Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie można przestać być Świadkiem Jehowy


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#41 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 17:18

Na szczęście możemy tutaj sobie swobodnie pokpiwać z Ciała Kierowniczego i wyśmiewać się ...

Sura 9:79
Z tych, którzy wyszydzają i wyśmiewają się z wiernych dających dobrowolnie jałmużnę, i z tych, którzy niewiele posiadają poza swoją gorliwością - z tych wyśmieje się Bóg. Ich czeka kara bolesna!

#42 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-26, godz. 17:26

uuu juz się boje ! a jak się z tych dziadków nie śmiać ! ? co rusz zmieniają swoje decyzje i wodzą slepców za nos !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#43 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 17:39

uuu juz się boje !

Ludzi się nie można bać, ani demonów, ani Szatana. Tylko Boga, który ciało i duszę może zgładzić.

Mt 10:28
"I nie bójcie się tych, co zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy, ale raczej bójcie się tego, który może i duszę, i ciało zgładzić w Gehennie."

Boga się nie da oszukać, obiecać i nie dotrzymać. On zna doskonale rzeczy ukryte.

Sura 9:77,78
Przeto On spowodował, iż towarzyszy im obłuda w sercach, aż do dnia, kiedy oni Go spotkają, za to, że oszukali Boga w tym, co Mu obiecali, za to, że kłamali.
Czyż oni nie wiedzą, że Bóg zna ich tajemnice i skryte zmowy i że Bóg zna doskonale rzeczy ukryte?!


#44 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-26, godz. 17:41

jak kiedyś porównywałem świadków Jehowy do muzułmanów, to voldemort zarzucał mi demagogię. A tutaj proszę, widzimy wszyscy ciekawy przypadek kliniczny "świadka Allacha Jehowy" ;)

#45 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 17:43

uuu juz się boje !

Ludzi się nie można bać, ani demonów, ani Szatana. Tylko Boga, który ciało i duszę może zgładzić.

Mt 10:28
"I nie bójcie się tych, co zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy, ale raczej bójcie się tego, który może i duszę, i ciało zgładzić w Gehennie."

Boga się nie da oszukać, obiecać i nie dotrzymać. On zna doskonale rzeczy ukryte.

Sura 9:77,78
Przeto On spowodował, iż towarzyszy im obłuda w sercach, aż do dnia, kiedy oni Go spotkają, za to, że oszukali Boga w tym, co Mu obiecali, za to, że kłamali.
Czyż oni nie wiedzą, że Bóg zna ich tajemnice i skryte zmowy i że Bóg zna doskonale rzeczy ukryte?!

Aha, czyli CK = Bóg ;) :D . Nieźle, nieźle.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#46 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-26, godz. 17:50

Na fanatyzm nie ma lekarstwa. Jedyna ochrona przed nim to uciekac od niego.

#47 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 18:17

Na taką decyzję Świadkowie dają czas do zastanowienia.
Są wymogi do spełnienia.
Pytania do Chrztu.
Potem ślubowanie i chrzest.

Przysłów 20: 25
Jest to sidłem, gdy ziemski człowiek pochopnie zawoła: „Święte!”, a po złożeniu ślubów jest skłonny dociekać.

po co w takim razie czytamy przebudxcie sieraznice, czy nie jest to dociekanie? Po co ekscytujemy się każdym nowym wyjasnieniem jakies kwestii, po co czekamy na nowe światło które świeci coraz jasniej? Przeciez jak raz slubowaliśmy to nie bedziemy dociekać !
czyli jak CK raz napisało "ZE POKOLENIE KTÓRE WIDZIAŁO ROK 1914 NIE UMRZE AZ PRZYJDZIE ARMAGEDON" niepotrzebnie potem dociekało ze coś nie tak ze zrozumieniem bibli? I musieli biedni zmieniać wykładnię, doktryny na której się opierali od założenia i powstania ruchu???????
nie potrafiłam uwierzyć.......

#48 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-27, godz. 12:45

(podwątek o islamie przeniesiony | jb)


Jozuego 24:22
Na to Jozue rzekł do ludu: „Jesteście przeciwko sobie świadkami, że sami wybraliście sobie Jehowę, by mu służyć”. Wtedy odrzekli: „Jesteśmy świadkami”.

#49 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-05-27, godz. 13:09


Nie można przestać być Świadkiem Jehowy.

Można być aktywnym Świadkiem Jehowy.
Można być wykluczonym Świadkiem Jehowy.
Można być odłączonym Świadkiem Jehowy.
Można być nieczynnym Świadkiem Jehowy.
Jednak w oczach Boga jest się Świadkiem Jehowy.

Jacku,

Moje pytanie: Czy jedna z powyższych opcji (bycie aktywnym, wykluczonym, odłączonym lub nieczynnym świadkiem Jehowy) dotyczy konkretnie Twojej osoby?


d o d a n e:
Dziękuję za poniższą odpowiedź.

.jb

#50 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-27, godz. 13:17

Jacku,

Moje pytanie: Czy jedna z powyższych opcji (bycie aktywnym, wykluczonym, odłączonym lub nieczynnym świadkiem Jehowy) dotyczy konkretnie Twojej osoby?

Nie, jeżeli już to jestem 'zainteresowanym'.

#51 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-27, godz. 13:42

Jacku, dlaczego cytujesz Koran na poparcie swoich teorii?
Czy uważasz, że Koran jest słowem Bożym?
Czy wierzysz, że "nie ma Bogów oprócz Allaha, a Mahomet jest Jego prorokiem"?

#52 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-27, godz. 14:06

Czy uważasz, że Koran jest słowem Bożym?

Milionów ludzi uważa Koran za natchniony. Nie mogę się na jego temat wypowiadać bo go jeszcze nie przeczytałem. Jak przeczytam z 10 razy to może będę mógł się szerzej wypowiedzieć. Najważniejsze jest jednak by nie opierać się na własnym zrozumieniu.

Przysłów 3:5
Zaufaj Jehowie całym sercem i nie opieraj się na własnym zrozumieniu.

Mądrze jest jednak badać każde natchnione pisma czy pochodzą od Boga.

1 Jana 4:1
Umiłowani, nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga, ponieważ wyszło na świat wielu fałszywych proroków.

#53 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-28, godz. 11:12

Można się odwołać do Nadzorcy Obwodu, potem Nadzorcy Okręgu, potem do Biura Oddziału potem do Ciała Kierowniczego, potem do Sądu Lokalnego, potem do Sądu Wojewódzkiego, potem do Sądu Krajowego, potem do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Można też w porę puknąć się w głowę, zadają sobie pytanie: PO CO?

Po co ? Powodów jest mnóstwo. Weżmy naprzykład ten werset:

1 Tym. 6:12
Walcz w szlachetnej walce o wiarę, mocno się uchwyć życia wiecznego, do którego zostałeś powołany i o którym złożyłeś wspaniałe publiczne wyznanie wobec wielu świadków.

Albo te:

SURA II:190,193,216
190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie
najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie miłuje najeźdźców!
193 I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do
Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz
wrogości przeciw niesprawiedliwym!
216 Przepisana jest wam walka, chociaż jest wam nienawistna.


#54 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-28, godz. 12:34

1 Tym. 6:12
Walcz w szlachetnej walce o wiarę, mocno się uchwyć życia wiecznego, do którego zostałeś powołany i o którym złożyłeś wspaniałe publiczne wyznanie wobec wielu świadków.

Albo te:

SURA II:190,193,216
190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie
najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie miłuje najeźdźców!
193 I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do
Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz
wrogości przeciw niesprawiedliwym!
216 Przepisana jest wam walka, chociaż jest wam nienawistna.

Tak jest, piękne słowa Jacku, uchwyćmy się życia wiecznego! Nie bądzcie najeźccami, gdyż Bóg takich nie miłuje! Aż ustaną przesladowania :)
odpowiedz mi KTO JEST PRZESLADOWANY????????????
nie potrafiłam uwierzyć.......

#55 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 05:17

odpowiedz mi KTO JEST PRZESLADOWANY????????????

Prześladowania są znakiem, że jesteśmy na właściwej drodze. Radujmy się.

Mateusza 5:10-12
10 „Szczęśliwi, którzy są prześladowani ze względu na prawość, gdyż do nich należy królestwo niebios.
11 „Szczęśliwi jesteście gdy was lżą i prześladują, i ze względu na mnie kłamliwie mówią przeciwko wam wszelką niegodziwość. 12 Radujcie się i skaczcie z radości, gdyż wielka jest wasza nagroda w niebiosach; tak bowiem prześladowali proroków przed wami.


Nas stosunek do prześladowań może nam dużo powiedzieć o nas samych. Przypomnijmy sobie przypowieść Jezusa.

Mateusza 13:20,21
20 A zasianym na miejscach skalistych jest ten, kto słyszy słowo i od razu z radością je przyjmuje. 21 Jednakże nie ma w sobie korzenia, lecz utrzymuje się przez jakiś czas, a gdy ze względu na słowo powstaje ucisk lub prześladowanie, wtedy od razu się gorszy.

Lepiej być prześladowanym niż prześladowcą, koniec ich będzie straszny.

Jeremiasza 17:18
Niech moi prześladowcy zostaną okryci wstydem, lecz niech ja sam nie będę okryty wstydem. Niech oni zostaną wprawieni w przerażenie, lecz ja sam niech nie będę wprawiony w przerażenie. Sprowadź na nich dzień nieszczęścia i rozbij ich podwójnym rozbiciem.

Od nas samych zależy czy chcemy podjąć walkę o życie wieczne czy się zgorszyć i wycofać.
Przecież nie jest mądrze obrazić się.

Kaznodziei 7:9
Nie śpiesz się w duchu do obrażania się, bo obraza spoczywa w zanadrzu głupców.

Prześladowców mamy zwalczać do czasu aż religia będzie należeć do Boga.

SURA II:190,193,216
190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie miłuje najeźdźców!
193 I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!
216 Przepisana jest wam walka, chociaż jest wam nienawistna.


Nie zapominajmy, że nie jesteśmy sami. W tej walce więcej jest z nami niż przeciwko nam.

2 Królów 6:15-17
15 Gdy człowiek usługujący mężowi prawdziwego Boga wstał wczesnym rankiem i wyszedł, oto miasto było otoczone przez wojsko z końmi i rydwanami wojennymi. Jego sługa niezwłocznie rzekł do niego: „Ach, mój panie! Co zrobimy?” 16 Lecz on powiedział: „Nie bój się, bo więcej jest tych, którzy są z nami, niż tych, którzy są z nimi”. 17 I Elizeusz zaczął się modlić, mówiąc: „Jehowo, zechciej otworzyć mu oczy, żeby widział”. Jehowa natychmiast otworzył temu słudze oczy, tak iż widział; i oto górzysta okolica była pełna koni oraz ognistych rydwanów wojennych wokół Elizeusza.

Jeżeli staniemy po właściwej stronie Jehowa będzie z nami a upokorzenie prześladowców będzie wielkie.

Jeremiasza 20:11
Lecz Jehowa był ze mną jak straszliwy mocarz. Dlatego moi prześladowcy się potkną i nie przemogą. Zostaną okryci wielkim wstydem, gdyż się im nie powiedzie. Ich upokorzenie, trwające po czas niezmierzony, nigdy nie pójdzie w niepamięć.

#56 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-29, godz. 05:48

"Prześladowanie" to pojęcie bardzo niewymierne i nie można go sprowadzić tylko do jednej opcji. Dlatego każdy, kogo poglądy wyróżniają się spośród ogółu, może przypisać sobie etykietkę "prześladowanego". I w zasadzie do każdego pasują powyższe słowa. Ale, jak wiadomo, SJ chętnie przypisują sobie nie tylko monopol na prawdę, ale i na "znoszenie prześladowań" B) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#57 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 06:10

"Prześladowanie" to pojęcie bardzo niewymierne i nie można go sprowadzić tylko do jednej opcji.

W słowniku języka polskiego czytamy między innymi:
1. robić stale przykrości, szykany, wyrządzać krzywdy; gnębić, uciskać, szykanować; człowiek niewinnie prześladowany.

W Biblii słowo to występuje w takim znaczeniu.

W życiu jest inaczej.
Zdarza się, że w więzieniu więźniowie skazani za konkretne czyny czują się prześladowani.
Dzieje się tak wtedy, gdy nie mają wpojonych Bożych zasad moralnych.
Zdarzają się w życiu przypadki, które nam ludziom postronnym trudno ocenić kto jest prześladowany a kto prześladowcą, właszcza, że nie wiemy czy któraś ze stron nie kłamie.
W Pismach napisano, że Bóg wie to czego my nie wiemy.

Sura 2:30
I oto powiedział twój Władca do aniołów: "Ja umieszczę na ziemi namiestnika. " Oni powiedzieli: "Czy Ty umieścisz na niej tego, kto będzie szerzył na niej zepsucie i będzie przelewał krew, kiedy my głosimy Twoją chwałę i głosimy Twoją świętość?" Powiedział: "Zaprawdę, Ja wiem to, czego wy nie wiecie!"

#58 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-29, godz. 07:02

I o to chodzi. Nawet nie o samą niewymierność pojęcia "prześladowania", co o jego subiektywne odczuwanie (jako stanu).
Jednak wcale nie musi być tak, że znoszenie prześladowań (faktycznych lub urojonych) jest świadectwem słusznego postępowania. Możliwa jest sytuacja, w której większość ma rację i dlatego "prześladuje" przedstawiciel mniejszości, chcą im wskazać słuszną drogę.
Jedno natomiast jest pewne - skoro istnieją prześladowania, jest powód do refleksji, skąd bierze się taki stan rzeczy. Dlaczego SJ uważają, że są prześladowani przez KK? Dlaczego odstępcy mogą mniemać, że prześladują ich SJ? Czy nie jest przypadkiem tak, że fanatycznie oddani sprawia, zapatrzeni w ludzkie poglądy (nie Boskie) budujemy sobie grunt, na którym rosną "prześladowcy?".
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#59 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 08:22

Czy nie jest przypadkiem tak, że fanatycznie oddani sprawia, zapatrzeni w ludzkie poglądy (nie Boskie) budujemy sobie grunt, na którym rosną "prześladowcy?".

Możemy być nie świadomi tego czy jesteśmy prawi, a tym który osądza jest Jehowa.

1 Koryntian 4:3,4
Dla mnie zaś jest sprawą bardzo błahą, czy miałbym być osądzany przez was czy przez jakiś trybunał ludzki. Nawet ja samego siebie nie osądzam. 4 nie jestem bowiem świadom niczego, co byłoby przeciwko mnie. Jednakże to nie dowodzi, że jestem prawy, a tym, który mnie osądza, jest Jehowa.

Jeżeli zaopatrzymy się w ludzkie poglądy stajemy się współpracownikiem Szatana.
Wierzący chodzą z sobą w pokoju i się nie prześladują.

Sura 2:208
"Owy, którzy wierzycie! Chodźcie w pokoju wszyscy i nie chodźcie śladami szatana! Zaprawdę, on jest dla was wrogiem jawnym!"

Szatan jest wrogiem jawnym. Wiedzieli o tym Adam i Ewa a jednak zostali doprowadzeni do upadku.

Sura 7:22
"I doprowadził ich do upadku przez oszukaństwo. A kiedy oni skosztowali z tego drzewa, ujrzeli swoją nagość i zaczęli zszywać dla siebie liście z Ogrodu. Wtedy wezwał oboje ich Władca: Czyż nie zakazałem wam tego drzewa? I czy wam nie mówiłem, że szatan jest dla was wrogiem jawnym?!"

Przypomnijmy sobie jeszcze sługę Hioba.

Sura 38:41
"I wspomnij Naszego sługę Hioba, kiedy wołał do swego Pana: Czy to szatan mnie dotknął cierpieniem i karą?"

Może on być wzorem w cierpieniu zła, cierpliwości i wytrwałości.

Jakuba 5
10 Bracia, za wzór w cierpieniu zła i okazywaniu cierpliwości weźcie proroków, którzy mówili w imieniu Jehowy. 11 Oto za szczęśliwych ogłaszamy tych, którzy wytrwali. Słyszeliście o wytrwałości Hioba i widzieliście, jaki wynik sprawił Jehowa, że Jehowa jest bardzo tkliwy w uczuciach i miłosierny.

#60 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-29, godz. 12:46

Przepraszam ale nie ma kilka dni i dzieją się tu widze, dziwne rzeczy.......

Nic nie rozumiem, z tego zalewu cytatów, mam wrażenie, ze Jacek pisze swoje niezaleznie od tego co kto mówi.

Jacek mówisz, że jesteś zainteresowanym, a nie znasz procedur. Taka ścieszka odwołań jaką opisałeś nie istnieje. Od komitetu sądowniczego odwołaniem jest drugi komitet a po tym Biuro Oddziału.

A sądy państwowe nie rozpoznaja spraw z zakresu kompetencji wewnetrznych związków wyznaniowych. Jedyne co mogą zrobić to stwierdzić fakt przynależności zgodnie ze statutem do danego związku bądż orzec o o rozwiązaniu danego związku wyznaniowego.

Kwestia druga: Dlaczego cytujesz Koran, skoro go nie przeczytałeś???

Skąd mamy wiedzieć czy te wersety nie są wyrwane z kontekstu?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych