jehowy.

Rzecznik prasowy ŚJ mówi co innego:

Ryszard Zmaczyński, rzecznik prasowy szczecińskich świadków Jehowy

Nie możemy brać odpowiedzialności za to, co się stało. Świadkowie Jehowy szanują życie swoje i innych ludzi. Ta pani od dwóch lat jest poza społecznością - została wykluczona za czyny, które nie licują z chrześcijańskimi zasadami. Nie jest więc świadkiem Jehowy. Owszem, mogła starać się, żeby wrócić. Na uroczystość Pamiątki może przyjść każdy, również osoby wykluczone. Nic by się nie stało, gdyby się spóźniła.

http://www.brooklyn.....php?readmore=4

Pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#3 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 09:54

to co już Kaczyński ogłosił stan wojenny ! chyba przespałem tego newsa !

Obj. 12:17
I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie.

#4 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-05-25, godz. 09:55

Ja jestem byłym świadkiem a obecnie ateistą i zastanawia mnie czy jestem osamotniony w moich poglądach i drodze, która mnie do nich doporwadziła

Nie można przestać być Świadkiem Jehowy.

Można być aktywnym Świadkiem Jehowy.
Można być wykluczonym Świadkiem Jehowy.
Można być odłączonym Świadkiem Jehowy.
Można być nieczynnym Świadkiem Jehowy.
Jednak w oczach Boga jest się Świadkiem Jehowy.

Dobre, dobre...
Na szczęście CK, a za nimi starsi poszczególnych zborów mają widać większą władzę niż jakiś tam Jehowa (kto to w ogóle jest, że śmie mieć inne zdanie niż CK?), bo stwierdzili krótko:

,,[Imię i nazwisko] nie jest już Świadkiem Jehowy''. Koniec dyskusji. A Ty Jehowa milczeć, bo Komitet będzie. (Zorganizowani... s. 154,155.)

#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-25, godz. 09:58

Oj można, można (NIE BYĆ, oczywiście)... Czasem nawet wbrew swej woli, niestety... I piekne wersety niczego tu nie zmienią. Bo aktualnie mówimy o sterowanej z Brooklynu (a nie z nieba) totalitarnej organizacji WTS, którą jak najbardziej można opuscić.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 10:01

Ryszard Zmaczyński, rzecznik prasowy szczecińskich świadków Jehowy

Dzieje 5:29
Piotr i inni apostołowie odpowiadając rzekli: „Musimy być bardziej posłuszni Bogu jako władcy niż ludziom.

#7 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-05-25, godz. 10:03


to co już Kaczyński ogłosił stan wojenny ! chyba przespałem tego newsa !

Obj. 12:17
I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie.

O w mordę. Nie wiedziałem, że to nasi rozpoczną Armagedon. Ale co tam jacyś anglosasi czy nie istniejący ZSRR, z Polakami lepiej nie zadzierać:PPP

#8 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 10:05

Oj można, można (NIE BYĆ, oczywiście)... Czasem nawet wbrew swej woli, niestety... I piekne wersety niczego tu nie zmienią. Bo aktualnie mówimy o sterowanej z Brooklynu (a nie z nieba) totalitarnej organizacji WTS, którą jak najbardziej można opuscić.

Przysłów 20: 25
Jest to sidłem, gdy ziemski człowiek pochopnie zawoła: „Święte!”, a po złożeniu ślubów jest skłonny dociekać.

#9 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 10:11

Na szczęście CK, a za nimi starsi poszczególnych zborów mają widać większą władzę niż jakiś tam Jehowa (kto to w ogóle jest, że śmie mieć inne zdanie niż CK?), bo stwierdzili krótko:

,,[Imię i nazwisko] nie jest już Świadkiem Jehowy''. Koniec dyskusji.

Jeremiasza 9:4,5
Strzeżcie się każdy swego towarzysza i nie ufajcie żadnemu bratu. Gdyż każdy brat będzie z całą pewnością wypierał drugiego i każdy towarzysz będzie krążył jako oszczerca, i kpią, każdy ze swego towarzysza; i wcale nie mówią prawdy. Nauczyli swój język mówić fałsz. Zmęczyli się samym popełnianiem zła.

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-25, godz. 11:57

Jozuego 24:22
Na to Jozue rzekł do ludu: „Jesteście przeciwko sobie świadkami, że sami wybraliście sobie Jehowę, by mu służyć”. Wtedy odrzekli: „Jesteśmy świadkami”.

Dobrze pamiętać, że co ślubowaliśmy musimy spełnić. W głupcach nie ma Bóg upodobania.

Kaznodzieji 5: 4-6
Ilekroć złożysz Bogu ślub, nie ociągaj się w spełnieniem go, bo w głupcach nic ma się upodobania. Co ślubujesz, spełnij. Lepiej, byś nie ślubował, niż ślubował a nie spełnił. Nie pozwól swoim ustom przywieść twego ciała do grzechu, ani nie mów przed aniołem, że to była pomyłka, Czemuż prawdziwy Bóg miałby się oburzyć na twój głos i zniszczyć dzieło twoich rąk?

Bóg nie ma też upodobania w tym, który się wycofuje.

Hebrajczyków 10:38
„Ale prawy mój będzie żył dzięki wierze”, a ”jeśli się wycofuje, moja dusza nie ma w nim upodobania”.

Każdy Świadek Jehowy jako Świadek Jehowy musi walczyć o życie i nie ma żadnego zwolnienia z walki o życie.

Kaznodziei 8:8
Nie ma człowieka, który by miał władzę nad duchem, żeby zatrzymać ducha, ani nie ma władzy w dniu śmierci, nie ma też żadnego zwolnienia z tej wojny. A niegodziwość nie ocali tych, którzy się w niej lubują.

Przed Jehową nie ma ucieczki. Nie ma schronienia ani w Piekle ani w Niebie.

Amosa 9:1-2
I ujrzałem Jehowę stojącego nad ołtarzem; i przemówił: „Uderz w głowicę kolumny, tak aby się zakołysały progi. I odetnij ich głowice — wszystkie. A resztę pozabijam mieczem. Żaden z nich, kto ucieka, nie zdoła uciec ani żaden zbieg nie umknie. Jeśli się dokopią do Szeolu, moja ręka ich stamtąd dobędzie; a jeśli wstąpią do niebios, i stamtąd ich sprowadzę.

Czy tego chcemy, czy też nie wszyscy uczestniczymy w wojnie.

SURA II:216
Przepisana jest wam walka, chociaż jest wam nienawistna.

Tak , Jacku a gdyby rozpatrzyć te teksty w kontekscie ludzi, którzy ślubowali W religii rzymskokatolickiej ale przestali być katolikami i zostali np. Swiadkami Jehowy..... czy Bóg w nich nie ma upodobania ? W takich "głupcach" ???????
Czyli można poiwiedzieć , że nikt nie powinien zmieniac swojej wiary, gdyz Bóg takich ludzi ukarze :) Prawda? Po cóż więc chodzić i głosić? A może tylko ateistom???????? pozdro

PS: każdy kij ma dwa końce........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-25, godz. 12:14

Jeremiasza 9:4,5
Strzeżcie się każdy swego towarzysza i nie ufajcie żadnemu bratu. Gdyż każdy brat będzie z całą pewnością wypierał drugiego i każdy towarzysz będzie krążył jako oszczerca, i kpią, każdy ze swego towarzysza; i wcale nie mówią prawdy. Nauczyli swój język mówić fałsz. Zmęczyli się samym popełnianiem zła.

hmm czy to znaczy, że w organizacji SJ ma panować duch wzajemnej nieufności ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-25, godz. 12:18

Jacek zaprezentował dość osobliwe poglądy:

1) trzeba się bardziej słuchać Jehowy niż rzecznika prasowego ŚJ

za taki pogląd, zwłaszcza wyrażony publicznie, można wylecieć z oroganizacji i to z hukiem. A wtedy można przekonać się, czy przestało się być ŚJ czy nie...

2) czyżby Jacek reprezentował jakąś proislamską frakcję ŚJ? A jeśli nie, to dlaczego razem z wersetami biblijnymi cytowany jest werset z koranu?

3) o co chodzi z tymi kaczorami i smokiem? ;)

jakieś nowe światło? czyżby to nie atak ZSRR czy też jego spadkobierców na organizację, ale atak kaczorów przeciwko czemuś tam, miał zapoczątkować Armagedon? ;)

#13 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 12:25

Tak , Jacku a gdyby rozpatrzyć te teksty w kontekscie ludzi, którzy ślubowali W religii rzymskokatolickiej ...

Przepraszam, ale nie mam rozeznania w ‘Ślubach Katolickich’.
Jeżeli można prosić to proszę o konkrety, wtenczas będę się mógł wypowiedzieć w tej kwestii.
Z tego co się orientuję to jest Chrzest, Bierzmowanie a co więcej nie wiem.
Sprawa wydaje się bardziej skomplikowana. Za ochrzczone dziecko odpowiadają rodzice, a także rodzice duchowi, tak zwani Chrzestni. Temat jest interesujący, pośrednio związany (tak zwane osoby nawrócone) ale myślę, że warty osobnego wątku. Wstępnie myślę, że Katolicy będący Świadkami Jehowy powinni wrócić do Kościoła i tam jako Katoliccy Świadkowie Jehowy rozpocząć swój bój o życie wieczne.

Mateusza 10
Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój; nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz. Przyszedłem bowiem spowodować rozdźwięk między mężczyzną a jego ojcem, i córką a jej matką, i młodą małżonką a jej teściową. Doprawdy, nieprzyjaciółmi będą człowiekowi jego domownicy. Kto bardziej kocha ojca lub matkę niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto bardziej kocha syna lub córkę niż mnie, nie jest mnie godzien, i kto nie przyjmuje swego pala męki i nie idzie za mną, nie jest mnie godzien. Kto by znalazł swą duszę, ten ją straci, a kto by stracił swą duszę ze względu na mnie, ten ją znajdzie.

W tym temacie jestem jednak zupełnym dyletantem, proszę więc o pomoc i proponuję założenie nowego wątku.

Przysłów 14:15
Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki.

#14 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 12:42

hmm czy to znaczy, że w organizacji SJ ma panować duch wzajemnej nieufności ?

A czy wśród ludzi panuje duch wzajemnej ufności? Czy można ufać politykom ? Czy można ufać przywódcom religijnym? Kto wydał Jezusa na śmierć ? Czy jeden z apostołów w tym nie współuczestniczył ?

Dzieje 4:26
Królowie ziemi ustawili się i władcy jak jeden mąż zgromadzili się przeciw Jehowie i przeciw jego pomazańcowi.

Biblia radzi:

Psalmy 146:3
Nie pokładajcie ufności w dostojnikach ani w synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie.

A co się dzieje z dzisiejszym społeczeństwie, zdrady, rozwody ...
Czy mąż może ufać żonie, a żona mężowi ?

Micheasza 7:5
Nie wierzcie towarzyszowi. Nie ufajcie zaufanemu przyjacielowi. Przed leżącą na twojej piersi strzeż bram swoich ust.

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-25, godz. 13:13

problem polega na tym, że każda religia samą siebie uważa za prawdziwą a conajmniej za najbliższą prawdy. Stanowisko śJ jest następujące: "co prawda głosimy fałszywe nauki, ale jesteśmy jedyną prawdziwą religią".

Jeśli położy się założenie, że jakiś akt religijny jest wstąpieniem do organizacji nie tylko ludzkiej, ale ludzko-ponadludzkiej, wtedy rodzi się pokusa myśli, że ludzki akt woli, dot. wystąpienia, jest nieważny.

Cała jackowa argumentacja opiera się na założeniu, że Stwórca posługuje się świadkami Jehowy.

Jedno z pytań do chrztu brzmi (cyt. z pamięci): "czy rozumiesz, że przyłączasz się do organizacji ŚJ, kierowanej duchem świętym?"

A co wtedy, jeśli ktoś zrozumiał, że organizacja NIE JEST kierowana duchem świętym?

Wtedy ŚJ stają się zwykłą, ludzką organizacją, z której można wystąpić jak np. z kółka filalelistycznego, partii politycznej czy klubu hodowców gołębi.

#16 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 13:36

Jedno z pytań do chrztu brzmi (cyt. z pamięci): "czy rozumiesz, że przyłączasz się do organizacji ŚJ, kierowanej duchem świętym?"

Strażnica 1 kwietnia 2006 nr 7 strona 22

DWA PYTANIA DO KANDYDATÓW DO CHRZTU

Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać jego wolę?

Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem?

Mateusza 5:37
Niechże wasze słowo Tak znaczy Tak, wasze Nie - Nie: gdyż co jest ponad to, Jest od niegodziwca.

Powtórzonego Prawa 23: 21
Jeśli złożysz Jehowie, swemu Bogu, jakiś ślub, to nie wolno ci się ociągać ze spełnieniem go, gdyż Jehowa, twój Bóg, niewątpliwie zażąda tego od ciebie i byłoby to grzechem z twojej strony

Wszystkie duchy stworzył Jehowa.

1 Samuela 19:9
I zły duch Jehowy naszedł Saula, gdy ten siedział w swoim domu z włócznią w ręce, a Dawid grał swą ręką melodie.

#17 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-25, godz. 15:18

Jacku, w wielu wypadkach masz rację. I właśnie już dlatego nie jestem SJ. Choćby przez wzgląd na fakt, że trzeba bardziej słuchać Boga niż wsłuchiwać się w absurdy głoszone na Brooklynie. I w tym sensie faktycznie nie da się zabronić komuś bycia świadkiem, tyle tylko, że... niezrzeszonym :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#18 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-25, godz. 15:27

Jak potraktowac umowe, gdy sie okazuje, ze notariusz spisujacy ja wcale nim nie byl ?

#19 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 15:42

DWA PYTANIA DO KANDYDATÓW DO CHRZTU

Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać jego wolę?

Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem?

Mateusza 5:37
Niechże wasze słowo Tak znaczy Tak, wasze Nie - Nie: gdyż co jest ponad to, Jest od niegodziwca.

Powtórzonego Prawa 23: 21
Jeśli złożysz Jehowie, swemu Bogu, jakiś ślub, to nie wolno ci się ociągać ze spełnieniem go, gdyż Jehowa, twój Bóg, niewątpliwie zażąda tego od ciebie i byłoby to grzechem z twojej strony

Wszystkie duchy stworzył Jehowa.

1 Samuela 19:9
I zły duch Jehowy naszedł Saula, gdy ten siedział w swoim domu z włócznią w ręce, a Dawid grał swą ręką melodie.

Jacku kiedy czytam to co piszesz mam wrazenie, ze Cie znam... czy jestes moze z Krakowa ??? ze zboru Azory ???
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#20 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 16:05

Jak potraktowac umowe, gdy sie okazuje, ze notariusz spisujacy ja wcale nim nie byl ?

Czyżbyś sugerował, że Boga nie ma, albo niczego nie widzi ?

Psalmy 14:1
Nierozumny rzekł w swoim sercu: „Nie ma Jehowy”. Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze.

W Pismach napisano, że Bóg jest słyszący i wszechwiedzący.

Sura 2:224
Nie przysięgajcie na Boga, że jesteście pobożni i bogobojni i że czynicie pokój między ludźmi. Bóg jest słyszący, wszechwiedzący!

Za wszystko co robimy Bóg zażąda od nas rozrachunku.

Sura 2: 284
Do Boga należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi! I czy wy ukazujecie to, co jest w waszych duszach, czy też ukrywacie, Bóg z tego zażąda od was rachunku. On przebaczy temu, komu zechce, i On ukarze tego, kogo zechce. Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych